| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо министър! Аз държа моите предложения да бъдат поставени на гласуване в залата, защото, първо, мисля, че вече след като се гласува и това последно, просто политизация… |
| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Аз мисля, че този чл. 25е е някак си логически незавършен. Защото в него се казва, че окръжният съд регистрира частното здравно заведение, след като му бъде представено разрешение, дадено от … |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, уважаеми дами и господа народни представители! За съжаление този закон е изключително политизиран и идеологизиран, защото в началото на второ четене бе прието и узаконено това, което бе направено със 14… |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми дами и господа народни представители! Моето предложение е по чл. 4, ал. 1, т. 1 е да се промени така: "Кметовете на общините, въз основа на конкурс за заведенията по чл. 2, ал. 2, т. 1". Според мен това е правилно, защот… |
| 06.08.1996 | 37 НС | Двеста и пето заседание | На кой? Вие трябва да се извините, госпожо председател! |
| 06.08.1996 | 37 НС | Двеста и пето заседание | И тази партия, която допреди десетина години казваше, че болестите като инфаркт, като карценом и като ред други болести са характерни за капиталистическото общество. А какво стана?! България сега е на първо място по инфаркт и по ин¬сул¬т¬но¬бол¬ни в Европа! К… |
| 06.08.1996 | 37 НС | Двеста и пето заседание | Така че нещата са много ясно и много точно поставени от мен и аз като лекар не злоупотребявам с това. Напротив! Аз изказвам своята болка, защото 60 на сто от българския народ са хронично болни и това е благодарение на политиката провеждана 50 години от тази п… |
| 06.08.1996 | 37 НС | Двеста и пето заседание | Госпожо министър, ще започна от последното ви изречение: за безобразие не се мълчи! Затова сме в този парламент, за да си казваме всичко, така както е и казвайки го оттук да знаят хората долу, които ни избират, и които дават предпочитанията си да управляват е… |
| 06.08.1996 | 37 НС | Двеста и пето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаема госпожо министър, уважаеми дами и господа народни представители! Госпожо министър, защо след като фирмите-вносители са осигурили животоспасяващи медикаменти на основание на проведения конкурс във Вашето министерство и … |
| 10.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и пето заседание | Уважаема доктор Янева, не сте ме чули и не сте разбрали, защото не сте искали да чуете истината. Това е цялата работа! А наистина е политика да бъдеш болен или да бъдеш здрав, да бъдеш богат или да бъдеш беден. Всичко е политика. Когато една политика е добра,… |
| 10.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател! Уважаеми дами и господа народни представители, Законопроектът за изменение и допълнение на Закона за народното здраве за съжаление използува за основа морално и политически остарелия Тодорживков закон от 1973 г. Запазени са … |
| 10.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и пето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми дами и господа, с оглед важността на законопроекта и интереса към него от българската общественост и медицинските среди, предлагам да бъдат предавани дебатите директно по Българското национално радио и Българската наци… |
| 13.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Госпожо Георгиева! Аз съм далеч от мисълта и никога не бих казал, че фирмата "Сименс" е морално остаряла фирма или че тя е нещо лошо. Напротив, фирмата "Сименс" е знак за качество и нещо много добро, да не кажа най-доброто в света. Но това, което фирмата "Сим… |
| 13.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаема госпожо министър! Фирма "Сименс" е наистина високоуважавана фирма за диагностична техника и визуална техника в света по отношение на здравеопазването. Но този договор, който сега трябва да бъде сключен и… |
| 05.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Това е нещо, което наистина, господин министър-председателю, трябва да приемете на сърце и да свършите това. Това България трябва да направи за тези хора, защото те са оцелели там, сред този турски геноцид. Разберете, това са българи, които искат да запазят в… |
| 05.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Господин председателю, това е нещо много важно... |
| 05.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Поема се ангажимент, и то ангажимент на стойност 350 хиляди долара, обещават се. Искам да ви кажа, уважаеми дами и господа народни представители, че българската общност в Истанбул се състои от много уважавани хора, които са завършили Оксфорд, Харвард. Това са… |
| 05.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Добре. Тогава се поема ангажимент. |
| 05.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Тогава министър беше господин Йордан Соколов. На 24 май. |
| 05.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Хиляда деветстотин деветдесет и четвърта година Вие идвахте, госпожо Нора Ананиева... |
| 05.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Добре, да приемем, че е така, въпреки че не съм много съгласен. |
| 05.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Добре. |
| 05.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Хиляда деветстотин деветдесет и четвърта! |
| 05.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Първо, господин министър-председателю, искам да кажа, че през 1992 година - да, по време на правителството на Съюза на демократичните сили, е дадено обещание, но разговорите са водени в късната есен на 1992 година. Така че правителството на Съюза на демократи… |
| 05.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин министър-председател! Не е тайна, че състоянието на българските национални и исторически паметници в Турция са в окаяно положение. Още от преди две години са напра… |
| 01.03.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и шесто заседание | Господин министър-председателю, българският народ особено сега, пред Трети март, е особено чувствителен на темата национален суверенитет и национално достойнство. Така че Вие сте прав, първо, че официално по масмедиите бе заявено, че Рем Вяхирев е министър в … |
| 01.03.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър-председателю! Снощи вашите журналисти, искам да кажа на БСП, създателите на политическото предаване "Наблюдател", което изцяло, разбира се, обслужва инте… |
| 16.02.1996 | 37 НС | Сто и Четиридесето заседание | Уважаема госпожо министър! Всичко, което казахте, е вярно, но това е страната, която на Вас Ви харесва да кажете. Аз искам да кажа страната, която Вие не казахте и си я спестихте. Разбирам защо. Първо, имало е три посещения от представители на фирма "Филипс" … |
| 16.02.1996 | 37 НС | Сто и Четиридесето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаема госпожо министър, уважаеми дами и господа народни представители! Задавайки този въпрос, госпожо министър, аз не защитавам фирмени интереси на една страна и не се противопоставям на фирмените интереси на друга страна. Л… |
| 08.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и шесто заседание | Господин Генов, много така се държите тук, все едно че се намирате на пленум на ЦК на БКП и ни поучавате как трябва да правим и какво трябва да правим. Дори си позволявате тук да ни наричате "вие в България", а Вие от Русия ли сте, господин Генов? И цялата па… |
| 26.01.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и първо заседание | Уважаема госпожо министър! Аз не получих отговор на впъроса: предадени ли са от държавата досега на общините аптеки и колко? Явно е, че такива няма и не са предос-212.4 тавени на общините. Защото Вие не казахте. Ако имахте такъв отговор, щяхте да ми посочите … |
| 26.01.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и първо заседание | Уважаеми господин председате/i! Дами и господа народни представители! Уважаема госпожо Виткова! През м. април 1995 г. бе гласуван от Тридесет и седмото Народно събрание Закон за лекарствените средства и аптеките в хуманната медицина. С влизането му в сила от … |