| 05.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и трето заседание | Така или иначе ние говорим за онзи механизъм, който на практика за първи път преди две години получи някакво законово определение. Не говорим за приватизационни норми, не говорим за концесионни норми. Ако трябва и там да се правят промени, то призовавам Ви да… |
| 05.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и трето заседание | Колеги, нека ясно да знаем какво правим. Днес говорим за публично-частно партньорство, не говорим за концесиониране, не говорим за приватизация. Говорим за публично-частно партньорство. Ако някой си мисли, че ЕРП-тата са публично-частно партньорство, тогава ж… |
| 05.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и трето заседание | Да. |
| 05.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и трето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, учудвам се, че някои колеги две години не намериха време да прочетат закона изцяло и го тълкуват както дяволът – Евангелието. Законът за публично-частното партньорство сложи край на едно тотално разграбване как… |
| 29.05.2014 | 42 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, точно тук е и мястото по проблема, по който преди малко взех отношение, в изпълнителните производства и защитата на третите лица, които купуват недвижими имоти от съдебните изпълнители. Няма кой да предостав… |
| 29.05.2014 | 42 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря, господин председател. Тук не се касае само за вписване на възбрани. Напротив, има отделен текст за възбраните, който ще коментираме малко по-късно надолу в текстовете. Тук се касае, когато на практика има продажба на недвижимите имоти от страна на … |
| 29.05.2014 | 42 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря Ви, за което. Предложението ни във връзка с чл. 49б от § 42. Предлагаме да може два типа длъжностни лица – нотариусите и съдебните изпълнители, във връзка с процедурите, които се извършват пред тях, а именно сделките с недвижимите имоти, когато се к… |
| 29.05.2014 | 42 НС | Сто и Двадесето заседание | Господин председател, за два мандата сигурно достатъчно съм свикнал. |
| 29.05.2014 | 42 НС | Сто и Двадесето заседание | Важното е и Вие като председател да свикнете, че това не е практиката, но няма значение. |
| 29.05.2014 | 42 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря, господин председател. Малко ми е странна практиката да гласуваме анблок параграфи, където има неподкрепени предложения, заедно с другите. |
| 29.05.2014 | 42 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря, господин председател. Господин Шопов, прав сте. Утвърдената практика по ГПК наистина защитава собствениците, както и всяко друго засегнато лице, когато се уведомява по ГПК. Процедурата е направена така, че да стане известно на лицето, че спрямо нег… |
| 29.05.2014 | 42 НС | Сто и Двадесето заседание | Предложено е уведомяването да не става както е досега – по реда на Гражданско процесуалния кодекс, а да става по Административнопроцесуалния кодекс. Аз смятам, че по този начин на практика правата на собствениците ще бъдат донякъде застрашени, особено когато … |
| 29.05.2014 | 42 НС | Сто и Двадесето заседание | Аз съм съвносител, господин председател. |
| 29.05.2014 | 42 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря, господин председател. Моето изказване е по § 41, т. 1. Предложили сме да отпадне именно замяната на режима... |
| 29.05.2014 | 42 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, моето изказване е по предложената от нас нова алинея на чл. 40, а именно: „Разходите за отстраняване на непълноти или грешки в кадастъра, които не са допуснати по вина на заинтересованите лица, се поемат от… |
| 13.03.2014 | 42 НС | Сто и първо заседание | Благодаря, господин председател. Колега Гуцанов, много исках да станете тук и да ме оборите, че това, което казах, няма да може да става. За съжаление, нямате аргументи. (Реплики от ГЕРБ.) За съжаление, отваряме много сериозно вратата за злоупотреби и това ще… |
| 13.03.2014 | 42 НС | Сто и първо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаема госпожо вицепремиер, уважаеми колеги! Тук видях много оракули как са предвидели каква директива ще приеме Европейският съюз. Нека не спекулираме – в директивата това е дадено като възможност, а в никакъв случай като з… |
| 07.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, аз ще се спра върху законопроекта, внесен от госпожа Бъчварова и група народни представители, и по точно – за новия чл. 3б, който се предлага да се създаде и който третира правото на собственост върху земеделс… |
| 06.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин Цонев, ще започна отзад напред. Не казвам, че трябва да действа с обратна дата. Има промени в закона и така или иначе всички договори трябва да се съобразят с императивните разпоредби на закона. Ако там няма … |
| 06.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми вносители! Да, намерението на този законопроект за изменение и допълнение наистина е много добро и той е направен, за да разреши едни огромни текущи проблеми на българските кредитополучатели. Наистина… |
| 05.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми господин Добрев, в това предприятие бяха закопани стотици милиони държавни пари – пари на БДЖ, пари на митниците, пари за данъците, и всичко това след производството по несъстоятелност се занули. Какво правим в момента… |
| 13.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Правя процедура за прегласуване, защото в момента позволихме хора, доказано извършили престъпление, да участват в общинските избирателни комисии, като имате предвид, че това престъпление може например да е точно… |
| 12.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин Казак, вярно, правото да гласуваш е трайно закрепено в Конституцията, но трябва да правим разлика между правото, което е неотменимо и никой не може да отнеме на българските граждани да гласуват и свободата на… |
| 12.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и осмо заседание | Разбирам, че Ви е много неудобно по този начин да действате, но Изборният кодекс е основен законодателен акт. Много е важно при неговото обсъждане да има публичност, да има пълни и цялостни обсъждания. Ако искате по този начин да запушите устата на опозицията… |
| 12.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. В момента това, което правим е – първо, имаме негоден доклад. С две думи – нямаме акт, който да гласуваме, защото няма как да гласуваме заглавие „Изборен кодекс – Първа част“. Поне това го няма в доклада. (Реплики и провиквани… |
| 12.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Благодаря, че ми се даде възможност поне да си сложа картата. |
