| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Вижте, с нашите – извинявайте – хитрини, накрая до там ще я докараме. Затова изразявам дълбокото си възмущение от начина, по който се отнасят към решенията на Върховния съд на България. Тук е и министърът на правосъдието, предполагам, че и за нея са причудлив… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! От името на Парламентарната група на ОДС искам да изразя дълбокото си възмущение от неспазване на законите в Република България. За съжаление, ние всеки ден отчитаме как поради неспазване н… |
| 28.05.2009 | 40 НС | Петстотно заседание | Уважаеми господин председателю, аз съм твърде учуден защо този въпрос се поставя сега за решение от Народното събрание, след като мандатът на господин Искров изтича на 10 октомври. Повече от три месеца по-рано този въпрос се разглежда от Народното събрание. Н… |
| 03.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Уважаеми господин министър, чудя се как ще ни заобичат българите. Аз лично съм ходил с граждани в община Варна, в Областна управа, да задам този въпрос. Областната управа каза: “това не е от нашата компетенция”, Общинската администрация казва: “това не е от н… |
| 03.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! Уважаеми господин министър, известно е, че интересът към община Варна е огромен, особено за строителство и усвояване на земи. Общината е малка по площ и гъсто населена и единствените неусвоени земи… |
| 05.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Седемдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! „ДОКЛАД на Комисията по отбрана относно Законопроект за изменение и допълнение на Закона за контрол над взривните вещества, огнестрелните оръжия и боеприпасите № 802-01-89, внесен от Министерския с… |
| 27.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Лошото е, че не се употребяват. |
| 27.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин министър! Много е радостно, че машините са нови. Това е много хубаво, защото ваш, бих казал, по ранг – човек, който има претенции, че много познава Българската армия, каза, че те са изхвърлени от американската… |
| 27.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър! Преди време, Вие знаете, бяха закупени 7 бронирани машини на стойност 14 милиона български лева. Аз лично останах с впечатлението, че те са следващата фаза на подобрените хамъри, които “Текстрон” разр… |
| 11.02.2009 | 40 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми народни представители! Напълно разбирам обяснението на госпожа Дончева да се придържаме към правилника. Много неприятно е обаче, че в нова България се сещаме за правилници, когато ни е изгодно, а някак си, когато не ни… |
| 30.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Не, просто ние, българите си живеем в някаква суперсекретност. Така стана, че, като се направи ДАНС и се дава отчет за неговата дейност... В момента понеже на нас ни беше дадена поверителна информация, не съм длъжен да я съобщавам, все пак, след като е казано… |
| 30.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми народни представители! Трябва да отчетем, че независимо от критиките, отправени към този закон, бяха положени много усилия от страна на настоящото ръководство на Министерството на отбраната, … |
| 15.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин Осман! Уважавам мнението на всеки. Тук не става въпрос за лицемерие – хем подкрепяме, хем не подкрепяме. Съществуването на отделните видове собственост не води до безредие. Редът се създава от съответните инст… |
| 14.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми колеги социалисти, аз напълно разбирам погледа на вашата идеология – държавността. Уважавам това. Затова има и леви, и десни политици. Дясното не е само антикомунизъм, както беше преди 20 години. В края на краищата трябва да се разбере кой е на ляво … |
| 14.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми колеги, по предложението за промени на Закона за устройство на територията, внесено от Министерския съвет, искам да кажа няколко думи. С това предложение де факто ние признаваме пред обществото, че в България липсва държавност и държава с нейните инс… |
| 14.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Промените, които предлагам в Закона за устройство на територията преди всичко са продиктувани от това, че в момента в редица големи градове се изработват едновременно общи устройствени план… |
| 11.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | От името на Парламентарната група на Обединените демократични сили предлагаме за член на комисията господин Петър Попов. |
