| 22.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и девето заседание | Уважаеми колеги, аз ще си позволя да не се съглася с доктор Димитров, затова защото изискванията по чл. 88 са достатъчно ясни и категорични във връзка с пребиваването на чужди граждани - медицински специалисти в Република България. Ако те имат необходимите ус… |
| 22.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. За информация на колегите, тъй като в момента те не разполагат с текстовете на досега съществуващия Закон за народно здраве искам да прочета само какво отпада. Чл. 64, ал. 1 по досегашния текст гласи: "По предложение на районн… |
| 22.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и девето заседание | Уважаеми колеги, аз искам да ви предложа да приемем текстовете на ァ 21 - чл. 25в, както е предложен от комисията, тъй като нееднократно ние сме обсъждали тези текстове в Комисията по здравеопазване, стигнали сме до едно съгласие по тях, смятам, че сме ги доиз… |
| 17.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател! Предлагам да прекратим днешното заседание на Народното събрание поради това, че Демократичната левица има среща с представители на дипломатическите мисии в България в 12,00 ч. |
| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Госпожо председател, правя противно на това предложение - да продължим разискванията по Закона за народното здраве, а този законопроект, за който говори господин Статков, може да влезе на първо четене утре сутринта. |
| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Ние с д-р Китов говорихме и го уточнихме, че има грешка. |
| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Госпожо председател, позволявам си да направя предложение за прегласуване, тъй като текста, който гласувахме включва и лицата, които са увредили своето здраве в резултат на употреба на алкохол и са достигнали до алкохолна болест. Това са вече болни хора, коит… |
| 19.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Първо, искам да възразя на предложението за отпадане на ал. 1, което направи д-р Карев, тъй като не смятам, че той имаше основание за това. Критикувайки предложенията за свободен избор на лекар, стоматолог и т.н., д-р Карев, изглежда, не се съобразява със същ… |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Вие прочели ли сте закона? |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Аз Ви питам - по какъв начин ще ми обясните Вие, 2 милиона кредит взет за оборудване на частен кабинет - как се изплаща за една година, господа? Какви са таксите, които са вземани там? Защото има и такива, немалко, случаи в нашата държава. И, ако пък сте разг… |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Аз ви слушах много внимателно, господа. Слушах много внимателно и тогава, когато д-р Карев си позволяваше да обижда и Народно събрание, позволяваше си да обижда и Министерски съвет, и т. н. Не ви репликирах. Сега бихте могли да ме изслушате по-спокойно. |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Викайте, викайте, аз ще ви слушам. |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Ама така излезе от Вашето изказване. И още повече, ако Вие сега се опитвате да убедите всички, че на този етап има нормална частна практика, аз мисля, че също не сте прав. Защото не може на този етап, когато хората нямат достатъчно доходи, ние да ги принуждав… |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Напротив, господин Михайлов! Значи, вие сте тези, които сте защитавали червените бизнесмени в опитите им за приватизация. Така ли да Ви разбирам? |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Уважаеми д-р Михайлов, Вие бяхте депутат в Тридесет и шестото Народно събрание, когато казвате, че тези въпроси са били обсъждани. Защо тогава Тридесет и шестото Народно събрание не прие Закона за здравно осигуряване, питам аз? |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Другото, което искам да кажа, в защита на текста на вносителя - ще подкрепя текста на вносителя, не защото съм против лекарското съсловие, а защото смятам, че на този етап, когато в България не е развита и не функционира здравноосигурителна система, тази прак… |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, ще ми позволите да не се съглася с изказването на господин Октай по отношение на неговото предложение за чл. 3а. Ние вече сме го гласували в пленарна зала. Мисля, че той е изпуснал времето, когато да обоснов… |
| 11.12.1996 | 37 НС | Двеста и Четиридесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател! Уважаеми колеги народни представители, аз ще бъда по-кратка може би от някои от вас, защото една немалка част от това, което смятах да кажа в подкрепа на закона, вече беше изразено и с оглед на това да не се повтаряме. Основ… |
| 11.12.1996 | 37 НС | Двеста и Четиридесето заседание | Уважаема госпожо председател, моля да предложите на Народното събрание да гласува да бъде допуснат в залата господин Милчо Димитров - заместник-министър в Министерство на труда и социалните грижи и началник на Националната служба по заетостта. |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Трябва да се отложи!... |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Господин председател, аз също така имах предложение. Направих го преди малко - тази точка да се отложи, да не се гласува... |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Уважаеми колеги, аз ще си позволя да ви предложа да гласуваме текста, който Комисията по здравеопазване е приела с гласуването си, тъй като при 24 души състав на Висшия медицински съвет се спазват трипартитният принцип на участие на представители на изпълните… |
| 24.10.1996 | 37 НС |