| 25.06.2009 | 40 НС | Тържествено заседание | Затова, уважаеми колеги, днес трябва да дадем оценка и на днешното управление. Съгласен съм с премиера, който казва: „Полагаме всички усилия, за да направим най-доброто управление.” Съгласен съм, че полагате всички усилия. Но по времето на социализма ме учихт… |
| 25.06.2009 | 40 НС | Тържествено заседание | Господин председател, бъдете малко по-скромен! Господин председател, призовавам Ви да разберете къде се намирате! Вие сте в българския парламент и имате толкова тежест, колкото и аз и не повече. |
| 25.06.2009 | 40 НС | Тържествено заседание | И, разбира се, имам свободата да кажа това, което смятам, а не това, което ще ми напише някой. |
| 25.06.2009 | 40 НС | Тържествено заседание | Аз съм народен представител от Пазарджишки избирателен район. |
| 25.06.2009 | 40 НС | Тържествено заседание | Господин председател, Вие сте само пръв между равни, не сте нито по-умен, нито повече тежите от мен. |
| 25.06.2009 | 40 НС | Тържествено заседание | Яне е в Брюксел. Уважаеми господин президент, уважаеми господин председател на Народното събрание, уважаеми господин премиер, уважаеми магистрати, уважаеми министри, уважаеми колеги! Много голямо изкушение е да четеш подготвени речи. Смятам обаче, че в такъв … |
| 25.06.2009 | 40 НС | Тържествено заседание | Уважаеми господин председател, ние сме изненадани, че това последно заседание не се предава от Българската национална телевизия и Българското национално радио. От името на нашата парламентарна група предлагаме заседанието да бъде пряко предавано по Българскот… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Извън дебата, като заместник-председател на парламентарната група искам да обърна внимание, че уважаемият господин Кътев не би трябвало да допуска и са неприемливи квалификации от рода на мутри, които били по би… |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Да, правя предложението като заместник-председател на Парламентарната група на „Ред, законност и справедливост” . |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, искам формално да подновя моето предложение за поименна проверка и пак да повторя, че въпросът е изключително важен както от национална гледна точка, така и от гледна точка на нашите партньори, които вече изра… |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Тъй като проблемът, който разглеждаме, е изключително важен не само от вътрешна гледна точка, а от гледна точка и на това, че вече и Европейската комисия е ангажирана, аз смятам, че е недопустимо този дебат да с… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми господин Йорданов, искам да бъда абсолютно искрен и да Ви кажа, че ме боли и затова говоря леко разпалено. Искам да ви кажа, аз съм го заявявал от тази трибуна, аз нямам никаква претенция към вижданията на хората – леви… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Единствената разлика е, че болшевизмът е изтрепал повече хора, и то руснаци, отколкото Хитлер! Това го направи една специална комисия в руската „Дума” след промените – да видите „Россия которую мы потеряли” през 1917 г., когато болшевиците свалят правителство… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз ще се постарая да бъда изключително хладнокръвен и уважителен, защото това, което става, според мен е точно това, което не трябваше да си помисляме да става. България действително може би от 1918 г. е в една … |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! По един такъв консенсусен въпрос надали има нужда от много дебат, но е важно от гледна точка на общия дебат, който днес върви, да посочваме такива примери, когато имаме консенсус. И да кажа на моите приятели от … |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Драги Иване, ние сме 99% на една позиция, но имаме един процент, който ни е проблемен. В момента ще ти напомня пак една абсолютна истина, за да разбереш, че там, където е мнозинството, там са истината и демокрац… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Днес аз, който съм по-младият, поемам щафетата заедно с моите приятели напред, поканвам моите приятели от старата десница, които ще се осъзнаят, за да работим за България! Благодаря на колегите, които днес ще гласуват национално отговорно, а не партийно, защо… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Господин Костов, така се разделяме ние. Аз, който от 1989 г. съм в СДС, приех и Вас, и госпожа Екатерина Михайлова, за да работим заедно! |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Този дебат можеше действително да бъде политически и конюнктурен, но смятам, че за хора като мен той е нравствено съдбоносен, защото в живота нещо си отива и идва нещо ново. Аз искам да прекарам демаркационната … |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | ...живи наши колеги и приятели, но логиката и справедливостта изискват този въпрос да бъде прекратен като обсъждане и да минаваме нататък към по-важните въпроси. Благодаря ви. |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Искам да обърна вашето внимание на няколко обективни неща. На първо място, ОДС като коалиция вече не съществува де факто, тъй като... (Реплика от народния представител Йордан Бакалов.) По регистрация – да, но ни… |
