| 25.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и Десето заседание | Има грешка при нас. Може ли прегласуване? |
| 18.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Доста бързо ще отговоря на господин министъра. Господин министър, изтегляйки ги от границата и неунищожавайки ги пряко, Вие ги унищожавате косвено, защото те там са по предназначение, извършваха някакво предназначение – пазеха… |
| 18.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Добре. |
| 18.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател, за разбирането. Смятам, че въпросът е от изключителна важност, така че можем няколко минути да постоим, но все пак да чуем отговора на министъра. Уважаеми господин министър, с особено безпокойство констатираме факта, че на 7 ю… |
| 19.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и четвърто заседание | Не. |
| 19.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и четвърто заседание | Нали всички пледирате, че сте демократи! (Реплики на народния представител Алиосман Имамов.) Много еднолично става! Благодаря. (Реплики между Георги Димитров и народни представители от ДПС.) |
| 19.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и четвърто заседание | Нямаме нищо против, нямаме нищо против имената. (Шум и реплики.) Верската принадлежност, верската принадлежност! Казваме го още веднъж, казваме го още веднъж – искаме да има няколко кандидатури, за да имаме реален избор и да се спазват всички правила на демок… |
| 19.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и четвърто заседание | Ако имаш нещо да кажеш, излез оттук. |
| 19.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и четвърто заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми колеги! Уважаеми господин Ганев, чест и почитания към Вас и Вашата личност. За да спазим основните правила на демокрацията, за която говорим и всички тук пледираме, че сме такива, хубаво беше да имаме няколко кандида… |
| 04.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Благодаря, господин министър, за изчерпателния отговор, който ни удовлетворява, но напълно удовлетворени ние ще се почувстваме едва тогава, когато мине датата 10 април, мине изборът и видим какво ще се случи. Защото ние повече… |
| 04.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми господин министър! В началото на м. април 2008 г. Националната музикална академия “Проф. Панчо Владигеров” ще има избор на нов ректор. Както е известно, проф. Георги Костов заема този пост вече няколко мандата в прод… |
| 02.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Благодаря, господин председателю. Господин Христов, по-голямата част от това, което казахте, наистина е така. С едно мъничко уточнение. Не съм съгласен, че и други колеги споделяли това, което ние сме внесли като законопроект, не съм съгласен ние да влизаме в… |
| 05.03.2008 | 40 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Най-големият абсурд, господин Христов, са всички тези глупости, които дотук наговорихте. Вие четете законопроекта както дяволът чете Евангелието. Тук се говори за компенсация само на тези, които са направили подобрение, след ка… |
| 30.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и седмо заседание | А какво пише на таблото? |
| 30.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Станчо, когато някой иска да каже нещо от тази висока трибуна, първо го обмисля, вижда какви са фактите и тогава излиза и говори. Вие сте независими депутати и това се изписва недвусмислено на таблото. Нямаме претенции, какт… |
| 16.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и първо заседание | Господин Методиев, за едно нещо наистина сте прав – решението, което ще вземе този парламент, наистина ще е политическо, но то ще остане в историята, в новата история на България, в тази, която я пишем в момента ние всички тук с делата си. И там ще бъде запис… |
| 16.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Господин Осман, разводняване, разводняване и изместване на фокуса от основния проблем, мога да Ви го кажа. В случая има липса на обективност. Аз Ви казах кратко и ясно: станете от тази трибуна и кажете, че осъждате геноцида в … |
| 16.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Бъдеще и настояще без минало няма! Историята не можем да я съдим. Тя е история, тя е нещо, което се е случило. Това са факти, които са се случили в точно определено време, на точно определени дати. Единственото, което можем да… |
| 16.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и първо заседание | Благодаря, господин Корнезов. Когато казвам процедура, мисля, че на съвсем книжовен български език го казвам. Процедура значи процедура – по начина на водене. Искам да направя съвсем сериозна забележка. Правете забележки на всеки, който излезе и от тази трибу… |
| 16.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и първо заседание | Процедура! |
| 06.12.2007 | 40 НС | Триста и Четиринадесето заседание | Все едно да не го дебатираме, директно да го гласуваме. Обезсмисля се дебатът. |
| 06.12.2007 | 40 НС | Триста и Четиринадесето заседание | То се обезсмисля. Обезсмисля се дебатът, господин Пирински. |
| 06.12.2007 | 40 НС | Триста и Четиринадесето заседание | Благодаря, господин председател. Колеги, това е много важен въпрос за националната сигурност. Не можем днес да го дебатираме, а утре да го гласуваме. |
| 15.11.2007 | 40 НС | Триста и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Това, което изтъквате за повече от половината от народните представители, които участват в комисията, е само за постоянните комисии. Това е специална комисия и статутът й е малко по-различен. Трябва да присъстват абсолютно в… |
| 15.11.2007 | 40 НС | Триста и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Както изтъкна колегата Христов, и господин Шопов го каза вчера, от 9-членна комисия се събират едвам петима, от които четирима са “за”. Искаме анулиране на това решение на комисията и събиране на комисията в пълен състав, за… |
| 22.10.2007 | 40 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Напротив, на другите избори „Атака” ще е във властта, при всички положения. Проблемът не е само във вдигането на ниските заплати на учителите, то не са само учителите. Всички заплати са ниски и не можете безгранично да вдигате заплатите. Проблемът е бюджетът,… |
| 22.10.2007 | 40 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Господин Местан, гледате и не виждате политическа сила, която да не е минала през месомелачката на управлението. Огледайте, се моля Ви, още един път! Хубаво се огледайте и ако не виждате, честно казано, в Правителствената болн… |
