| 05.09.1996 | 37 НС | Двеста и четвърто заседание | Моето време свърши в изказването на трибуната, уважаеми господа. Надявам се, че времето на демократичните промени в българското законодателство обаче ще продължи след вас. Благодаря ви. |
| 05.09.1996 | 37 НС | Двеста и четвърто заседание | Ле-ле, госпожо Поптодорова, колко Ви е заболяло, та чак си изпускате нервите! Чак искате от кинорежисьорите да връщат средствата за филмите. Та даже и от наградените филми. Та даже и от носителите на "Златна роза" от Варненския фестивал. Защо така, госпожо По… |
| 05.09.1996 | 37 НС | Двеста и четвърто заседание | Госпожо Маринова, бих отминал Вашата забележка за Бизнесблока, но мисля, че те са управляващи заедно с вас, защото подкрепят вашето правителство. Та като единствен представител на опозицията поне се надявах да присъствам на едно обсъждане, след което да се из… |
| 05.09.1996 | 37 НС | Двеста и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители, говорим за съгласие. Утре е Денят на Съединението и от първия момент, в който започна обсъждането на върнатия от президента закон, в залата има пълна липса на съгласие и демонстрация на отка… |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Благодаря, господин председателю. Винаги ще слушам вашите напътствия и сега кажете на залата да гласува "за". |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Благодаря ви, господин председател. |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Не съм включен в доклада на комисията за § 7. |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | ...увеличавате бюджета с близо 70 млн. лв., за да продължи... (Председателят изключва микрофоните) Господин председателю, моля ви да бъдете коректен, предложенията ми се отнасят за осем общини. |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Благодаря ви, господин председателю. Уважаеми колеги, през зимата на тази година направих предложение за увеличаване на средствата, които трябва да се отпуснат за общините от Ловешкия район, от общините Априлци, Летница, Ловеч, Луковит, Тетевен, Угърчин и Ябл… |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Ще поставите ли предложението ми на гласуване? |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Добре, след като всички ръководители на Националния статистически институт отсъстват или са в командировка и не поставяте... |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Преди да обоснова своето предложение, искам да направя процедурно предложение да бъде поканен в залата директорът на Националния статистически институт. Не бих искал да започне обсъждането … |
| 26.07.1996 | 37 НС | Двеста и второ заседание | От 14,30 часа. |
| 26.07.1996 | 37 НС | Двеста и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Би трябвало да не проявявате такъв тип слабост и да се страхувате от отговора само на още три въпроса към правителството преди ваканцията, преди да бъде оставено то спокойно да върши своите… |
| 25.07.1996 | 37 НС | Двеста и първо заседание | Какво правим? Господин Калфин, Вие се ползвате все пак с име на човек, който е умерен, не подмятайте от залата. (Реплики от мнозинството) Срамно е това, че дори вие не знаете какво гласувате. Срамно е това, че българският герб не се приема в съгласие с народа… |
| 25.07.1996 | 37 НС | Двеста и първо заседание | Аз искам да обясня своя отрицателен вот, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги, ние в момента присъстваме на едно доста срамно събитие. |
| 25.07.1996 | 37 НС | Двеста и първо заседание | Процедура! |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Госпожо председател, аз съм против предложението на господин Капудалиев, защото това е предложение по същество. По тези въпроси, отнасящи се до кабелните телевизии, се води много дълга дискусия в продължение на много месеци в комисията. Тя е протоколирана в п… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Ама цените се дигнаха. |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Аз имам време. С вашето време е проблем. Та, затова ви предлагам просто да прекъснем и да отложим обсъждането на тези текстове, докато компетентни експерти заедно с Комисията по радио и телевизия не изработят съответните предложения за редакционно заместване … |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Предлагам процедурно да прекратим разискванията оттук нататък преди сериозно да бъдат обсъдени следващите текстове, които визират конкретни парични суми. И нека това се направи в една наистина експертна обстановк… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Да, но също така искам да помоля господин Аврамов да не дава за примери непрекъснато европейското законодателство, защото се вижда, че колкото пъти даде примери за това, винаги греши, тъй като в европейското законодателство съвсем не цари такъв произвол, какъ… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Госпожо председател, аз преди малко направих предложение за отпадане на ал. 4. |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Чл. 89, ал. 1 предвижда даване на задължителни предписания на радио- и телевизионни организации. Това е т. 1. В т. 2 - временно спиране разпространението на определено периодично предаване..… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Ама по този закон единственият, който упражнява контрол за спазването на закона, е Националният съвет. В момент, в който членове на Националния съвет нарушат този закон, кой ще ги контролира, когато те са контролният орган, и кой ще ги накаже, когато те издав… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Ама кой орган? По кой закон? |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Аз приветствам желанието на госпожа Христова да подобри текста, но в същото време е посочено конкретното деяние: "носят отговорност, ако разгласяват сведения и тайна, които са им станали известни благодарение на техните служебни задължения". И в същото време … |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми колеги, тогава правя процедурно предложение да прегласуваме текста и да отпадне този текст, защото е безсмислено да приемаме текст, който няма никакво съдържание и не се знае тези лица пред кого отговарят и как отговарят, в какъв размер ще е санкцият… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Добре, госпожо председател, ама пред кого носят отговорност и каква отговорност носят? Тогава имам процедурно предложение, след като няма да отпадне. |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Разбира се. Ние не бихме могли да го гласуваме по друг начин. |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Не е ясен текстът на чл. 88, ал. 2: "Лицата по предходната алинея са длъжни да пазят в тайна сведения, които са им станали известни във връзка с упражняването на контрола, и носят отговорнос… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Аз предлагам точно обратното: да се прекрати обсъждането на законопроекта, след като се приеме и чл. 86, и да не се пристъпва към глава шеста - Контрол и административно-наказателни разпоредби - преди тази глава да бъде коригирана и консултирана с експерти та… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Госпожо председател, когато стигнахме до ал. 5, аз щях да направя и тази забележка, но вече гласувахме един член, в който има една паразитна частица и заради това предлагам тя да се отстрани. |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Процедурното ми предложение е да прегласуваме този текст, защото явно по недоглеждане е оставена една чисто паразитна частица в текста - дори госпожа Маринова се запъна като го чете. И все пак, за да гласуваме те… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Господин председател, Вие сте в пълните си права, когато с очите си виждате, че в залата няма народни представители, които да съответствуват на броя на изписаното на таблото количество карти, да проверите кворума или да не признаете гласуването, или да прекъс… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Понеже аз казах в началото на своето изказване да се провери дали толкова представители, колкото се изписват на светлинното табло, гласуват, правя и официално предложение за проверка на кворума. |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, правя процедурно предложение да не се гласува целият текст, докато в залата наистина не присъствуват толкова депутати, колкото карти гласуват на електронното табло. Още повече е срамно това, че Парламентарната група на Демократи… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, остро протестирам срещу поведението на парламентарното мнозинство. В залата присъстват 52 народни представители, които гласуват със 120 карти! Ние, уважаеми господа от левицата, не участваме в гласуването. Ние не участваме в гла… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Процедура във връзка с това гласуване. Уважаеми господин председател, моля Ви да подложите на прегласуване току-що гласуваното предложение и да поканите народните представители, които участват в гласуването, в залата, защото е срамно по един такъв текст, койт… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Ако у нас имаше конкурентни телевизии и радио, ако у нас нямаше този монопол върху националната телевизия и радио, аз мога да разбера едни подобни предложения. Но в тази ситуация, когато има монопол, когато отгоре на всичко Министерският съвет, изпълнителната… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители, уважаеми господин Аврамов! Моля ви от тази трибуна да не заблуждавате народното представителство. Моля ви от тази трибуна да не изричате поне неистини. Вие много добре знаете, че има тексто… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Добре, благодаря Ви. Точно затова, за да няма дискриминационно отношение между управляващи и опозиция, която и да е тя, по което и да е време, аз правя своето процедурно предложение за отпадане на ограничението и за отпадането на "два пъти месечно". |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Освен това съм вносител и на един от проектозаконите, госпожо Маринова. |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Аз съм в момента вносител на предложение за отпадане. |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Пет минути имам време, господин председател, когато правя изказване. |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Моето изказване донякъде се облекчава от направените преди малко изказвания, реплики и дуплики. И точно в името на това да правим едни трайни закони, които да не репресират тези, които са п… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми колеги, много опасно е да се слага горна граница - 20 или 30 на сто. Аз не съм правил предложение за 30 на сто горна граница. Философията на нашите предложения беше за това да има гарантирани проценти за Българска национална телевизия и Българско нац… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателствуващ, уважаеми колеги, уважаеми господин Добрев! Само ако си припомним световната практика в която и да е област, Вие виждате, че там, където има напредък, има високи постижения, нещата се постигат чрез конкуренция и чрез явява… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Така че всяко известно име, както и господин Карев подсказва от залата, за да докаже себе си, може да направи това в рамките на конкурса. Каква по-добра възможност за защита на своето име, когато можеш да защитиш един добър проект и в същото време да не прояв… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Според мен също трябва да отпадне думата "възлагане" и да стане, че създаването на радиопредавания, студийни звукозаписи, филмови и телевизионни предавания от външни продуценти се извършва на конкурентни начала … |