| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз мисля, че по-ясно трябваше да се каже, а не под сурдинка, това, че комисията, включително и особено в този момент дълбоко уважаваният от мен председател на комисията, който се въздържа, н… |
| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! С оглед на значимостта на законите, които основателно се предлага да се обсъждат и приемат до сутринта, и като имам предвид, че детските и други предавания отдавна са приключили, предлагам д… |
| 22.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Уважаеми господин Юсеин, понеже Вие казахте за Западните покрайнини, аз в изказването си посочих дори и българския македонски край. Искам да Ви уверя, че точно това съм имал предвид. В Америка, във Франция, в Германия никъде не се говори, току-що разговарях и… |
| 22.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Да, и ти го подкрепи тогава. Благодаря ти. Така че сега вече, тълкувайки моя текст, по принцип ние посочихме като примери някои публикации и то само в два ежедневника, но моля Ви като юрист да прочетете внимателно текста: "който чрез слово или печат подчертав… |
| 22.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Уважаеми колеги народни представители! Уважаеми господин Лучников, аз съм обезпокоен от това, което казахте, защото миналата година точно Вие бяхте единственият човек, доколкото си спомням, аз един път дори Ви подкрепих от принципни позиции за това, че искахт… |
| 22.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Тъй като господин Юнишев е бил съдия, доколкото ми е известно, а нарече моето изказване или обвинение "прокурорско", аз ще Ви припомня, господин Юнишев, че точно този ден, както в много други случаи съм правил, аз отказвам … |
| 22.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Говоря по същество, да, точно по същество говоря. Ние по принцип говорим за първо четене на законопроект и аз обяснявам защо законопроектите, които минават на първо четене, се отклоняват още в комисията. И вие тук гласувате за необсъждането на тези законопрое… |
| 22.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Ние обсъждаме пет законопроекта, от които три са оттеглени по Ваше искане, господин председателю! |
| 22.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Не, това има общо с първото четене на моя законопроект, господин председателю. |
| 22.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Ако господин Школагерски не беше получил съобщение, то отразеното в справката на комисията, че аз и господин Кънчев не сме присъствали, за да защитим своя законопроект, е невярно дотолкова, … |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Вземете ги в армията, а на жените образувайте ефективни дознания, за да нямате опозиция въобще в парламента. |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Идеята ми е, че само с една подписка вие ще лишите избирателя от възможността да представлява чрез народен представител, защото ако народният представител е от Бургас или Варна, в продължение на една или две години, докато тече това дознание, той няма да може… |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Колко бързо ми изтече времето? |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители, аз искам да направя реплика на уважавания от мен господин Величков. Дали днешният дебат и дебатът, който предстои в близките няколко дни за досиетата, дали това е дневният ред … |
| 13.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и девето заседание | Благодаря ви. Надявам се все пак, че ще се намери резерв, още повече, че по-голямата част от народните представители са лекари. |
| 24.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Скъпи, в смисъл скъпоструващ на българския данъкоплатец проводник на здравната реформа у нас, господин министър на здравеопазването! Аз съм подготвил и ще Ви предам законопроекта, за който стана въпрос, и с който ние по аналогия с решаване на трудовото възнаг… |
| 24.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | С тире, по документи. Това е част от фамилията |
| 24.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | За протокола, Георги Дилков-Лорда, господин председателю, по документи за самоличност, от Парламентарната група на Българската евролевица. Уважаеми колеги, уважаеми господин министър, преди два месеца депозирах настоящия актуален въпрос и очевидно са настъпил… |
| 08.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Това са и моите основания между първо и второ четене да предложим изменението на § 49 от Закона за корпоративното подоходно облагане. |
| 08.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Аз предлагам да се измени § 49. |
| 08.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Става въпрос за § 49. |
| 08.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | За Закона за корпоративното подоходно облагане. |
