| 20.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и пето заседание | Благодаря, господин министър, за уверението. Искрено се надявам да бъде така. Аз съм сигурен, че на всеки може да се случи и въобще не дискутирам дали и какъв точно е бил проблемът, който е наложил това, а просто обръщам внимание, че за първи път от последнит… |
| 20.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и пето заседание | Благодаря. Бих искал да се спра на няколко важни момента какво следва от това, че не е имало политически представител на Министерството на отбраната. От момента на пълноправното членство на България в НАТО от 2014 г. на нито едно заседание не се е случвало да… |
| 20.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Както знаете, в периода 22-23 октомври 2013 г. в Брюксел се проведе годишната среща на министрите на отбраната на НАТО в Щабквартирата на организацията. По време на тези срещи се вз… |
| 18.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Колеги, ще помоля за прегласуване и ще използвам процедурата, за да подчертая още веднъж нещо на българските офицери, да чуят добре: следващия път, когато БСП им обещава нещо, да внимават какво им обещава. Обещаха повече пари … |
| 18.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и трето заседание | Ние сме въвели само възраст, минимална възраст. Но това касаеше всички останали хора – лицата, служили две трети в армията, с минимална възраст. А Вие го правите без минимална възраст, но всички хора, които към момента не са военнослужещи, не могат да го полз… |
| 18.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и трето заседание | Не разбирам защо го правите. Вие твърдяхте, че искате да върнете някаква справедливост. Това отнема завинаги тази справедливост. Завинаги! |
| 18.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Аз мисля, че бях достатъчно ясен – дали съм „за” или „против”. Аз съм категорично против ранното пенсиониране, тъй като това не води до нищо хубаво. И няма как да доведе! На всички е ясно – на всеки двама пенсионери, които изл… |
| 18.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, както върви този закон, изглежда, че накрая ще гласуваме единствения текст, който всъщност отнема права, а не ги дава. Какво имам предвид? Сега действащият текст, който беше приет от ГЕРБ преди една година и м… |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, вземам тази възможност да се изкажа, тъй като, както се видя преди малко, не успяхме да се изкажем по тези предложения всички, които искахме. Има две посоки, с които не съм съгласен и гласувах „против”. Едната … |
| 01.08.2013 | 42 НС | Тридесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, по тази логика може би трябваше направо нула места да ни дадете – по логиката, че ако сме били тук, да сме се преборили за повече. Тук не е въпрос на борба, въпросът е на принципи: или има пропорционалност на … |
| 01.08.2013 | 42 НС | Тридесето заседание | Благодаря. Вземам дупликата само за да кажа следното. Колега, разбирам, че имате желание да покажете мнение, но все пак нека се уважаваме. Останете малко повече в Парламента, научете как са нещата и тогава критикувайте на тази основа. Не искам да се заяждам. … |
| 01.08.2013 | 42 НС | Тридесето заседание | Искам да отбележа, че този тип решения са именно начинът, по който се руши дори и малката възможност за диалогичност, която може да имаме в Народното събрание, и не виждам защо го правите. Реално няма една причина. Дали сме двама, или един – принципно няма зн… |
| 01.08.2013 | 42 НС | Тридесето заседание | Тридесет и шест, извинявайте. Един от ГЕРБ при 97 – ние сме близо три пъти повече. (Шум и реплики от КБ и ДПС.) Кое е пропорционалността? Вие да имате два пъти повече членове, отколкото ние?! |
| 01.08.2013 | 42 НС | Тридесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги! Иска ми се да обърна малко внимание. Когато прочетохте предложението, неслучайно са подредени по този начин – първо казахте колко се полагат на ГЕРБ, после на Коалиция за България, после на ДПС и накрая на „Ат… |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Благодаря, госпожо председател. „ДОКЛАД на Комисията по външна политика и отбрана относно Законопроект за денонсиране на Споразумението между правителството на Руската федерация, правителството на Република България и правителството на Гръцката република за с… |
| 06.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Аз ще съм кратък, тъй като предложението е свързано с това, което вече беше гласувано на господин Червенкондев – да влезе като точка шеста. Двете предложения трябва да вървят заедно, тъй като са взаимно свързани. Благодаря. |
