| 20.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, колеги! За съжаление или не, но господин Овчаров е напълно прав, тъй като тези 1,6 млрд. лв. са само и единствено за фонд “Пенсии”. Що се отнася до това дали държавата прави политика, мисля, че най-важното е държавата да прави по… |
| 16.03.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и първо заседание | Господин председател, господин министър! Доволен съм от отговора. Това са важните и характерни неща, които трябва да върши Министерство на финансите. Отговорът показва, че то наистина осъзнава значението и ролята на тази институция, даваща възможност наистина… |
| 16.03.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и първо заседание | Господин председател, господин министър! Става въпрос за Българската фондова борса и по-точно за съдбата й по посока на нейната приватизация. Държавата притежава 44%, но от приватизацията на Българската фондова борса зависят както капиталовата активност по по… |
| 02.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Господин вицепремиер, аз приемам Вашия отговор. От своя страна искам да Ви кажа, че според мен е много важно ние дълбоко да осъзнаем, че рекламирането на България като страна, като икономически възможности, като потенциали за развитие и за инвестиции е много … |
| 02.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Господин председател, господа министри, колеги! С приемането на новия Закон за корпоративното подоходно облагане данъчната ставка на корпоративния данък е намалена от 15 на 10%. Така размерът на корпоративния данък в Република България стана най-ниският в Евр… |
| 15.11.2006 | 40 НС | Сто Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, колеги! Предлаганият законопроект има за цел да подобри уредбата на отношенията, свързани с контрола върху дейността на председателите на кооперации, отговорността на избраните органи – председател, управителен и контролен съвет… |
| 01.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и второ заседание | Господин председател, господин министър, колеги! Не можах да чуя нещо по-различно. Младежът преди малко обяснява, че няма яснота за общините. Да, ще гледаме това на второ четене. Точно заради това в комисиите трябва да видим дали да бъде 30%. По-голяма яснота… |
| 01.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и второ заседание | Господин председател, господин министър, колеги! Интересен дебат, тъй като наред с всичко останало той напомня и за един интересен лобизъм. Предложено е намаление на облагането на социалните разходи на дружествата в България. И си задавам въпроса: не е ли тов… |
| 18.04.2006 | 40 НС | Тринадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, господин министър-председател, дами и господа министри, уважаеми колеги! Особено когато вземаш думата след нашия умствен титан и колега Яне Янев, но за мен е много важно днес да си отговорим на някои въпроси. Днешният вот за нас… |
| 05.04.2006 | 40 НС | Сто и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Това наистина е важна и актуална тема, която касае не обществените прояви, а проявите на тези, които са ангажирани в обществения процес. Нещо повече, това е тема, която винаги е касаела БСП и не в този, и не сам… |
| 16.03.2006 | 40 НС | Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин Бакалов, точно това е истината, Вие сте прав. Такава система се изгради и започна да функционира вече от месец и половина. Проблемът обаче, който съществува, е, че голяма част от автомобилите въобще не се знае къде са и дали съществуват. Ком… |
| 16.03.2006 | 40 НС | Деветдесет и четвърто заседание | Пак по отношение на гражданската отговорност. Това е най-губещата застраховка както в България, така и в целия свят. Затова именно най-трудно пласиращият се риск на презастрахователния пазар в света е гражданската отговорност. Въпрос на познание. (Единични ръ… |
| 16.03.2006 | 40 НС | Деветдесет и четвърто заседание | Проблемът с подмяната на табелите не е пряко свързан с моята парламентарна дейност. (Реплика от народния представител Иван Николаев Иванов.) А що се отнася до застраховането... (Реплика от народния представител Иван Николаев Иванов) Да, аз съм акционер във во… |
| 16.03.2006 | 40 НС | Деветдесет и четвърто заседание | Много дебати, много мнения и малко компетентност. Проблемът, който съществува, е свързан с това, че особено в етапа на приватизация в България тези автомобили, и особено товарни автомобили, не съществуват, а съществува само тяхната регистрация. Много от тези … |
| 17.11.2005 | 40 НС | Петдесет и първо заседание | Извинявам се, но ще направя някои разяснения. Едно е средна инфлация, друго е инфлация в края на годината. Но това са въпроси, които се изучават в Икономическия институт. (Оживление в залата.) Що се отнася за основния проблем, свързан с цялостната нова иконом… |
| 17.11.2005 | 40 НС | Петдесет и първо заседание | С най-голямо удоволствие! |
| 17.11.2005 | 40 НС | Петдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, госпожи и господа министри, колеги! Не очаквах да чуя друго от дясното пространство, но Бюджет 2006 г. е първият бюджет разработен и предложен от сформираното през август 2005 г. коалицион… |
| 16.08.2005 | 40 НС | Второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин президент, уважаеми господин министър-председател! Днес наистина установихме, че няма опозиция и няма да има, но по-страшното е, че именно представители на Демократи за силна България, заради своите лични и себ… |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Те много добре знаят и друго че днес е урокът по родолюбие. Иначе свързано с въпроса за това, че те са и други, искам да кажа едно: най-важното е наистина да подкрепим правителството на разума! (Ръкопляскания от КБ и ДПС.) |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | ...парламент, в който тези, които днес са най-много срещу правителството, ще имат по-малки парламентарни групи, а някои няма да бъдат изобщо в парламента. Но това не е толкова страшно. По-страшното е, че на практика ще се завихри цикъл на парламентарни кризи.… |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Господин председателстващ, колеги народни представители! Днес е особен ден за всички нас и за България не защото избираме поредното правителство. Днес избираме правителството, което има една много важна характеристика и тя е, че това е правителство на разума.… |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Тук направих един интересен извод: явно представителите на лявото не сме малко, но сме пръснати из групите. По същество на това, което каза господин Паси. Проблемът с преговорите с Европейския съюз и всички тези заплахи и искания господин Станишев да даде обе… |