| 18.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър! Аз също съжалявам, че няма да ремонтирате този участък. Действително той е един от най-тежките участъци. Аз също го пътувам няколко пъти на седмица и рискувам собствения си живот. Но това е белият кахър… |
| 18.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, уважаеми дами и господа, уважаеми колеги! През 2011 г. Министерството на регионалното развитие и благоустройството е провело процедура за избор на изпълнител с предмет „Изработване на технически проект … |
| 11.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, дами и господа! Действително този проблем е изключително сериозен. В много случаи обаче той не касае само финансови средства, а повече организация. Аз се радвам да чуя, че изявявате такава готовност да … |
| 11.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Така е, госпожо министър, три са основните проблеми пред кадрите в здравеопазването или за кадровото обезпечаване на системата и Вие споменахте една част от тях – диспропорцията в областите – факт не отсега, в интерес на ист… |
| 11.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, дами и господа! Уважаеми колеги, последната година, а пък и не само последната, тук много често по време на дебати относно здравеопазването в Народното събрание, и по мед… |
| 11.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаема госпожо министър, дами и господа! Така е, проектът има две части. Едната е техническата част, за която стана въпрос, тя е почти готова. Неслучайно в увода и развиването на питането посочих първоначалните срокове. Ек… |
| 11.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Госпожо председател! Уважаема госпожо министър, времето действително е малко и няма как в това време да се вместите с целия отговор, но аз пък ще Ви помогна да насочим въпроса към този проект – „Спри и се прегледай”. Там освен едната част – изграждането на вс… |
| 11.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаема госпожо министър, дами и господа, уважаеми колеги! Като министър на здравеопазването в периода май 2009 г. подписах няколко проекта по Програма „Развитие на човешките ресурси” към Министерството на труда и социалнат… |
| 11.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаема госпожо министър, господин министър, дами и господа! Известно Ви е, че жителите на Стара Загора са изключително чувствителни по екологичните теми, най-вече за обгазяването на града. Това е от 7 години насам и хорат… |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа, уважаеми колеги! Прав е д-р Цеков, той няма как да харчи тези 41 или 42 милиона, защото няма санкция на Народното събрание и ние предлагаме точно това – да му дадем възможност до края на годината да оперира с тези… |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Относно § 9 нашето предложение е за продължение и добавяне в ал. 1 на текст от чл. 4, т. 2 от Закона за ветераните от войните. За какво става въпрос? В самия чл. 1 на § 9 се определя, че запл… |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, господин вицепремиер, дами и господа, няма да си говорим колкото да отнемаме време. Трябва обаче ясно да се разбере какъв е проблемът. Проблемът е, че се плаща за обем дейност. Няма как да правиш прогнози на базата на една сбърка… |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, господин вицепремиер, дами и господа! Хей това книжленце, както го гледате, може би е най-скъпото в света – 2 млрд. 710 млн. лв. (показва брошурата с проектобюджета на НЗОК). Трябва ли да има ограничение? Трябва ли да има контрол… |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Осигурени са, но отиват в Касата. Защо? Държавата трябва да прави тези неща според нас. Фондът „Ин витро” – аз го направих, създадох го през април 2009 г. С министерско постановление стана цялата история. Това беше ангажимент на държавата към онези семейства,… |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | В интернет може и да ни гледат, но не всички имат интернет. Както и да е, не го правим заради широката публика и за да се представяме, а най-вече за да осигурим някакво ниво на здравеопазването. И аз това исках да кажа – няма да повтарям всичко онова, което к… |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, господин министър, дами и господа, уважаеми колеги! Така с шеги и закачки ще приемем и този бюджет, въпреки оредялата аудитория. Не ни показват по телевизията (реплики от ГЕРБ) – някои сериозни хора сме тук. |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | И то трябва да стане тук – тук, днес. Иначе ще питаме пак и ще се разпитваме през разни съдилища – кой, как и защо решава преместването на едни пари от едни бюджети за други работи. Това е, колеги. Където искате ги слагайте – въпросът е да има санкция, и то о… |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, господин вицепремиер, дами и господа! За разлика от колежката Манолова, смятам, че вицепремиерът ще отрони няколко думи. При това знам какво ще каже за тези прословути 50 милиона. Те са в резерва – няма къде да са другаде. Където… |