| 23.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, скъпи гости от Албания и от Хърватска, уважаеми господа министри, уважаеми народни представители! Аз имам честта да поздравя нашите приятели от името на Съюза на демократичните сили – тези, които започнаха промените и първи зара… |
| 01.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | ... но нека наистина да се придържаме към приоритетите си, за които именно и те гласуваха: да сме членове на Европейския съюз, да не представяме в България Европейския съюз като нещо антибългарско – виждате ли този лош Европейски съюз, на който ние така дълго… |
| 01.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Заради това ние от ОДС ще подкрепим това решение. Аз апелирам всички колеги, даже отляво, колкото и да е болно – те се смятат за много добри руски другари, разбирам ги,... |
| 01.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | ...в ОНД. Аз винаги съм казвал от тази трибуна, че благодарение на тройната коалиция ние не можем да излезем от ОНД, не можем да излезем от Варшавския договор, не можем да излезем от СИВ. Съответният руски другар ни съветва какво да правим. Извинете, но това … |
| 01.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми народни представители! Всички излизаме и от тази трибуна говорим и заклеймяваме корупцията. В края на краищата много правилно е това становище и решението, което искат да приемем от Демократи за силна България, именно … |
| 26.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Нямаме нищо! Аз знам всеки кораб какво прави и как действа. Нямат хеликоптери. Като нямаш хеликоптер, нищо не можеш да видиш. Затова зададох този въпрос. Аз сам мога да си отговоря много по-добре. Следя толкова много литература! Исках да накарам нашите военни… |
| 26.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Уважаеми господин министър, разбирам, че отговорът е направен от Щаба на Военноморските сили във Варна. Разбира се, кой друг да го направи! Аз съм разговарял с тях. Лошото е, че в обществото се насаждат противоречиви твърдения. Във вестника излиза, че от Нова… |
| 26.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители, уважаеми господин министър! Чрез медиите беше съобщено, че България ще закупи две остарели белгийски фрегати от типа „Дръзки”, както и един миночистач. Вече едната фрегата пристигна, освен преднат… |
| 18.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! По принцип от ОДС считаме, че този закон ще бъде в помощ на общините и е навременен, тъй като много трудно става усвояването на средства по европейските проекти, и дава възможност на общините за съ… |
| 18.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и седмо заседание | „ДОКЛАД по Законопроект за допълнение на Закона за общинския дълг № 850-01-278, внесен от Румен Овчаров и група народни представители На свое редовно заседание, проведено на 11 септември 2008 г. Комисията по местно самоуправление, регионална политика и благоу… |
| 17.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и шесто заседание | Уважаеми колеги! Господин Христов, сигурно битовизмът и проблемите на ежедневието са изключително важни за нашия все повече омаломощаван от последствията на комунизма живот, който водим. (Реплика от КБ.) Искам да кажа едно. Прав е Джордж Оруел, когато казва, … |
| 30.07.2008 | 40 НС | Четиристотин и първо заседание | Не, защото много обичат да подвикват, пък невежеството води до подвикване. Така че, уважаеми народни представители, това е проблемът, който стои пред нашия флот. Преди известно време нашият премиер се върна от Франция и обеща строежа на две нови корвети. Това… |
| 30.07.2008 | 40 НС | Четиристотин и първо заседание | Понеже вие от БСП не обичате да четете западна литература поради това, че знаете само руски и подвиквате, ще ви кажа, че американските са клас „Джон Хоулд” с 4600 тона водоизместване, и са много мощни. Не можем да си позволим да ги купим. Затова аз подкрепям … |
| 24.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и девето заседание | Поживём, увидим. Освен обувки те не правят нищо друго! |
| 24.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и девето заседание | Ние ще имаме проблеми, не Западна Европа. |
| 24.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и девето заседание | Много добре го знаете. Много добре го знаете и недейте да ни убеждавате, че, видите ли, това било най-доброто трасе. Под въпрос е дали ще стане този „Южен поток”, защото Вие отлично знаете – поне знам, че сте компетентен в енергетиката, това не мога да го отр… |
