| 11.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин президент, уважаеми господин премиер, дами и господа министри, Ваши Светейшества, Ваши Превъзходителства, уважаеми колеги! Днес, 11 май 2005 г., Денят на Светите равноапостоли Кирил и Методий, е наистина с… |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Кой да ги изтегли? – Останалите трябва да ги изтеглят. Нашият законопроект е най-кратък и касае точно тези два пункта. |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Ами, ако искате приемете само този, който касае тези два текста, но да не блокираме учебната година. |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Колеги, предлагам прегласуване. Нека наистина да влезе колкото е възможно по-рано, защото трябва да мине и на второ гласуване, а това трябва да стане следващата седмица. |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Колеги, благодаря за подкрепата. Искам сега да предложа законопроектите за промени в Закона за народната просвета да бъдат включени като пета точка в дневния ред, след ратификациите. |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, отдавна трябваше да направя подобно предложение, но разчитах, че мнозинството все пак ще допусне тези законопроекти до пленарната зала, тъй като може би не всички знаете, но ако до края на този мандат на то… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаеми господин Китов, с цялото ми уважение към Вас, искам да се хвана за Вашите думи и да кажа: все ми се струва, че изборите не са търг и не става дума за търг. Затова всяко поставяне на знак за равенство между търг и парламентарни избори е, меко казано, … |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Това не е търг. |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, както виждам, надлъгването продължава и не знам доколко има смисъл да се изказват различни позиции дали изобщо има чуваемост в този парламент. От 15 години гледаме как по правило преди избори всички властимащи… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Не, не го оттеглям. |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, много от нещата по внесените законопроекти вече бяха изложени тук – в тази зала. Аз също изразявам своето съжаление, като се солидаризирам с представители на Новото време, че този парламент не успя да разреш… |
| 16.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, искам да поздравя мнозинството, че намери сили да коригира предложението си от миналия път и да предотврати една очевидна несправедливост. Естествено, ако трябва да бъдат последователни, във връзка и с това… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, уважаемо мнозинство! Искам от тази трибуна да заявя, че се срамувам заради вас. Защото с този акт вие днес отново се върнахте към едно време отпреди три години, когато предприехте репресивни мерки за изважд… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, уважаемо мнозинство! Искам от тази трибуна да заявя, че се срамувам заради вас. Защото с този акт вие днес отново се върнахте към едно време отпреди три години, когато предприехте репресивни мерки за изважд… |
| 25.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, радвам се, че най-сетне, макар и в края на този мандат, ние стигнахме до първите две, поне на този етап, програми от една стратегия за образованието в България и най-вече за въвеждане на информационните тех… |
| 16.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз също искам реплика, защото бях предизвикана от господин Кирчев и съм склонна да се съглася с това, което каза преди малко господин Пантелеев, че някои от тази трибуна говорят като чужди граждани и аз лично се почувствах … |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин премиер, дами и господа министри, уважаеми колеги! Нямах намерение да взимам думата, но и този път дебатът до голяма степен се опорочи. Искам да се обърна лично към Вас, господин премиер, тъй като днешният … |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, съвсем естествено беше наистина с този закон да се стигне до ветото на президента. Длъжна съм да припомня, още в началото на разглеждането на закона на второ четене поставих някои въпроси към юристите в тази з… |
| 17.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Да, искам да взема отношение. |
| 17.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Искам думата. |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Само едно уточнение искам да внеса – господин Николов, не става дума дори за всички юридически лица с нестопанска цел в обществена полза. Става дума за конкретно изброени 18, които имат по закон право да ползват държавна су… |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, ние с госпожа Михайлова също имаме предложение за увеличаване бюджета на юридическите лица с нестопанска цел. В Комисията по въпросите на гражданското общество подкрепихме бюджета на юридическите лица с нес… |
| 02.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, този закон, както споменах и при представянето му, беше подкрепен от комисията през 2002 г., когато, само напомням, аз бях председател на тази комисия. Не ми се иска да вярвам, че тъй като председателят на к… |
| 02.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, законопроектът, който предлагаме с проф. Венко Александров за приемане в парламентарната зала, както виждате е първи по внасяне в това Народно събрание. Той е обсъден и приет от Комисията по образование и н… |
