| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Искам да възразя срещу това, което се случи. Няма как при поименната проверка да са били 122 души, а само минута след това да гласуват 162 или 164 души. (Силен шум и реплики от КБ.) Това е очевидно компрометиран… |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз ще изразя не само своята позиция, а позицията и на нашата парламентарна група – позицията на Парламентарната група на ОДС и на Съюза на демократичните сили, срещу приемането на този закон. Тук многократно бях… |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! От името на Парламентарната група на ОДС искам половин час почивка. |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | По тази логика вие трябва да осъдите и Вагнер, защото е бил антисемит. Това, което се прави тук, е абсурдно. Аз лично съм съгласен и с гласа си бих подкрепил всяка декларация, но ако има равно третиране на всички хора, виновни за съюза с фашистка Германия и з… |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Найденов, тук няколко пъти водихме този дебат за вашата двойна игра. На вашия митинг на Бузлуджа – нещо, за което аз лично съм сезирал главния прокурор (реплики на народния представител Ангел Н… |
| 26.05.2009 | 40 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз внимателно слушах патетичното изказване на господин Божинов, само не знам защо той от поименника с лица, които трябва да бъдат разследвани, изпусна – може би е било случайно – министри, областни управители, о… |
| 26.05.2009 | 40 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Да, четирите, защото те са свързани. |
| 26.05.2009 | 40 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Това, което споменах и при процедурното предложение – не мога да приема, че действително е допустимо българският парламент да приема закон, в който погледнете за какво става въпрос и кои са основните акценти – М… |
| 26.05.2009 | 40 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Вярно е, че преди малко имаше проверка на кворума, но е очевидно, че в залата има не повече от 50-60 души. Мисля, че гласуваме важен закон, отделен е въпросът доколко е коректно да се гласуват в последните дни о… |
| 22.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Източихте ги и ги ограбихте! |
| 22.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Видяхме ги вашите заводи. Всички тези неща, които казвате сега, ги слушаме четири години. Смешно и несериозно е към края на мандата – остава ви един месец, след като нямахте никаква стратегия и политика като правителство, сега да предлагате, когато на всички … |
| 22.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин Божинов, 45 години правихте заводи – видя се какво стана с вашите заводи. И този завод ще бъде такъв. |
| 22.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | На „Позитано” го вземете. |
| 22.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Все пак мисля, че когато се обсъжда толкова важен проблем, е редно да присъства министърът на регионалното развитие и благоустройството. Независимо, че няма доклад на Комисията по местно самоуправление, регионал… |
| 22.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Не е така, лъжете! |
| 24.04.2009 | 40 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | Откажете се, откажете се от това нахалство! Достатъчно ограбихте, за да си правите такива предизборни подаръци, да си раздавате пенсии на активните борци и да изкупувате на безценица партийните сгради! (Силен шум и реплики от КБ.) Недейте да подскачате, разби… |
| 24.04.2009 | 40 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | Това е изявление, господин Славов, от името на парламентарна група. (Шум и реплики.) |
| 24.04.2009 | 40 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | И в същия ден, в същото заседание се опитвате, след като ограбихте всичко, да си купите на безценица и партийните сгради. Е, това, ако не е комунистическо нахалство, не знам какво е. (Шум и реплики от КБ.) Старият комунистически принцип „общото е наше и държа… |
| 24.04.2009 | 40 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | Но от името на Парламентарната група на ОДС искаме да изразим категорично нашия протест срещу това комунистическо нахалство, господин Атанасов. В един ден, два месеца преди изборите, след грабежа, който реализирате 4 години на държавата чрез замени, порти, пр… |
| 24.04.2009 | 40 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Явно трудно може да се вземе отрицателен вот, защото си имате фаворити от опозицията, на които им се дава приоритетно думата. |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Гласувайте по съвест! |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин Найденов, това, което сега пледирахте, се разминава с вашата позиция по промените на Закона за политическите партии. Тогава вие отхвърлихте всички предложения, които бяха направени, и то в нарушение дори на правилника – неща, които бяха прие… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Изказването на господин Колчаков го възприемам като хубав политически виц – че това мнозинство реализира демокрацията. Господин Абаджиев, искам да се извиня за грешката. Вие сте сменили две партии и сте били на разположение на други три партии за временно пол… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Господин Радославов, аз не знам Вие коя партия представлявате и как пребивавате в този парламент. Непрекъснато се обаждате! Бих си мълчал по време на този дебат. При Вас бариера от 0,1% би била проблем. Недейте точно Вие да говорите по този закон. Колеги, при… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Сигурно и на господин Абаджиев му е трудно да знае. Колеги, срамно е това, което правите и начина, по който го правите. Две партии – едната показа, че действително исканията да бъде забранена след 10 ноември 1989 г. бяха справедливи, партия, която