| 30.01.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Явно, че сега действащият Закон за научните степени и научните звания, приет през 1972 г., е остарял и не е много подходящ за прилагане и при новите условия при нас. Бих искал с няколко думи съвсем кратко да се … |
| 22.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и девето заседание | Няма. |
| 22.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Няма нужда да гласуваме това. Такъв закон няма. Със Закона за висшето образование беше отменен Законът за академичната автономия. Гласуването е безсмислено. |
| 26.07.1996 | 37 НС | Двеста и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! От името на всички хабилитирани преподаватели във въоръжените сили благодаря за вашето доверие. (Ръкопляскания) |
| 26.07.1996 | 37 НС | Двеста и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! Текстът на проекта е: "Закон за изменение на Закона за отбраната и въоръжените сили" - обнародван в "Държавен вестник" бр. 112 от 1995 г. Параграф единствен. В ал. 3 на чл. 127 се правят следните и… |
| 26.07.1996 | 37 НС | Двеста и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Тъй като не постъпиха предложения за изменение и допълнение на така предложения проект за закон, по изключение предлагам той да бъде гласуван и на второ четене. Благодаря ви. |
| 26.07.1996 | 37 НС | Двеста и второ заседание | Защото по този ред е предвидена нормата и в изменението на Кодекса на труда. Понеже обхваща различни срокове. |
| 26.07.1996 | 37 НС | Двеста и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! За да стане ясно каква е същността на законопроекта, аз ще прочета ал. 3 от чл. 127 от Закона за отбраната и въоръжените сили. Тя гласи: "Професорите, старшите научни сътрудници I степен и докторите на науките се… |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми колеги! Уважаеми господин Димитров! Зная, че така се говори лесно - има, има. Аз ще ви посоча конкретни данни, а Вие сам ще прецените. Така например Медицинският факултет към Медицинския университет в София има общо 413 … |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Започнахме дискусията малко емоционално. Позволете ми да погледна на въпроса от по-прагматична гледна точка. Предполагам, че по отношение на възможността да работят до 63 години за доцентите няма възражения. Защо… |
| 12.12.1995 | 37 НС | Тринадесето извънредно заседание | Аз съм напълно съгласен с това, което каза господин Борисов по отношение на Закона за висшето образование. Академията е вид висше училище. При Закона за отбраната и Въоръжените сили военните академии са малко по-различни, понеже поначало имат малко по-друго п… |
| 12.12.1995 | 37 НС | Тринадесето извънредно заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател! Уважаеми колеги! Предлагам тук да се започне с "Академии и висши училища", за да съответства с чл. 208 на Закона за отбраната и Въоръжените сили, където се казва, че "обучението и квалификацията на военните се извършва… |
| 12.12.1995 | 37 НС | Тринадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги, моето предложение е чисто редакционно. В чл. 103, ал. 1, т. 2 думите "чужди висши учебни заведения" да бъдат заменени с "чужди висши училища". Благодаря ви. |