| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Заставам пред вас, за да ви уведомя устно и писмено, че напускам Парламентарната група на левицата. (Ръкопляскания и оживление в опозицията) Това заявих пред своите колеги още на 3 февруари,… |
| 03.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Аз искам да Ви припомня едни ясни думи, за които Вие ще се смеете, но по-тъжно - думите на новоизбрания президент Петър Стоянов, когато му искаха три минути, бяха пред Националната телевизия, когато още беше кандидат. Той каза, че не може да подмени народния … |
| 03.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Ще Ви обясня, господин Божков. Кой ще приема тези закони, след като искате незабавно премахване на Народното събрание? Как ще стане това? За какъв консенсус можем да говорим с Вас, ако Вие ми предлагате да си отрежа главата и да отидем към консенсус? Това не … |
| 03.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Дами и господа народни представители! Уважаеми господин Джеров, в началото на Вашето изказване Вие направихте съзнателно или не една грешка, а тя е - ако не си спомняте, ще Ви върна към първите Ви думи - че обединената опозиция продължава дебатите след подаде… |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Господин Димитров, според мен и в двата случая не сте прав. Да, Вие виждате 125-те милиарда, а искате от нас да не приемем това, че те ще станат, 130 като голям проблем. Напротив, сигурно Ви е известно, че когато се гледа гората, трябва да се види и дървото и… |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми господин министър! Дами и господа народни представители! Когато се разглеждаше въпросът за измененията и допълненията в Закона за бюджета, и в комисията, и в нашата парламентарна група въпросите с проблемите на здравеоп… |
| 21.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин Узунов! Дебатите по двата законопроекта вече са в напреднала фаза и аз няма да повтарям значителна част от това, което се каза дотук. Все пак трябва да си отговорим на въпр… |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Уважаеми господин Филипов, отговаряйки на всичките въпроси по възможността за въвеждане на валутния борд, каква е Вашата преценка - възможно ли е всичките положителни страни от въвеждането на борда да стане по друг начин, без въвеждане на борда, а с нова поли… |
| 23.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Господин Дилков, преди да застанете тук, отговорете си на въпросите. Не ги задавайте тук. Тук не е учебно заведение. Кой ги докара тези банки - ще ви кажа - онзи, който беше от квотата на президента в управителния съвет на банката и отговаряше за надзора. Пит… |
| 23.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Господин Дилков, за съжаление личи Ви липсата на икономическа подготовка, защото щяхте да разберете, че това, което се прави с предлагания закон, е единственият п… |
| 10.10.1996 | 37 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Господин Кръстев, Вие като че ли не ходите по страната. Идете! Идете да Ви кажат хората и да Ви питат защо разликата между цената в завода и цената на стоката, която достига при тях, е различна, огромна. Заради неправомерната дейност, господин Кръстев! Изглеж… |
| 10.10.1996 | 37 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Внесените законопроекти на първо четене за изменение на Наказателния кодекс са една решителна крачка, която затваря комплекс в желанието на парламента за борба срещу спекулата и срещу кредит… |
| 08.10.1996 | 37 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Мисля, че излишно стана толкова напрегнато! Може би смятат, уважаемите колеги от опозицията, че колкото повече нерви се изхабят и изразходвате и нашите нерви, това ще допринесе за нещо или ще… |
| 08.10.1996 | 37 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | На съда, а не на банката! |
| 08.10.1996 | 37 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Много държах на Вашата оценка, господин Сунгарски! Господин Радев, не е ли цинизъм да кажете, че не са сто процента след като много добре знаете, че става дума за сумите плюс лихвите. Колко процента Ви питах, не казахте число. Не е ли цинизъм след онова състо… |
| 08.10.1996 | 37 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | А лихвата? |
| 08.10.1996 | 37 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Това ще стане, ако не сте чели, господин Димитров, в едно предложение ясничко накрая - до шест месеца от пускането на молбата в съда. До шест месеца. А ако сте го прочели, сте наясно за какво става дума. И така, след като се вслушахме в механизма, в идеите, в… |
