| 28.12.1996 | 37 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Уважаеми господин премиер, обръщам се към Вас, тъй като Вие подавате днес оставка, за съжаление, твърде късно. Някой изглежда Ви е излъгал, че имате политическо бъдеще. Самата Ви съдба го по… |
| 22.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Уважаеми господин премиер, не съм доволен от Вашия отговор, но все пак Ви благодаря, че признахте публично необходимостта от внос на зърно, т.е. признахте публично, че зърненият баланс на ст… |
| 22.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин премиер, този въпрос очевидно е дезактуализиран, но аз въпреки това ще го задам и се надявам, че Вие ще внесете корекции в информацията с по-стара дата. Уважаеми господин п… |
| 22.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин премиер! Не съм доволен от отговора, тъй като Вие не разбрахте изобщо същината на въпроса, а тя беше следната: вие спечелихте изборите с определени обещания, не ги изпълних… |
| 22.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и трето заседание | Извинявам се. |
| 22.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и трето заседание | ...от студа и глада, които ги очакват. Не смятате ли, че вече е време в името на оцеляването на България да си подадете оставка? |
| 22.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и трето заседание | И не искат да гледат как родителите им умират от гладна смърт. Имайте предвид, че не аз Ви задавам този въпрос, задават Ви го те, които Вие обрекохте на мизерно съществувание. Надявам се да отговорите на техните въпроси, а именно: Как точно си представяте, че… |
| 22.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин премиер, първо, искам да Ви поздравя, че след два месеца отсъствие все пак набрахте кураж да се явите за отговори в пленарната зала. Уважаеми господин министър-пре… |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Уважаеми господин председател! Дами и господа народни представители! Моят въпрос е свързан също с отговорността на ДСК за сегашното финансово състояние на България, станало причина за въвеждане на валутен борд, и по-специално с механизмите, по които ДСК предо… |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, господин Филипов! Ще редуцирам многото си въпроси към Вас в един-единствен. Валутният борд е най-голямото унижение за България. Това е казване: "Вие, българите, не можете да се справите със … |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Не че имам възражение спрямо процедурата, но бих искал да направя едно процедурно предложение - тъй като проблемът с банковата криза е изключително обществено натоварен, тъй като интересът н… |
| 13.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и осмо заседание | Добре, съжалявам. Ако отдолу е подчертано, тогава проблемът е друг. И последно. Така или иначе все пак трябва да имаме предвид, че народният представител не може да бъде ограничаван при изпълнение на една от основните си функции. Просто мисля, че подобни изис… |
| 13.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и осмо заседание | Моята дуплика е следната. Ако става дума за преписан текст от съществуващия правилник, то защо изобщо се предлага? Това първо. Второ, в това, което се предлага от комисията, ето го, тук е написано, текстът е точно: "да не съдържат обвинения", а не нещо друго. |
| 13.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз ще бъда съвършено кратък. Лично за мен внесеното решение де факто представлява ограничение правата на народните представители. Това особено се отнася за една от най-важните функции за все… |
| 18.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Уважаеми господин министър, за съжаление не мога да бъда доволен от Вашия отговор, тъй като стана вече традиция Вие да прехвърляте своите отговорности върху Управителния съвет на БНБ. Това -… |
| 18.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! Със специална своя заповед от 3 март т. г. Вие задължихте всички предприятия на бюджетна издръжка да прехвърлят субсидиите си и да бъдат обслужвани от осем поимен… |
| 18.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители. Моята процедура е свързана с факта, че все по-често се случва министри да избягват да отговарят в часовете за парламентарен контрол. Примерно в сводката, която има за днешните отговори, се с… |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми депутати от парламентарната левица! На мене ми се струва, че вие допускате една огромна грешка, опитвайки се на всяка цена да гарантирате едно послушно мнозинство в тази комисия. Чо… |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз бих искал да предложа едно дребно на пръв поглед изменение в предмета на дейност на комисията и в самото нейно наименование. Смятам, че колкото и да се концентрираме върху обстоятелствата… |
| 06.08.1996 | 37 НС | Двеста и пето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин премиер! Аз също няма да коментирам Вашите забележки спрямо двусмислената според Вас позиция на СДС по цесионния договор. Мисля, че в изказването ми по третото четене на пре… |
| 06.08.1996 | 37 НС | Двеста и пето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин премиер! Преди да задам въпроса си, искам да уточня обстоятелството, че той е внесен на 17 юни, тоест преди повече от два месеца и половина, и каквито и основания да се изтъ… |
| 06.08.1996 | 37 НС | Двеста и пето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Ще започна с една реплика към господин Желев, а именно към становището на комисията, според което Законът за изменение и допълнение на Закона за държавния бюджет на Република България за 199… |
| 26.07.1996 | 37 НС | Двеста и второ заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Тъй като това е последното заседание за парламентарен контрол преди почивката, за един месец нашите актуални въпроси, има няколко такива, които остават, ще се деактуализират, предлагам да бъ… |
| 26.07.1996 | 37 НС | Двеста и второ заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин премиер! Вие не бяхте съвсем искрен по отношение на това какви са възраженията на "Булгаргаз". Те са срещу много аспекти на концесията, а искането за газохранилището, което … |
| 26.07.1996 | 37 НС | Двеста и второ заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин премиер! Точно политическата отговорност ме кара да ви задавам такива въпроси. Радващо е, че отчитате снижаване на политическата конюнктурност при развитието на дейностите и… |
