| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Не, не! |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Процедура! |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Точно така! Точно така! |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Има посолства, бе, където да отидат! (Шум и реплики.) |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Уважаема госпожо Йорданова, хванах се за думата Ви „покушение“ и това наистина ме накара да изляза и да Ви направя реплика. Оставам настрана политическия контекст кой, кого, как… |
| 14.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Уважаеми дами и господа народни представители, наистина сме в една странна ситуация, тъй като голяма част от народните представители тук може би не разбират, че започваме нова сесия, а смятат, че са на предизборна програма и… |
| 17.12.2025 | 51 НС | Сто и Тридесето заседание | Уважаеми дами и господа! Уважаема госпожо Председател, процедурата ми е към Вас. Не трябваше да допускате това гласуване, защото, колеги, в момента политическата криза ще я пренесем върху хората, върху социално слабите, върху уязвимите. В момента Вие се готви… |
| 12.12.2025 | 51 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Уважаема госпожо Председател, уважаеми дами и господа народни представители! Слушайки внимателно сблъсъка между ГЕРБ и ПП-ДБ, наистина някои анализатори в момента ще се окажат прави, че може би предстои непредсказуемото и че хаосът в края на 2025 г. ще бъде г… |
| 05.12.2025 | 51 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | Не е вярно. |
| 05.12.2025 | 51 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Този въпрос трябваше да бъде насочен към министъра на културата, няма как министър-председателят да отговоря. Тъй като и министърът на културата не може да отговори, тогава към вицепремиера, който отговаря за култура, а имен… |
| 04.12.2025 | 51 НС | Сто Двадесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Исках да се обърна към колегите от ПП-ДБ, но те всички си тръгнаха. Може би към Божанков и към господин Пейков да се обърна, тъй като другите звезди си тръгнаха и не пожелаха да чуят мнението по този дебат. Уважаема госпожо … |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | И държавата... Държавата, уважаеми колеги, помага на този работник. Но това не е данък. За това е! Защото хората трябва да разберат и трябва да бъдат насърчавани да излязат от сивия сектор и да се осигуряват, защото държавата не може да покрие всички техни ну… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря ви, господин Председател. Господин Председател, моля Ви да прекъсвате говорещите, когато не разбират от материята. Казвам го най-отговорно. Тъй като господин Василев е министърът на финансите, но не мога да разбера как може един министър на финансит… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря Ви, господин Председател. Понеже много станаха десните партии в парламента като ВЪЗРАЖДАНЕ, които явно искат и те да се присъединят към Вас, защото те са против вдигането на данъците, единственото, което могат да говорят, е пълни глупости, но за раз… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря, господин Председател. Аз няма да навлизам в терзанията на господин Димитров, защото, за съжаление, Вие десните изпуснахте целия преход. Най-значимите неща, най-хубавите неща, които са се случили на България, десните не участвахте в управлението и с… |
| 20.11.2025 | 51 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Доколкото разбрах, въпросът на господин Василев е защо се вдигат осигуровките, при положение че не е необходимо, а трансферите си остават същите. Само че не е така, само че наистина не е така. 2001 г. – 29% са осигуровките, … |
| 20.11.2025 | 51 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Не е по темата! |
| 20.11.2025 | 51 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Не е по темата! |
| 20.11.2025 | 51 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Уважаема госпожо Председател, уважаеми господин Димитров! Господин Димитров, и на Вас правя забележка в качеството ми на заместник-председател на Народното събрание, че дебатираме върху бюджета на държавното обществено осигуряване. Вие обаче тикате разговора … |
| 20.11.2025 | 51 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Както е в цял свят. |
| 20.11.2025 | 51 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Какво е преразпределението? |
| 20.11.2025 | 51 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Навсякъде има инфлация, господин Димитров. |
| 20.11.2025 | 51 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Не може всичко… |
| 20.11.2025 | 51 НС | Сто и Деветнадесето заседание | В следващия... |
| 20.11.2025 | 51 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Уважаеми господин Председател, уважаеми господин Адемов! Господин Адемов, Вие сте един от хората, които 2000 г. сте участвали и сте одобрявали тази реформа, нали така – данъчно-осигурителната? Помните ли 2000 г. каква беше тогава тежестта? Това не е тежест, р… |
