| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа! На заседанието на Комисията по образование и наука гласувах против проектозакона за Софийския университет “Св. Климент Охридски”, внесен от група народни представители, след като се запознах със становищата на Съв… |
| 10.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, правя това кратко изказване като член на комисията. Най-категорично заявявам, че тя не проработи поради обструкционистичното и арогантно държане на нейния председател. Той не пожела да приемем молба до Министерския съвет – да се… |
| 11.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и второ извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа! Нашето предложение е скромно, но реално и осъществимо даже в рамките на силно рестриктивния в частта си “Здравеопазване” държавен бюджет за 2005 г. Ако се приеме нашето предложение бюджетната част ще се увеличи в … |
| 02.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа! Най-сетне успяхме – позволявам си да използвам един акушерски термин – с акушерски щипци да изтеглим тези законопроекти и да ги включим за обсъждане на първо четене в пленарната зала, което е много радостно. Вече… |
| 29.07.2004 | 39 НС | Триста и Деветдесето заседание | Госпожа Калканова иска да каже нещо. |
| 29.07.2004 | 39 НС | Триста и Деветдесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа! Моят 40-годишен опит като преподавател, научен работник, администратор и практик смятам, че ми позволява да претендирам да остана член на Комисията по образованието и науката. Ако погледнете този състав, ще видит… |
| 02.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа! Аз съм, меко казано, изненадан от тази ал. 3: “(3) Трайно отнемане на способността за репродукция се извършва при условия и по ред, определени с наредба на министъра на здравеопазването.” Какво означава това? П… |
| 07.11.2003 | 39 НС | Двеста Деветдесет и четвърто заседание | Разбира се, че министърът на здравеопазването не може да оказва контрол върху т.нар. частна фондация, но министърът на финансите може. За всеки случай ние ще сезираме Главната прокуратура да направи по-обстойна проверка на тази фондация, както и на цялостната… |
| 07.11.2003 | 39 НС | Двеста Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! Въпросът ми към Вас, господин министър, е по повод изявлението Ви за тежкото финансово състояние и задължения на болниците към доставчиците на медицински стоки и … |
| 11.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, господин министър, дами и господа! Аз подкрепям решението на президента да върне в Народното събрание Закона за трансплантациите. Респективно не съм съгласен с мнението на мнозинството от Комисията по здравеопазване и в частност … |
| 14.03.2003 | 39 НС | Двеста и Тринадесето заседание | Господин председател, дами и господа! Още от самото начало аз съм бил категорично против създаването на тази нова бюрократична институция у нас, на това ново Бюро “Жалби”. Аз мисля, че от една такава нова институция не само че няма да има полза, но ще има мно… |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | Основните показатели в здравеопазването – раждаемост, смъртност, прираст, заболеваемост, профилактика и т.н., продължават да се влошават и при това положение да се продължава с тази рестрикция на бюджета означава на практика да се подложи на геноцид една голя… |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа! Както е известно, Комисията по здравеопазване не одобри проектозакона за държавния бюджет на Република България за 2003 г. в частта му за здравеопазване поради рестрективния характер на тази част. Ето защо днес г… |
| 13.09.2002 | 39 НС | Сто Четиридесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа! Предполагам, че сте запознати с моето предложение за чл. 155, но ще го прочета още веднъж, тъй като предполагам, че не на всеки от вас е раздадено. Какво предлагам аз по чл. 155? Да се промени, както следва: “Койт… |
| 20.06.2002 | 39 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Дами и господа! Вземам думата във връзка с внесеното от група народни представители предложение за изменение и допълнение в Наказателния кодекс, в неговата част на чл. 157 и съответните алинеи. Аз недоумявам и се учудвам на,… |
| 20.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа! Защо трябва да отпадне т. 2 от ал. 1? Най-малко по три съображения. Първо, аз не завиждам на лицето, което ще определя кой ученик е редовен или нередовен, за да изплаща или не изплаща дадена помощ. Второ, предпола… |
| 20.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин Сапарев, Вие много хубаво започнахте Вашето изказване, че не сте компетентен и не знаете дали трябва да вземете отношение. Много Ви моля другия път, когато не сте компетентен или се чувствате некомпетентен по някой въпрос, 10 пъти да кроите,… |
| 20.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа! Позволявам си да аргументирам пред вас моето предложение за промяна на чл. 6, глава втора, защото смятам, че то е разумно и рационално и се надявам, макар и плахо, на вашата подкрепа. Но преди това ще си позволя … |
| 20.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа, като акушер с 37-годишен стаж и като българин, подкрепям предложението на госпожа Тоткова за еднократна помощ на бременните жени в последните седмици на бременността. Не смятам, че в това изказване има популизъм,… |
| 05.12.2001 | 39 НС | Петдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа! Аз също подкрепям напълно преждеговорившите по отношение на отмяна на този 10 или 20-процентов данък. Естествено е, че той ще се отрази много зле на и без това изпадналия в много тежко социално положение българ… |