| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и шесто извънредно заседание | Искам думата по процедура. |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин министър, днес се сетих, че имаше до неотдавна почти всеки ден по Българското национално радио една руска песен, не лоша: "Мы с тобой два берега у одной реки". За мен днес полицията и съдът са двата бряга на една река - престъпността. Като п… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми господа министри, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин министър на вътрешните работи, изпратих Ви на 10 декември протеста на членовете на журналистическото дружество "Пресклуб", към кой… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми дами и господа народни представители! Тъй като парламентарният контрол, заедно със законодателната дейност, е неотменимо право и задължение на всеки народен представител и в този смисъл ние сме длъжни да спазваме както з… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Искам обяснение на отрицателен вот. |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Нещо като публичен дом! |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Само на 90 на сто забранявате, нищо повече! |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо министър! Искам да направя пряка съпоставка от изказването на проф. Добрев, като признавам, и надявам се, всички вие признавате, че лекарският труд на всички ме… |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Аз искам към неговото изказване да направя реплика. |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Аз искам да направя реплика на изказването на професор Добрев. |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Реплика! |
| 13.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и второ заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин вицепремиер! Въпросът ми предизвиква вече повече от година, година и нещо, обществения интерес на град Кула, на кулчани, които са запознати със случая, които нетърпеливо все още чакаха да разберат докъде се ст… |
| 13.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председателю! Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин заместник министър-председателю! На проведените избори за местни органи на властта през 1995 г. във Видински окръг бяха извършени стотици нарушения … |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председателю! Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! Като се присъединявам напълно към апела, който преди малко отправи от тази трибуна народният представител Венцеслав Димитров, аз ви моля д… |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Вие се подигравате с Народното събрание! |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Благодаря ви, уважаеми господин председател. Уважаеми господин министре, просто като кратък отговор на вашата бележка. През 1993 г. правителството на Любен Беров беше създадено и крепено с гласовете на левицата, независимо че имаше друга мандатност. Но както … |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Благодаря ви, господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! Въпросът ми обективно погледнато не е актуален, той е исторически. ЕООД "Лактис" - Монтана е ограбило труда, парите и доверието на млекопроизводител… |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър! Самоуправляващите се общини нямат пари. Бюджетът на Служба "Социални грижи" проси. Методическият Ви контрол не може да нахрани нито един гладен в България. А гладни са хиляди. Погледнете кофите с… |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господа министри! Уважаеми господин министър на труда и социалните грижи! Във Видински окръг хората, които от много време не са получавали помощи като социално слаби, са хи… |
| 13.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и осмо заседание | Нека да вземем целия правилник на английския парламент и да го въведем! |
| 13.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и осмо заседание | Моето процедурно предложение е това проекторешение да бъде отхвърлено, да не бъде гледано. |
| 13.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Процедурното ми предложение е, тъй като правилникът изцяло не се спазва, като цяло, той има много пропуски, много несъвършенства... Председателят на Народното събрание много добре з… |
| 13.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и осмо заседание | Процедура. |
| 18.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Ако знаете как да стане това, благодаря Ви. |
| 18.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Господин председателю, погледнете в реда за днешния парламентарен контрол. Там са записани 33 питания и актуални въпроси. Сложете средно по 10 минути - мисля, че можете да го изчисл… |
| 20.09.1996 | 37 НС | Двеста и Единадесето заседание | Госпожо министър, очевидно когато сте във Видин, нищо не може да Ви разтревожи - нито болните, нито болниците, нито цялостното състояние на здравеопазването във вашето министрество. Сменете си розовите очила, госпожо Виткова! Вие се гордеете с управлението на… |
| 20.09.1996 | 37 НС | Двеста и Единадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо министър! По-миналата седмица Вие бяхте във Видин и Макреш и не може да не Ви е направило впечатление отчайващото състояние на здравното дело в окръга. Днес, в края … |