за 19 годин… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Това е свързано със закона. Защото вашата доктрина по отношение на властта едно време беше „С кръв сме я взели, с кръв ще я дадем”. Сега вие сте адаптирали нещата – „С измама я взехме, с измама ще я запазим”. (Оживление в блока на опозицията.) Какво говорихте… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз ще се солидаризирам с това, което беше казано от колеги, които говориха преди мен – че сериозният проблем в този закон е начинът, по който беше въведен тъй нареченият мажоритарен елемент, който съдържа много … |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз предлагам това предложение да бъде прегласувано в пленарната зала. Искам по един явен начин да се препотвърди това как БСП и ДПС си отглеждат ренегати в опозицията. Много е важно да има преповтаряне на това г… |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Не много техен... |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Имаше конкретно питане. Няма ли кой да отговори на въпроса? |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Много добре се чувам какво говоря, защото как ще се избие тази инвестиция? Ясно е, че всички тези монополисти работят на разходопокривния принцип. Тези разходи, които ще бъдат направени, трябва да бъдат платени от някого. И те пак ще бъдат платени от Българск… |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Стои открит един много сериозен въпрос: аз също не чух представителите на изпълнителната власт да дадат една прецизна обосновка и аргументи за това кое поражда необходимостта от тези законодателни промени. След … |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | А, и на СДС ще се опитате да смените имената, госпожо Дончева! Много сте откровена. Правите тези опити, може и да успеете. Като четем докладите на европейските ни партньори за разделението на съдебната и изпълнителната власт и парламента, може да се опитате и… |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Не знам защо толкова много време трябваше да загубим, след като правим извънредни заседания по важни закони, с тази анкетна комисия. Тази комисия е доста излишна, защото мисля, че основните въпроси, които се пос… |
| 14.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Призовавам тук присъстващите действително да гласуват против предложението на комисията. След като се отхвърлиха всички алтернативни и редакционни предложения, мисля, че е най-добре да си остане старият текст, к… |
| 14.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и осмо извънредно заседание | Да, правя редакционно предложение тези нива, които са предвидени, да важат само за партии, които се финансират от бюджета, а за другите партии да останат старите ставки, които бяха по досега действащия закон. |
| 14.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и осмо извънредно заседание | Уважаема госпожо Капон, точно това сме имали предвид - завишението да важи за партии, които получават субсидия от бюджета, които получават финансиране. Не можем да оттеглим предложение дотолкова, доколкото то е минало през комисията, но затова призовах и ние … |
| 14.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Държа да направя това изказване, защото тук се направиха определени намеци. Действително в един от експертните варианти, който съдържаше цялостен вариант по изборните закони – за евроизборите и за изборите за Че… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Нека залата да реши това, а не Вие. Подлагам на гласуване § 3, ал. 6, без вече отпадналото изречение второ – става въпрос за бариерата от 8 на сто. Гласували 196 народни представители: за 135, против 59, въздържали се 2. Алинея 6, както се предлага от комисия… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Процедура! |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Процедура! |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Знам, че колеги останаха с друго впечатление, чух какво се говори. Още повече е недопустимо така да бъде прекратен дебатът по този важен въпрос. Ясно е, че вие искате всичко да претупате. Вие по този начин можете да решите и резултата от изборите тук с решени… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Предлагам да се прегласува това предложение, защото част от залата остана с впечатлението, че като прекратим дебата, прекратяваме и заседанието и остава за следващ ден. (Шум и реплики: „Няма такова нещо.”) Моля … |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Съжалявам. |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Господин Китов, използвам Вашето изказване, за да направя реплика, защото срамното в този парламент е онова, което прозира в целия дебат. Това показват целите на този закон – нещо, което многократно сме говорили тук. С този закон се прави битка между премиера… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Благодаря на колегата Янев. Да, това е така. Не се прие нашето предложение, което бяхме внесли от СДС – за изравняване по броя на мандати на многомандатните райони, защото нямаше воля да се въведе истински мажоритарен елемент. За да действа мажоритарната сист… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Първо искам да ви призова чисто процедурно. С оглед на това, че съчетахме гледането в едно на два параграфа, които засягат двете най-дискутирани и най-важни теми в закона, да не се ограничаваме само до 5 минути.… |
| 31.03.2009 | 40 НС | Четиридесет и шесто извънредно заседание | Да. |
| 31.03.2009 | 40 НС | Четиридесет и шесто извънредно заседание | Да. |
| 31.03.2009 | 40 НС | Четиридесет и шесто извънредно заседание | Имаме предложение да има интегрална бюлетина. В България имаме такава практика – не в този закон, но по принцип има такава практика. В европейската практика и във всички други държави, дори държави от Третия свят, гласуват с интегрални бюлетини, затова сравне… |