| 08.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Взимам думата за процедура, господин председател. Уважаеми колеги, дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! Тъй като стана въпрос, че са внесени 7 законопроекта, моето процедурно предложение е следното. Аз моля, господин председател, … |
| 06.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин министър. Аз неслучайно прочетох кога съм получил сигнала от този гражданин. И искам да Ви уверя, че няма да постъпите или поне предполагам, че няма да постъпите като Вашия предшественик, защото този гражданин пише: "Няма да скрия, че н… |
| 06.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Благодаря и на министъра на вътрешните работи. Аз ще се постарая, ако Вие не ми предоставите материала, който е даден от съответната служба, да анализирам тези цифри, за които става въпрос, от стенографския протокол. Наисти… |
| 07.10.1999 | 38 НС | Триста и осмо заседание | Господин председател, с оглед на казаното от председателя на комисията - господин Лучников, и това, което направихме по глава четвърта, аз предлагам и по този текст да отложим разискванията, тъй като в тази формулировка на текста очевидно се нарушава и Консти… |
| 07.10.1999 | 38 НС | Триста и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! С предлагания текст се предвиждат счетоводните отчети на кооперациите, кооперативните и междукооперативните предприятия и кооперативните съюзи да подлежат на задължителна проверка и на завер… |
| 10.09.1999 | 38 НС | Двеста Деветдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър, дами и господа народни представители, дори да не виждам нито една колежка в залата, за съжаление, твърде малко са колегите, които присъстват. Това е, както казвате Вие, нормално за петъчния контр… |
| 30.07.1999 | 38 НС | Двеста Деветдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. |
| 30.07.1999 | 38 НС | Двеста Деветдесет и второ заседание | Това е право на реплика, уважаеми колега. Моля Ви, да не се обаждате от място. Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Във връзка с репликата, която искам да направя, ви моля да обърнете внимание на следното. Точно преди 20 дни, н… |
| 30.07.1999 | 38 НС | Двеста Деветдесет и второ заседание | Не е вярно! |
| 30.07.1999 | 38 НС | Двеста Деветдесет и второ заседание | Благодаря ви. |
| 30.07.1999 | 38 НС | Двеста Деветдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз за сетен път се убедих, че господин Ганчев приема хората като лимони, изстисква ги и след това ги хвърля в кошчето. Лошото е друго обаче, че много радушно се приемат тези нападки от негов… |
| 30.07.1999 | 38 НС | Двеста Деветдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз ще помоля по същество на искането да се изкажа по-късно. Сега искам няколко думи само да споделя за нашето проекторешение като се обръщам към всички колеги в залата, имайки предв… |
| 22.07.1999 | 38 НС | Двеста Осемдесет и осмо заседание | Господин Лучников, аз съм съгласен с Вас, че някъде нещо се урежда, но не мога да разбера какво Ви пречи без да препращаме към правна норма, която урежда правата и задълженията на друга процесуална фигура, да посочим и, че уличеният има права. В случая се пос… |
| 22.07.1999 | 38 НС | Двеста Осемдесет и осмо заседание | По отношение на ал. 1 аз неслучайно предлагам да се посочат, да се регламентират условията, при които може да се образува полицейското производство. Имам предвид наличието на законен повод и достатъчно данни за извършване на престъплението. Защото дори само т… |
| 22.07.1999 | 38 НС | Двеста Осемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Аз също бих искал да споделя тревогата си, че този и следващият текстове очевидно поставят при много неблагоприятно положение така наречения уличен, за разлика от обвиняемия. |
| 02.04.1999 | 38 НС | Двеста Четиридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин министър. Аз съм доволен от отговора, въпреки че предварително очаквах да не бъде изпълнена тази част от клаузата в чл. 5, доколкото си спомням, касаеща 6 млн. 733 хил. инвестиции, и друга клауза от договора предполагаше, че при неизпъл… |
| 02.04.1999 | 38 НС | Двеста Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър! Като страна-продавач от посочения от председателя на парламента договор за приватизационна продажба на 75 на сто от акциите на "Централния универсален магазин" ЕАД - София, сключен на 22 май 1998 г., … |
