| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо Дончева, дори да искам да се съглася с Вас, в мен изниква един въпрос: Вие осем години тук в парламента ли бяхте или сливи брахте? Та сега се сетихте за всички тези работи, които ги говорите. Извинявайте, колеги, за пореден път станахме за см… |
| 12.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | От името на Движение „Напред” предлагаме за член на комисията Николай Кънчев. |
| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми колеги, господа министри, дебатът тръгна натам, че ще си позволя една малко по-груба шега: откакто гръмна Челопеч управляващите съвсем оглушаха. И аз не очаквам да ме чуете днес от тази трибуна, все пак ни гледат гражданите и затова трябва да кажа ня… |
| 29.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и пето заседание | Така са и всички политически партии, но в по-малка степен, защото нашите управляващи тела са по-малки. Аз съм съгласен, че този закон трябва да бъде променен, обаче трябва да бъде променен с разум, за да не направим нещата още по-сложни. |
| 29.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и пето заседание | Колега, аз съм съгласен, че това е един формален закон и до голяма степен той няма да изпълни функциите, за които е предназначен, използва се по-скоро за разчистване на някои политически сметки. Обаче аз искам да попитам с чии гласове беше приет съвсем наскор… |
| 16.12.2008 | 40 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми колеги! Нашето предложение е сходно на това, което представи господин Бойко Боев, но ние предлагаме сметката на Държавен фонд „Земеделие” да се увеличи със 796 млн. лв. до 1 млрд. 133 млн., като конкретно 378 млн. лв. за национални доплащания към дир… |
| 19.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Не останаха, защото 90 хиляди земеделски производители чакат да получат това, което им се полага по договор. Аз се притеснявам, че ако пак включим доплащанията задбюджетно, тази година предвиденият излишък не само, че няма да бъде изпълнен, но няма да бъдат о… |
| 19.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Уважаеми колеги, уважаеми господа министри! Групата на Българския народен съюз няма да подкрепи предложения бюджет за 2009 г. За тези, които чуват трудно или разбират бавно, ще кажа от името на Земеделския народен съюз и от името на Движение „Напред”, че също… |
| 10.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо Манолова, благодаря Ви, че за пореден път излязохте и ни разказахте приказката за Червената шапчица, където БСП е в ролята на добрата Червена шапчица с малката кошничка и един голям лош вълк Иван Костов й пречи да управлява. Само че искам да … |
| 18.12.2007 | 40 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Уважаеми колеги, нашето предложение е свързано с националните доплащания към директните плащания за земеделските производители. То е аналогично с това на колегите от ДПС. Ние предлагаме още сега в бюджета на Държавен фонд “Земеделие” да се предвидят като абсо… |
| 18.07.2007 | 40 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Затова трябва да се вземат мерки, защото към края на годината ще стане лошо. |
| 18.07.2007 | 40 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Имайте предвид, че нещата от наша гледна точка излизат от контрол. |
| 18.07.2007 | 40 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин премиер, уважаеми господин Кънев! Съгласен съм с много от нещата, които казахте. Но ако частният бизнес в момента в България се развива добре, то е въпреки това, че в страната от 2-3 месеца съществува скрита кр… |
| 22.06.2007 | 40 НС | Двеста Шестдесет и пето заседание | “ДЕКЛАРАЦИЯ от името на Парламентарната група на Българския народен съюз Уважаеми колеги, в Закона за държавния бюджет за 2007 г., § 70 от Преходните и заключителните разпоредби, записахме следния текст: “След 15 юни 2007 г. Министерският съвет при наличие на… |
| 09.06.2006 | 40 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | Уважаеми господин премиер, аз съм съгласен с Вас, че въпросът вече става психологически. Затова не съм доволен от Вашия отговор и едва ли има някой в Старозагорски окръг, който да е доволен. Макар да мразя да давам акъл без да са ме питали, ще си позволя да В… |
| 09.06.2006 | 40 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър-председател! Моят въпрос е свързан с тежкия проблем на жителите на Старозагорска област – обгазяването. Този проблем в последните дни се изостри много. Факт е първият протестен митинг, … |
| 05.08.2005 | 40 НС | Десето заседание | Да, оттеглям го. |
| 05.08.2005 | 40 НС | Десето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! След като комисията не подкрепя отпадането на чл. 102, ал. 2, аз оттеглям предложението си, но предлагам след като вече приехме чл. 99, в който постановихме, че когато народни представители участват в управителн… |
| 15.07.2005 | 40 НС | Трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаема госпожо министър! Не съм доволен от отговора. Затова исках да го уточним. Първо, искам по категоричен начин да кажете: изключвате ли всички други замърсители освен тецовете? Ако ги изключвате, от трите … |
| 15.07.2005 | 40 НС | Трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаема госпожо министър! От 8 до 10 този месец, а както се оказа, по-късно и на 11 този месец, гр. Стара Загора и региона бяха силно обгазени. Моят въпрос към Вас е: известен ли е източникът на обгазяването? К… |
| 15.07.2005 | 40 НС | Трето заседание | След като вие го знаехте четири години, защо до момента не предприехте никакви мерки, аз това се чудя! И защо тези неща продължават! Затова, господин Щерев, след като Вие вчера не искахте да обсъждате тази точка и говорихте 20 минути, сега Ви приканвам да гла… |
| 15.07.2005 | 40 НС | Трето заседание | Господин Щерев, не мога да отговарям от името на госпожа Масларова, но тъй като в Стара Загора има определено напрежение, защото до момента никой категорично не се е ангажирал с мнение за точния източник, а точният източник може да бъде “Брикел”, може да бъде… |
| 15.07.2005 | 40 НС | Трето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Първо, искам да ви благодаря, че с вашето гласуване включихте тази точка в дневния ред на Народното събрание, защото тя е важна за жителите на Старозагорска област и на региона като цяло. Аз искам да бъда делов… |