| 28.05.2009 | 40 НС | Петстотно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Аз ще подкрепя предложението за решение с чиста съвест. Искам да изложа съображения за това, защото според мен е важно. Познавам Лидия Руменова от много време в битността й не само на прокурор, но и на човек, който работи … |
| 21.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Съзнавайки предрешения характер на гласуването, аз все пак моля за адекватно отношение към проблематиката, защото в този кръг, който се предлага, обект на референдум са такива въпроси като договори за държавни заеми, амнистии … |
| 21.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Моето процедурно предложение някак си е продължение на логиката, но изчистената логика, на господин Стоилов, който предлага да се разделят моите предложения на две части. Очевидно едното, което ще се приеме, другото - няма… |
| 21.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Оттеглям го. |
| 21.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Правя предложение за прегласуване. Предложеното от мен наименование на закона, според мен е достатъчно неутрално, за да съгласи проблемите в закона. Това какво ще се прави – дали ще се управлява или всъщност ще се осъществя… |
| 13.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Аз се надявам наистина дебатът да не бъде много обширен, тъй като считам, че казусът е напълно ясен. Още повече този законопроект е подкрепен с впечатляващо мнозинство от водещата Икономическа комисия, което за мен, надява… |
| 29.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и първо заседание | В момента правим бели! |
| 29.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Молбата ми е в § 26, т. 15 след думите „Щаба на отбраната” да добавим думите „командващият съвместното оперативно командване” и текстът продължава. |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Благодаря, господин председателю. Аз съм един от тези, които са съвносители на предложението за Висшето военновъздушно училище „Георги Бенковски”. Искам да кажа две съображения. Едното е, че ние най-накрая, в този обозрим срок от време, трябва да създадем рав… |
| 10.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, благодаря за Вашия наистина много обективен, много прецизен и много пунктуален в съдържателен план доклад, в който Вие засягате наистина проблема в неговата същина. Аз като представител на опозици… |
| 10.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, извън територията на Република България има над 1400 военни гробища, в които са погребани български воини, като 471 военни гробища се намират на територията на Република Македония. Там, както е из… |
| 01.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Репликата ми е – половин съгласие и половин корекция на предложеното от колежката Масева. Предложението, което сме направили в § 2, е буквален превод, буквално превеждане на хипотезата на чл. 2, ал. 1. Има две опции: или д… |
| 12.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Уважаеми господин Стоилов, аз приемам референдума, но като средство в демократичното общество да се решават определени въпроси. Не приемам обаче референдумът да бъде използван като оръжие и това оръжие да бъде насочено срещу самото общество. Защото, ще дам ед… |
| 12.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Когато се внася глупав закон, винаги има време! |
| 12.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Когато се внася глупав закон, винаги има време! |
| 12.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Обяснявам защо внасям тези предложения за редакционни промени. Представете си 600 хиляди непознати едно-друго лица, от които всички със сигурност са макро- и микроикономисти, финансисти, ще направят прецизното решение и ще дадат съгласие за сключване на догов… |
| 12.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Да, защото примерно т. 1... Господин Найденов, проблемът е сериозен! Виждам, че се усмихвате радостно на моите предложения. Точка 1, която се предлага да се решава с референдум, е: „приема, изменя, допълва и отменя закони”. Наистина предлагам малко по-сериозн… |
| 12.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Това е един от най-важните текстове и предлагам редакция на чл. 9. В чл. 9, ал. 2, т. 2 да се добавят и следните цифри: 1, 3, 5, 9, 11, 13 и 14. Един кратък коментар... |
| 05.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Господин Методиев, във всичките си разговори, които аз съм имал – аз бях отговорен за провеждането на външната политика в Министерството на отбраната и съм присъствал на срещите на министъра, на всички срещи, с всички представ… |
| 05.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Голямото достойнство на този законопроект е, че поставя много важни проблеми за дискусия. Те са толкова големи, че се страхувам, че невинаги бяхме на нивото на тяхното осмисляне – първо, и второ – на тяхното решаване. Ще по… |
| 04.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Йорданов, точно защото имаме болник пред себе си, трябва така да направим процедурите, че тази болест да не се мултиплицира. Не да си затваряме очите и да чакаме някой друг да свърши работата на лечение, а,… |
| 04.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаема госпожо Николова! Вие сте абсолютно права, че трябва да се насърчава гражданското участие в управлението. Българска нова демокрация изповядва един много ясен принцип. Ние многократно сме заявявали: „По-малко държав… |
| 04.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и седмо заседание | Чел съм го много добре. Ще стигнем и до там. Като говорим за изчерпателно изброяване... Аз казвам сега, че Вие се опитвате с този закон да направите тотална промяна във философията на управлението на тази страна. С наименованието на закона Вие публично призна… |
| 04.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Стоилов, Вие в опита си да поправите заглавието в унисон с Вашата логика, го развалихте още повече. Господин Стоилов, пряко участие на гражданите в държавната власт по разпоредбата на чл. 8 от Конституцията, която … |
| 04.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Господин Местан, абсолютно съм съгласен с Вашето тълкуване на моите думи. Имах предвид „изпълнителна власт”, а не „оперативно управление”, защото този закон инспирира възможност, което е наистина твърде опасно – с референд… |