| 24.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и девето заседание | Господин Овчаров, аз мисля, че народните представители тук са се определили кой накъде е и това няма да го дискутираме. Обаче Вие сигурен ли сте, че Турция и Румъния щяха да пуснат „Южен поток”? Знаете отлично, че няма да го пуснат. Много добре знаете, че ням… |
| 24.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и девето заседание | Защо там да го гледаме, като можем тук да го гледаме? |
| 23.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и осмо заседание | Не диктатура. Или сте членове на НАТО и на Европейския съюз, или не се правете на най-големите дяволи – хем така, хем иначе. Ще вземем от Европа парите, пък ще слугуваме на Русия – няма да стане! Да го знаете! Спомнете си! Няма да ви казвам, като господин Кос… |
| 23.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и осмо заседание | Ние в момента сме членове на НАТО, смятаме да дадем пари на Русия – тази същата Русия, която въоръжава Иран, въоръжава терористите; нашите войници са в Афганистан и в Ирак, за да се бият от името на НАТО и коалиция; а руските пари оттук отиват косвено да плат… |
| 23.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и осмо заседание | Вие слушайте какво ви се казва, а не „ла револусион” – каквото каже партията, и напред! (Шум и реплики.) Слушайте малко какво става по този свят! |
| 23.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господа министри, уважаеми господа народни представители! Преди всичко трябва да успокоим емоциите и да видим какво е днешното наше политическо положение. Не става въпрос дали сме били в Съветския съюз или в СИВ, ние в… |
| 10.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Кътев! Разбира се, всяка администрация и всеки министър-председател има правото в рамките на управляващото мнозинство да прави своите промени. Даже Саддам Хюсеин, даже Фюрера, даже Сталин са имали министри. По … |
| 10.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Точно за това спорихме вчера – че се предложи един нов фонд, който съществува само две години, от трима министри и той се оказа неудачен. Сега отново, понеже сме имали развитие на управленския процес, създаваме една мегаагенция с ранг на министерство, която, … |
| 10.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми народни представители, уважаеми господин министър! Вчера доста спешно в Комисията по транспорт и съобщения и в Комисията по местно самоуправление, регионална политика и благоустройство разгледахме експресно представени… |
| 25.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и шесто заседание | Има много строги правила, а тук се пише вътрешен правилник. |
| 25.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и шесто заседание | Уважаеми колега, не е страшен тъй нареченият парламентарен контрол, защото отлично знаем, че това, което се даде на парламента, то се обсъжда и се обследва при най-добронамерени народни представители. Лошото е, когато имаме прецедента за 11 септември и пример… |
| 25.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! В момента в тази зала се чувствам като самотния съдия на самотната планета, като малкия принц на Екзюпери. Няма никой. Говоря сам на себе си. Съжалявам, че господин министъра го няма. Към този Зак… |
| 18.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми народни представители, уважаеми господин министър, уважаеми гости – виждам тук и господин Сабин Ковачев! Изведнъж в Заключителните разпоредби на този Законопроект за изменение и допълнение на Закона за концесиите вижда… |
| 12.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаема госпожо Банкова, уважаеми народни представители! Винаги оценявам загрижеността на популистите към българския народ. Изключително важно е да си популист в този момент, има много богат терен за това. Нека да отстояваме и… |
| 04.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин министър, не става ясно от подготвения отговор каква е съдбата на двамата Ваши колеги – Венцислав Иванов и Николай Апостолов, тъй като Вие твърдите, че няма нарушение, а в края на краищата се откриват несъответствия и корабът не е бил задърж… |
| 04.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, доживяхме да се видим и да си говорим по този въпрос относно даване на разрешение за отплаване на спасителен кораб “Перун” и наемане на украински моряци на борда му. Въпреки че корабът се върна послед… |
| 28.03.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и трето заседание | Предния път стигна до мен, сега пак накрая. |