| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | За това може да има и други причини. Обаче аз ще Ви кажа едно нещо. През 1977 г., когато възниква демократичната политическа система в Испания, в изборите участват 157 партии. След това испанците направиха всичко възможно да не компрометират по този начин дем… |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Господин Димитров, може да разбирате от икономика, обаче в политиката нещо Ви куца образованието, особено в историята. Аз ще Ви кажа едно просто нещо. |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Вторият сериозен замисъл, който залагахме в този закон, беше да се въведе малко ред в безчетното количество партии и партийки, които се пръкват в България. Ако погледнете моето предложение и… |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми колеги, аз отново ви моля, погледнете с конкретни числа, с конкретни цифри на това, което приехте в момента. Защо, наистина, създавате законови условия една партия да получава смешните 120 лв. на месец анонимно дар… |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Дами и господа народни представители! Когато тръгнахме да правим този закон, една от неговите цели беше да въведем ред във финансирането на партиите. А като че ли сега покрай ветото на президента ние се чудим как да въведем… |
| 20.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господа министри! Аз настоятелно апелирам мнозинството да не бяга от дебата. Запомнете: който бяга от дебата сега, бяга от отговорността по отношение на борбата срещу престъпността.… |
| 20.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господа министри! Обществото иска от нас дебат по престъпността, а не дебат по процедурата. Аз не мога да разбера едно нещо. Господин Александър Томов ясно и точно казва, че ние отт… |
| 09.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин Жотев! Аз моля за прегласуване. Не зная как са гласували по групи, тъй като не видях, но аз съм изумен, господин председател, ако тук, в тази зала мнозинството с гласуванет… |
| 09.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин Жотев! На 13 февруари 2001 г. със свое решение Народното събрание на Република България задължи министъра на вътрешните работи и министъра на правосъдието в едномесечен сро… |
| 21.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Внесеният от мен законопроект също е базиран върху скелета, върху онова, което беше заложено в предходния - от 1991 г. Подобно на част от останалите вносители обаче и аз смятам, че наистина … |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители! Натоварен съм от името на Парламентарната група на Евролевицата да прочета следната декларация в защита на националния превозвач "Балкан". Кризата в авиокомпания "Балкан" навлезе в своята п… |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Предлагам да отложим гледането на т. 2 и да преминем към по-съществената част от работата. Благодаря. |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз не мога да разбера толкова ли много свободно време имаме в това Народно събрание, толкова ли нямаме важни законопроекти да гледаме и да приемаме, че отиваме на тази точка от дневния ред? … |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господа министри! Господин Първанов, аз очаквах много по-сериозно изказване от Вас, като главния вносител на вота. Вие си позволихте недостойно държание от тази трибуна. (Смях и реп… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Достойнството ми не позволява да изричам от тази трибуна неговото име и да влиза в протоколите на Народното събрание. Аз отново питам и ще попитам след месец господин Йорданов: кой е дал на един доказан бандит право законно да притежава оръжие? Кой дава на др… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Докато има еднопартийно управление, ще има и голяма престъпност. Това трябва да го разберете. Това в края на краищата е правило на политологията, а не на политиката. Вие можете да се правите, че разбирате от политика, но от политология не разбирате. Що се отн… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Аз не искам да влизам във вашата дребнава компроматна война. Отново казвам това. |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин Костов, уважаеми господа министри! Започвам с втората реплика, защото тя е по-сериозна. Да, винаги, когато има едноцветно управление, има и политически чадър върху мафиотск… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | И понеже днес е 14 февруари, нека не завършвам с изречение, в което има думата "омраза". Честит 14 февруари и на почитателите на Свети Трифон Зарезан, и на почитателите на Свети Валентин! Забравете това, което става днес в парламента. Пийте с любов, от любов … |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | И ако отговорите не задоволят обществото, тогава ще се състои един вот на недоверие много по-сериозен от днешния. (Смях и ръкопляскания от ДЛ.) А понеже днешният е много по-несериозен и го показвате и сега в момента с държанието си, че правите едно политическ… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Продължават ли престъпниците да се чувстват безнаказани и нерядко под политически чадър? Или вече имат респект от властта и държавата? Ето на тези и на още много други въпроси ще искаме отговор след месец. |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Успяхте ли да изясните кой е дал законно оръжие на един известен бандит от Дупница и какво става с тези, които дават законно оръжие на бандитите? (Викове: "Е-е-е!" от ДЛ.) "Е-е-е" - не ви е удобно, защото и към вас можеха да се отправят същите тези въпроси, д… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Спряхте ли уволненията на професионалисти, само защото пречат на бизнеса с трафика на хора, наркотици и крадени коли? |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Дано най-сетне и българите се убедят, че днес присъстват на поредния маскарад със същата единствена цел. Вчера, уважаеми колеги от БСП, докато вие искахте оставки и вот на недоверие, ние дадохме кредит на