| 24.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | Съжалявам, исках само да призова министъра и да отбележа, че сега той има може би шанс да направи най-драстичния скок, както и цялото правителство, за българското образование и да докаже, че действително то е приоритет, за което апелирам поне за 4,7% от брутн… |
| 24.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | Господин Герджиков, мога ли да използвам времето на колегите? |
| 24.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа министри, уважаеми колеги! Както се досещате, в това кратко време, с което разполагам, аз ще говоря за бюджета в частта му за образованието. Хубавото на този бюджет е, че образованието е декларирано … |
| 10.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Благодаря Ви. От името на независимите предлагам Мима Ненкова, но не за заместник-председател. |
| 29.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Извинявайте, господин председател. |
| 29.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Моля, само секунда. … Ви призовавам, да ревизирате някои от назначенията си и да не допуснете подобен подход в следващите конкурси, които предстоят да се провеждат в сферата на образованието, да дадете път на професионализма, защото той ще Ви трябва, както на… |
| 29.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Благодаря Ви, господин министър. От Вашия отговор разбирам, че концепцията действително не е съществената част в подбора на спечелилите конкурса. Аз Ви съчувствам за тежката ситуация, в която бяхте поставен от натиска, упражнен върху Вас за назначенията, коит… |
| 29.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Благодаря Ви за отговора, господин министър. Действително законът е спазен. Действително двама са класираните. Моят първи уточняващ въпрос е как така предпочетохте пред кандидат, показал най-добри резултати в защита на конц… |
| 29.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Много измъчено стана това мое питане, доста се проточиха въпросите за конкурсите и сега бяхме почти на косъм. Хубаво е, че все пак дойде редът на темата за конкурсите и на моето … |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Не, дотам, докъдето го прочетох, съм съгласна да се запази. По-нататък обаче ще направя едно, ако ми позволите и устно предложение, което съм пропуснала преди да внеса и, което ще помоля да бъде подложено на гласуване. То е свързано с въпроса ми – може ли пре… |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, аз приемам корекцията на чл. 16, ал. 1, която направи господин Кошлуков, защото и моето предложение тук за отпадане е свързано именно с този проблем, който беше засегнат преди малко. Така че в този вариант,… |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, не разбирам много защо комисията не подкрепя това предложение, но, естествено, то е свързано с онова, което говорихме и преди. Ако приемем, че тъй наречената учредителна декларация играе ролята на пропуск з… |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Това е направено между първо и второ четене. |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, аз имам предложение към чл. 14 – да се създаде чл. 14а със следния текст. |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Коректно би било и аз това предлагам: да се приемат с мнозинство две трети от учредителите на учредителното събрание. |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Ясно, не стават членове, а техните учредителни декларации след това… |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Действително, както каза господин Вълчев, така коригиран текстът вече звучи, бих казала по-коректно и приемливо. Защото 500 – първо, не е мнозинство, ако да речем имаме 1500 души в залата, ако има 1500 желаещи да станат учр… |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Той трябва да се коригира, както го предложи. |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Благодаря, господин председател. За съжаление, господин Лютфи прекъсна заседанието преди моята реплика. Не виждам сега госпожа Татяна Дончева, която би трябвало да отговори на репликата ми, но аз все пак ще си отправя това, което искам да кажа. На първо място… |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Да. |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. За ужас на някои колеги, аз продължавам обаче да подкрепям своята теза и мисля, че с гласуваното преди малко предложение ние вече закрепихме в закона един правен абсурд. Член 12, както вече го чухте, предполага срок за обра… |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Уважаема госпожо Дончева, моите уважения към Вас като юрист. Аз не си позволих никакви квалификации към Вас по този въпрос, няма и да си позволя. Искам, първо, да Ви кажа, че никой тук не протестира срещу нови начини за създаване на партии. Не това е проблемъ… |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, тук се опитаха да ни убедят колко прекрасен е този закон и как е одобрен от всякакви институции и колко безспорни са всички приети текстове в комисията, но сега ще се опитам да синтезирам онова, което е зал… |
| 29.07.2004 | 39 НС | Триста и Деветдесето заседание | Аз също мисля, че е добре да го подложим на гласуване. |
| 29.07.2004 | 39 НС | Триста и Деветдесето заседание | Предложението за Иван Козовски обаче липсва, защото Народното събрание току-що реши да се отложи изваждането му от Комисията по образованието и науката. |
| 29.07.2004 | 39 НС | Триста и Деветдесето заседание | "РЕШЕНИЕ за попълване състава на Комисията по въпросите на децата, младежта и спорта Народното събрание на основание чл. 79, ал. 1 от Конституцията на Република България и чл. 17, ал. 5 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание |