| 22.10.1998 | 38 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Аз мисля другото - че БСП, докато е на власт, като че ли иска да си осигури времето, когато няма да бъде на власт. |
| 05.09.1996 | 37 НС | Двеста и четвърто заседание | Ще го предложите. Доколкото знам, той вече е избран, госпожа Маринова. По въпроса. Сега някои хора ще кажат: "Къде бяхте, когато се обсъждаше законът?" Ами там, където беше партийното мнозинство. Аз не помня по някой закон да се е взело, така нареченото, дипл… |
| 05.09.1996 | 37 НС | Двеста и четвърто заседание | Комунистите знаят кого да си изберат. |
| 05.09.1996 | 37 НС | Двеста и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател! Уважаеми колеги! Разглеждаме закон, който не се касае нито до нас, нито до определена група, а се касае до целия български народ. И още повече, като погледне човек програмата на Българската телевизия, тя започва от 2-3-годиш… |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | За нищо не ставате. |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Кога са дадени тези предложения? Защо правите тези циркове? Защо гласувате предложенията на Гайтанджиев? Мариела, ти си умна жена. Кога ги направи Гайтанджиев? |
| 06.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! На Иван Гранитски главата много дълго време искаме да я свалим. Омръзна на обществеността да слуша само колко пъти му слагаме примката, а Иван Гранитски все още си остава силен, но там, в партията. Когато решиха,… |
| 06.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и първо заседание | Това не е правилно. Знам, че ще спечелите така. По този начин се манипулира. |
| 30.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и осмо заседание | Кой им е наредил тази работа? |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Тя прави така, че точно тогава да сменяме пак законите и всяко правителство да си прави собствени закони. |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Аз мисля другото, че БСП, докато е на власт, като че ли иска да си осигури времето, когато няма да бъде на власт. |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми колеги! В изказването на директора по правните въпроси към Европейския съюз за радио и телевизия съществува един рационален момент, а той е, че доближава 6 на 6 и влиянието на президентския представител. Значи дава възможност за някакви разговори, да… |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Президентът го няма още, но той се вижда, той се усеща какъв ще бъде. Да, усеща се какъв ще бъде. (Ръкопляскания от блока на мнозинството, реплики: "Браво!, Браво!") Няма защо да ръкопляскате, нещата са реални. Вие трябва да завършите пълния кръг на реституци… |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | В чл. 2 се заявява категорично, че не бива да се упражнява политически и икономически контрол, насилие, влияние. С чл. 9 ние правим точно това. "Чл. 9. Осигурява четири души на мнозинството, двама души от Министерския съвет - на министър-председателя, двама д… |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, чл. 9 може би не трябваше да го разглеждаме чак сега. Член 9 трябваше да го разглеждаме, когато разглеждахме чл. 2 затова, защото тия два члена взаимно се отблъскват. |
| 09.05.1996 | 37 НС | Сто и Седемдесето заседание | Аз се страхувам от мнозинството. |
| 09.05.1996 | 37 НС | Сто и Седемдесето заседание | Ако залата е заседавала, аз не знам?! Е, много хубаво е станало тогава, господа! Много бързо действаме. Ама много бързо! Изключително! Докато някои са вън, тук се действа. Второ, ние имаме мнението на юридическия директор, който беше тук с още двама души. И т… |
| 09.05.1996 | 37 НС | Сто и Седемдесето заседание | Кога? |
| 09.05.1996 | 37 НС | Сто и Седемдесето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми колеги! Ако един самолет трябва да прелети през България, тук идват двама генерали от МНО-то, двама полковници и какви ли не решения се взимат. Като че ли Българската телевизия е нещо по-малко от генерали, та можем… |
| 08.05.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и девето заседание | Откъде знаете, че ще е против? Може да е "за". |
| 03.05.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и осмо заседание | "За поощряване създаването" мисля, че трябва да намерим някакъв завой. |
| 03.05.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и осмо заседание | Аз съжалявам, че не сме обърнали внимание на т. 10 на чл. 4: "Поощряване създаването и изпълнението на произведения на български автори". Да поощряваш създаването, това значи да участваш, да подпомагаш целия творчески процес на автора. Ами ако накрая излезе н… |
| 03.05.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, спорът е върху "политически и икономически", израза "гарантира тяхната независимост от политическа и икономическа намеса". Предполагам, че това е един израз за идеалното общество, към което искаме да се стр… |
| 25.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми депутати от Тридесет и седмото българско Народно събрание! Вземам отношение по този въпрос затова, защото по всичко личи, че мнението на президента се покрива с мнението на опозицията и в желанието си да помогне на… |
| 09.04.1996 | 37 НС | Двадесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Ние сега при ходенето някъде успяхме да видим какво правят хората със земята, която се отнема отнякъде или изостава отнякъде. Господин председателят видя в Япония земя, която е пресята, минато е вече вътре с маг… |
