| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Моята процедура се отнасяше и до Вас, господин Куртев. |
| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Не, Вие не искате да разберете нищо, което ние казваме. |
| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Моята процедура е следната. В последните дни на парламентарен контрол, а също и появяването на господин Радев тук, в залата, той не идва в добра емоционална кондиция. И аз моля, господин председателстващ заседан… |
| 09.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Госпожице Дянкова или госпожа Дянкова, вземайте отношение по въпроси, по които сте вътре. Не политизирайте нещата, защото няма вечни политици, няма вечни партии, няма вечна власт. Благодаря ви. (Ръкопляскания от ДЛ.) |
| 09.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители, съвсем точно искам да ви кажа, че с неохота взимам думата, защото смятам, че в нашия парламент има определена част от него, когато реши да направи нещо, тя не отстъпва. Просто не ми беше пр… |
| 13.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, драги колеги! Възможностите на хората имат и предели. Проблемът, който разглеждаме, е изключително сериозен. Господин Агов се смее, но ще започнем да решаваме проблемите от бюджета не така, както тряб… |
| 13.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и девето заседание | А легла ще ни осигурите ли? |
| 13.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Аз също поставям един въпрос, който е свързан със завишение бюджета на здравеопазването и ще Ви кажа какви са моите мотиви. През последните години в Бълг… |
| 24.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, колеги! Господин министър, аз като Ви слушам, Вие подавате тази информация, която имате. Аз ще Ви подам другата информация, която аз имам, и ще Ви кажа, че фирмата не е спазила срока за доставката на … |
| 24.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър! Моят въпрос е свързан с проведената от Министерството на здравеопазването открита процедура за доставка на стационарна рентгенова апаратура, апарати за функционално изследване на дишането и… |
| 24.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Виждам, че нещата се приемат малко на шега или несериозно, или строго се политизират. Ако това, аз ще заприличам на министъра на правосъдието, беше една високоцивилизована държава, щяхме по друг начин да реагира… |
| 24.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Може ли по принцип и аз да кажа две думи? |
| 24.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, ще бъда кратък. Д-р Брайнова, Вие направихте едно добро изказване, само че имаше малко политизиране, тъй като Вие живеете с мисълта, че и по проблемите на здравеопазването искаме да ви блъфираме. Това не отговаря на истината. То… |
| 24.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, колеги народни представители! Аз за пръв път виждам несериозно отношение на депутатите и на Народното събрание към този проблем - един изключително важен проблем, който разглеждаме. И бих казал, че ка… |
| 23.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Като имаме предвид състоянието на българското здравеопазване, никого не искам да обвинявам сега. Но има факти, които трябва да бъдат погледнати изключително сериозно: висока детска и висока обща смъртност, отрицателен прираст. Има много въпроси, на които мога… |
| 23.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа заместник-председатели на Народното събрание, уважаеми лидери на политически партии, които се намирате тук, госпожа Мозер и всички останали! Смятам, че проблемът е изключително сериозен, защото се касае за живот… |
| 17.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, колеги народни представители! Преди четири седмици отправих актуален въпрос до министъра на здравеопазването господин д-р Семерджиев. Въпросът е свързан с проблем, където смятам, че има на… |
| 26.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридест и девето заседание | Премахва се научната степен "доктор на науките", за да стане по-лесно удостояването на хората с професорски звания. Аз искам да питам коя дисертация беше самостоятелна и къде можеше човек да се изяви сам? - Само в докторската дисертация! Той нямаше научен рък… |
| 26.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридест и девето заседание | Господин Агов, изяждате ми от времето. |
| 26.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридест и девето заседание | Какво е сега положението? Тук е проф. Иван Матев. Нека да бъде точен, а ако не знае, аз ще му дам данни. Сега се взимат данни за хората поколенията преди тях каква политическа ориентация са имали. И сега вие казвате, че ще избегнем всичко това и ще влезем в Е… |
| 26.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридест и девето заседание | Какво, господин Куртев? |
| 26.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридест и девето заседание | Абсолютно! (Смях в групата на ДЛ.) |
| 26.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридест и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, колеги народни представители! Открито ще кажа, че аз се изказвам за протокола, тъй като трябва да има документация какво са мислили и другите. Този въпрос вие сте го решили и законът ще бъде приет так… |
| 13.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин министър-председателю, уважаеми колеги народни представители! Моля господин Куртев да ръководи събранието. Не е завършил право, за да играе ролята на адвокат. (Шум и реплики в блока на СДС.) |
| 06.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Господин министър, аз Ви благодаря не само за отговора, но и от името на учителите на град Чирпан Ви благодаря за съдействието, което оказахте за получаване на заплатите им. Знаех, че този въпрос не трябваше точно към Вас да се отправя, но много често, когато… |
| 06.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Извинявам се, но като дойде господин Радев и винаги при него има хора, за да приказват. Той въобще не ни слуша! (Шум в залата.) Към Вас, проф. Димитров,... Не, вината е в господин Радев! Ръководеното от Вас министерство има информация, че редица училища без р… |