| 08.10.1996 | 37 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, господин министър, дами и господа народни представители! Сякаш не е минало времето между първо и второ четене, не е изписано това, което е представено пред вас и ако отворим протокола, ще видим същата реч. Поне я сменете, господ… |
| 03.10.1996 | 37 НС | Двеста и Шестнадесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! От проведената дотук дискусия по тази точка от дневния ред стана ясно, че във всички парламентарни групи има воля и разбиране този проблем да бъде доведен до едно добро законодателно решение… |
| 27.09.1996 | 37 НС | Двеста и Четиринадесето заседание | Не знаете кои други пари? Съжалявам, че сте били министър-председател! И не само аз. И така, когато вие най-после във вашата група разберете, че в банките се въртят не само влогове на граждани, ще стане ясно за какво става дума и ще стане ясно, че не може, ня… |
| 27.09.1996 | 37 НС | Двеста и Четиринадесето заседание | Господин Сунгарски, аз също ръкопляскам на идеята да се действа, ако предложите и приемете, заедно срещу кредитните милионери. И никой от лявата страна няма съмнение в това. (Шум и реплики от блока на СДС) За съжаление, обаче, това няма да стане с този закон.… |
| 27.09.1996 | 37 НС | Двеста и Четиринадесето заседание | Да, ние не можем да влияем, но ние можем да го запишем в закона. Има достатъчно тези... Има хора, които достатъчно добре познават законите, а не им е целта само да се смеят, без да кажат нещо конкретно. Знае се, че има такива текстове в различни закони, с кои… |
| 27.09.1996 | 37 НС | Двеста и Четиринадесето заседание | Няма директно натоварване, господин Димитров, но има индиректно. И Вие сам ще признаете, че ако стоварим между 40 и 80 млрд. лева на пазара, това не може да не се отрази на бюджета, на инфлация и т.н. Ще бъде трагично. Това не може да осигури сега бюджета за … |
| 27.09.1996 | 37 НС | Двеста и Четиринадесето заседание | Това, което се иска от държавата и което се предлага, е и този път да бъдат гарантирани 100 процента. Съвсем основателно в дискусията беше поставен въпросът, тъй като и в Закона за банките и кредитното дело, и в този закон няма гаранции за начисляване на лихв… |
| 27.09.1996 | 37 НС | Двеста и Четиринадесето заседание | Кажете Вие защо ги няма? Ето, вчера вие сте правили икономически доклади в НДК. Господин Вълчев ви е говорил там. Дано да ви е казал коя е причината. Дано да ви е казал коя е причината! И така, да се твърди, че в това състояние парите се национализират и блок… |
| 27.09.1996 | 37 НС | Двеста и Четиринадесето заседание | Не ви ли е ясно, че става дума за средства, които не може да твърдите, че седят там, защото там ги няма? |
| 27.09.1996 | 37 НС | Двеста и Четиринадесето заседание | И така, господин Радев, не Ви ли е ясно какво значи онзи момент, в който се слагат банките в "особен надзор"? Не Ви ли е ясно, че става дума за запушени банки? |
| 27.09.1996 | 37 НС | Двеста и Четиринадесето заседание | Уважаеми господин председател! Дами и господа народни представители! Ако искате, може вместо мен да направите изказването, виждам, че сте подготвени (обръща се към дясната страна на залата). За съжаление дискусията започва в една невероятна посока. Това, коет… |
| 25.09.1996 | 37 НС | Двеста и Дванадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Пред нас е един проект за първо четене на закон, за който се надявам, че по него поне в тази зала няма да се развихрят неясни и недобре аргументирани партийни и п… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Споделям напълно оценките на Икономическата комисия по предлагания законопроект за първо четене. Придържайки се към тях и особено в критичната им част, бих искал … |
| 13.09.1996 | 37 НС | Двеста и осмо заседание | Благодаря Ви, господин министър, за изчерпателния отговор и за загрижеността, която пролича в това, което Вие казахте. |
| 13.09.1996 | 37 НС | Двеста и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател! Тъй като питането, което отправих към господин министъра, е доста отдавна - датира от началото на месец юли, бих си позволил да задам един допълнителен въпрос. Дали, уважаеми господин министър, бихте ни запознали с подготвя… |
