| 30.05.2009 | 40 НС | Петдесет и второ извънредно заседание | Колеги, след като не избрахте господин Българинов за председател, поне го изберете за заместник-председател. Правя предложение за заместник-председател. |
| 30.05.2009 | 40 НС | Петдесет и второ извънредно заседание | Благодаря, господин председателю. Колеги, смятам, че най-добре ще си изпълнява длъжността като председател на това Национално бюро господин Българинов. Правя предложение за председател на Бюрото да бъде избран господин Българинов и смятам, че вие ще гласувате… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | И не трябва да бъде избирателно – на определени хора да се прави забележка, а на други да не се прави. |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | „Представената проба е изследвана за алкохол с газово-хромна томография при чувствителност на метода 1 мг на 1 литър и с газова томография GS с масспектометрия, с чувствителност 0,01 мг на 1 л. При така описаните условия в представената кръвна проба на лицето… |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Благодаря. Колеги, вчера бях обвинен, че съм употребил алкохол и поради това съм нападнал лицето Кътев. Дадох кръвна проба и тук, от тази трибуна го моля и той да отиде сега да даде кръвна проба, за да видим. А вчера защо избяга и не даде такава, като го приз… |
| 26.05.2009 | 40 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Реплика! (Шум и реплики от НДСВ.) |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Благодаря, господин председателю. Колеги, започва се един спор, който няма край. Вдигате глас срещу пушенето. Защо никой не каже нещо за наркотиците, защо никой не каже нещо за алкохола?! Спомняме си случая с „Червило” – 10-12-15 години, избиха се в тази диск… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Господин Местан, говорихме за аритметика. Хайде да направим една хипотетична аритметика: ако вие нямахте 600 хил. избиратели, а имахте 100-150 хил. Във вашето пространство има ДПС, НДПС, „Възход“ ли беше и така нататък и речете да се съберете, защото 150 хил.… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Колкото и обидно да е, ние трябва да спрем тези неща, които правим в момента. Седнали отляво да се бият в гърдите колко е право да бъдат 8%, отдясно някои се скрили, големите патриоти не се явяват в парламента. Тук някой застанал да се нарича също голям патри… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Нямаше да вземам думата, но като слушам тези дебати, наистина Народното събрание падна на най-ниската си точка. То е до такава степен омерзено, че може би нямаме право да стоим тук и да говорим за бъднините на България. Ко… |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Господин Агов, позволете ми да се съглася с всичко, което казахте. Няма обаче да се съглася с едно мъничко нещо. Аз предпочитам нашата армия да бъде в бойна готовност и в мирно време. Ще попитате: защо? Първо, и в мирно време … |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Не знам, вероятно тук има съвсем малко военни, но на мен не ми стана ясно след изчитането на последните няколко текста как Министерство на отбраната ще направи така, че да осигури такъв синхрон, че всички тези министерства, вс… |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Армията като всеки един отрасъл от държавата е със строго професионална насоченост. В този закон, като се чете, ми се струва, че се отдава прекалено политическо значение, тоест, политическото ръководство на армията да взима в основни линии радикални решения п… |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | За друго взех думата. |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Така изглежда, но ... |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Благодаря, господин председателю. Колегата Тодоров наистина постави тези интересни неща и трябва да се съобразяваме с тях. Не може човек, който е главнокомандващ армията, да не знае кога ще се приеме законът. Но аз взех думата ... |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Да си носи ламарина на … (нецензурен израз), защото неговият приятел е отвън. (Шум и смях.) |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Не, да предложите да се приеме. Наистина в Народното събрание да се постави дрегер и да се отчита кой пие, кой пее и кой плаща. Искам да кажа на господин Янев, че когато идва тук, да си носи ламарина на… (нецензурен израз). (Шум и смях.) |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Благодаря, господин председателю. Колеги, наистина може би трябва да се ориентираме към чл. 2, 3 и 4. Ако има смислени предложения, да се правят. Искам да се обърна към цялата зала – наистина трябва да се помисли за тези 8%, осем плюс един и т.н. Това не е сп… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Много Ви моля, господин Янев, казахте, че нямало определение за коалиция. Дайте поне Вие някакво тълкувание на този проблем, що е коалиция и как Вие го разбирате. И не забравяйте откъде сте тръгнали и накъде отивате, защото Вашите приказки приличат малко на п… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Второ, някои от преждеговорившите казаха, че Вие от земеделец станахте консерватор, но консерватор от европейски тип ли, защото там са началниците? Пред нас говорите за коалиция. Бихте ли дали определение на коалиция, как разбира РЗС коалицията? Господин Янев! |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Господин Янев, съвсем чистосърдечно и като по-голям ще Ви помоля да бъдете малко по-трезвомислещ, по-реално да преценявате нещата. Защото тук, в тази зала има 240 народни представители. Не можеш да наричаш всички в политически разврат. (Шум.) |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Спасов, съвсем добронамерено – не бива да се плашим, че в България може да се постави началото на двустепенно Народно събрание, както го има в редица други страни и е издържало векове, не 10 години, не 20 години. Д… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Колеги, тук отново се повдига един дебат – ченге или не, доносник или да. Искам да попитам: в тази зала тук нам са ни известни много хора, които уж не се водят ченгета или които са изчистили досиетата си и са много по-страшни … |