| 05.03.1999 | 38 НС | Двеста Тридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, като се опасявам, че оставащото време няма да стигне за отговори на всички актуални въпроси и питания, моля, първо, да призовете колегите да влязат в залата и да се гласува в съответствие с чл. 34, ал. 1 от Правилника за организ… |
| 11.12.1998 | 38 НС | Двеста и Десето заседание | Благодаря, господин председател. Казах вече, че не предложих човек, защото, Петьо, виждах, че такава е работата. То си беше театър. Недей повече да продължаваш да ме убеждаваш, че съм могъл да го направя. А що се отнася до господин Ганчев, аз не съм член на Б… |
| 11.12.1998 | 38 НС | Двеста и Десето заседание | Да. Единият представител на мъжкия пол е така нареченият Доф - ваш активен борец, на СДС. Направи ми впечатление, че когато се четеше справката за този човек, се каза, че той като малолетен е бил в ТВУ. В това няма нищо лошо. Аз разбирам, че там отиваха и дец… |
| 11.12.1998 | 38 НС | Двеста и Десето заседание | Тогава щях да подкрепя такива имена. Примерно защо не името на Трендафил Данаилов и пр., и пр. Аз там чух, че от тези 11 човека, примерно три са съпруги на видни политици. |
| 11.12.1998 | 38 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз бях единственият представител, малко по-късно дойде и господин Арлин Антонов, на неуправляващото мнозинство, който присъства на заседанието на Комисията по правни въпроси и законодателств… |
| 10.12.1998 | 38 НС | Двеста и девето заседание | Моля Ви да не ме прекъсвате, тъй като наистина ние приключваме с гласуването по този закон. Аз повтарям, че по тези текстове гласувах отрицателно, защото се дава възможност на президента за лица, които вече са осъдени от съда на смърт, не само да не се изпълн… |
| 10.12.1998 | 38 НС | Двеста и девето заседание | Отрицателният ми вот е по тези текстове и моля да не се счита за мое време изминалото, защото досега Вие говорихте, господин председател. |
| 10.12.1998 | 38 НС | Двеста и девето заседание | Господин председател, моля Ви да не ме прекъсвате. |
| 10.12.1998 | 38 НС | Двеста и девето заседание | Гласувах негативно, против този и други текстове, против всички текстове на този закон... |
| 10.12.1998 | 38 НС | Двеста и девето заседание | Използвам правото си на отрицателен вот. Дадох този отрицателен вот, защото исках да подкрепя господин Гиньо Ганев, тъй като в Комисията по правни въпроси и законодателство срещу корупцията. Не е прав господин Корнезов, че той между първо и второ четене не е … |
| 05.11.1998 | 38 НС | Сто Деветдесет и четвърто заседание | Нищо, аз ви приканвам той да оттегли предложението си. Аз го казах и в комисията. Приканвам го да го оттегли, защото, вкарвайки го, може би ще го подкрепите. Благодаря ви. |
| 05.11.1998 | 38 НС | Сто Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз моля да бъда разбран правилно, това го заявих и в комисията и прави чест на председателя на комисията, че посочи този факт. Непосредствено след него аз напуснах заседанието на комисията, … |
| 30.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Очевидно колегите от дясната страна на залата, които гласуваха този текст - най-важен, най-съществен според мен и беше основната цел на мнозинството да се гласува именно точно този текст, бъ… |
| 09.09.1998 | 38 НС | Сто Шестдесет и девето заседание | Как ще влизам сега! |
| 09.09.1998 | 38 НС | Сто Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз приветствам репликата, която Вие направихте, господин председател, към господин Райчевски, но в случая той предлага днес да се направи това изменение за 10 минути, а имаме предложения кон… |
| 21.07.1998 | 38 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Ръководител се ликвидира. На автопилот, дето се обаждат тук колегите. Това е безцеремонен текст, според мен, немотивиран, абсурден, бих казал. Няма го Чирипов, няма да има проблеми с Военна прокуратура. Никой не може да посегне върху големците, както казва бъ… |
| 21.07.1998 | 38 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, стана ясно за какво става въпрос. Извинявайте за тавтологията. Отново, този път обаче безцеремонно, грубо, антидемократично - ликвидира се ръководителят на Военна прокуратура. Добре, кой ще ръководи, все па… |
| 21.07.1998 | 38 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Така че наистина не да се приеме предложението за отпадане на този текст, а да се отложи обсъждането на този текст, както вече направихме това с един-два от текстовете, да седнем отново в комисията и да приемем оптималният вариант, оптимално решение. Това е п… |