| 13.09.1996 | 37 НС | Двеста и осмо заседание | Благодаря ви, господин председателю. Уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Целта на моето питане е оценка на една политика, която сме заложили в няколко приети от нас закони, в начина на тяхното прилагане, затова и аз не мога да ра… |
| 11.09.1996 | 37 НС | Двеста и шесто заседание | Уважаеми господа, не си заравяйте главата в пясъка. Всички знаете за какво става дума. Всички знаете, че става дума за една процедура "Мултигруп срещу държавата" и няма никакво съмнение в това. А от това дали се политизират или не нещата, сега, когато гласува… |
| 11.09.1996 | 37 НС | Двеста и шесто заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Както можеше да се очаква, и по този пределно ясен кратък законопроект се разгърна една дискусия, която прекалено много се отдалечи от него. За съжаление аз бих приел за съдържателно участие… |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Да. |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Първото мое предложение е свързано с промени в субсидиите за община Свищов. Но предложеният текст, който е в предложението на комисията, дава възможност кметът да се обоснове пред общинския … |
| 26.07.1996 | 37 НС | Двеста и второ заседание | Лоша практика. |
| 26.07.1996 | 37 НС | Двеста и второ заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Моля ви да подложите на гласуване процедурното предложение за прекратяване на заседанието със следните аргументи. Първо, виждате, че тук присъствуват 41 народни представители. Аз много уважа… |
| 24.07.1996 | 37 НС | Двестотно заседание | Господин Сотиров и господин Проданов, което е поводът за моята реплика, отново атакуват СБА и БТС и въобще не са си подготвили домашното. Момчета, преди да излезете, попитайте поне за какво става дума. СБА е единствената организация, която прави пътната помощ… |
| 24.07.1996 | 37 НС | Двестотно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, както можеше да се очаква и този дебат беше под необходимото ниво на професиоална подготовка. Господин Венцеслав Димитров говори за "БМВ"-та, които са купени по съвсем друг ред. Говори за наднорменото тегло… |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Навсякъде - не е достатъчно като отговор. Следващото. Аз не знам дали Вие сте чели партийните тези, за да ме обвинявате, че се явявам като партиен активист, но в предизборната ни платформа такива неща не пише. И това, което аз защитавам тук, е онази политика,… |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Уважаеми колеги, господин Радев! Да се ограничат преференциите само до производителните, да ги наречем условно, дълготрайни материални активи - да. По това няма абсолютно никакъв спор. Въпросът е все още в едно - в кой отрасъл? В кое направление? |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Сигурно? Дай Боже да е нещо добро. По-нататък - не разбирам аргументите на президента в неговите мотиви, споделени тук от господин Божков - защо той атакува онази част, която се предоставя като преотстъпен данък на приватизираните обекти. Атаката е срещу 33-т… |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Дискусията повтори дискусията когато приемахме законопроекта. Тя е в напреднала фаза, аз няма да повтарям аргументи, които бяха вече споменати от предишните оратори. Но мисля, че някои неща б… |
| 26.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! В § 2, свързано е и с § 3, правя следните предложения. Те са редакционни, поради това, че не бяха направени така. Бях аргументирал своето предложение за отпадане на § 3, което сега ще оттегля. В § 2, в т. 2 пред… |
| 26.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Първо, подкрепям предложението на доцент Китов, като предлагам следния вариант: в текста след "министъра на финансите" да се постави запетая и да се пише "министъра на здравеопазването". По-нататък, председателя… |
| 26.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Да дам малко пояснения: господин Китов щеше да бъде напълно прав, ако не ставаше дума за следното - господин Китов досега действащата система, това се спомена и от Иван Атанасов, не се променя. Е, не се освобожд… |
| 26.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и девето заседание | Председателят на която и да е комисия е също народен представител и той е с равните права и отговорности на всеки един друг. Така че имам право на реплика. Няма право на заключителни слова. Уважаеми колеги, дайте да гледаме истината в очите! Аз се учудвам, че… |
| 26.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и девето заседание | Да, реплика. |