| 12.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председателю... (Народният представител Мая Манолова е преместила пулта за гласуване и за електронно отчитане на времето за изказване от трибуната.) |
| 07.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, няма да повтарям това, което преждеговорившите преди мен споделиха като аргументи, но искам да взема отношение по два въпроса в проекта на Закона за изменение и допълнение на Закона за устройството на Черномор… |
| 06.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Да, така е, но дайте наистина да облекчим съвсем и да кажем само, че в искането за вписване на възбраната ще бъде вписан идентификаторът без да се предоставят допълнително какви ли не документи. Пак казвам, това е документ от … |
| 06.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, ще се постарая да не правя политическо изказване. Парламентът е мястото, където се говори най-много за политика, но ще говоря строго професионално по закона. Първо, с настоящия законопроект при всякакви промен… |
| 29.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и второ заседание | Така че тази процедура в момента се прекратява заради Вашия инат. Не заради това, че кандидатът е неподходящ, не заради това, че нямаше да има други кандидатури, защото просто не решихте, че можете отведнъж да отстъпите и да удължите срока, и да оставим бълга… |
| 29.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги! Уважаема госпожо Манолова, както казахте, мандатът на главния инспектор изтече през януари 2013 г. Като управляващи имахме едва няколко месеца да задвижим тази процедура. За съжаление, тогава не се появи канди… |
| 23.01.2014 | 42 НС | Осемдесето заседание | Опитът Ви да въведете отново контролирания вот с номерата на бюлетините, корпоративния вот, да си осигурите служебна победа с превземането изцяло на Централната избирателна комисия, явно това са начините, по които Вашият лидер каза, че ще обърне земята и ще с… |
| 23.01.2014 | 42 НС | Осемдесето заседание | Абсолютна манипулация е, че гражданското общество стои зад този Изборен кодекс. Колеги, това, което е продукт на колежката Манолова, Бисер Петното и Йоло Денев, няма да Ви донесе победа. (Ръкопляскания от ГЕРБ.) Колкото пъти променяте изборното законодателств… |
| 23.01.2014 | 42 НС | Осемдесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, гласувах „против”, защото този Проект за Изборен кодекс е тотално отстъпление от това, което днес обществото в България иска, потъпкване на исканията на цялото гражданско общество и на неправителствения сектор… |
| 22.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги! Уважаема госпожо Янкова, първо – не можем да говорим за Проект за нов Избирателен кодекс, 95% са старите разпоредби. Прочетохме го, сравнихме го. С обърканата номерация и преномерирането на норми не става нов … |
| 17.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и осмо заседание | И прочетохте ли всички тефтерчета, господин Добрев? Намерихте ли други имена вътре? Или просто Ви беше дадена поредната представителна извадка! Видяхте ли всички тефтерчета? Защо ние от опозицията не бяхме поканени на тази среща? Защо? За да можете да работит… |
| 17.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз съм юрист преди всичко и искам да знам защо част от анкетната комисия към момента е разполагала с доказателства, разполагала с информация, която не е била достояние на цялата комисия. Това ли подходът и начин… |
| 17.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Аз вече почти се чувствам като част от мнозинството, защото вече съм „другар”. (Реплики от КБ.) |
| 17.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и осмо заседание | Нека да е според изказванията. |
| 17.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, уважаема колежке Заякова. Всичко това щеше да бъде добре, ако тази комисия не беше комисия едноличен орган и Филип Златанов вземаше сам решенията. Но в тази комисия и все още има членове, които на практика са … |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин Шопов! Явно дългото седене в този Парламент Ви е намалило доста правните познания. Фондът е учреден в Закона за движение по пътищата, както и в много други закони, правени много преди мандата … |
| 03.12.2013 | 42 НС | Седмо извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, явно някой от преждеговорившите има социална амнезия, защото все пак са били председатели на Общинския съвет във Варна и голяма част от отговорите ги знаят. Не са спрени разни проекти поради това, че и мест… |
| 27.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, направили сме предложение на основание чл. 49, ал. 3 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание – като т. 1 предлагаме да бъде включено създаването на Временна анкетна комисия по така … |
| 21.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин Станишев! Нека да си спомним кой беше Мишо Бирата. Това беше човекът, който логистично подпомагаше БСП при техните мероприятия – къде с пейки, къде с тирове и така нататък. (Викове от ГЕРБ:… |
| 21.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и второ заседание | Да, явно знаем и затова завишаваме три пъти бюджета за подслушване, за да може да се правят други подобни компромати. (Оживление и реплики от КБ и ДПС.) Но, като говорим, нека да си спомним какво каза на 27 октомври Ваньо Танов в предаването „Всяка неделя”: „… |
| 21.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Първо ще поискам удължаване на времето на групата. Уважаеми колеги, казусът, който в момента коментираме, отдавна е предмет на разследване от прокуратурата. Има образувано производство. Това неколкократно е било заявявано и в с… |
| 20.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и първо заседание | Това са въпросите, по които много сериозно трябва да се замислим, за да не въвеждаме режим на правна несигурност в обществото, особено що се касае до банки, застрахователни дружества, които касаят всеки български гражданин, защото всеки има отношение с такива… |
| 20.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и първо заседание | А какво става с 20-те години на прехода на практика?! Защо в този законопроект няма разпоредби, които да кажат, че трябва да излязат на светло и кой стои зад тези офшорни фирми, които до момента са участвали във всички придобивания на банки, застрахователни д… |
| 20.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и първо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, с разглеждания днес законопроект по принцип могат да се целят две неща. Едното е недопускане на анонимни участници в процедури в дружества със специална инвестиционна цел, в банки, застрахователни дружества, ме… |