| 06.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа министри, уважаеми колеги народни представители! Моят актуален въпрос към проф. Димитров - министъра на образованието и науката е относно своевременното изплащане на заплатите на педагогическия и непедагогически… |
| 06.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Аз съм доволен, че така се развиват полемиките в залата, защото е ясно, че ние се отнасяме отговорно към този закон. Мисля да не правим квалификации за политически изяви или политиканстване… |
| 28.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Соколов! Прозрачност в нашата работа, особено във финансовата област, трябва да има. Тя трябва да бъде много коректна и да не бъде политизирана, защото непрекъснато се бие по авторитета и достойнството на бълга… |
| 21.06.2000 | 38 НС | Четристотин и първо заседание | Господин председател, тъй като нещата са изключително сериозни не само сега, но и за в бъдеще, аз предлагам, без да се викат депутатите, да се види какъв е кворумът тук сега, за да разберем, че всичко е фалшиво. |
| 21.06.2000 | 38 НС | Четристотин и първо заседание | За процедура, за да бъда по-точен! |
| 21.06.2000 | 38 НС | Четристотин и първо заседание | Може ли да взема думата за реплика? |
| 21.06.2000 | 38 НС | Четристотин и първо заседание | Господин Панев, не съм казал всичко и се въздържам. Ще бъде грозно, ако го кажа. Уважавам председателя на Народното събрание и присъстващия министър. Вие може да не сте го предложил, но ставате като председател на Комисията по образованието и науката и го под… |
| 21.06.2000 | 38 НС | Четристотин и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Много ви моля не отнемайте правото на частната инициатива. Иначе ще трябва да предложим в бизнеса и т.н. Народното събрание да вземе отношение. Ако аз направя едно частно училище, един тридесетгодишен, който е с… |
| 21.06.2000 | 38 НС | Четристотин и първо заседание | Вие ще напуснете ли? |
| 21.06.2000 | 38 НС | Четристотин и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Вярно е, че това е по-либерално, но след като има прието нещо, което е нарушило автономността на вузовете, ние сега искаме да го задълбочим. Второто нещо. Аз съм правил тези предложения, но защо не извадите разп… |
| 21.06.2000 | 38 НС | Четристотин и първо заседание | Така ще е по-добре действително за ръководството, защото той няма никога да разбере. Аз също не разбирам хора, които не са създали нито школи, нито под тяхно ръководство да е защитена една дисертация, да предлагат текстове за подобряване качеството на работат… |
| 21.06.2000 | 38 НС | Четристотин и първо заседание | Аз исках, господин председател, и нещо много силно да му кажа, но ще го направя друг път. |
| 21.06.2000 | 38 НС | Четристотин и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Това нещо, ако трябваше да става, за да бъдем убедителни и разумни, трябваше да стане преди отчетите и изборите на висшите учебни заведения. Аз съм абсолютно убеден, че това, което представлява господинът с комп… |
| 21.06.2000 | 38 НС | Четристотин и първо заседание | Господин Панев излиза, да се върне, това е негов въпрос. |
| 15.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и девето заседание | Това е уточнено, тази терминология е уточнена. |
| 08.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз имам противно становище. Крайно време е да помислим за авторитета на Народното събрание, на тези, които са в това събрание. Имаме си правен отдел. Имаме тук юристи, професори по право и не знам защо трябва да… |
| 07.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! На основание чл. 39, ал. 3 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание, предлагам в седмичната програма на Народното събрание за периода 7-9 юни да бъде включено като точка от дневния ред пр… |
| 25.05.2000 | 38 НС | Триста и Деветдесето заседание | Аз моля колегите отляво да се молим на Господа тази личност да е жив и здрав, защото това, което направи той за нас, никой не може да го направи. Всичко, което е правил досега, направи така, че голяма част от сините учени в България вече не са сини. И то съвс… |
| 25.05.2000 | 38 НС | Триста и Деветдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Господин председател, аз ще Ви успокоя, че диагнози няма да поставям, въпреки че мога да направя това нещо, за да не бъда изгонен от залата. |
| 25.05.2000 | 38 НС | Триста и Деветдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колега! Мислех дали да взема отношение, защото Вие се поставихте под нивото на това, което трябва да има един български лекар. Вие не може да приемате винаги, че нещата се представят така, че едната страна да бъде уязви… |
| 25.05.2000 | 38 НС | Триста и Деветдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз искам да започна с това, че д-р Шишков трябваше да се убеди, че ние не искаме да стопираме нещата, ние не искаме да има лошо качество на здравеопазването в България. Ако това го искахме, щяхме да ви хвалим за… |
| 25.05.2000 | 38 НС | Триста и Деветдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! "СТАНОВИЩЕ за предложение до Народното събрание за даване съгласие Министерският съвет да сключи Заемно споразумение (проект за реформа в здравеопазването) между Република България и Международната банка за възс… |
| 25.05.2000 | 38 НС | Триста и Деветдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Тъй като проблемът е изключително сериозен аз предлагам да се прегласува. Но преди това моля господин министърът да припомни тук какви пари са необходими, за да влезе здравноосигурителната система, какво е набра… |
| 11.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, аз смятам, че затова, че имаме някакво убеждение, не можем да бъдем прицел на обиди. И моля господин министъра да направи извинение. Ние бяхме в процедура. Това Вие казвате много често. Ние искахме да се спази процедурата. И нек… |