| 19.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Наистина имаме доста бележки по така предложения законопроект. Това, което аз мога да определя по така предложения законопроект, е в две насоки. Едната е – пожелателен, ще Ви кажа защо, а другата е – чисто лобистки. Виждам, че … |
| 06.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и четвърто заседание | Благодаря, господин Председател. Господин Министър, не стана много ясно колко точно е събираемостта с тези снимки, тъй като е ясно, че има снимки, издават се съответните глоби, но те няма как да бъдат връчени, когато въпросните МПС-та, които са регистрирани и… |
| 06.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и четвърто заседание | Благодаря, господин Председател. Господин Министър, контролът върху средната скорост беше шумно рекламиран от управляващото мнозинство, което си отиде само преди няколко месеца, като панацея, която ще ни избави от войната по пътищата. Два месеца след старта н… |
| 28.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо Председател. Дами и господа народни представители! Както и друг път съм казвал, Законът за движението по пътищата е един от най-променяните закони в нашето законодателство. И предния път обсъждахме, че промените, които се правят, няма да са… |
| 16.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Половин час почивка от името на парламентарна група. Благодаря. |
| 06.11.2025 | 51 НС | Сто и Тринадесето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Дами и господа народни представители, Законът за автомобилните превози имаше нужда от корекция. Не съм сигурен, че това е решението, което ще помогне на жителите на тези четири общини, но въпреки това смятам, че е добре да се з… |
| 10.10.2025 | 51 НС | Сто и пето заседание | Благодаря, господин Председател. Господин Митов, само преди по-малко от година в София бяха сваляни национални флагове на друга държава с твърдението, че законът го изисква. В случая прекрасно знаете, че обществото е изключително чувствително именно към турск… |
| 10.10.2025 | 51 НС | Сто и пето заседание | Благодаря, господин Председател. Дами и господа народни представители! Господин Министър, в медиите се появиха статия и снимков материал на огромна новострояща се сграда в град Пловдив. Проблемът, който буди сериозно обществено безпокойство, е, че на върха на… |
| 10.10.2025 | 51 НС | Сто и пето заседание | Господин Министър, от това, което разбрах, в крайна сметка околовръстното шосе ще бъде под някаква друга форма, а няма да бъде цялостно завършено. Благодаря Ви за това, че признахте, че за пръв път чувате за дублиране на автомагистрала „Тракия“. Между другото… |
| 10.10.2025 | 51 НС | Сто и пето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Господин Министър, това, което искам да добавя, е, че проектът веднъж е спиран преди няколко години. От 2018 г. имаше обявена обществена поръчка за Югоизточния обход на Пловдив между пътен възел „Скобелева майка“ и кръговото на… |
| 10.10.2025 | 51 НС | Сто и пето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Дами и господа народни представители! Господин Министър, на 25 юни 2025 г. на срещата между кмета на Пловдив и председателя на Управителния съвет на АПИ бяха поставени и обявени гръмки планове за разширението и изграждането на … |
| 10.10.2025 | 51 НС | Сто и пето заседание | Господин Министър, искам да Ви благодаря за проверките, които сте направили. Но съгласете се, че местната власт все пак трябва да спазва закона, и когато има подадено заявление по чл. 139, тя е длъжна да отговори, въпреки че законът не предвижда санкции за то… |
| 10.10.2025 | 51 НС | Сто и пето заседание | Благодаря, господин Председател. Господин Министър, в началото на месец август 2025 г. до мен достигна сигнал от граждани за наличие на сметище на територията на град Пловдив. Веднага след като направих проверка на място, установих, че сметище има и се намира… |
| 02.10.2025 | 51 НС | Сто и първо заседание | Благодаря, господин Председател. Ако позволите, малко ще се отклоня от изказването на господин Добрев. Той е казал доста правилни неща, с които по принцип съм съгласен, но това, което пропуснах да кажа, е предложение, което достигна до нас като парламентарна … |
| 02.10.2025 | 51 НС | Сто и първо заседание | И аз благодаря. |
| 02.10.2025 | 51 НС | Сто и първо заседание | Благодаря, господин Председател. Дами и господа народни представители, аз ще се постарая да бъда кратък. Искам първо да подкрепя господин Димитров – това, което каза за § 4 относно цената на билетите, която със сигурност ще бъде различна. Елементарната иконом… |
| 18.09.2025 | 51 НС | Деветдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо Киселова. Господин Димитров, да много добро напомняне направихте. Мисля, че ни дадоха справка за 39 имота, а всъщност имотите са много повече. Български пощи имат имоти в над 5000 населени места, като това включва почивни станции, бази и та… |
