| 19.01.2002 | 39 НС | Осмо извънредно заседание | Уважаеми господин президент, уважаеми господин председател на Народното събрание, уважаеми господин министър-председател, Ваше Светейшество, Ваши Превъзходителства, уважаеми господин председател на Конституционния съд, уважаеми госпожи и господа министри, ува… |
| 19.01.2002 | 39 НС | Осмо извънредно заседание | "Заклевам се в името на Република България да спазвам Конституцията и законите на страната и във всичките си действия да се ръководя от интересите на народа. Заклех се!" (Бурни, продължителни ръкопляскания. Господин Георги Първанов целува Евангелието, кръста … |
| 29.11.2001 | 39 НС | Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Вземам думата преди всичко, за да изразя своята дълбока благодарност към пожеланията, отправени от колегите - ръководители или представители на отделните парламентарни групи, не … |
| 12.09.2001 | 39 НС | Петнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, госпожи и господа народни представители! Позволете ми преди всичко още веднъж да подчертая, че ние, народните представители от Парламентарната група на Коалиция за България, сме дълбоко потресени от новината за серията терористич… |
| 24.07.2001 | 39 НС | Първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин президент, Ваше светейшество, Ваши превъзходителства, госпожи и господа народни представители! Днес Народното събрание ще се произнесе по един от най-важните въпроси на всеки мандат - структурата, състава и про… |
| 12.07.2001 | 39 НС | Четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин президент, госпожи и господа народни представители! Като си честитим празника, смятам, че трябва да изразим нашата признателност към онези народни представители от Великото Народно събрание, към доблестта и мъж… |
| 05.07.2001 | 39 НС | Първо заседание | Уважаеми господин председател, позволете ми от името на нашата парламентарна група да Ви поздравя с избора Ви и да Ви пожелая мъдро, отговорно и обективно да ръководите работата на парламента и да се надяваме, че няма да възпроизвеждате поведението на бившия … |
| 05.07.2001 | 39 НС | Първо заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми госпожи и господа народни представители! Уважаеми господин президент! Ваше светейшество! Ваши превъзходителства! Драги гости! Позволете ми още веднъж в знак на уважение към вота на избирателите да поздравя победителите … |
| 19.04.2001 | 38 НС | Тържествено заседание | Мисля, че това е съвсем показателно. Съвсем накрая, уважаеми госпожи и господа, искам да пожелая на всички колеги и от опозицията, и от управляващото в момента мнозинство, да проведем една честна, толерантна, коректна кампания, една кампания, в която да повед… |
| 19.04.2001 | 38 НС | Тържествено заседание | Имам ли думата? |
| 19.04.2001 | 38 НС | Тържествено заседание | Няма регламент. |
| 19.04.2001 | 38 НС | Тържествено заседание | Искам да се извиня на избирателите за това, че невинаги и докрай сме реализирали поетите от тях ангажименти - и за това не може да има никакво оправдание в създаваната от мнозинството обстановка - и да ги призова, избирателите... (Смях в мнозинството, ръкопля… |
| 19.04.2001 | 38 НС | Тържествено заседание | ... трябва да го направи някой от опозицията, след като вие в управляващото мнозинство нямате доблестта да го сторите, уважаеми управляващи. (Ръкопляскания в мнозинството.) |
| 19.04.2001 | 38 НС | Тържествено заседание | ... и само липсата на чуваемост в парламента не позволи да се реализират нейните законодателни идеи. (Шум и реплики в мнозинството.) Искам да се извиня на избирателите за това, че невинаги... (Ръкопляскания в мнозинството, шум и реплики.) |
| 19.04.2001 | 38 НС | Тържествено заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, господин президент, господин министър-председател, господа министри! Ваши превъзходителства! Ние виждаме смисъла на това заключително заседание на парламента в усилията да се дад… |
| 20.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и осмо извънредно заседание | За какво става въпрос? |
| 07.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | България, уважаеми госпожи и господа, трябва да подкрепи безусловно усилията на македонските държавници за съхраняване на мира, стабилността и интегритета на републиката. В този момент ние сме длъжни да уплътним с конкретни действия и инициативи декларацията,… |
| 07.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, госпожи и господа народни представители, господин министър-председател! Ние, от Парламентарната група на Демократичната левица, споделяме тревогата на политиците, на дипломацията, на цялото общество и в София, и в Скопие, и в ця… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Що се отнася до репликата на господин Драганов, аз мисля, че с позицията, каквато Вие имахте днес, проф. Драганов, сигурно след юни пак ще четете архиви. Благодаря. (Смях и ръкопляскания в ДЛ.) |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми госпожи и господа, колеги! Намирам за позорно изказването на господин Сунгарски. Моля ви, госпожи и господа, не сквернете паметта на Николай Добрев - този политик, който изгоря, за да съхрани гражданския мир в България, този политик, който беше единс… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Когато става дума за югоембаргото, господин Христов, точно семейната фирма на господин Костов се възползва от ситуацията и въртеше търговия с петрол, колкото всички други български фирми, взети заедно. (Шум и реплики от блока на СДС.) Вие твърдите, че аз съм … |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, господин министър-председател, господа министри! Най-напред защо искаме този вот? Защото в обществото има консенсус по това, че сегашното правителство не може да се справи с орга… |
| 11.01.2001 | 38 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Завършвам. Това е проектът "Социална Европа". СДС показа, че не може да се впише в този модел. Това може да направи само едно ново управление, силно със своите професионалисти и своята широка коалиционна подкрепа. Благодаря ви. (Ръкопляскания от ДЛ.) |
| 11.01.2001 | 38 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Приключвам, господин председател. Процесът на ускорена евроинтеграция изисква извънредна мобилизация за покриването на критериите главно за функционираща пазарна икономика и за постигане на друго качество на живот. Съзнателно или не, вие, господа отдясно, в т… |