| 24.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! „ДОКЛАД на Комисията по външна политика и отбрана относно Законопроект за военното разузнаване, № 202-01-79, внесен от Министерския съвет на 27 ноември 2012 г. На 19 декември 2012 г. К… |
| 24.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми министри, колеги! „ДОКЛАД на Комисията по външна политика и отбрана относно Законопроект за управление на системата за защита на националната сигурност, № 202-01-77, внесен от Министерския съвет на 27 ноември 2012 г. Н… |
| 08.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, ще прочета съкратения вариант на доклада. „ДОКЛАД относно Законопроект за държавния бюджет на Република България за 2013 г., № 202-01-63, внесен от Министерския съвет на 12 октомври 2012 г. На свои заседания, … |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Благодаря, госпожо председател. Това обяснява доста неща. Първо, всеки път, когато е провеждан референдум по идея на Вашата партия, е следвала национална катастрофа. (Ръкопляскания от ГЕРБ. Силен шум и реплики от КБ.) Второ, всеки път, когато е провеждан рефе… |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | От общо 6 200 000 гласоподаватели за тази инициатива, предложена от студенти от Варненския университет, са гласували 6 135 000 и само 15 000 са „против”. Това е успех, който дори Садам Хюсеин нямаше да успее да постигне. Поздравления за демократично прилагане… |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Да, поименно ще е интересно. |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Впоследствие същата норма се появява в Конституцията на Съветския съюз през 1977 г. – хората ползват нашите добри практики. (Реплика от народния представител Михаил Миков.) Имайте търпение да разберете най-интересната част от този референдум, не съм стигнал д… |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Честно казано, наистина не разбирах защо БСП има абсолютна липса на диалогичност относно решаването на проблема с въпроса (реплики от КБ) и затова се наложи да направим нашето предложение. Ще направя една ретроспекция на референдумите в България, защото смята… |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Госпожо председател, ако всички проявите малко търпение, ще разберете, тъй като е важно – това е мотивировката за това, което е последвало от наша страна. (Шум и реплики от КБ.) Ако обичате, ме изслушайте! |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Има нарушения относно това дали хората са информирани за това, за което ще гласуват. |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, гости! (Шум и реплики от КБ.) Радвам се, че така ми се радвате. Както се радвам, че представянето от името на вносител беше по-скоро под формата на изказване, тъй като всъщност не чух идеята защо се внася тази … |
| 26.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, уважаеми кандидати! Аз ще се спра отново само на най-основните моменти от дългата юридическа биография на госпожа Кузманова. Госпожа Кузманова е завършила Софийския университет „Св. Климент Охридски” през 19… |
| 27.07.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Госпожи министри! Благодаря за дадената възможност. Благодаря, че показахте, че сте точно толкова невъзпитана, колкото преди малко споменах. Благодаря, че признахте пред всички зрители, че всъщност сте ги подвели в това, което… |
| 27.07.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и първо заседание | Това не е коректно! |
| 27.07.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и първо заседание | Когато фалирахте държавата през 1996 г., някои от Вас бяха министри тогава – няма ги в момента в залата, това не беше достатъчно! (Реплика от народния представител Мая Манолова.) След като фалирахте държавата през 1996 г., половината банки фалираха и хората з… |
| 27.07.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и първо заседание | Става ясно и ще направя една ретроспекция на политиката на Вашата партия и защо хората, които са се подписали, сте ги подвели и сте направили това престъпление, което явно отказвате да престанете да го правите. (Реплики от КБ.) |
| 27.07.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и първо заседание | Доброто възпитание не е силната им страна, така че ще ги разберем. |
| 27.07.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и първо заседание | Да, слава Богу, хората са умни и затова Вие сте 40 човека в ъгълчето на парламента. (Ръкопляскания от народния представител Моника Панайотова.) |