| 08.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, господин вицепремиер, госпожо министър, дами и господа, уважаеми колеги! Става интересен дебат, но той е малко философски и касае организацията на здравеопазването и системата като цяло. Няма как да не е така по време на бюджета,… |
| 08.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, господин вицепремиер, госпожо министър! Относно сравнението с 2008 г. – не знам защо го правите. Направете го за 2009 г., когато бюджетът на Касата е 2 млрд. 470 млн. лв. Тогава знаете ли колко беше бюджетът на М… |
| 01.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и пето заседание | Колегите поискаха от съответния принципал, съответния министър, тези пари да бъдат пак за капиталови разходи в съответни заведения – получават разрешение и ги ползват. Сметната палата казва: „ Двеста и осемдесет хиляди лева – трябваше да се върнат в бюджета! … |
| 01.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и пето заседание | Така ли? Добре, ще ме изчакате една минута, въпросът е сериозен. Има много какво да се говори, извинявам се. Сега минавате към Съвет – от разширения състав, където имаше максимално представителство на абсолютно всички заинтересовани, сега го свивате до шест ч… |
| 01.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и пето заседание | Ако може да го удължите. |
| 01.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и пето заседание | Уважаема госпожо председател, госпожо министър, дами и господа, уважаеми колеги! Ще започна с хубавите неща, защото от всичко лошо, все пак има и нещо хубаво. След този скандал оборотите в Министерството на здравеопазването явно се засилиха като работа и след… |
| 01.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и пето заседание | Уважаема госпожо председател, госпожо министър, дами и господа, уважаеми колеги! Чувствам се длъжен да направя реплика, за да разясня и разсея някои спекулативни твърдения, включително и на споменатия доклад на Сметната палата за тъй наречените отклонявани ср… |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа, уважаеми колеги! Правя процедурно предложение да оставим, ако се съгласите, дебатите за утре. Остават 10 минути. Два пъти прекъсваме този доклад. Според мен темата е сериозна. Не е редно така да прецакваме нещата.… |
| 19.10.2012 | 41 НС | Четиристотно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, дами и господа, уважаеми колеги! Въпросът е за тунела под Шипка. Тази идея не е никак нова. Преди да поставя конкретния въпрос, малко история. Тя битува още от 1897 г., когато тогавашното Народно събран… |
| 03.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа, уважаеми колеги! Аз също ще Ви призова, ще Ви помоля да подкрепим този проект. Този проект действително е едно продължение на онази система, която правихме преди няколко години и която доказа ползата от … |
| 04.09.2012 | 41 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, моля първо, да бъде удължено времето на парламентарната ни група. Госпожо министър, дами и господа, явно че Законът за лекарствените средства в хуманната медицина предизвиква много интерес. За краткото си съществуване промените,… |
| 04.09.2012 | 41 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, госпожо министър, уважаеми дами и господа народни представители! Госпожо Михайлова, искам да кажа: действително, това е историята. Аз бях министър, когато вкарах текста за либерализация, именно под натиск и след получаване на хи… |
| 04.09.2012 | 41 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Госпожо министър, дами и господа! Уважаеми колега Шарков, аз лично ще подкрепя тази част за забраната на вертикалната интеграция. Обаче за да приключим с този въпрос и да успокоим топката, от това, което сте написали във Ваш… |
| 27.07.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи министри, дами и господа, уважаеми колеги! Дали ще има референдум – Конституцията е ясна. Какво ще стане оттам нататък – хората ще кажат. Осемстотин хиляди подписа са сериозно нещо – явно са Ви поуплашили, но то… |
| 20.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, господин вицепремиер, уважаеми колеги! В края на миналата година на 30.11.2011 г. всички приехме един закон – Закон за изменение и допълнение на Закона за ветераните, с пълен консенсус, абсолютно единодушно, като направихме някол… |
| 13.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин министър, за изчерпателния отговор. Беше необходимо да го чуят и гражданите на Стара Загора. Всичко това, което казахте, го знам, защото едно време като кмет съм се интересувал как бихме могли да развием това летище. Действително се ока… |