| 27.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и шесто заседание | Аз именно на това нещо се спирам и като имам предвид особено обстоятелството, че зададох въпроса на представител на Министерския съвет: Вие поне поставихте ли този въпрос - оказа се, че нищо не е поставено, господа. От българска страна българската теза не е з… |
| 27.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и шесто заседание | Аз питам кой член гарантира положението на българина при положение, че е сушава годината? |
| 27.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и шесто заседание | Господине, Вие не сте чели закона. |
| 27.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и шесто заседание | Господин Гайтанджиев, касае се до България, до едно плодородие на Места и то много топло плодородие. И с гласуването няма да се оправи работата. (Реплика от блока на мнозинството) А, вижте, сигурен съм, щом го гласуваме, че ще се оправи. На какво искам да се … |
| 27.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и шесто заседание | Аз именно на това нещо се спирам и като имам предвид особено обстоятелството, че зададох въпроса на представител на Министерския съвет: Вие поне поставихте ли този въпрос - оказа се, че нищо не е поставено, господа. От българска страна българската теза не е з… |
| 27.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и шесто заседание | Аз питам кой член гарантира положението на българина при положение, че е сушава годината? |
| 27.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и шесто заседание | Господине, Вие не сте чели закона. |
| 27.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и шесто заседание | Господин Гайтанджиев, касае се до България, до едно плодородие на Места и то много топло плодородие. И с гласуването няма да се оправи работата. (Реплика от блока на мнозинството) А, вижте, сигурен съм, щом го гласуваме, че ще се оправи. На какво искам да се … |
| 15.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и второ заседание | Аз искам да запазим този град от това използване на Вашето име, на името на министъра и да оправдаем собствените си нарушения. В същото време, господин министър, трябва да знаете, че този човек се е нанесъл със семейството си, може би е отпразнувал този ден с… |
| 15.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и второ заседание | Оставете я, нека да си поговори. |
| 15.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и второ заседание | Господин министър, аз бях почти сигурен, че Вашето участие в тази история в Плевен е нулево. Но аз повдигам въпроса, защото не искам в този град да се премълчи едно нарушение на закона, едно погрешно разбиране на Вашата заповед и един човек, който едва сега, … |
| 15.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Аз съжалявам, че Вие трябва да отговаряте за беззаконието и злоупотребите на един местен човек, но за съжаление той е към Вашето министерство и зле е изтълкувал Вашата заповед. Касае … |
| 14.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и първо заседание | Поначало е погрешно мисленето. |
| 01.03.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и шесто заседание | Но текстът не е ясен! Той се нуждае от редакция! |
| 29.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Моля Ви, искам обяснение на отрицателен вот! |
| 29.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | В неговото изказване има противоречия. |
| 29.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Вот на недоверие. |
| 29.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Искам да обясня отрицателния си вот. |
| 29.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | И аз Ви благодаря, но общинските води са абсолютно необходими. Но този, който е горе на капчука, ще ни даде ли тази вода, която ни трябва. |
| 29.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | В тоталитарно време, господине, по твое време! (Смях в залата) Е, щом толкова пък искаш да ме предизвикаш, да ти го кажа. Господа, въпросът с общинските води, с общинските язовири е много съществен и аз благодаря, че този въпрос се повдигна. Той е неизбежен. … |
| 29.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Няма текезесета... има село, което има ТКЗС и си има язовир. И ако това село е под другото село, което не му дава да се наводнява язовира, тежко му и горко. Аз съм точно в такова село. Сух язовир. Язовир, който гъмжеше от вода, от риба, от благоденствие... |
| 29.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Аз очаквах тази реплика, господа, защото тя е национална. Няма село без язовир, няма ТКЗС без малък язовир. (Смут в залата) |
| 29.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Да, какво друго да щрака? Мисля, че пленарната зала е наясно по този въпрос. (Смее се) Бих се обърнал към по-безкомпромисното, господа, защото ставаме за резил. Това, което "Редки метали" - Бухово, направи, германците се опитаха да поправят. И се оказа, че в … |
| 29.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Досега разглеждахме закони, по които можехме и така, и иначе. Можехме да бъдем БСП и опозиция. Сега сме опрели до един законопроект, който касае българина и нека да се отнесем като българи. Завчера разглеждахме … |
| 22.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Вие винаги изостряте обстановката. |