| 27.07.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и първо заседание | По какви въпроси се правят референдуми? Когато е принципен въпросът: „За или против ядрената енергетика?” – това е въпрос за референдум. Когато се прави референдум за конкретен проект, не се пита искате ли да има „Белене”? Задава се въпросът „Искате ли да не … |
| 27.07.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и първо заседание | Не го сключихте. (Реплики от КБ.) След това вече в опозиция изведнъж решавате, че това е стратегически договор. Искам да Ви обясня на Вас нещо относно това как се прави референдум. Мисля, че хората ще разберат доста по-добре, но Вие не сте наясно. (Реплики от… |
| 27.07.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Госпожо министър, колеги! Това, което чух преди малко като изявление, просто потвърди позицията, която БСП движи в последните няколко седмици, а именно политика на национална безотговорност. Ще се постарая максимално простичко… |
| 25.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и девето заседание | „ЗАКОН за ратифициране на Споразумението между правителството на Република България и правителството на Руската федерация относно организирането на ремонта и модернизацията на вертолети Ми-17 (Ми-8), Ми-35 (Ми-24) и техните модификации на територията на Репуб… |
| 25.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и девето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, на основание чл. 70, ал. 2 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание предлагам приетият на първо четене законопроект да бъде подложен и на второ гласуване, предвид че нямаше никакви забел… |
| 25.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и девето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги! „ДОКЛАД на Комисията по външна политика и отбрана относно Законопроект за ратифициране на Споразумението между правителството на Република България и правителството на Руската федерация относно организирането н… |
| 24.07.2012 | 41 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Защото някои от Вас явно не са наясно как точно работи тероризмът и какви са неговите цели. Целта на един терористичен акт е да разклати едно общество, да му промени приоритетите, да му смени политиката. Според Вас какво означава два дни след един терористиче… |
| 24.07.2012 | 41 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | ...когато е имало посегателство по този начин, Вие искате да останем на автопилот?! Това е изключително отговорна политика от Ваша страна! (Реплики от КБ. Реплики от народния представител Румен Такоров.) Определението за Вашето поведение не е неадекватно, нит… |
| 24.07.2012 | 41 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Прекрасен е нали? Сега е моментът да остане България без правителство. В единствения акт в историята на България,... |
| 24.07.2012 | 41 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми господин вицепремиер, госпожо министър, уважаеми колеги! Дълго време се чудих дали въобще да взема думата. (Реплики от КБ.) Но с последните две изказвания категорично ме убедихте, че явно е необходимо, тъй като не смят… |
| 08.06.2012 | 41 НС | Триста и Шестдесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, „ДОКЛАД на Комисията по външна политика и отбрана относно Законопроект за ратифициране на Договора за подписка между Република България и БНП Париба, Ейч Ес Би Си Банк ПЛС и Райфайзенбанк интернешънъл във в… |
| 06.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, тъй като този доклад изчака доста време, докато успее да влезе в дневния ред, предлагам да удължим работното време до неговото приемане. |
| 06.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | На Вашето внимание предлагам следния проект за: „РЕШЕНИЕ за приемане на Доклада за състоянието на отбраната и въоръжените сили на Република България през 2011 г. Народното събрание на основание чл. 86, ал. 1 от Конституцията на Република България и чл. 23 от … |
| 06.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги! „СТАНОВИЩЕ относно Доклад за състоянието на отбраната и въоръжените сили на Република България през 2011 г., № 202-03-11, внесен от Министерския съвет на 23 март 2012 г. На редовно заседание, проведено на 5 апр… |
| 06.04.2012 | 41 НС | Триста Тридесет и девето заседание | Благодаря. „ЗАКОН за ратифициране на Споразумението между Министерството на отбраната на Република България и Министерството на отбраната на Държавата Израел за военно сътрудничество във връзка с провеждане на военни тренировки и учения Член единствен. Ратифи… |
| 06.04.2012 | 41 НС | Триста Тридесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, господин министър! Бих искал да направя процедура за второ гласуване на законопроекта предвид това, че нямаше възражения срещу него. |