| 13.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, дами и господа, уважаеми колеги! Действително, въпросът ми е съвсем кратък и точен. В последните месеци излязоха няколко публикации за проявен или появяващ се инвеститорски интерес към летище Стар… |
| 10.07.2012 | 41 НС | Тридесето извънредно заседание | Помислете, като гласувате! Пускането на застрахователя в нашата система значи край на системата! Няма такава объркана система в Европа! Ние сме на солидарен принцип и здравното осигуряване няма нищо общо със застраховането, колкото и на някои да им се иска да… |
| 10.07.2012 | 41 НС | Тридесето извънредно заседание | Госпожо председател, уважаеми дами и господа, уважаеми колеги! Ще кажа няколко конкретни неща. Първо, този законопроект за изменение и допълнение на закона съдържа няколко неща, които могат да бъдат подкрепени. Например начинът за даване на възможност на Каса… |
| 01.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и седмо заседание | Така е, госпожо министър. По мои сметки 6 месеца минаха доста отдавна, но приемам това, което казвате. Щом сте говорили с председателя на комисията, а това е им законово задължение и те ще го направят, сигурен съм. Моят въпрос беше действително повече да заос… |
| 01.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаема госпожо министър! Съвсем конкретно – съгласно чл. 259, ал. 3 от Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина, Комисията по цени и реимбурсиране е длъжна да изготви доклад за своята дейност на всеки 6 месеца и… |
| 01.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Госпожо министър, и преди, когато бяхте председател на комисията, и след като станахте министър ние доста сме говорили по текущи сложни въпроси в здравеопазването. Аз винаги съм изразявал подкрепа за всичко, което има смисъл к… |
| 01.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаема госпожо министър, благодаря Ви дотук за отговора, който дадохте. Не ми отговорихте на първата част: каква е причината според Вас за увеличаване на цените? За да приключим един път завинаги с твърденията за така нарече… |
| 01.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаема госпожо министър, дами и господа, уважаеми колеги! Можехме да направим жест към дамата, но така или иначе въпросът и питането са едни и същи. Госпожо министър, след прехвърляне на снабдяването с медикаменти, лекарс… |
| 22.02.2012 | 41 НС | Триста и Деветнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа, уважаеми колеги! Оставката на д-р Нешева ще бъде приета – има достатъчно основания за това, имаше основания да й се иска и преди, най-малкото за непрозрачния начин на разпределяне на средства от бюджета на Национа… |
| 15.02.2012 | 41 НС | Триста и Шестнадесето заседание | Уважаеми господин председател, господин министър! Колега Петров, поставихте много сериозни и точни въпроси. Дали трябва да има регулация? Разбира се, че трябва да има регулация. Въпросът е каква и по какъв начин? Защото от начина, по който я третирате в този … |
| 15.02.2012 | 41 НС | Триста и Шестнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа, уважаеми колеги! Виждам, че интересът към законопроекта намалява, намаля съществено, но той няма и защо да е сериозен интересът, защото този законопроект по принцип нищо ново не предла… |
| 20.01.2012 | 41 НС | Триста и шесто заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин министър, дами и господа народни представители! Благодаря Ви за отговора, господин министър. Опитвам се да намеря добрата част в него и добрата новина. Не я намирам съвсем, но като че ли има някаква перспектива. В меди… |
| 18.01.2012 | 41 НС | Триста и четвърто заседание | Благодаря, господин председател. Една кратка реплика към господин Димитров. Аз слушах много внимателно Вашето изказване и другите реплики. Господин Димитров, още веднъж искам да разбера кой запали пожара? Тук се появиха много пожарникари да го гасят, но не ми… |
| 07.12.2011 | 41 НС | Двеста Деветдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа, уважаеми колеги! Нашите предложения са в една част идентични с онези предложения за отпадане на т. 4 по § 10 и т. 5, буква „г” – това, което направиха и от Синята коалиция, това, което колегите от ГЕРБ направиха, … |
| 07.12.2011 | 41 НС | Двеста Деветдесет и четвърто заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми дами и господа! Колега Шарков, да, ние също предложихме да отпадне § 5 и това е резонно и нормално, защото, след като сме против този трансфер, няма как да сме съгласни с този запис. Всъщност този запис цели да узакони… |
| 07.12.2011 | 41 НС | Двеста Деветдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Под формата на реплика – права е госпожа Манолова, но аз искам още нещо да кажа. Самото словосъчетание „задължителна прогноза” е нонсенс. Какво означава „прогнозираш задължително”?! Че в тази болница задължителната й прогно… |