| 20.11.2025 | 51 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин Председател. Към колежката Иванова: просто да не слуша колегите от Възраждане, защото първият – господин Иванов, говореше, че Възраждане са бизнес партия. След това идва господин Георгиев и говори, че те се грижели за трудещите… |
| 20.11.2025 | 51 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Е, стига де, Белобрадова! Ти направо ни затапи! |
| 20.11.2025 | 51 НС | Сто и Деветнадесето заседание | А още трябва! |
| 14.11.2025 | 51 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Уважаема госпожо Председател, процедурата ми е към Вас по начина на водене. Първо в тази зала анархия не е имало. Това, че има приповдигнато настроение и страсти с оглед социалната политика на държавата, аз лично смятам, че е съвсем нормално. Нали така, колег… |
| 14.11.2025 | 51 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Процедура! |
| 14.11.2025 | 51 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Дайте думата на господин Зафиров! Дайте му думата! |
| 12.11.2025 | 51 НС | Сто и Петнадесето заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Министър, може би лек упрек към Вашето изказване е именно моето становище, че трябваше да наблегнете на ефекта от забраната за износ на гориво и на Jet гориво,… |
| 07.11.2025 | 51 НС | Сто и Четиринадесето заседание | Колегите се объркват за какво да гласуват. |
| 29.10.2025 | 51 НС | Сто и девето заседание | …и станахте за смях пред всички с Вашия общински съветник. Що се касае до бюджета, мисля, че това е във възможния бюджет. Тепърва ще има дебати. Тепърва ще има още хубави неща, които ще се разберат, защото в крайна сметка веднъж завинаги на тази държава ѝ тря… |
| 29.10.2025 | 51 НС | Сто и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Разбира се, за да не изместваме съществото на моето изказване, но все пак да отговоря на господин Петров: с тези заклинания доникъде няма да стигнете, защото изборите от Пазарджик показаха, че като съберете всичките Вие – из… |
| 29.10.2025 | 51 НС | Сто и девето заседание | Уважаема госпожо Председател, уважаеми дами и господа народни представители! Може би новината от днес е, че няма да има предсрочни парламентарни избори. (Реплики от ВЪЗРАЖДАНЕ.) Точно преди влизането в еврозоната, преди приемането на държавния бюджет страната… |
| 28.10.2025 | 51 НС | Четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин Пандов. Реплики към изказването на господин Пандов? Не виждам. Професор Чорбанов, заповядайте. (Шум и реплики.) Господин Петров, ако обичате, не се обаждайте от мястото. |
| 28.10.2025 | 51 НС | Четвърто извънредно заседание | Знаем ги, господин Василев. Но не е наша работа да ги коментираме сега. Знаем! Господин Пандов, заповядайте за изказване. |
| 28.10.2025 | 51 НС | Четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви. Втора реплика? Дуплика, господин Василев – желаете ли? Заповядайте! |
| 28.10.2025 | 51 НС | Четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви. Има ли реплики към изказването господин Василев? Господин Георгиев. |
| 28.10.2025 | 51 НС | Четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин Папов. Думата има господин Асен Василев за изказване. Заповядайте, господин Василев. След това да се готви господин Пандов. След господин Пандов, господин Чорбанов. |
| 28.10.2025 | 51 НС | Четвърто извънредно заседание | Да не са търговски дружества и да са по Закона за лечебните заведения, така че наистина да може да има истинска държавна политика, а не тук да определяме някакви възнаграждения. Извинявам се, повече няма да се повтори. Господин Папов, заповядайте за дуплика. |
| 28.10.2025 | 51 НС | Четвърто извънредно заседание | Точно така. |
| 28.10.2025 | 51 НС | Четвърто извънредно заседание | Благодаря. Реплики? Доктор Адемов, заповядайте. |
| 28.10.2025 | 51 НС | Четвърто извънредно заседание | Без Вашето още седем – да. |
| 28.10.2025 | 51 НС | Четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви. Господин Папов, имате думата за изказване. Тъй като имаше зададен въпрос от залата колко изказвания има още – един, два, три, четири, пет, шест, седем. |
| 28.10.2025 | 51 НС | Четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви. Желаете ли дуплика? Професор Ангелов, заповядайте. |
| 28.10.2025 | 51 НС | Четвърто извънредно заседание | Господин Пандов, ако обичате, две минути имахте право. |
| 28.10.2025 | 51 НС | Четвърто извънредно заседание | Господин Пандов, заповядайте. Аз, колеги, само не мога да разбера – докато дойде господин Пандов, как така в едни търговски дружества някои ги употребяват? Те, тези търговски дружества, си имат управителни съвети, имат си началници. Нали не искахте да бъдат п… |
| 28.10.2025 | 51 НС | Четвърто извънредно заседание | Втора реплика – господин Георгиев. (Силен шум.) Много Ви моля за тишина в залата! |