| 08.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и четвърто заседание | „ДОКЛАД на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред относно Законопроект за изменение и допълнение на Закона за електронните съобщения, № 954-01-60, внесен от Христо Величков и група народни представители на 13.03.2009 г. Комисията по вътрешна сигурнос… |
| 03.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Като поднеса искрените си уважения към господин Паси, аз не бих искал това събрание и целия български народ да ме смята като единство или като едно цяло в този парламент, защото аз не бих се съгласил нашата държава да бъде … |
| 05.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Седемдесето заседание | Колежке, моята реплика е по първата част на Вашето изказване. Колежката Капон засегна въпроса за гласуването. Даже моето ще се превърне в един вид „предложение”, ако го приемете, за изменение на Правилника. Вие казахте, че всички законопроекти вие ги обсъждат… |
| 05.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Седемдесето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаема колежке Антонова, аз няма да кажа нещо различно. Ще говоря в същия дух, както Вие казахте за този закон. Аз също няма да се съглася да подкрепя този закон в тези части, където, както казахте, осъдени за убийства и… |
| 27.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Като излезеш, казвай къде грешим, не само да си популист! (Реплики между народните представители Георги Георгиев и Олимпи Кътев.) |
| 27.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Кажи нещо съществено! И се засрами! |
| 20.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | Благодаря. Господин министър, доволен съм от изчерпателния отговор. Ще насоча Вашето внимание към някои действия, които са задължителни и трябва да бъдат извършвани на граничните пунктове. Свидетели бяхме на въвеждането на така наречените флашки, които се ока… |
| 20.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин министър, колеги! На 9 февруари 2009 г. около 22,00 ч. на митница Калотина се разразява пожар, започнал от работилница, който обхваща три хладилни фургона. Двата от тях изгарят напълно, третият изгаря частично. При идв… |
| 20.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | Ние на лекция ли сме, на какво сме? |
| 20.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Господин Кътев, не мога да се съглася с два пункта от Вашето изказване. Първият пункт – Вие призовавате тук пребиваващите направо да вземем английската система. Вие анализирали ли сте дали тя е подходяща за българските условия… |
| 20.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | Реплика. |
| 18.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Вие обявихте ли конфликт на интереси по този закон? |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Реплика! |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Господин Паси, няма да се съглася с Вас. Не мога да допусна човек да ме кара аз да имам пораженческо мислене. За това, което споменахте за чорбаджиите, ще Ви кажа: да, знаете много добре, че България се мъчи да бъде изтласкана от пазара на енергетиката, особе… |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Няма значение. Тогава ще завърша с последната точка, която се предлага точно от тази комисия – Червеняков, Аталай и Ранчев. Вижте какво пише: „При значително задълбочаване на кризата правителството да разгледа възможността за временно отваряне на един от блок… |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Аз коментирам декларацията. |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Нищо, нали това е общо? |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми колеги, аз няма да говоря кой е виновен и кой не е виновен. Просто моето излизане тук е провокирано от това, че наистина, четейки декларацията и допълнението към нея, има, как да ви кажа, неуточнени понятия, твърд… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря на господин Михайлов за тази емоционална реплика, която ми направи. Това, което казах, Вие трябваше да разберете какво имам предвид – че има други хора, извън хората, занимаващи се с археология, които имат немалки познания, господин Михайлов. Така ч… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Чухме, че в този законопроект се дава възможност само на държавни институции да участват в опазването и разработването на тези паметници на културата. Аз питам следното. Досега сме свидетели как държавата опазва паметницит… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Говорим като казус – партия Хикс. Това, което искате да наложите в момента, понеже вие сте в транс, големите партии защо нямали представителството в тези градове, не са могли да спечелят. Ами нямате влияние бе, господа! Нямате влияние, вие го загубихте това в… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Съгласен съм и с едните, и с другите, обаче има едно нещо – казва се малките партии. Питам: вие с какво примерно ще докажете, че на едни следващи избори моята партия няма да бие вашата партия? |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Да – 5 или 10 хил. лв. Това е добре за вас – за по-големите партии. А новосъздадените партии как биха могли да поддържат, да кажем, апарат, помещения, където да се помещават, да развиват своята дейност? Вие Българската социалистическа партия ще си го позволит… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Господин Стоилов, съгласен съм да има някакво ограничение, но това е много ниска летва. Казвате – средна работна заплата 500-600 лв. или 10 хил. лв. да бъде от физическо лице. |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Тогава трябва да се каже „върховното заседание”, „конгресът” или нещо такова. А ние можем да се съберем, за да решим да наградим еди кого си... |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря. Госпожо Манолова, това е хубаво за така наречените рестрикции. Аз ги наричам така. Но Вие изисквате за всяко събиране на този върховен орган да се представя протокол. Не е ли малко множко?! После в изказването си казахте „извлечение от протокола”. … |