| 20.09.1996 | 37 НС | Двеста и Единадесето заседание | А сега мъчно ще мине! |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Политическо дирижиране на гласуването! |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председателю, днес в тази зала няколко пъти хората отляво и председателят на парламентарната група господин... (Реплика от блока на БСП: "А, стига!") Не ми подвиквайте "Стига!" Не подвиквайте. Бъдете грамотни. Нали искате да влезем в диалог?… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители! Първо искам да обърна внимание на току-що приетия чл. 5, в който става дума за това, че към Министерството на културата се създава национален съвет като експертно-консултативен орган. Във в… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Гласувах против монополизирането. Гласувах против създаването на един единствен читалищен съюз, защото това е против интересите на читалищата, против интересите на отделните читалища. Цяла година в комисията ние говорим за множество читалища и подразбирахме м… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Има такова. |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Щом това се предвижда, тогава ние не можем всичките задължения към читалищата да отправяме чрез читалищните съюзи. Защото някои от тях могат да бъдат напълно самостоятелни и напълно независими от дейността на този или онзи читалищен съюз, изграден на територи… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председателю, разбира се, че трябва да имаме презумпцията за повече от един читалищен съюз по принцип и даже трябва да имаме презумпцията, че някое читалище може да не е член на нито един читалищен съюз. |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Народното събрание е нещо друго. То има и синоним, който се нарича парламент. Но народните читалища освен народни, има в България и извън България читалища, които като напишем в Западните покрайнини "народно читалище", то не говори много на жителите от Царибр… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Първата ми забележка е, че никак не беше удобен моментът за включване в дневния ред на Закона за народните читалища, един закон, който наистина Комисията по култура готви отдавна, н… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Не съм оттеглял никога предложенията си! |
| 13.09.1996 | 37 НС | Двеста и осмо заседание | Уважаеми господин министре, пазарите загубихме, но работниците, нашите опитни специалисти, добрите ни хора, не сме ги загубили! Гладните не сме ги загубили! Нещастниците не сме ги загубили! Те се увеличават! Нямаме пазари за тази демодирана техника, а "Сименс… |
| 13.09.1996 | 37 НС | Двеста и осмо заседание | Сега искам оздравителната програма от Вас и Ви питам какво е бъдещето на телефонния завод в Белоградчик? Кога хората ще си получат заплатите и ще заработят нормално? Благодаря ви. |
| 13.09.1996 | 37 НС | Двеста и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател! Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! Вече пета година поставям на всички Ваши предшественици поред един и същи въпрос - за бъдещето на телефонния завод в Белоградчик и пет години поред п… |
| 13.09.1996 | 37 НС | Двеста и осмо заседание | (от място): Не е отговор. |
| 11.09.1996 | 37 НС | Двеста и шесто заседание | Благодаря. |
| 11.09.1996 | 37 НС | Двеста и шесто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! Във връзка с предложението за точка 4 от дневния ред искам да ви кажа, че във връзка с чл. 73, чл. 84, ал. 1, чл. 86, ал. 1 и чл. 87, ал. 1 на Конституцията на Република България и… |
| 05.09.1996 | 37 НС | Двеста и четвърто заседание | Днес сутринта радио "София" в "Преглед на печата" чете само онези страници, както дяволът чете Евангелието, които са наредени на журналистката да подбере. Това е подбрана, филтрирана информация. Мотивите на президента защитават не неговите, на д-р Жельо Желев… |
| 05.09.1996 | 37 НС | Двеста и четвърто заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател! Уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо председател на комисията! Вие казвате "няма съвършен закон". Да, но този е ужасно несъвършен. Всеки закон може да се поправи, но този трябва основно да… |
| 05.09.1996 | 37 НС | Двеста и четвърто заседание | И съюзи. |
| 05.09.1996 | 37 НС | Двеста и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Днес Вие четохте мотивите, с които президентът на България връща законопроекта за радио и телевизия в продължение на 26 минути - бързо, енергично, но не много внятно. Вчера ние получ… |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Да, разбира се. Вие казахте, че моето питане нямало нищо общо с реалните факти. То има. Вие самата казахте, че през януари, февруари и март, и това не е еднократен случай, манинил е нямало. Аз много добре знам каква е разликата между манинил и аспирин, не ме … |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Уважаема д-р Виткова! Госпожа Теменужка Георгиева от село Ракитница, квартал на Брегово, Видинско, работила 32 години в ТКЗС е с високо съдържание на кръвна захар и от години е на постоянно лечение с манинил. 60 таблетки месечно тя е получавала безплатно със … |