| 18.09.2025 | 51 НС | Деветдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо Киселова. На всички стана ясно, че Български пощи не се управляват правилно. Въобще пощенският сектор умишлено от години се води към, както казах, не към фалит, а към унищожение. Причините са много дълбоки. В момента тези козметични промени… |
| 18.09.2025 | 51 НС | Деветдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо Киселова. Само искам да попитам ПП-ДБ имат ли някаква памет назад и дали случайно са забравили, че те управляваха в близкото минало, само преди няколко години? А дали са забравили, че дядо Еконти беше министър на транспорта и съобщенията и … |
| 18.09.2025 | 51 НС | Деветдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо Киселова. Дами и господа народни представители! Тази промяна в този закон е поредната измама, поредната схема за източване на държавата. Както казаха и преждеговорившите, железопътната инфраструктура и въобще железопътния транспорт е инфрас… |
| 25.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо Киселова. Господин Министър, благодаря за отговора. Като цяло, не съм доволен от резултата, но съм благодарен за това, че не излъгахте и не дадохте фалшиви срокове, както нееднократно преди Вас е правено. Това, което продължава да ме вълнув… |
| 25.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо Киселова. Господин Министър, това, което успях да чуя и да разбера от Вашия отговор, е, че все още под самия връх не се копае и няма реална работа. Нали така? Правилно съм разбрал. Въпросът ми е: имате ли визия? Предполагам, че е доста труд… |
| 25.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо Киселова. Господин Министър, дами и господа народни представители! Транспортната свързаност между Южна и Северна България винаги е била стратегически приоритет на държавата – надявам се и към днешна дата да е така. От много години, дори от … |
| 18.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и четвърто заседание | Благодаря, господин Председател. Господин Чорбанов, смятате ли, че след ковид измамата българският народ ще одобри това, което се опитвате да направите в момента? Смятате ли, че е коректно въобще да предлагате подобна ратификация? Аз мисля, че това е абсолютн… |
| 16.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и второ заседание | Благодаря, госпожо Председател. Дами и господа народни представители! Всички знаете дългия законопроект. Първото, с което искам да започна директно по същество, е в § 1 – предложение на ПП-ДБ, едно от многото техни предложения. Като цяло бих казал, че техните… |
| 16.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и второ заседание | Благодаря, госпожо Председател. Господин Божанов, първо бих искал да Ви помоля да се определите за това дали искате повече държава, или по-малка държава, дали искате повече регулации, или по-малко регулации, защото в един момент говорите едно, а в момента гов… |
| 11.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и първо заседание | Благодаря, господин Председател. Виждам, че министърът отново излезе в почивка, макар че критикуваше народните представители, че излизаме в чести почивки. Искам да се обърна към него... (Министър Георги Георгиев влиза в залата.) А, ето го. (Шум и реплики.) Ра… |
| 04.07.2025 | 51 НС | Седемдесет и осмо заседание | Не съм го споменавал. |
| 04.07.2025 | 51 НС | Седемдесет и осмо заседание | Какви обидни думи съм казал? |
| 04.07.2025 | 51 НС | Седемдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо Председател. Ами тя силата на господин Пейков е викането от място, не взимането на реплики, и би следвало да си защитят собствения законопроект. Господин Чорбов, благодаря за репликата. Вече беше казано, но пак ще го повторя – ПП и ДБ са ед… |
| 04.07.2025 | 51 НС | Седемдесет и осмо заседание | Госпожо председател, благодаря. Дами и господа народни представители, станахме свидетели на два типа законопроекти. Единият тип е такъв, който иска и има за цел да се бори с корупцията реално. Другият тип са законопроекти, които са така наречените препоръки и… |
| 27.06.2025 | 51 НС | Седемдесет и пето заседание | Да, благодаря Ви, госпожо Председател, че ме прекъснахме за пореден път. Явно стилът Ви няма да се промени. |
| 27.06.2025 | 51 НС | Седемдесет и пето заседание | Благодаря, госпожо Киселова. Говорим за европейски ценности, а Вие си позволявате да коригирате правото на изразяване на една цяла парламентарна група, която искаше да възнагради своя съмишленик с аплодисменти. Така че искам да призова още веднъж групата на В… |
| 20.06.2025 | 51 НС | Седемдесет и второ заседание | Благодаря, уважаеми господин Председател. Много моля, когато видите подобно отношение от министър към българските граждани, да вземете отношение. От това, което разбрах от дупликата на господин министъра, е, че за него сградите са по-важни от хората. Така че … |