| 14.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми господин министър! От всичко онова, което чух от Вас, след като са получени всички експертни проби и биологични такива и всичко останало, което Вие бяхте дали като запитване към лаборатории и т.н., стигам до заклю… |
| 14.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми господин министър, искам да ви върна година и повече назад към един чудовищен акт, към едно убийство, което беше изършено по особено садистичен начин. Говоря за убийството на две деца – на сестрите Белнейски. Цяла… |
| 14.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Господин Кирчев, най-напред ни освобождаваха руснаци, сега – американци, утре – вдругиден явно и марсианци могат да дойдат да ни освобождават. Относно НАТО и Варшавския договор – това са два военни пакта, които нямат кой зна… |
| 20.07.2007 | 40 НС | Двеста Седемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, повикванията са малко, защото всички здравомислещи хора преценяват, че за да повикат, пак казвам, от 80 км линейка, тя няма да стигне навреме при един спешен случай и гледат сами да транспортират … |
| 20.07.2007 | 40 НС | Двеста Седемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър! Трудно е човек да си помисли, че в началото на ХХІ век в страна – членка на Европейския съюз, има град, то е цяла община, в която липсва Филиал за спешна медицинска помощ, както и линейка. Там еди… |
| 06.07.2007 | 40 НС | Двеста Седемдесет и първо заседание | Благодаря, господин председателю. От “Атака” искаме да ви обърнем внимание на още един много наболял въпрос, с който ще се занимаем между първо и второ четене – това е така наречената мандатност на кметовете. Така както президентът може да изкара два мандата … |
| 06.06.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председателю. Господин Юсеин, не били компенсирани българите, които били изселници в Турция. Такива работи не е хубаво да се говорят. Точно Вие от тази трибуна предложихте законопроект за тях, като ги обявихте за репресирани, за да имат до… |
| 05.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и девето заседание | Благодаря. |
| 05.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и девето заседание | Благодаря, господин председателю. Госпожо Дончева, не знам от кога ДСБ Ви прехвърли авторските права на партията, че стана Ваша партия. Това не е от значение в момента. От значение е, че говорите, че снощи до 18,00 ч. е трябвало да предложим нашия кандидат от… |
| 30.03.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Дами и господа народни представители, българският спорт наистина имаше нужда от един такъв законопроект. Ние, от “Атака”, сме се запознали в детайли и с двата законопроекта, които се предлагат – от НДСВ и от БСП. И в двата… |
| 21.03.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Пирински, всичко това, което казахте, е така. Основният въпрос обаче остава. Кое ще е лицето, което ще констатира гласуването с чужди карти? Така че всички тези закони, всички тези проекти, които в момента се предл… |
| 16.03.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Господин Вигенин, останахме с лошото впечатление, че по някакъв начин едва ли не “Атака” е обладала СДС и поради това са взели това тяхно решение и правят всички тия изказвания. Честно казано, това е несериозно. Подобен ро… |
| 08.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Дами и господа народни представители, отваряме кутията на Пандора с това да позволим да се продава българска земя и ще ви обясня много кратичко и ясно защо. Да, вярно е, има пустеещи земи, но въпросът е, че този, който ги купи… |
| 08.02.2007 | 40 НС | Двеста и Петнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Господин Вигенин, Вие явно слушате, но не чувате какво се говори. Никой не сепарира, никой не ограничава българските турци. Има нещо друго. Въпросът е те да не бъдат толерирани. (Шум и реплики в залата.) Защото знаем, че т… |
| 06.12.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и шесто заседание | Станете и ми обяснете доколко тези досиета, които искаме и ние включително да отворим в момента, са автентични? Станете и ни кажете. Относно българското разузнаване, то се разби с оня прословут списък - „оня списък”, който беше занесен, и много наши разузнава… |
| 06.12.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и шесто заседание | Не говоря глупости. Ако имате нещо да кажете, от тази трибуна го направете. Точно вие, които най-много искате да се отворят досиетата, дали пък тези досиета през ваше време не бяха попренаписани или поизчезнаха автентичните досиета? Дали не изчезнаха автентич… |
| 06.12.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Кирчев, много добре споменахте, че българското разузнаване беше разбито през тези 15 години. По времето на чие управление обаче стана това нещо? |
| 08.11.2006 | 40 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Наистина правим дебат, но в интерес на истината законът си остава същият. Абсолютно нищо не се е променило. Срам! Голям срам е чрез това диференциране, сепариране на хората с увреждания да икономисваме от тях. Държавата явн… |
| 21.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и седмо заседание | Господин председател, имам право на дуплика. |
| 21.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и седмо заседание | Не говорим за криминални. Много добре знаете, че говорим за политически затворници. За това говореше и господин Пинчев. Не позволявайте тук да се получи дискриминация на думата “репресиран”, защото точно това правите в този момент! |
| 21.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и седмо заседание | Тук става една явна дискриминация на репресирани. Само това мога да ви кажа. Просто вземете необходимите мерки това да не се случва. Тук е българският парламент! |
| 21.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Господин Хюсеин, искрено си мисля, че това, което говорите, не е така. Всички тези хора, които са лежали по затворите, са оставили най-хубавите си години там. Гниели са им костите по 10, по 15 години. Това, което предлага … |
| 23.08.2006 | 40 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Явно, че такива, които чувстват у себе си национално достойнство, са много малко в тази зала. Това гласуване тази вечер ще бъде показано и българският народ ще ви съди, а не аз. Понеже циркът е пълен, нека да направим още е… |