| 26.07.1996 | 37 НС | Двеста и второ заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин премиер! Ще бъда принуден да съкратя малко текста на питането си, за да се вместя във времето. На 29 март 1996 г. изпълнителният директор на "Топенерджи" Сергей Пашев се е о… |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Това за мене не е адекватният и достоен отговор за един член на българския кабинет. А що се отнася до това, че банката нямала никакви задължения, че вложителите едва ли не сами си били виновни, защото не били поискали разрешенията на общината, проектите за жи… |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин вицепремиер! Не мога да бъда доволен от Вашия отговор поради две причини. Първо, не е вярно, че ме интересува Вашият личен проблем и Вашите лични взаимоотношения с "Анжел" … |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин вицепремиер! Както навярно Ви е известно, през 1993 и 1994 г. близо 300 граждани сключват предварителни договори за продажба на недвижими имоти с фирмата "Анжел" - АД, пред… |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин вицепремиер! Няма как да бъда доволен от Вашия отговор, тъй като Вие използвахте вече добре познатата стратегия при парламентарния контрол да давате странична и абсолютно н… |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Един момент. Той е назначен на тази длъжност от правителството, което Вие представлявате и следователно Вие трябва да носите отговорността за неговите действия, като ресорен вицепремиер. Казвам "би трябвало", защото господин Велев е неотговорен фактор в буква… |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин вицепремиер! Принуден съм да се обърна към Вас, тъй като няма как да извикам в Народното събрание председателя на Комитета по туризъм господин Велев, тъй като последният е … |
| 05.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! За съжаление не мога да бъда доволен от Вашия отговор. Вие разглеждате нещата единствено относно законодателните възможности, но не включвате основното, което Ви п… |
| 05.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! Както Ви е добре известно, намиращата се във фалит "Минералбанк" има ред задължения към чужди финансови институции. Тя дължи 50 млн. щатски долара към японската "… |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз ще бъда съвсем кратък, но ще започна с една реплика към господин Муравей Радев. Той говореше тук каква грешка е допускала БСП като партизирала националната ни банка. Няма грешка, господин… |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз няма да правя пространни изказвания, нито анализ на ситуацията в банковия сектор. Искам да кажа няколко думи за отговорността на тези хора, които стоят пред нас. Имам чувството, че промен… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, господин Премянов! Палежите си бяха ваша работа и продължават да бъдат, побоищата също. (Възгласи "Е-е-е" в блока на левицата) Що се отнася до натиска на улицата, законно право на хората във… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Уважаеми дами и господа, уважаеми господин председател! Трябва да ви призная, че изпитвам огромно неудобство, заставайки на тази трибуна. Просто ме е срам заради някои от хората, които стоят в лявата страна на залата. Срам ме е, защото унижението, на което те… |
| 31.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Уважаеми господин премиер! Доволен съм от Вашия отговор. Може би ще бъда доволен и дай Боже да бъда доволен и от бъдещите действия на правителството, защото от досегашните категорично не съм. |
| 31.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин премиер! Проблемът, който е свързан с този цесионен договор, е изцяло свързан и с действията на правителството, уважаеми господин премиер. Този проблем се състои в следното… |
| 31.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и девето заседание | ..., че "Мултигруп" участвува в "Топенерджи" благодарение на инвестициите, направени по силата на цесионния договор и че участието на групировката в газовото дружество на практика се покрива със задълженията по цесионния договор? |
| 31.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и девето заседание | ... държавните чиновници от две правителства и двете, междупрочем, поддържани с гласовете на БСП е пожертвано едно от най-добре работещите и ефективни предприятия в България? Не ви ли се струва странен и показателен фактът, че... |
| 31.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин премиер! Измина повече от година от деня, в който Вие лично гарантирахте пред Народното събрание, че оглавяваното от Вас правителство няма да изпълнява незаконосъобразния и… |
| 31.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и девето заседание | Вие все още не правите това за съжаление. |
| 31.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател! Дами и господа народни представители! Уважаеми господин премиер! Не съм доволен от Вашия отговор, въпреки че трябва да призная, че този път той беше адекватен на въпросите. А чисто и просто съдържанието на този отговор, а и сама… |
| 31.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин премиер! Вие, разбира се, изрекохте доста неща, чията истинност е твърде съмнителна. За голямо съжаление подобен тип експертни спорове просто не позволяват да бъдат вместен… |
| 31.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин премиер! Приетата от Вашия кабинет и внесена за обсъждане в Народното събрание стратегия за развитие на енергетиката на Република България посочва императивно, че довършван… |
| 21.05.1996 | 37 НС | Двадесет и осмо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Законът изглежда прекрасен. Някакви банки фалирали, появява се държавата като герой, отваря държавната хазна, покрива загубите на вложителите. Какво по-добро от това? Само с едно малко уточне… |
| 03.05.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин премиер! Вие очевидно смятате опозицията за идиоти, но не смятайте за идиоти българския народ, защото скъпо ще Ви излезе. Значи така - зърненият баланс бил съхранен, в също… |
| 03.05.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин премиер! На 7 април тази година българският кораб "Стара планина" е акостирал в пристанище Видин с три шлепа, натоварени общо с 2750 тона хлебно зърно, закупено от Републик… |