| 01.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и седмо извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин председател, уважаеми господа народни представители, господа министри! Истина е, че днес вероятно е един от най-важните дни, в който съдбините на българското общество държим в ръцете си с един акт, който тряб… |
| 25.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, господин министър! Господин министър, очевидно Вие не се чувствате комфортно и днес, не сте щастлив човек, макар че оцеляхте след кабинетните трусове, не Ви прехвърлиха поне тури… |
| 07.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! Списъкът на желаещите да се изкажат, говори, че това е един изключително сериозен въпрос, към който Народното събрание се отнася подобаващо. В това няма нищо лошо.… |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Отговорите на въпросите по образованието са комплексни. Това е система, която взаимно обвързва всичко в единно цяло: и от подготвителния клас, който тази година реализираме, и от апробирането на учебниците, които ще предстоят за четвърти клас, и от отчитането… |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Аз Ви благодаря много, господин министър, за коректния отговор, който отразява сериозна рутинна дейност на Министерството на образованието и науката, но зад този отговор не прозвуча онази отговорност, която държавата поема по отношение на общинските училища. … |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа депутати, уважаеми господин министър! Независимо че изтичат първите десет дни от откриването на новата учебна година, считаме, че въпросът не е загубил своята актуалност, защото проблемите на образованието действи… |
| 02.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и пето заседание | “Заклевам се в името на Република България да спазвам Конституцията и законите на страната и във всичките си действия да се ръководя от интересите на народа. Заклех се!” (Ръкопляскания.) |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Не работят пултовете. |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател! По-скоро от уважение към стенографите - в историята да остане, защото Народното събрание не бива да излиза с такава оценка, каквато вероятно е лично мнение на господин Ляков, който не е юрист - да ни критикува, че … |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател! Аз ще взема отношение по предложението на господин Миков във връзка с ал. 6. То е поръчение - благодаря на комисията, че го подложи на гласуване, - което идва по линия на ангажиментите на нашата страна по отношение… |
| 28.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и шесто заседание | Благодаря Ви! Уважаеми господин председател, бихте ли ни позволили да се възползваме от процедурата, защото виждате, че явно в момента има голямо натоварване и част от депутатите са навън. Да ги призовете да влязат и да повторим гласуването. |
| 16.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и второ заседание | Ще се обаждам, защото... |
| 09.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Той не е за директор, господин министър. |
| 09.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Сигурно и затова нямате информация. Аз я имам. |
| 09.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Вие сте точен по отношение на процедурата и на юридическите възможности по решаването на този казус, господин министър. Но от човешка гледна точка и от възпитателна гледна точка като позиция, която ние самите трябва да защитаваме в образованието, е недопустим… |
| 09.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател! Уважаеми господин министър, в сериозна тревога сме, тъй като много пъти сме дискутирали в тази зала кризата, която съществува в управлението на образованието, а в последните месеци и по чувствителността на българск… |
| 24.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Аз лично няма да правя това, което направиха някои хора днес в тази зала, да политизираме този въпрос. С госпожа Петя Шопова и госпожа Станка Величкова сме депутатки от предни парламенти и знаем, че беше лелейна мечта на бъ… |
| 24.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин председател, госпожи и господа народни представители! На основание чл. 39 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание предлагам в програмата за тази седмица да бъде включен като точка … |
| 12.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | Аз благодаря на господин министъра за този отговор. В развиването на мотивите, това е наше задължение като парламентаристи, господин министър, да поднесем аргументи за формулирането в едно изречение на един въпрос. Аз мисля, че Вие имате вече достатъчно практ… |
| 12.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Съжалявам нашите данъкоплатци, че ще трябва да изхарчим средства за скъпо парламентарно време за нещо, което вече се състоя. Днес е последният ден на зимната вака… |
| 13.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Мисля, че в тази седмица, когато отново поставяме на вниманието ви това предложение по Закона за кредитиране на студентите и докторантите, ние им… |
| 07.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и седмо заседание | И в крайна сметка плащаме двойна цена - плащаме си за унищожаването на нашето образование. Това е недопустимо. Ето защо ще гласуваме против. (Ръкопляскания в ДЛ.) |
| 07.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и седмо заседание | Вие не формулирате нито издръжката на тези ученици, нито повишавате качеството на учебния процес... |
| 07.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Неудобно се чувствам в тази зала след изказването на такъв представител на нашата държава в областта на образованието, какъвто е днешният министър. Още един път искам да подчертая, че доброт… |