| 11.01.2001 | 38 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Защото сегашните възможности, които предоставя вашата здравна реформа, са гавра с живота и с достойнството на възрастните. Докато вървеше вашият молебен вчера във връзка с 10 януари, уважаеми госпожи и господа отдясно, ние обосновахме своите икономически вижд… |
| 11.01.2001 | 38 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, госпожи и господа народни представители! Преди всичко искам да поздравя с Новата година всички и да пожелая на всеки български гражданин много здраве и късмет. Аз също ще си припомня ситуа… |
| 12.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и трето извънредно заседание | А, няма да приключи! |
| 01.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, госпожи и господа народни представители! Вземам думата от името на Парламентарната група на Демократичната левица, за да честитя и аз от наше име на всички, които имат принос за това добро… |
| 16.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми госпожи и господа народни представители, бих искал да кажа няколко думи от името на Парламентарната група на Демократичната левица като обосновка на направеното предложение за господин Корнезов. Основанията за това предложение са в няколко посоки. Пъ… |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | А защо те не са платили цялата сума? |
| 10.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Европейската комисия ви излъчва този сигнал. |
| 10.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Кажете Вие! |
| 10.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | С други думи, екипът и обкръжението на премиера Костов имат удивителната способност да ни конфронтират с всички. Това, че СДС се тресе от непрекъснати вътрешни конфликти, не ни интересува, както не ни засяга и това, че се изпокарахте с вътрешните си партньори… |
| 10.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря Ви. Повтарям, уважаеми госпожи и господа, поканата за преговори с Европейския съюз беше доверие в аванс, повече израз на политическата воля на Съюза. Тогава още премиерът Костов и СДС трябваше да разберат, че в движението към Европейския съюз повече… |
| 10.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Ще ни го приспаднете, господин Соколов. |
| 10.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Не се изказвам като вносител. |
| 10.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, господа министри! България принадлежи исторически и духовно към европейското пространство. По дух и самочувствие българите никога не са преставали да се чувстват европейци. Членс… |
| 10.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Кой е казал това?! |
| 06.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Доволни сме, че най-сетне премиерът събира информация, макар че очевидно все още има дефицит, доволни сме, че и СДС е на път да обяви подобна своя позиция. Буквално на другия ден след изборите, уважаеми господин Агов, ние приветствахме ясно изразената воля на… |
| 06.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, дами и господа народни представители! Ние сме доволни от това, че броени часове след ескалацията на събитията в Съюзна република Югославия българският парламент поставя тази тема на дневен… |
| 15.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Излезте и ме опровергайте. Премиерът не може да разбере, че единственият начин да се ограничи агонията в държавата и в управляващата партия е той да освободи мястото, тоест казано на боксов език - да хвърли кърпата. Както се разбра, председателят Соколов разт… |
| 15.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Никой обаче - нито от СДС, още по-малко Елена Костова и нейният съпруг, дадоха отговор на следните въпроси: Още от колко мафиотски структури са получавали подобни дарения? Колко милиона долара са се превъртели през "Бъдеще за България"? Какво стана с онези па… |
| 15.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Добре си тече парламентарният контрол - тихо, кротко, сякаш в държавата нищо не е станало, но аз бих искал от името на Парламентарната група да поставя комплекс от проблеми, които според нас… |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Националното помирение, съгласието, успешните реформи са немислими без подобен подход в отношението към историческите събития и процеси. Зрялото мъдро отношение към историята изключва нейната фетишизация, изключва тактиката на непрекъснатото вплитане на истор… |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | И най-сетне, цялата тази кампания има наистина за цел да реабилитира прохитлеристкия режим, управлявал България в годините на Втората световна война. ("Браво!" и бурни ръкопляскания от ДЛ.)Тази реабилитация премина през различни етапи: от реституцията през ре… |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Мисля, че в тази изострена полемика най-честно и най-точно го казаха група интелектуалци преди няколко дни. "Ние - казаха те - не принизяваме историческите, условните заслуги на двора. Но не Борис III е величественият антихитлер. Българите, отвратени от най-г… |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Вие назовавате бандити онези млади евреи, младежи и девойки, които дадоха живота си именно за тази кауза, господине! Много жалко за вас! (Реплики от СДС, неразбираема реплика от господин Христо Таракчиев.) |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Впрочем, в своя дневник Богдан Филов коментира тази реч по следния начин, цитирам: "Царят говори хубаво и подробно. Изобщо, по европейския въпрос ние бяхме в настъпление и владиците трябваше повече да се защитават." След броени дни той допълва: "Царят одобряв… |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Познати ли са ви тези слова, господа - автори на подписката срещу акад. Сендов? Това са думите на Борис III пред Светия синод. (Бурни ръкопляскания от ДЛ, възгласи: "Браво!", реплики от СДС.) Колко от вас ще се подпишат под тези думи, под тези слова? Смятате … |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | А сега ще ви цитирам, щом искате да чуете. Внимавайте в цитата: "Еврейството от векове създава омраза, безверие, морално разложение и родоизмяна. То е виновно за всички конфликти, войни, злополуки, включително и за бушуващия световен катаклизъм. Еврейството е… |