| 08.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! От 1 януари 1999 г. влязоха в сила последните промени в закона, който днес обсъждаме. С § 49 от Преходните и заключителните разпоредби обаче на този закон се очер… |
| 08.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Аз благодаря на господин Венцеслав Димитров, но съгласете се, че случаят е доста деликатен. Единият от вносителите е Цветелин Кънчев. Просто не мога да направя импровизация в пленарна зала и от негово име да оттегля законопроекта. Ако беше само от мен, да. В … |
| 12.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Добре, и така да бъде. Фактически отпада този текст. Благодаря Ви. Отпада текстът и остава, както всички закони се приемат. |
| 12.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Не, замяната! Замяната на параграф единствен, моля ви. |
| 12.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Ами защо не го отмените тогава?! Отменете го този закон! Още веднъж ви призовавам, колеги: с най-чисти чувства го казвам, никого не защитавам, не ме интересува Чорни, Муса ... Мой уважаван лекар ми казва: защо го защитаваш този, той е мръсник, жена му се е об… |
| 12.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Поне тук искам да бъда разбран правилно - ако вие не искате наистина да действа този закон за антиЧорни, тоест против Чорни, а да действа оттук нататък - о кей, приехте си го. Той е недоносч… |
| 12.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Няма никакво право този министър да ме предупреждава да не говоря. |
| 12.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Това е уникално! Не, излизам, за да го кажа, въпреки всичко. Нямам думи, но и нямам и нерви. (Весело оживление.) Защото Вие сте безскрупулен, когато ни упреквате, че едва ли не искаме да пречим на министър Емануил Йорданов да изпълнява политическите поръчки. … |
| 12.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Просто не зная какво да кажа на колегата, правейки му реплика. |
| 12.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Мотивите ми да внеса това предложение за замяна на предложеното заглавие са следните. Както Вие, господин председателю, прочетохте, редакцията на вносителите на този закон беше за тълкуване … |
| 27.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Да, разбирам Ви, господин председател. Нещо повече, по този закон и по същия текст на чл. 47 има и друг законопроект. Защо, питам, не се внасят за разглеждане едновременно? |
| 27.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Уважаеми господин Димов, аз мисля, че всички народни представители и най-вече тези, които са юристи по образование и са били практикуващи юристи до влизането им в парламента, няма да оспорят Вашето право да внесете закон за тълкуване на даден закон или дори с… |
| 03.08.2000 | 38 НС | Шестдесет и седмо извънредно заседание | За протокола - Георги Дилков-Лорда. (Шум и реплики от СДС.) Аз съм ченге и се гордея с това, колега. Лошото е, че в залата има много малко юристи и аз затова се обръщам към господин министър-председателя с един въпрос, който касае точно тълкуването на термина… |
| 10.09.1999 | 38 НС | Двеста Деветдесет и осмо заседание | В нито една демократична и правова държава това не става. |
| 10.09.1999 | 38 НС | Двеста Деветдесет и осмо заседание | Тогава аз ще задам и питане за онова, което сега правите вече оттук нататък и ще помоля за дебати по това питане. В същото време ще внеса и проекторешение за създаване на анкетна парламентарна комисия за изясняване на този инцидент, защото по този начин наист… |
| 10.09.1999 | 38 НС | Двеста Деветдесет и осмо заседание | Аз зная, че сте стриктен, господин председател, но не Ви прави чест, защото... |
| 10.09.1999 | 38 НС | Двеста Деветдесет и осмо заседание | Не съм я сложил. Не съм убеден, че времето ми е свършило. Аз ще Ви представя тези факти и обстоятелства, но накрая мисля, че с оглед на изложеното и Вие ще се запознаете с него, мисля, че трябва да вземете строго дисциплинарно отношение към Вашия заместник-ми… |
| 10.09.1999 | 38 НС | Двеста Деветдесет и осмо заседание | Свърши ли ми времето? |
| 10.09.1999 | 38 НС | Двеста Деветдесет и осмо заседание | Съжалявам, тогава аз ще представя писмено. Но аз се постарах това, което исках от Вас да чуя, да набележа факти от частите, с които разполагах по инцидента с народния представител Цветелин Кънчев, посочени в хронологичен ред по дни и часове. На 2-ри, четвъртъ… |
| 10.09.1999 | 38 НС | Двеста Деветдесет и осмо заседание | Господин министър, аз се убедих, че все още Вас Ви заблуждават и може би съвсем добросъвестно Вие продължавате да твърдите, че може би става въпрос за самонараняване. Подготвил съм, ще Ви предоставя извадки от медицинското удостоверение, направено на 2-ри във… |