| 10.05.1997 | 37 НС | Тридесето извънредно заседание | И да бяга от отговорност. |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | А здравеопазването? Здравеопазването го няма! |
| 28.12.1996 | 37 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Това е парламент, не е бардак! |
| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Не е реалистично. |
| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Започвам с втората част от репликата на господин Вълканов. В комисията стана спор по този въпрос и лично аз категорично съм на същото мнение, че здравното заведение трябва да предявява иск пред съда, в този смисъл не това да бъде уредено екс официо. В този см… |
| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! По ал. 1 на чл. 26, където текстът на вносителя гласеше "От звената за първична медицинска помощ..." и т.н. и се създаваше илюзията, че от всички такива звена лицата по чл. 2, ал. 1 … |
| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Оттеглям го, защото става въпрос за ценообразуване. |
| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, единственото предложение, което беше възприето от комисията по този параграф, това беше предложението ми по отношение на обжалването по ал. 2 и влезе като нова алинея 2а, че заповедт… |
| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Оттеглям го. |
| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Оттеглям го. |
| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Имам няколко предложения по този параграф. Някои от тях са отчетени от комисията и бяха приети в окончателния текст, други съм готов да оттегля. Ще мотивирам може би единственото мое… |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Моята реплика към доктор Димитров е по отношение на първата част на неговото изказване, тоест не по отношение на двете години допълнителен стаж, а по отношение на това какво се прави и как то се обсъжда и как изглежда за тези, които ни гледат и ни слушат. Има… |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Голям жест, голяма отстъпка! |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Вие сами се обиждате. |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Кой принуждава хората? (Шум и реплики в залата) |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Според закона са определени данъците. (Шум в залата и разговор между отделни депутати) |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо министър! По този параграф имам пет предложения. С други думи, според чл. 70, ал. 3 от нашия правилник трябва да ги обоснова в рамките на 25 минути. Надявам се, че н… |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Започвам своята процедура с това, с което завърших изказването си по първото четене на този законопроект. Тогава отправих към управляващото мнозинство три апела, а именно: Не обезгла… |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Да, предлагам да се прекъсне този законопроект и да се започне със Закона за тютюна и тютюневите изделия, за който беше гласувано да започне от 13 часа. Повтарям, този текст, за който става дума, е много дълъг, много тежък, много конфликтен, много спорен член… |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа! Текстът на чл. 25а и като текст на вносителя, и като предложения, направени от народни представители, и като позиция на комисията по него обема повече от 5 страници от раздадения ни материал за второ чете… |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Наистина, госпожо председател, твърде много бяха нещата, които бяха прочетени. Но по отношение на чл. 4а аз ще мотивирам с по няколко думи само тези текстове, по които останах с различие докрай. По отношение на заведенията по чл. 2, ал. 2, т. 1. Моят текст, н… |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Тихо?! А ако майка ти е там?! (Шум на неодобрение и реплики от опозицията) |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Ще уморите хората, бе! Как може такова безумие! Не разбирате ли, че умират хора! На какво прилича това! |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители. Министър Костов с това, което каза, ме облекчи в намеренията ми да започна с нещо, което малко се колебаех дали да кажа. А то е, че ако разсъждавам строго като опозиционер, би трябв… |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Няма да правя дуплика. Аз се мотивирах. |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Искам с две изречения да мотивирам своето предложение. Радвам се, че то намери разбиране този път в комисията. Става въпрос за това, че текстът, както е предложен от вносителя, предотвратява един вид развиването на някакъв ч… |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Точно така е. |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Господин Вълканов е отчасти прав, че когато се каже: "носят отговорност за недопускане", това не е много добре. Но от друга страна, вижте как би звучал текстът, ако "недопускане" се замени с "допускане". Значи: "...вземат необходимите мерки и носят отговорнос… |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Да се гласува. |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | И на двете места в тези текстове след "субсидии" има запетая. Тази запетая трябва да се махне, защото и от контекста, и от ал. 2 е пределно ясно, че става въпрос за субсидии от републиканския и общинските бюджети, а не става въпрос за субсидии, отделно републ… |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Не, аз имам предложение и на стр. 14! |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Господин председател, т. 1 не сме гласували, извинявам се! Тогава защо да гласуваме т. 2? По този текст има също предложения! |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | "... със съгласието на кмета за заведенията по чл. 2, ал. 2, т. 1". Това е предложението ми по т. 1 и то е формулирано коректно. Оттук нататък обаче има една неточност, която искам да изправим. По ал. 2, т. 2 има формулирано мое предложение, което гласи: "мин… |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! След като по термина "правомощия" бяха формулирани фактически само задължения, тук продължава дезавуирането на кметовете, поради което аз пледирам в полза на моето предложение по т… |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Това е Ваше мнение. Кюрдските партизански ... (Шум и реплики, смях в залата) |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин професоре, ако тази материя за някого от нас двамата е чужда, много естествено е, че тя е чужда именно за Вас. (Оживление) Разбира се, че съм готов да приема Вашето определение за правомощия, т.е. като съвкупност, като единство на права и за… |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа! Още когато се гледаше законопроектът на първо четене, аз обърнах внимание на почитаемата пленарна зала, че в Мотивите на законопроекта се казва, че с тези текстове се уреждали правомощията на общините. … |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Щом не противоречи на процедурата, защо да не се гласува тук? |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Има технология, но имам и текст, който Вие бяхте внесли. Затова предлагам това редакционно уточнение. |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Не, просто да сме наясно. Аз няма да обсъждам внасяла ли е министър Виткова такъв текст или не е, аз го пазя и мога да го предоставя на всеки интересуващ се. Тук понеже съм съгласен с колегата Китов, наистина това е нужно да стане, но тъй, както е формулирано… |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Точно така беше. Аз го имам, аз го пазя този документ. |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Да, добре, но някак си трябва да се намери по-добрата формулировка. Иначе ще стигнем до това, което стана, когато гледахме актуализацията на бюджета в Народното събрание. Благодаря ви. |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | А, добре, така да бъде, обаче тук трябва да се намери тогава по-добра формулировка. Такова предложение не съм правил и не мога да направя. Той може да се произнесе преди разглеждане на проектобюджета в Министерския съвет. |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители, искам само да възразя по нещо, което не смятам, че е провокация, по-скоро го отдавам на техническа грешка. Става въпрос за формулираното на стр. 10 в раздадения доклад по т. 3. Там… |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо министър! Имам доста предложения по този член - някои действителни, едното беше абсолютно погрешно и ще кажа това, когато дойдем до него. Сега, тъй като сме на чл.… |
| 22.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и трето заседание | А директните купувачи... |
| 22.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и трето заседание | Колко такива случаи има? |
| 08.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | И Бончо Асенов ли работи за България? |
| 08.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Как е станало тогава? |
| 24.10.1996 | 37 НС | Тридесет и четвърто извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господа министри, ако евентуално слушате дебатите, защото в залата вече ви няма! Ще се спра накратко на трите основни мотива, поради които няма да подкрепя този проектозакон… |