| 08.09.2000 | 38 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Това е досега. |
| 08.09.2000 | 38 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Няма никакъв резултат. |
| 08.09.2000 | 38 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Обществото дава оценката. |
| 08.09.2000 | 38 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Резултатите през годината ще покажат. |
| 08.09.2000 | 38 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Ние сме отговорни хора, не се подиграваме с въпросите. |
| 08.09.2000 | 38 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Много съм благодарна за този отговор на господин Димитров. Ние се отнасяме най-отговорно към ангажиментите като опозиция в българския парламент, пред който цвят за българското образование няма. Аз и като родител Ви го казвам най-убедено. Но, господин министър… |
| 08.09.2000 | 38 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! Нашият актуален въпрос за подготовката на новата учебна 2000-2001 г. стана още по-значим, след като вчера в речта си пред сесията на Народното събрание министър-п… |
| 21.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Петнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Изказвам протест във връзка с това, че през тази седмица, когато е най-сериозен въпросът, който тревожи много родители, вие спазихте принципа, който възприехме и срещу който аз не протестирам, да има ред… |
| 05.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз съм съгласна, че е направено, може би неправилно изтълкувахте цялостно изказването ми, но въпросът е, господин Чукаров, дали то е добро, дали е направено такова, каквото трябва да бъде в тази полза. Не приемам обяснения … |
| 05.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, съжалявам, че се допусна в тази зала такова сериозно политизиране към въпрос, към който би трябвало да се отнасяме много отговорно, но считам, че жегите в Пазарджишкия и Пловди… |
| 05.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и седмо заседание | Голям познавач сте явно. |
| 19.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и девето заседание | Как ще се определят хората? |
| 17.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю! Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми заместник-премиер! Искам да споделя своята тревога, че такъв сериозен закон, който касае проблемите, свързани с младото поколение, не можа да бъде обсъждан в Комисият… |
| 12.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и шесто заседание | Тогава защо си го задал? |
| 14.01.2000 | 38 НС | Триста и Четиридесето заседание | Аз преди всичко Ви благодаря за откровеността, господин министър. Разбирам, че израз на чиновническото безсилие в Министерството на образованието са тези отговори, които са Ви подготвили, защото за Вас имам обяснение - не може от третия ден да познавате цялот… |
| 14.01.2000 | 38 НС | Триста и Четиридесето заседание | Защото, господин министре, функциите в образованието са свързани в отделните институции в единен процес. В правилника, в чл. 1, той е даден като подготвителни, образователно-възпитателни и обслужващи. Ето защо аз намирам за необходимо това, че трябва да отгов… |
| 14.01.2000 | 38 НС | Триста и Четиридесето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министре! Присъединяваме се към поздравите, които колегите отправиха към високите отговорности, които поемате в Министерството на образованието. И ма… |
| 16.12.1999 | 38 НС | Триста Тридесет и шесто заседание | Защо тогава го обсъждаме? |
| 16.12.1999 | 38 НС | Триста Тридесет и шесто заседание | Господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Считам, че това, което досега като дебат водим в тази зала, е много сериозно основание да отложим решаването на този въпрос. Тъй като възникват противоречия в самия закон, не е добър атестат Н… |
| 16.12.1999 | 38 НС | Триста Тридесет и шесто заседание | Няма значение. |
| 10.12.1999 | 38 НС | Триста Тридесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председателю! Аз не мога да бъда удовлетворена от този отговор, който още един път ни убеждава, че мотивите на Министерския съвет по закриването на тези училища - специално случаят с училището за сценични кадри в Пловдив - са напълно не… |
| 10.12.1999 | 38 НС | Триста Тридесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин председателю, господа народни представители, госпожо министър! Аз искам да присъединя нашите мотиви към тези, които току-що чухме от депутатите от 16. Пловдивски избирателен район, и да кажа, че въпросът н… |
| 01.10.1999 | 38 НС | Триста и шесто заседание | Мнозинството в парламента в края на юли 1999 г. чрез измененията в Закона за висшето образование въведе всеобщото платено обучение, запазвайки на този етап за студентите във втори, трети, четвърти и пети курс режима, при който са приети, тоест обучение по дър… |
| 01.10.1999 | 38 НС | Триста и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Преди да започна с изказването си, се обръщам към господин Благой Димитров, чувствам, че това ще стане основание да гласувате против законопроекта, бих помислила по следния въпрос да Ви отговоря и ще го кажа, защото хората … |
| 23.09.1999 | 38 НС | Триста и второ заседание | ... които вие днес предлагате за водолюбивите... (Председателят изключва микрофоните. Неодобрителни реплики от Демократичната левица.) |
| 23.09.1999 | 38 НС | Триста и второ заседание | Ето защо за четвърти път ние внасяме преработен законопроект за кредитиране на студентите и докторантите и молим Народното събрание да го подкрепи, защото нямат актуалност въпросите за България въпросите,... |