| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Най-накрая успях да предизвикам вниманието. Както виждате, и на първото предложение за преференциалната бюлетина, и на тази има само 14 човека в тази зала, единствено 14 човека, които са готови да дадат избор в деня на избор… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Дълбоко благодаря на почитаемия председател. Текстът е следният, с поправките, които току-що бяха приети: “§ 4. (1) Регистрирани към датата на влизане в сила на този закон политически партии в срок до 31 декември 2005 г. привеждат уставите си в съответствие с… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Но ние сме го приели. |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Внасяме доклада за второ четене от върнатия с Указ № 376 на президента на Република България за ново обсъждане Закона за политическите партии, постъпил на 27.12.2004 г., приет от Народното събрание на 18.12.2004 г., и мотивите… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, знам, че тази дискусия стана прекалено тежка и затова ще бъда максимално кратък. Безсилието на тази дискусия се дължи на невъзможността тази зала да оправдае факта, че отхвърлихме Избирателния кодекс. Няма в… |
| 01.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и седмо извънредно заседание | Горе-долу това правим. И тази стратегия е част от големия поход на Новото време към преобръщане на цялото общество. Затова ще я подкрепим, не че е чудесна. Ще я прецизираме и за разлика от вас утре сме поискали среща с Николай Василев в министерството, за да … |
| 01.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и седмо извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Искам да уверя току-що говорилият почитаем колега господин Кацаров, че не се налага да подкрепя нищо, защото няма нужда – стратегията ще влезе. Второ, разбира се, аз не го считам за … |
| 25.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Благодаря за отговора на господин министъра. Това ме задоволява, ако бъдат предприети тези санкции, тъй като очевидно той се е държал и в нарушение на закона, и доста невъзпитано, нека така да кажа. Използвам случая, господин … |
| 25.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър, колеги, до мен достигна този сигнал от жителите на гр. Чирпан. Господин министър, знаете, че Вие отговаряте за държавната политика в областта на водоснабдяването и канализацията и в тази роля зад… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Благодаря ви за времето, но когато човек говори трябва да има предвид историята. Не сме късопаметни. |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър-председател, уважаеми колеги, уважаеми министри! Уважаемата госпожа Дончева, която е видна нововремка в БСП, съм сигурен, че направи своето изказване убедено и принципно. За съжаление то почива на… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | … от БСП, на въпроса: “Господин Димитров, как ще коментирате новото министерство? – Одобрявам тази идея! Нещо повече, в публичното пространство неведнъж съм изказвал мнение, че е необходимо това да се направи”. Може би е лично мнение, обаче на другия въпрос: … |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Почитаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, колеги, уважаеми министри! Ще помоля един от експертите в културата Явор Милушев да ми даде едно пояснение, което мен ме затруднява. Виждам, че е голям проблем за колегите от БСП сливанет… |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | То се получи и физически в залата – заминаха си! (Ръкопляскания.) Естествено, подобно решение трябва да бъде обяснено. Ние се опитахме да го обясняваме и естествено, то ще бъде критикувано, пак казвам, защото много хора се виждаха вече като вкусващи властта, … |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Сега разбирате защо сключихме тази коалиция. Няма нужда да се явяваме на избори, ние ги спечелихме. Останаха само управляващите в залата. (Реплики.) Колкото по-рано я сключим, толкова по-добре. Само с появяването си и вече приключихме с опозицията! (Оживление… |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Само да излязат колегите... (Шум и реплики в залата.) |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Нека да изчакаме да напуснат залата... (Шум и реплики в залата.) |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господа министри... (Шум и реплики в залата. Парламентарните групи на КБ, ОДС, СДС и НС напускат пленарната зала.) |
| 04.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Гласуване! |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми министри, драги колеги! Позволявам си да предложа тази процедура, тъй като към Новото време бяха изказани доста съмнения и упреци, особено в медиите, особено за това, че то ще отт… |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин премиер, господа министри, уважаеми колеги! Във въпросите дотук бяха засегнати повечето теми от днешния дебат. Новото време може би трябва и иска да изясни още няколко по-маловажни, но съществени последици… |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Аз не разбрах от направените реплики дали някой е “за” или “против” закона, а разбрах само, че БСП е гласувала “против”, което е факт. Те въобще не са гласували. Само казвам по този конкретен текст, върнат от президента, как… |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Истината е, че този законопроект, в текста, в който е направен, по никакъв начин не пречи на никой достоен политик, който би желал да работи честно и прозрачно за своите избиратели. И, както забелязвате, това е признато от президента, за което ние сме му задъ… |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, днес ние разглеждаме ветото на президента, което частично засяга двата текста на параграфа и с това вето президентът практически подкрепи закона такъв, какавто беше внесен от комисията. В неговото вето се съ… |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Днес няма да може! |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. "Комисията