| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | Уважаеми колеги, гласувах "против" тези членове, които току-що бяха прочетени, не толкова заради текстовете, а заради това, че Вие, господин председател, опорочавате работата на парламента в момента. Вие тълкувате както Ви е удобно и изгодно нашия Правилник з… |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Много слабо, Лучников! Много слабо! |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! На основание чл. 39, ал. 3 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание предлагам като точка от дневния ред за седмицата да бъде включен внесеният от Георги Първанов и група народни представи… |
| 21.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател! Мен ме изненада логиката на господин Методиев - всъщност това, че не открих никаква логическа връзка в това, което Вие говорите. След като се предлагат двама души противозаконно, най-напред мисля, че трябваше да им… |
| 07.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Мисля, че министърът трябва да бъде тук, когато се изразяват отрицателни вотове, но вероятно той не се чувства съвсем уютно предвид всичко, което се изговори от негова страна. Но не бих искал да говоря в негово … |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Дето сте изхарчили толкова пари! |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Никой не е против това. |
| 08.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа! В дневния ред предлагам да бъде включена точка за изменение на Правилника за организацията и дейността на Народното събрание, а именно - отпадането на чл. 17, ал. 4, която гласи, както знаете, че "Председател на … |
| 26.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридест и девето заседание | Ще си произведете бързо. |
| 13.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и четвърто заседание | Явно, господин министърът беше повлиян от стихосбирката на неговата съпруга, която предстои да излезе и в която преобладава, както пише пресата, доста червеният цвят и обичта. В това няма нищо лошо, разбира се. И аз мисля, че премиерата ще мине при голям успе… |
| 13.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и четвърто заседание | Господин председател, господин министър! Моят въпрос днес навършва точно един месец - заведен е на 13 септември, но мисля, че е актуален, имайки предвид морала и манталитета на управляващите в България. Уважаеми господин Радев, нашето общество е сериозно разт… |
| 21.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Какво лошо има тук? |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | ... проблеми на нашето общество. Благодаря. (Ръкопляскания в блока на ДЛ.) |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Аз съм дълбоко възмутен, че с присъщото ви дебелоочие и озлобление посегнахте на един достоен политик, който освен всичко друго е и световно известен учен. Но на вас такива хора явно пречат. Те пречат на всички полуинтелигенти, на всички непрофесионалисти, на… |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, колеги! Гласувах "против" защото вие, колеги извършихте днес едно мерзко дело в българския парламент. |
| 25.05.2000 | 38 НС | Триста и Деветдесето заседание | Уважаеми господин председател! На основание чл. 39, ал. 3 от правилника за нашата работа предлагам в програмата на Народното събрание да бъде включен като точка от дневния ред проект за решение за избиране на временна комисия за проучване целесъобразността на… |
| 30.03.2000 | 38 НС | Триста Седемдесет и първо заседание | Ръкавелите си изтъркахте. |
| 30.03.2000 | 38 НС | Триста Седемдесет и първо заседание | Архивар. |
| 18.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаема госпожо министър, благодаря Ви за изчерпателния и точен отговор. Данните, които Вие съобщихте, занимават нашия народ, разбира се. И около 30 души мисля, че сега все още са живи от тези хора, които са били на принуд… |
| 18.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председателю! Уважаема госпожо министър Михайлова, съвсем справедливо, Вие знаете, световната общественост постави въпроса за обезщетяване на лицата, работили принудително в германски предприятия по време на Втората световна война или з… |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | ... такива изрази да употребявате, не Ви прави чест! Аз съм запазил толерантния си тон във всякакъв случай. И моля, господин Куртев, да се извините пред мен и пред колегите, които слушат сега. Благодаря. |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, в началото на днешното заседание, когато дебатирахме въпроса за член на НСРТ, Вие съвсем неоснователно изпуснахте нервите си и употребихте един епитет спрямо мен, който лично мен не може да ме засегне, Вие лично мен не може да м… |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Вас ще Ви засегна. |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Искам думата за лично обяснение. |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Аз никъде не съм отричал в своите думи качествата на Ивайло Петров като белетрист. Аз казах, цитирам: "Ивайло Петров е един от значителните наши белетристи, автор на популярни литературни творби". Това е, което съм казал. Казал съм го. "Но това, струва ми се,… |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Аз говорих достатъчно ясно и внимателно, и бавно, но вие явно не сте ме разбрали. (Шумна реакция в блока на СДС.) Моля ви, моля ви! |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Господин председател, аз завършвам. Искам да Ви помоля да направите забележка на уважаемия господин Куртев, който излезе - може би нервите му не издържат вече - който ме нарече "бездарник". Аз не знам на какво основание казва това. Но Вие знаете, че аз съм на… |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Аз се изненадвам от вашето нетърпение, уважаеми дами и господа отдясно. Но когато ние говорим за една сериозна институция, каквато е Националният съвет за радио и телевизия, мисля, че трябва да помислим по-задълбочено, малко по-задълбочено. Затова апелирам, н… |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | ...и наистина ще претърпи разтърсващи катаклизми. Това ли цели уважаемото мнозинство? Не е ли вложен тук, при тази кандидатура, един друг замисъл - писателят да бъде отклонен от своя творчески път (смях в мнозинството), за да не създаде творби, които да покаж… |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Мисля, че като писател той е съвестен човек... (Думкане по банките в блока на СДС.) Аз мога да ви надговоря. |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Добре е и това, което Ивайло Петров казва за Априлския пленум на партията през 1956 г. в сборника с интервюта на Атанас Свиленов, озаглавен "С повея на април", издаден през 1976 г. Ивайло Петров признава: "През 1956 г. стана разведряване в нашия обществен, по… |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги, дами и господа! За мен кандидатурата на мнозинството за това Ивайло Петров да бъде избран за член на Националния съвет за радио и телевизия е неподходяща и недобре обмислена, недостатъчно добре обмисл… |
| 10.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и първо заседание | На много места сега, както е практиката, ценни ръкописи се съхраняват в железни каси, а железните каси не са обезопасени от случаите на пожар. Значи има реална опасност те да бъдат загубени завинаги. Знае се, че някои музейни работници прибират, уж за да бъда… |
| 10.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Само по един член, така ли беше? Да, добре. Защото тези правомощия пак са делегирани от Министерския съвет, нали, така е предвидено, за Националния център на музеите. Струва ми се, госпожо министър, навлизам малко в детайлните въпроси, но все пак на Вашето вн… |
| 10.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Те са длъжни, но не става. Или пък да се забрани въобще влизането в музеите с камери и с фотоапарати. Друг въпрос, който също заслужава внимание - за бракуването и отчисляването на музейните ценности. Кой има право да извършва това? В стария закон беше посоче… |
| 10.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Може би аз съм пропуснал, да. Все пак се поставя един такъв въпрос. Вие знаете, че в музеите идват хора, изваждат фотокамерите или фотографическите апарати и правят снимки, и никой не ги спира. Някъде се поставя въпросът дали не е възможно предвид и финансова… |
| 10.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Аз ще изчакам. Изработването на копия на културни ценности е много съществен въпрос. И е необходимо, това е преобладаващото мнение сред специалистите, с които съм разговарял, копието да не бъде едно към едно, защото това дава сериозни възможности за фалшифика… |
| 10.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Да, да видим как ще се процедира оттук нататък. Струва ми се, че не е много уместно, както е записано в ал. 2 на чл. 42 - "временно предаване на културната ценност на друг музей, ако не може да се осигури и поддържат условията за опазването и защитата на музе… |
| 10.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Струва ми се, малко трудно. Дано да се лъжа. Още в началото искам да предложа нещо. При срещите с музейните работници в моя избирателен район - 17. Пловдивски многомандатен район, ставаше дума и за нещо съвсем немаловажно. Искам да го предложа на вашето внима… |
| 10.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър Москова! Дойде времето и на този важен Закон за музеите. Така, наивно си мисля, че ако той беше факт по-рано, може би щеше да се сложи една бариера пред преместването… |
| 20.01.2000 | 38 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Господин Тошев, понеже Вие не направихте аргументация защо се предлага да се махне чл. 11 - че бива "пълна" и "ограничена", затова аз исках да върна вниманието ви малко върху тези текстове. Благодаря ви. |
| 20.01.2000 | 38 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Затова аз се извинявам, че връщам вниманието ви към темата, защото в чл. 12 говорим за извършване на пълна нотификация. |
| 20.01.2000 | 38 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Именно това ме шокира. Затова искам да разсъждаваме малко върху този текст - дали не бива да остане, че бива "пълна" и "ограничена". |
| 20.01.2000 | 38 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател! Аз се извинявам, че връщам малко назад вниманието ви. Струва ми се, че неправилно премахнахме чл. 11 и чл. 14. Защо? Член 11 казва: "Нотификацията бива пълна и ограничена". Решихме това да падне. В чл. 12, ал. 1 се казва: "… |
| 03.12.1999 | 38 НС | Триста Тридесет и първо заседание | Уважаема госпожо министър, нека да започна малко от края на Вашия отговор. Това е сериозен въпрос и Вие винаги на нашите заседания на Комисията по културата и медиите сте поставяли основателно въпроса за тези 2 на сто, които биха могли да се отделят. Но за съ… |
| 03.12.1999 | 38 НС | Триста Тридесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър Москова! На път е да се осъществи един нежелателен акт за българската култура - сливане на някои училища по изкуствата, окрупняване или обединяване на културни институции. Аз даже бих го нарекъл ликвиди… |
| 04.11.1999 | 38 НС | Триста и Осемнадесето заседание | Те не знаят какво да кажат. |
| 04.11.1999 | 38 НС | Триста и Осемнадесето заседание | Няма кой. Те не могат. |
| 23.09.1999 | 38 НС | Триста и второ заседание | Голямо излагане, Тагарински. |
| 23.07.1999 | 38 НС | Двеста Осемдесет и девето заседание | Изпълнява задачи. |