| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Госпожо председател, дами и господа народни представители! Преди малко видяхме кой дава тон на ГЕРБ какво поведение да водят в залата и как да го водят. Този човек обаче рискува, защото дава тон на едно провалено управление и да не се окаже утре, че той ще из… |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Госпожо председател, дами и господа народни представители! Господин Червенкондев, Вие не правите това, което трябва. Вие правите грешни и вредни неща. Правихте го през целия си мандат. Това, което казахте, аз не Ви вярвам, българските граждани и те не Ви вярв… |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Наличието на тази точка в днешната програма доказва моето твърдение, че това управление и мнозинството на ГЕРБ в този парламент бяха и са вредни с всеки ден, с който са участвали в това управ… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, категорично възроптавам срещу проведеното гласуване и настоявам Вие да го отмените. Между първо и второ четене има постъпили предложения за изменения на законопроекта. Съгласно нашия правилник Вие трябва да вкарате тези предложен… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители, господин министър в оставка! На всички в тази зала ни е ясно, че проектът „Бургас – Александруполис” е проект с национално значение. (Смях и реплики от ГЕРБ.) Освен икономическия ефект, решен… |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Искането за налагане на мораториум произтича не само от опозицията, а и от очакванията на всички български граждани, за да се спасят тези територии, които са включени. И Вие сте длъжни с оглед на това, което става в страната, длъжни сте с взрива на обществени… |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Управлението на ГЕРБ ще бъде запомнено преди всичко с вредите, които нанесе както на хората в България, така и на държавата, с бруталния начин, по който разрушихте държавността във всички асп… |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Искрено се надявам, че голяма част от Вас няма да имат възможност да се снимат в следващия Парламент. (Шум и възгласи в ГЕРБ.) |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Запазете си поне достойнството! (Продължава да говори на изключени микрофони. Реплики от ГЕРБ.) |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Имате възможност да вземете или да не вземете решение. (Председателят дава сигнал, че времето е изтекло.) |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Неслучайно Вие получихте червен картон по отношение на проваленото управление, което провеждате, по отношение на вредите, които нанесохте на българската държава и на българските граждани. (Председателят дава сигнал, че времето е изтекло.) |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Факт е, че „Белене” е национален проект от жизненоважно за България значение, жизненоважно значение за енергийната и икономическата независимост на България, за националната ни сигурност. (Шум и реплики от ГЕРБ.) Тъй като обаче тези факти и аргументи нямат аб… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Темата, госпожо председател, е референдумът и решението, което Народното събрание трябва да вземе. И ако намирате една-единствена дума от тези, които казах, извън тази тема, мога да се съглася с Вас. (Шум и реплики от ГЕРБ.) Народното събрание с абсолютно изч… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! (Реплики и шум от ГЕРБ.) Факт е законно и демократично проведен референдум. Факт е резултатът от този референдум, че той приключи с преобладаващ отговор „да” на тези български граждани, които… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | ... и аз сериозно си зададох въпроса дали Вие не сте мазохист, тъй като същите тези протести Ви свалиха от власт – и Вашето правителство, и Вашето мнозинство в Парламента? |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми господин Червенкондев, Вие призовавате към протести… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Искам да попитам: ако 850 хиляди души, които подкрепиха референдума с „да се развива ядрената енергетика в България”, излязат, къде ще се скриете тогава? |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Госпожо председател, надявам се, че вече няма да има кой да ми ограничава времето оттук нататък. (Реплики от ГЕРБ.) Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Господин Червенкондев, от Вашето изказване успях да извлека един извод – Ва… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | ... за политически репресии. (Шум и реплики.) Всеки от Вас ще бъде закачен по време на изборите, защото всеки един от Вас ще има някакво основание да бъде закачен. Тук не става въпрос за организирането на престъпна група, става въпрос за един безконтролен нач… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Госпожо председател! Госпожо Фидосова, Вие по същество не казахте нищо различно от това, което казах аз. Аз казах цитати от двата закона – Законът за специалните разузнавателни средства и Наказателния кодекс. Абсолютно нищо различно не казахте. Единственото, … |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо председател! Факт е, че почти приключва приемането на измененията в Изборния кодекс,но макар и в това време искам да насоча вниманието Ви към един от последните параграфи, които се приемат. За да… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Дадох идея на колегите – да прогласуват анблок всички членове и да се приключи! |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | На всяко изказване, госпожо председател, има реплики от ГЕРБ: „Защо се изказвате? Докога ще се изказвате? Какво искате?!”