по въпросите на гражданското общество надлежно разгледа ветото на президента на 13 януари 2005 г., с което се връща за ново обсъждане в Народното събрание Законът за политическите партии и мотивите за връщането на… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | “§ 5. В чл. 50, ал. 3 от Закона за избиране на народни представители се създава т. 3: “3. удостоверение от Сметната палата за своевременно внесени финансови отчети за последните три години. § 6. В чл. 6, ал. 1 от Закона за избиране на президент и вицепрезиден… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Има още няколко преходни и заключителни разпоредби и параграфи, по които няма никакви предложения. Комисията подкрепя изцяло текста на вносителя. “§ 4. В срок от 6 месеца от влизане в сила на този закон областните управители и кметовете на общини прекратяват … |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | “Чл. 33 (1) Държавата и общините предоставят под наем на политически партии, които имат парламентарна група или достатъчен брой народни представители да образуват такава, помещения за осъществяване на тяхната дейност. (2) Помещенията по ал. 1 могат да се пред… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, това е отложеният член, който вече трябва да бъде гласуван. Алинея 2 на чл. 14 добива следната редакция: “(2) Не се допуска повтаряне на наименование или абревиатурата на друга партия, както и прибавянето към тях на думи, букви,… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Това е. Ако имате желание, давайте. |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Искам само да уточня. Очевидно е много лесно да се говорят големи думи от трибуната, ама човек трябва и да чете малко. Това предложение, което виждате в текста, е идентично с текста на Радоев и Камов – тези от Коалиция за Б… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Така че ви моля, нека да преминем към гласуване на текст, който устройва всички. Нямам никакви претенции, но закон трябва да има. |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Моето наследство и пример не знам какъв е, но вашият е 10 млрд. дълг на бай Тошо, дето още го плащаме, и държава на Варшавския съюз, дето след 15 години стана НАТО, и армия, и земеделие, и индустрия, която се чудим как да оправим. Ма вие, ако бяхте много мъдр… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Но мога да ви кажа друго, което си струва да обсъдите: има ли нужда България от мажоритарни избори? Има ли нужда България от референдуми – правото на хората между изборите да гласуват! (Реплики.) Има ли нужда България от прозрачност на политическите партии, о… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Не си позволявам лични нападки и коментари, защото е под нивото ми. Калифорнийското ми образование не ми позволява да се връзвам на московските глупости. (Възгласи “E-е-е!” и “Браво!”.) За съжаление сте учили само в Москва. Какво да ви кажа? |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Абсолютно вярно е това, което казаха преждеговорившите. Ние нито държим да харесват нас, нито Новото време. Искаме политически модел, който променя правилата за подбор, излъчване, издигане и избиране на политическия елит. Аз се занимавам съвсем кратко в сравн… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Какъв е проблемът? |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Добре. |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | А бе вие не сте мръднали, бе! |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Това, което виждате, показва лицето на БСП, колеги. Хора, които искат да крадат, лъжат и за тях реформата е да го няма Бай Тошо, иначе всичко постарому да си караме. Така си представяте клубовете – като вили, като Дом № 1 на ЦК на БКП, така си представяте пар… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Най-накрая, преди Коледа, освен че трябва да махнем чалгаджийниците, кебапчийниците и кръчмите, най-накрая трябва да покажем на българското общество. И обяснявам защо Комисията по гражданско общество го гледа на многобройните въпроси от БСП. Именно защото пар… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, скъпи колеги! Само напомням на уважаемите депутати от БСП, че сме отложили чл. 14, който трябва да го гледаме. Така че гледаме този текст, който е отложен от самите нас и му е време вече да бъде разгледан. Няма никакви промени. … |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Има пререгистрация. Не учредяване. |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Ще гледам, господин председател, да върви текстът. То това е парламент не училище. Да обяснявам на БСП какво се прави с този закон и какъв е смисълът е напълно излишно. Те си помнят БКП, ЦК, Политбюро - така си карат и така ще вървят. Този текст е написан пре… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Чета текста на комисията: "При неподаване на документи за пререгистрация в съда в срока по ал. 1 политическата партия се прекратява от съда по искане на прокурор, а при влязъл в сила отказ за пререгистрация се заличава служебно от съда. (4) Областните управит… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | По § 3 има предложение от Йордан Нихризов и Кина Андреева, които предлагат да се отмени. Комисията не подкрепя предложението. Цеков оттегля двете си предложения и комисията предлага: "§ 3. Политическите партии, регистрирани до влизането в сила на този закон, … |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | "§ 2. Този закон отменя Закона за политическите партии (обн. ДВ, бр. 30 от 28.03.2001 г., изм., ДВ, бр. 103 от 25.11.2003 г.)." Няма други предложения. Комисията подкрепя текста. |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря на председателя и с Божията помощ ще довършим и "Преходни и заключителни разпоредби". Остана съвсем малко. "§ 1. За неуредените в този закон въпроси се прилага Законът за юридическите лица с нестопанска цел." Комисията подкрепя текста. |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Хубаво, от одеве има предложение, което ще се подложи на гласуване. |