| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. “Д О К Л А Д по проект за Решение за приемане на Стратегически насоки за осъществяване на проекти за енергоефективно саниране на училищни сгради, № 502-03-11, внесен от Министерския съвет на 25.03.2005 г. На заседание, проведе… |
| 11.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Нямам. |
| 11.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | 12-годишна. |
| 11.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми господин Нихризов, това наистина е продължение на политиката и ще Ви кажа само няколко неща, които искам да чуете добре и да си направите сам извода. България внася 200 хиляди автомобила – колкото Унгария. Само че в Бъ… |
| 05.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Уважаеми господин Малев, моята реплика към Вас е в качеството Ви, както казахте, на човек, който е работил и познава “Булгартабак” от кухнята, от вътре. Мен ме интересува развитието му. Можете ли да кажете през тези години как се развива “Булгартабак”? (Репли… |
| 05.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо вицепремиер, уважаеми господин министър, колеги! Аз ще започна моето изказване с основната теза, основната цел на приетата Стратегия за приватизация на "Булгартабак" – това е подготовката на българския тютюнев се… |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Не са истини дотогава, докато не излязат резултатите и специалистите не кажат ясно кой е източникът, коя е причината. Напълно съм съгласен с желанието и се надявам, че в тази зала всички имат такова желание - ясно, категорично да се каже кой е източникът на з… |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Госпожо Масларова, разбирам Вашите емоции. |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Да, много хора са ги видели, но те не са публикувани официално. |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Няма никаква политика, има опити обаче да не се чуе мнението на специалистите, резултатите от изследванията и да се говори и да се използват категории от рода на потвърдени слухове, достоверни източници. С медийни изяви се нагнетява една обстановка, която е к… |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Уважаеми господин председател, госпожо министър, колеги! Изказвам се като представител на Старозагорски избирателен район. Не съм специалист в тази област, но живея в Стара Загора, моите близки живеят там, приятели, но трябва да ви кажа, че наистина обстановк… |
| 28.04.2004 | 39 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Защото не става въпрос за избрани курорти или да се отнеме възможността на други да кандидатстват. В България структурата на приходите от развитието на туризма е много еднообразна. Над 90%, може би над 95% даже, от приходите идват от летния туризъм и 5% или м… |
| 28.04.2004 | 39 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, връщам се към началото и към текста. На колегите от Новото време и на всички останали искам да го прочета още веднъж, защото там много ясно е казано, че не става въпрос за два или три курорта, а става въпрос з… |
| 28.04.2004 | 39 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми господин вицепремиер, уважаеми господин Пантелеев! Стандартите са хубаво нещо. Аз забелязвам, че когато в това събрание влезе закон, който цели да регулира реални отношения, да постави нещата на мястото им, започва… |
| 17.03.2004 | 39 НС | Триста Тридесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател, уважаеми колеги! Аз благодаря на колегата Димитров. Той ясно обясни опита да се вкарат в кюпа и телевизии, и радиа, и т.н. Това е невярно. За квалификациите няма да говоря. Искам да Ви кажа, господин Клингов, че колкото е н… |
| 29.01.2004 | 39 НС | Триста и Двадесето заседание | Благодаря, господин председател. Господин министър, уважаеми колеги, вече повече от година, може би даже и две, откакто този закон се дебатира в комисиите, сред широка аудитория и съм предизвикан да се изкажа, защото от коментарите в залата, между колегите, о… |
| 18.12.2003 | 39 НС | Триста и Единадесето заседание | Уважаема госпожо Масларова, аз благодаря за загрижеността. Всички старозагорски депутати я споделяме, особено за малките населени места. Използвам възможността чрез репликата да ви кажа нещо за община Николаево, където при последните избори една широка коалиц… |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Оттегляме го. |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Аз съм благодарен за двете реплики на уважаваните от мен колеги и се надявам - тази година са 300 – догодина автомобилите да бъдат поне 600. Господин Димитров, това, което твърдите за лобизъм – нека най-сетне да се знае, че ло… |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Няма основание да се говорят неща, които не са верни. А когато се твърдят – просто е смешно. Надявам се, че ако тази година 300 човека са купили такива автомобили, догодина да станат 600. Трябва да ви кажа кои марки автомобили влизат – Форт Мондео, Пежо 406 и… |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Напротив! Аз винаги говоря за Европейския съюз, не само когато ми отърва. Вие говорите за Европейския съюз, когато ви отърва. |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Трябва да четете малко повече икономика и да не се изказвате по всички теми. Давам Ви приятелски съвет, защото аз вземам думата само тогава, когато нещо разбирам. (Смях в блока на КБ.) Затова предпочетох изказване, а Вие можете да направите реплика. Ако искам… |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Точно така. След като ние променихме режима на облагане на новите, по-мощните автомобили, които вие цитирахте, се премина на новата таблица на облагане. Приходите в бюджета се увеличиха. Сега ще намалим акцизите, защото такава е логиката на пазарната икономик… |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, аз като вносител на това предложение и тъй като се наслушах на много неверни неща в тази зала, си мълчах досега, но отново се говорят неща, за които не казвам, че не са верни, но са неточни. Хората, които прав… |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Позволявам си от името на моите колеги да направя предложение § 9, т. 2 да отпадне. Следващото предложение, което е лично мое - § 9, т. 2 да отпадне цялото предложение, което касае отново акциза на пропан-бутана. |
| 04.06.2003 | 39 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Папаризов! Това, което Вие предлагате, ние от това искаме да избягаме, защото точно отговорът на администрацията много често се бави ненужно. Там е причината. Уверявам Ви, а и Вие сигурно го зна… |
| 04.06.2003 | 39 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз слушах досега много внимателно дебатите по този закон и уважавам аргументите на господин Папаризов. В комисията имаше различни тези, но аз искам да кажа, че смисълът на целия закон, философията на целия закон … |
| 27.03.2003 | 39 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Да, сега ще я загася, господин Корнезов. Но ми дойде много от това, което чух, уверявам Ви. Защото просто аз вярвам и смятам, че този закон наистина може да покаже едно консенсусно мислене на парламента по отношение на неща, които нямат нищо общо с политиката… |
| 27.03.2003 | 39 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз се извинявам, че преди малко запалих моторетката, но наистина ми дойде много. |
| 27.03.2003 | 39 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, просто недоумявам от това, което чух от устата на господин Папаризов. То бива бива демагогия, ама чак пък толкоз! Единственото, което може да се обяснява като някаква причина и предтекст за това изказване, тов… |
| 23.01.2003 | 39 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. "З А К О Н за ратифициране на Споразумението за свободна търговия между Република България и Република Латвия Член единствен. Ратифицира Споразумението за свободна търговия между Република България и Република Латвия, подпи… |
| 23.01.2003 | 39 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми колеги, предлагам законопроектът да бъде разгледан и на второ четене съгласно нашия правилник. |
| 23.01.2003 | 39 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | “СТАНОВИЩЕ по законопроект № 202-02-61 от 9.12.2002 г. за ратифициране на Споразумението за свободна търговия между Република България и Република Латвия, внесен от Министерския съвет На заседанието, проведено на 15 януари 2003 г., с участието на представител… |