| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Правим едно ненужно протакане и ходене по мъките. Ами, извинявайте! |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Законът е разглеждан. Водеща комисия е Комисията по правата на човека и господин Велко Вълканов даде положително становище. |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Разглеждан е. |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Първо, комисиите не са спрели действието си. Има постановление на Министерския съвет, с което действието на комисиите се удължава до 31 декември т.г. И още един път към казаното дотук искам да поясня следното. Просто някои хора са заварени в крачка. По отноше… |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Има ли текст, който пояснява това? |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Не са! |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Предлагам в чл.5, ал. 1 от Закона за политическа и гражданска реабилитация на репресирани лица думите "5-годишен срок" да се заменят с "6-годишен срок". Мотивите: Законът започна да … |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Просто, моля ви, поради малкото време за гласуване, поради бързината и поради това, че не всички народни представители са в залата - просто моля всички народни представители да дойдат, за да гласуват - и ви моля да прегласуваме предложението. Благодаря. |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Господин Премянов, когато нещо изрично не е упоменато, че е забранено, то е позволено. Никъде няма процедура, която да забранява продължаването на един закон, независимо преди или след срока, стига да има добро желание. Вижте сега, хайде да го кажем на друг е… |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Моля ви да се отнесете с нужното внимание към това, което ще ви кажа. Законът за политическа и гражданска реабилитация прекъсна действието си в един изключително неподходящ момент за… |
| 10.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и пето заседание | Благодаря. Ако позволите, две думи само. Ако залата приеме предложението на господин Неврокопски, аз ще оттегля моето. Но ако не се приеме другото предложение, тъй като това е само от две думи, моля да бъде прието. Благодаря. |
| 10.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател! Уважаеми депутати! Предложението е много кратко - срокът 5 години да се замени с 6-годишен срок, с което се запазват правата на малцината останали хора поради едни или други административни причини. Понякога се чака две годи… |
| 03.04.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Недейте на групата. А всички хора, които са убити, повтарям ви, в присъствие на близките си, на обществено място, не влизат вътре, или на които близките са се потрудили да намерят тленните останки и вътре има огнестрелна рана, данъчните власти не признават. Т… |
| 03.04.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Така е, господин председател! Обаче много време има оттогава досега, 50 години има. Благодаря Ви. Смятам, че ще проявите разбиране, Вие сте културен човек. Да, трябва ли да говорим тези неща? Няма. Всичко влиза вътре. Само едни хора, които по един или друг на… |
| 03.04.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Благодаря. Нещата смятам, че тръгнаха добре и тръгнаха коректно. Вносителят Неврокопски поясни, че става въпрос само до уточняване на така съществуващия закон. И тези неща са породени от самия живот, от самата практика. Това са проблемите, с които се сблъсква… |
| 03.04.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Обръщам се към всички народни представители, които ще вземат отношение към закона. Чета ви заглавието на закона: "Закон за политическа и гражданска реабилитация на репресирани лица", чл. 1 "Обявява се политическа и гражданска реабилитация на лицата, които са … |
| 03.04.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Добре, на комисията, господин Мулетаров, съгласен съм - на комисията. Да не се ловим за думите, а да видим какво ще направим. Вярно е, че един страничен човек не би оценил достатъчно добре или по-скоро няма да разбере какво влагаме в понятието "загинали в зат… |
| 03.04.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Господин председател, уважаеми народни представители! Във връзка с направеното предложение и забележката на господин Мулетаров... |
| 03.04.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Уважаеми дами и господа народни представители! Въпреки добрия и умерен тон на господин Топенчаров, съжалявам, но трябва да ви кажа - направо протестирам срещу този начин на интерпретиране на този въпрос. Не може само с административен акт, обезателно трябва д… |