| 24.03.2009 | 40 НС | Четиридесет и пето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, господин Местан! Свикнал съм да съм удовлетворен от Вашия перфектен език. Сега допуснахте една неволна грешка, за която след известно време разбрах, че всъщност е вярна, когато казахте, че съжалявате, че достатъ… |
| 20.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Това беше само финала... |
| 20.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Местан! С Вас е приятно да се спори, тъй като говорите ясно, но това не значи, че аз съм съгласен с Вашата теза. Не може да се съпоставят двете тези: че някой, който е получил преференция от 5%, останалите 95 н… |
| 13.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Ние също ще подкрепим предложения проект. Искам да отбележа следното: ние сме майстори на героичните усилия. Това, което правим, действително е безпрецедентно и не може да не бъде насърчено правителството, че ус… |
| 06.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Това са 300 хиляди! |
| 06.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Не ги защитавайте, накажете ги! |
| 06.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми господин министър, аз Ви благодаря, че признахте, че има нарушение на закона. Изразявам обаче нашето неудовлетворение, че няма никакви взети мерки за закононарушителите. Нарушен е чл. 8 от Закона за обществените поръчки… |
| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Господин Овчаров каза, че с всеки ще се коалира. |
| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Това е цинизъм! Млъкни! Откога разбираш от здравеопазване? Ние умираме като нация! |
| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Искаме още един път, много беше интересно! |
| 20.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, уважаеми колеги! Действително този дебат, макар че не е много пълна залата, е жизнено важен, тъй като предизвикателството на световната финансова, икономическа и вече социална криза е заплаха и за Бълга… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Браво! |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Аз допреди пет години бях член на Социалдемократическата партия в България и бях член на Социнтерна и плащахме членския внос. Бях заместник-председател на тая партия и съм отстъпил това място, за да може БСП да стане нормална европейска партия, член от европе… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми колега Паунов, ние сме съграждани и изпитвам уважение, без значение, че Вие сте генерален секретар на ЦК на БКП, Вие сте мой съгражданин, даже ми е кеф, че сме съграждани. |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Ама го знаеха! |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Правим! Но искаме да знаем кой кой е. |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз искам да мотивирам нашето предложение за обявяване на принадлежност към службите, тъй като на пръв поглед може да бъде изтълкувано като една традиционна позиция на СДС, дори като известен дълг за някакъв вид … |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Да! |
| 16.12.2008 | 40 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | На 6 човека не работят пултовете. (Шум и реплики от опозицията.) |
| 12.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Да съберете кворум! |
| 12.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Каква е тази статистика? Какво е това 3,9? |
| 12.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Това е лява политика. |
| 12.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Няма солидарност. |
| 12.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | За сметка на кешовите... |
| 12.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Трябва да се увеличи! |
| 12.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Това е приоритет! |
| 12.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | А къде е инфлацията, господин Дацов? |
| 12.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Ние ще подкрепим това действие. |
| 12.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Стоилов, Вие сте ангажиран като интелигентен и почтен човек от 10 години с така наречената здравна реформа в България. Това, което казахте, е обнадеждаващо, но според мен не е достатъчно. Затова искам да кажа още д… |