| 20.06.2025 | 51 НС | Седемдесет и второ заседание | Благодаря, уважаеми господин Председател. Господин Министър, аз ще подкрепя своите съмишленици от ВЪЗРАЖДАНЕ, които преди мен определиха отговора Ви като шаблонен, като почти празен и абсолютно ненужен и неотговарящ на въпросите, които ние поставихме. За поре… |
| 20.06.2025 | 51 НС | Седемдесет и второ заседание | Благодаря, уважаеми господин Председател. Господин Министър, след протеста на 22 февруари 2025 г. пловдивските автобуси със симпатизанти и членове на ВЪЗРАЖДАНЕ са спрени за рутинна проверка. В един от автобусите, за огромно мое щастие, се намира народният пр… |
| 12.06.2025 | 51 НС | Шестдесет и осмо заседание | Господин Петров, благодаря за репликата. Смятам, че бяхте изключително точен в това, което казахте. Ще ме прощавате, но парцалът, който цитирахте, аз не го чета, така че не съм запознат с конкретната статия, но съм чел други подобни в други подобни жълти изда… |
| 12.06.2025 | 51 НС | Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, господин Председател. Господин Стойнев, не обръщайте внимание на забележките относно грешките. Който не работи, само той не греши, така че няма значение, даже и хората на Пеевски грешат. Даже и хората на Пеевски грешат. Относно въпросния законопрое… |
| 12.06.2025 | 51 НС | Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, господин Председател. Да Ви кажа честно, мислих си, че правителството на Кирил Петков е свалено благодарение на дейността на ВЪЗРАЖДАНЕ в Четиридесет и седмото родно събрание, а току-що разбрах, че тази работа я е свършил Гроздан Караджов, за което… |
| 12.06.2025 | 51 НС | Шестдесет и осмо заседание | Да, госпожо Председател, благодаря Ви. Сърдечно Ви благодаря, че ме прекъсвате за пореден път. Ще си взема бележка. |
| 12.06.2025 | 51 НС | Шестдесет и осмо заседание | Това е, което искам да кажа, но в никакъв случай не виждам нещо положително, което да се случи в работата на „Български пощи“ оттук нататък, защото всички виждаме, че умишлено „Български пощи“ се водят към фалит, умишлено се водят към тотално закриване и нико… |
| 12.06.2025 | 51 НС | Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо Председател. Ами, господин Димитров и господин Божанов, ще се обърна и към двамата. Предполагам, че гръмките планове, които в Министерството на господин Събев са направили, са забравени някъде на гарата на Етрополе, защото от господин Събев… |
| 12.06.2025 | 51 НС | Шестдесет и осмо заседание | Госпожо Председател, говоря точно по темата и точно за „Български пощи“. В случая говорим за развитието на „Български пощи“. Моля да не ме прекъсвате, тъй като в случая ми отнемате правото на свободен изказ. (Ръкопляскания от ВЪЗРАЖДАНЕ.) Това, с което ще зав… |
| 12.06.2025 | 51 НС | Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо Председател. Няма проблем с името, редовно ми го бъркат – повечето други не го знаят, но това няма никаква значение и не съм за това излезнал. Аз ще взема отношение по Законопроекта на ВЪЗРАЖДАНЕ, който е със сигнатура № 51-554-01-53. Идеят… |
| 12.06.2025 | 51 НС | Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо Председател. Господин Божанов, притесненията са ми съвсем основателни, тъй като под маскировката на борба с тероризма, под маскировката на борба с нещо незаконно, ще заминат и много други неща. Има голяма предпоставка за налагане на цензура… |
| 12.06.2025 | 51 НС | Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо Председател. Аз ще взема отношение и по трите законопроекта. Първият – на господин Божанов, със сигнатура № 51-454-01-44. Съгласен съм, че има добър замисъл и мобилните оператори все пак трябва да спазват някакви правила и съответно да гара… |
| 12.06.2025 | 51 НС | Шестдесет и осмо заседание | Господин Ганев, искам да Ви попитам: това, което казахте, че държавата не може да се оправи с едно държавно предприятие и министърът апелира за даване на концесия, означава ли, че министърът си признава, че не става, не може да ръководи това министерство и съ… |
| 12.06.2025 | 51 НС | Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, господин Председател. Господин Димитров, имате право в това, което казвате, но не съм съгласен с Вашата защита на господин Божанов, тъй като се притеснявам, че ПП-ДБ вероятно няма да подкрепят собствения си законопроект с такава защита от Вас. Така… |
| 12.06.2025 | 51 НС | Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, господин Председател. Господин Министър, дами и господа народни представители! Аз ще обърна внимание на Проекта на закон за допълнение на гражданското въздухоплаване със сигнатура № 51-502-01-12 на Министерския съвет. Целта на предложението е да се… |
| 23.05.2025 | 51 НС | Шестдесето заседание | Благодаря госпожо Киселова. Господин Министър, аз категорично не съм доволен отново от Вашия отговор. Даже не го намирам за отговор. Ще започна първо с това, че Вие споменахте: грубо нарушение на обществения ред. Ами, както говорихме преди малко в предходния … |