| 04.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Аз моля залата за особено внимание по този закон, защото, казано по народному, според мен той е една огромна беля. Наистина трябва да внимаваме какво гласуваме, защото, казвам го с едно изречение, този закон преобръща логи… |
| 04.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Правя предложение за прегласуване. Уважаеми колеги, става дума за един текст, който представя механизъм за облекчаване на гражданите. В нашето предложение няма нищо освен това, че в последната фаза от обществената поръчка, ког… |
| 13.01.2009 | 40 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Оттеглям го. |
| 13.01.2009 | 40 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Оттеглям го. |
| 13.01.2009 | 40 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Оттеглям го. |
| 13.01.2009 | 40 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Още в предишното заседание казах, че няма съвпадение и няма приемане по принцип на текстовете, защото има две съществени разлики между нашите предложения и възприетата редакция от комисията. Първата разлика е, че ние предла… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Нашето становище е, че този текст няма никакво място, освен в главите на някои хора, които правят задкулисни машинации и във връзка с това им трябва подобен текст, който касае Закона за местните избори. Задавам въпроса на внос… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря, господин председателю. Ще взема отношение по възприетите по принцип алинеи, защото според мен те не са възприети. Официалното ми предложение, което ще обоснова по-късно, е: нашето предложение за ал. 4 и ал.5 е да станат съответно ал. 4 и ал. 5 от т… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Не е реплика. В крайна сметка, правото, изхождайки от определени основополагащи принципи, трябва да отразява и политическата реалност. Това, че се мисли, че сегашната политическа реалност с конфигурациите или разместването… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря, господин председателю. Поддържайки предложението, което сме направили, искам да кажа, че това е израз на нашата философия, която, както виждам, не е възприета и която се изразява в следното. Ние считаме, че не е възможно и, бих казал, е проява на и… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Мисля, че въпреки достатъчно ясния текст, който предлага комисията, ние влизаме в безкрайно излишен дебат. Тук не се предлага набор от решения, казуси от определени случаи, в които съответният върховен орган ще представя или н… |
| 17.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Да. |
| 17.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | От 5 до 10 хил.лв. |
| 17.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Да, за небългари. Оттеглям предложението си. По отношение на § 18, считам, че размерът на санкцията е изключително нисък и предлагам да бъде завишен, поне петорно. Най-малкото да може да бъде изравнено по размер санкцията на политическа партия с такова лице, … |
| 17.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Благодаря, господин председателю. Имам две кратки предложения. В § 3 предлагам да отпадне думата “наборните”. Защото вече наборна служба. |
| 13.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. С настоящия законопроект се цели да се регламентира и гарантира редовното и в срок провеждане на редовното заседание на Българския лекарски съюз и респективно на районните им колегии. Това е изключително важно, за да гаранти… |
| 13.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Благодаря, господин председателю. Правя процедура за прегласуване, задавайки три въпроса: Какво прави служба на президента в упражнявания контрол върху изпълнителната власт в тази подкомисия? Защо едно разузнаване се радва на комисия, а второ – сигурно по-дол… |
| 13.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Правя предложение за прегласуване. Уважаеми колеги, това е проект за решение, който отразява или би трябвало да отразява логиката на една бъдеща парламентарна комисия, съставена на паритетен принцип и се ръководи от предст… |
| 12.11.2008 | 40 НС | Четиристотин и Тридесето заседание | Благодаря, господин председателю. Настоящият законопроект предлага отмяна на данъка върху дивидентите и ликвидационните дялове като стимулираща мярка за запазване на доверието и връщане интереса на инвеститорите в българския капиталов пазар, чиято криза довед… |
| 12.11.2008 | 40 НС | Четиристотин и Тридесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Настоящият законопроект предлага отмяна на облагане на доходи по дивиденти на физически лица като продължение на политиката за намаляване на данъчната тежест в България. Основен аргумент за това предложение е нуждата от сти… |
| 07.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, за мен този дебат е изключително важен по редица причини, най-важната от които според мен е, че за първи път се води сериозно говорене по отношение на мястото на парламента и начините за осъществяване на па… |
| 08.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Петнадесето заседание | Те са секретни, не мога да кажа откъде, но това е факт. Сто и единадесет държави, от които 27 предвиждат таван на разходите на партиите за предизборните кампании в различен контекст – дали като фиксирана сума или в различни съотношения, а 84 държави нямат огр… |
| 08.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Петнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Още в началото заявявам, че колегите от Българска нова демокрация няма да подкрепят така предложените законопроекти, тъй като считаме, че всички седем на брой страдат от една обща болест, а тя е обърнатата логика на идеята… |
| 31.07.2008 | 40 НС | Четиристотин и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Като съвносител на този законопроект, ще призова моите колеги за неговата подкрепа. Искам да започна с това, че изготвянето на този законопроект е едно изключително достояние и в контекста на положения труд, на събрания експ… |
| 10.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Искам да започна с това, че познавам Филип от 30 години, ние сме съкурсници. След това имах честта да бъда уволнен от него като първия началник на Военна полиция, за което наистина му благодаря, защото това беше едно амплоа… |