| 21.07.1998 | 38 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Господин председател, дами и господа народни представители! Наистина и господин Соколов, и Вие продължавате да обръщате внимание на изказващите се от опозицията, че те не са по надлежния ред внесли предложенията, които правят сега в пленарната зала. Аз отново… |
| 21.07.1998 | 38 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Господин председател, една кратка реплика. Понеже постоянно се посочва един от казусите, това е при едно делбено производство, аз мисля, че ако тръгнем по този начин и не приемем предложението на господин Школагерски поне да бъде зала, наистина ще трябва да г… |
| 21.07.1998 | 38 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Извинявайте, нека да не се прекъсваме! Във Висшия съдебен съвет не се прави предложение за шефа на тази служба, както искайте я наричайте. Президентът не издава указ за неговото назначаване. Сега дори нещо, което наистина практиката го налага - неговото участ… |
| 21.07.1998 | 38 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Тъй като на практика ние нямаме становище на комисията по този текст, както направихме на предишното заседание, бихме могли да отсрочим гласуването на този текст. В противен случай аз наисти… |
| 21.07.1998 | 38 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Вие Конституцията я четете като дяволът Евангелието, колега. Защото наистина никъде не се казва - да, прокуратурата, в лицето на Главната прокуратура, трябва да съответства на съдилищата. Но не да ликвидирате Главната прокуратура и да я обезличите. И да си на… |
| 21.07.1998 | 38 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Предлагам да остане сега действащият текст. На главния прокурор да се даде възможност да участва в тези заседания. |
| 21.07.1998 | 38 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз също мисля, че в текста, предложен от господин Димов и компания, наистина се изключва изрично главният прокурор, докато сега действащият текст не го изключва, защото главният прокурор сто… |
| 21.07.1998 | 38 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Без да повтарям онова, което се каза вече като мотиви, аз само ще припомня, че на миналото заседание цитирах една мисъл на Йосиф Висарионович и затова казах, че ще се обръщам вече към господ… |
| 21.07.1998 | 38 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Отчитайки важността на текстовете, които приемаме, и на целия закон, моля да призовете народните представители и да се направи проверка на кворума в залата, тъй като на таблото излизат 118 -… |
| 16.07.1998 | 38 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Не. Знаете за кого говоря - за другаря Димов. Но аз станах да споделя една тревога. Вчера в Правната комисия се разглежда друг законопроект, а не се минаха Заключителните разпоредби на този закон, който вече влезе в пленарната зала. Ето отговора на въпроса "з… |
| 16.07.1998 | 38 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! И в двете предишни изказвания се поставяха въпроси "защо". Учудват се колегите наистина защо мнозинството продължава да ликвидира не само статута, но и отделните личности, оглавяващи тези ин… |
| 16.07.1998 | 38 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Слушах становището на Комисията по правни въпроси и законодателство срещу корупцията, и може би неслучайно не чух, че при всички гласувания на текстове, предложени от колегата Иван Димов и с… |
| 27.05.1998 | 38 НС | Сто Тридесет и шесто заседание | Аз се гордея, колега, че имам 28 години борба срещу престъпността, че не съм чиновник на бюро и не гледам нещата през някаква научна призма, а като практик. Вие си противоречите. Що се отнася до вкараните изменения в законите, и вие предлагахте такива, и по в… |
| 27.05.1998 | 38 НС | Сто Тридесет и шесто заседание | Да, казвам им го, но защо точно сега се удря част от правоохранителната система? Аз се страхувам, че с този директор на Националната полиция вие ще хвърлите кьорфишек, че има реално занижение, а наскоро имаше едно изследване, че 90 на сто от хората не заявява… |
| 27.05.1998 | 38 НС | Сто Тридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, министри, дами и господа народни представители! Аз съм силно притеснен от последните думи на уважавания от мен колега Богомил Бонев. В последните няколко дни министър-председателят лично, … |