доверие, за да опита властта да се справи с престъпнос… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Вижте, на вас всяка истина, която не ви е удобна, веднага искате да я изкарате като лъжа. Добре, имате право, излезте, репликирайте ме, аз ще ви обясня още нещо. Но предполагам, че сега вече разбирате защо Евролевицата няма да участва във вота. (Викове и репл… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Говорите, уважаеми колеги, за престъпност. Крайно време е българите да разберат едно просто нещо: докато гласуват само в червено или само в синьо, всички те ще плащат цената на престъпността! (Шум и реплики в ДЛ.) Смешно ви е, защото и вие сте го изпитали, из… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | И, второ, още по-важно и още по-тъжно, уважаеми колеги, с този ваш вот вие правите поредния явен опит за реанимация и на двуполюсния модел. Да, днес вие ще настървите и другия твърд електорат - синия. И ще направите всичко, за да остане страната в коловоза на… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Все ми се иска да мисля, че за 12 години сте изживели мъката си по диктатурата на пролетариата като висша форма на социалистическата демокрация и сте приели, че висша форма на нормалната демокрация е диктатурата на избирателите. Да не би пък и от нея да се ст… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Ето това не мога да го разбера. Нито като логика мога да го разбера, а още по-малко като практика. Другото, което не мога да разбера, уважаеми колеги от БСП, е защо избързвате с този вот на недоверие? Господин Стоилов каза, че сте закъснели. Не, вие избързват… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин министър-председател, уважаеми господин Йорданов! Това е четвъртият път, когато в този парламент се иска вот на недоверие на правителството на СДС. На два пъти Евролевицата… |
| 09.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Приключвам. Не вярвам комисията, а и мнозинството като цяло да има самочувствието, че в сферата на науката и образованието са по-компетентни от този висш академичен форум. Моля ви, подкрепете моето предложение. Благодаря ви. |
| 09.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Така е заложено, господин председател, пък не знам дали зависи. Но ако мислите, че професор се става с назначение, жестоко се лъжете. Но комисията предлага нещо друго - да изравним възрастовата граница за пенсиониране между доцентите и професорите. Каква е ло… |
| 09.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз съм внесъл едно предложение по § 57, което предвижда доцентите и старшите-научни сътрудници да се пенсионират на 68 години, а професорите, докторите и старшите-научни сътрудници … |
| 06.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и шесто извънредно заседание | Да. |
| 06.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър-председател, господа министри, господа представители на съдебната власт! Обществото е подготвено днес да слуша дебат и да чуе дебат, а не да слуша дебат к… |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Това е добра редакция. |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Нали ние в предходните членове на закона разделихме действието "образуване на политическа партия" от действието "регистрация". Тоест никой не разпуска политическата партия, само че тя трябва да се пререгистрира. Толкова е просто и ясно. В Конституцията ясно и… |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Господин Ганев, може би Вие сте отсъствали в началото. |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз не мога да разбера защо някои хора в тази зала четат нормален текст на закона във връзка с ненормалната практика, която съществуваше в България? Да, в България съществува така нареченото … |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Господин Соколов, аз се извинявам, може би ще наруша процедурата, но в деловодството на Народното събрание вече има внесено и заведено предложение, което е аналогично или предхождащо това, което току-що направи колегата Пламен Марков, само че там има искане з… |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, аз много моля да дадете точно определение на понятието "редакционна поправка" - кое е редакционна поправка и кое не е. Тъй като аз твърдя, че промяната на едно число от 5 на 25 е редакционна поправка. Ако в закона по чисто машин… |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз наистина съм изненадан от тази дискусия по чл. 17. Първо, изненадан съм от обилното количество демагогия и популизъм, които се сипят тук. Господин Калфин, ако всяко нещо, което е свързано… |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Прието е това. |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уеднаквяваш законодателството, Руси! |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Има закон за мръсните пари. Оттам е взето. Недейте така! Нали ще уеднаквяваме законите?! |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Госпожо Дончева, Вие сте на всяко гърне меродия. Вие сте суперспециалист по всичко. Какво да Ви обяснявам? Правете каквото искате. |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин Корнезов, вижте какво пише в предложението, което аз съм направил и аз съм писал: "Политическите партии придобиват статут на юридически лица..." и следва условието… |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Първо, аз съм доста притеснен от броя на депутатите в залата при обсъждането на един такъв важен законопроект, какъвто е законопроектът за политическите партии. Аз имам конкретно предложение… |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Няма да влизам в тона на двата мастодонта, които очевидно показват, че са толкова дълбоко свързани помежду си, че чак ги избива на любов. Българската Евролевица изразява своята загриженост о… |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз съм против това предложение, което всъщност стана по-голямо - на господин Гиньо Ганев. Дайте да не се опитваме да откриваме отново топлата вода и да се завираме в тематика какво е това по… |