. Значи явно нямат желание за законодателна дейност. |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Вие спокойно можете да решите проблема и вместо да имитирате тази дейност, да прогласувате всички членове анблок и да приключите. (Силен шум, реплики и възгласи в ГЕРБ.) |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Стига грака! (Силни възгласи и реплики в ГЕРБ.) Голяма част от народните представители не следят, не са наясно и не виждат какво се случва в законодателната дейност в момента. (Силен шум, реплики и възгласи в ГЕРБ.) |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Виждам изнервеното отношение и поведение на народните представители от ГЕРБ, въпреки че не мога да намеря отговор на въпроса – кое ги принуждава при такива екстремални условия да приемат този законопроект?! |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, искам да взема тази процедура по начина, по който се провежда в момента парламентарното заседание. Очевидно в момента с активното участие на управляващото мнозинство Народното събрание имитира законодателна дейност. |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Искам да направя една бележка във връзка с чл. 215б, § 70, която завършва с израза „който изразява по еднозначен начин вота на избирателя”. Чисто редакционно и технически смятам, че това не е… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Приемам редакцията на Мая Манолова и се отказвам от своята. |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Предлагам абсолютно точно по това, което предложи госпожа Манолова. „Бюлетина, която се откъсва от кочана и се подпечатва при получаването”. |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Като реплика вземам думата, за да предложа чисто редакционно да бъде изчистен текстът, защото видях, че има логика и коректност в това, което се предлага. Мисля, че и Вие го приемате. „Бюлети… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Когато става въпрос за организация на изборите и за технологичните машинации, които правите и които подготвяте, искам да попитам: каква беше тази порода риба, която изплува и обърна бели тумбаци в Марица след президентските и местните избори? Защото тази поро… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | ... съвсем тенденциозно се опитвате да ми отнемете думата. (Реплики от ГЕРБ.) Явно не Ви харесва това, което казвам. Явно Вие останахте единственият стожер на ГЕРБ, който стои зад мен и отстоява позициите на мнозинството, което е срещу мен. (Възгласи: „Е-е-е!… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Госпожо председател, да, ще се възползвам от репликата, която ми дава правилникът. В противен случай щях да стана по начина на водене, защото от вчера до днес... |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Да, но се чува на микрофоните. Уважаеми дами и господа, въпреки че в своята реплика изразих отношението си, изказването ми е провокирано от репликата на госпожа Фидосова. Уважаема госпожо Фидосова, Вие откровено заблуждавате не само аудиторията, Вие заблуждав… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Госпожо председател, дами и господа народни представители! (Реплики от народния представител Искра Фидосова.) Госпожо Фидосова, замълчете, много се чува, когато сте близо до трибуната! |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Госпожо председател, господин Казак, дами и господа народни представители! Не съм съгласен с това, което казахте – в една част. Не съм съгласен за консенсуса, който обявихте, защото категорично съм против, че има консенсус. Не може да се проявява такъв полити… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Сега, знайте – определено считам, че моето идеалистично изказване наистина провокира репликите, но съвсем не тези реплики очаквах аз. Аз очаквах, че ГЕРБ, които призовават към прозрачност, към демократичност, към коректност на изборния процес ще вземат друго … |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Ами, аз мога на Вашите смешни и глупави подхвърляния, мога да отговоря едно – „Ние сме на всеки километър!”, просто... (Шум и реплики, оживление, провиквания.) |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми дами и господа! (При поставянето на електронната карта в системата се изписва името на народен представител от Коалиция за България. Оживление, шум и реплики, провиквания.) О, прощавайте! Взел съм друга карта. (Шум и р… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Уважаема госпожо Фидосова, обръщам се към Вас като председател на Правната комисия – откривам непоследователност в създаването на нормите в този кодекс. От една страна, приемаме, че договорит… |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | И Вие в момента имате арогантността, с това голямо самочувствие, да ми подхвърляте забележки по отношение на това, което създавате като безумие в този текст. (Реплика от народния представител Искра Фидосова.) |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | ...как вадеха чувалите с бюлетини от кошовете с боклук... |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Виждам логиката, която сте включили в предложените тестове и не мога да проумея какъв юридически гений е предложил такива безумни, технически неизпълними предложения. Каква е логиката на този… |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Затова се водят тези дебати, защото в тези дебати се раждат неща, които могат да бъдат предложени. |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Защо всяко изказване Вие го репликирате – защо сте направили предложение, защо не сте? Защото не сме направили, сега в момента го правим. |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | В такъв случай защо всяко изказване Вие го репликирате? |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Госпожо председател, ако Вие апелирате да няма дебати в залата, няма да има! |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Разбира се, да, в процедура за това, което предлагам. (Реплики от КБ.) И не ме прекъсвайте! Тук става въпрос за тези, които може погрешка или неоснователно, или чрез зла умисъл да са вкарани в тези списъци. Те трябва да имат възможността да защитят правото си… |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Съвсем основателно споменавам нейното име, за да й дам възможност за лично обяснение, да обясни логиката на Вашето поведение. (Шум и оживление в ГЕРБ.) Мисълта ми е, че тук не става дума за тези, които основателно са включени в тези списъци. |