| 04.06.1999 | 38 НС | Двеста Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин министър, аз съм доволен от Вашия изчерпателен отговор. Знаете, че съм народен представител от район, който произвежда зърно и за моите избиратели е много важно да… |
| 04.06.1999 | 38 НС | Двеста Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Моят актуален въпрос е свързан с изпълнението на Закона за съхранение и търговия със зърно и практическото прилагане на неговите разпоредби за реколта 19… |
| 18.02.1999 | 38 НС | Тридесет и девето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз съм може би единственият депутат в Тридесет и осмото Народно събрание, който искаше Рамковата конвенция за защита на националните малцинства да се ратифицира без съпътстваща декл… |
| 09.09.1998 | 38 НС | Сто Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Юсеин! Нашите мнения напълно съвпадат. Аз напълно споделям като депутат и гражданин на тази страна всички онези опасения, за които Вие споменахте преди малко. Ние … |
| 09.09.1998 | 38 НС | Сто Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз лично смятам, че се проведоха излишни половинчасови дебати по този въпрос. Може би нетолкова излишни за тези, които се изказаха, но не споделям първо опасенията на господин Жорж … |
| 29.07.1998 | 38 НС | Сто Шестдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз се учудвам защо господин Иво Атанасов задава така въпроса за отпадането на т. 4. Смятам определено, че т. 4 на чл. 7 е дискриминираща и противоречи на Конституцията, както против… |
| 05.09.1996 | 37 НС | Двеста и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Ако прочетем становището на извънредно заседание на Комисията по радио и телевизия от вчера във връзка с върнатия от президента Закон за радио и телевизия, ще установим, че комисията… |
| 06.08.1996 | 37 НС | Двеста и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господа министри! Шести септември е светъл ден в най-новата история на България. Всички ние, свидните чеда на онези, които направиха Съединението, за да може България днес … |
| 27.06.1996 | 37 НС | Сто и Деветдесето заседание | И тъй като това бяха дебати в Комисията по радио, телевизия и БТА, това, което видяхме и днес, всички вие гласувате тотално, без никакво разминаване дори на един глас в защита на вашата теза. Искам да ви кажа, че вашите деди, ако щете вашите ятаци от времето … |
| 27.06.1996 | 37 НС | Сто и Деветдесето заседание | Или: "какво малцинство сте, езиково, етническо, религиозно" и каквото искате още? Също така не съм съгласен и с господин Добрев. Искам да ви кажа, дами и господа народни представители, че ако се приеме този текст, както сега го приемате вие, това означава, че… |
| 27.06.1996 | 37 НС | Сто и Деветдесето заседание | Все едно след малко да ми зададете въпрос: "Господин Тахир, какъв сте по народност?" |
| 27.06.1996 | 37 НС | Сто и Деветдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! За пореден път станахме свидетели на това как в управляващото мнозинство се получава пълно разминаване между думи и дела. Успяхме в продължение на няколко минути, когато се правеха д… |
| 27.06.1996 | 37 НС | Сто и Деветдесето заседание | Искам думата от името на парламентарна група. |
| 27.06.1996 | 37 НС | Сто и Деветдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Към чл. 22, ал. 2, т. 5 съм направил това предложение, което преди малко госпожа Клара Маринова ви представи, поради следните съображения. Ако текстът се приеме в този вариант, в кой… |
| 13.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Днешното гласуване за пореден път показа, че сред мнозинството няма демократично мислещи хора. Оказа се, че във вторник тези 10-часови дебати, които целият български народ имаше въз… |
| 06.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Както винаги ще бъда кратък, тъй като въпросът, който днес обсъждаме с вас, е ясен от времето, когато господин Гранитски беше избран, без да се чуят гласовете на опозиционните парла… |
| 05.06.1996 | 37 НС | Сто и Осемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Колегата Ибрахим Татарлъ обстоятелствено обясни мотивите за внасяне на първия и на втория законопроект. Аз се надявам, тъй като не бях в залата, господин Мулетаров да ви е обяснил и… |
| 22.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, ще ви представя становището на Парламентарната група на Движението за права и свободи относно обществено-икономическата ситуация в страната. "Уважаеми дами и господа, изминаха близо … |
| 22.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и пето заседание | Процедура! |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми дами и господа народни представители! Виждате, че от две седмици сме започнали един закон, който отдавна може би трябваше да бъде приет, но има различни мнения. През последните няколко дни имахме срещи с представители на медиите, на обществеността, в… |
| 16.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Днес обсъждаме един въпрос, който за голямо съжаление не е решен през последните шест - седем години. Аз бях участник от страна на Парламентарната група на Движението за права и свободи във … |
| 10.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, господин министър-председател, господа министри! БСП спечели парламентарните избори с девиза: "Да спрем разрухата, да обновим България". След 16 месеца нейно управление, както сами … |
| 23.01.1996 | 37 НС | Деветнадесето извънредно заседание | Уважаеми господин министър-председател, в продължение може би вече на почти час слушаме най-различни предложения, дебати, абсурдни, и не искам да излолзувам още други квалификации за предложенията. Мисля, че ние не можахме да обсъдим кандидатурите. Не ни се д… |