| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Днес наистина водим един дебат по тема, която едва ли е най-актуалната за последните часове от работата на Четиридесет и първото Народно събрание. Мен не би ме притеснявало това, че … |
| 01.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! На основание чл. 4, ал. 1, т. 4 от Кодекса за социално осигуряване, военнослужещите по Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България са задължително… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми господин Тошев, нека да не заблуждаваме обществеността, както и народните представители в тази зала. Технологията, която би трябвало да бъде инсталирана и построена на площадката в Белене, е най-съвременната технология, … |
| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, дами и господа министри в оставка! Днес сме се събрали да дебатираме оставката на правителството на Бойко Борисов. Тази оставка беше предизвикана от протестите на улицата. Протестите… |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря, госпожо председател. В подкрепа на това, което Вие казвате – така в Англия ни дават за пример нас, а ние се обиждаме от това. Не е това въпросът. Господин Аталай, репликата не е реплика – аз също подкрепям казаното от всички Вас за Северозападна Бъ… |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, благодаря. Уважаеми господин министър, колеги! Моят въпрос ще бъде много кратък. Всичко това, до което се стигна в днешния ден, през последните дни – проблемите с енергоразпределителните дружества дойдоха от това, че те заживяха … |
| 07.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Господин Стоилов, Вие казахте, че в първоначалните години след социализма е станала приватизацията на част от тези предприятия – това, което е най-дебатираното в момента. Моля Ви, пр… |
| 07.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Госпожо председател, използвам случая, за да кажа, че в никакъв случай, господин Радославов, не става въпрос за национализация и други такива дейности. Мисля, че и Вие нямате това предвид. Искам да се обърна към залата и към господин Шопов, на когото правя ре… |
| 07.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, вече втори ден се обсъждат решенията на Консултативния съвет за национална сигурност. Какви решения има ние не знаем, но аз искам да застана тук от свое име и от името на 24 народни – независими, които не знаят никога какво се сл… |
| 24.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Правя обратна процедура за първото предложение на господин Димитров. Става въпрос за това, че в 14,15 ч. имаме насрочена среща на Външната комисия и Комисията по европейските въпроси… |
| 17.01.2013 | 41 НС | Четиристотин и Тридесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин Радославов, уважаеми господин министър, колеги! Господин Радославов, Вие ме притеснихте с Вашето изказване. Ако имате информация, че се готви идеологическо обучение в детските градини, моля да го споделите с пле… |
| 09.01.2013 | 41 НС | Единадесета сесия Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Наистина в момента обсъждаме един изключително важен законопроект. Един законопроект с приемането или отхвърлянето на който ние можем да кажем дали се интересуваме от мнението на хор… |
| 30.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми господин Лаков, най-напред искам да благодаря на ръководството на Народното събрание, че точно днес – Андреевден, който по народния календар е Мечкинден, ние разглеждаме и връщаме една справедливост – запазваме мечките. … |
| 29.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин Иванов! Днес ние обсъждаме работата и искаме удължаване на срока на анкетната комисия, която трябва да каже защо не се случи строителството на АЕЦ „Белене”. Аз така разбирам и смятам, че това е правилната позици… |
| 22.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин Великов, дами и господа народни представители! Съжалявам, че със словото си преди малко може би внесох минорно настроение в залата, но ние сме се събрали тук, за да гледаме нещата в пълната им сериозност. Аз иск… |
| 22.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Надявам се, че тонът, който даде господин Корнезов в началото на тази дискусия, ще бъде този, който да изпълни изказванията на всички нас, които заставаме на трибуната. Факт е, че ве… |
| 21.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаема госпожо министър, дами и господа народни представители! Днешната дискусия е изключително важна не само поради това, с което завърши министър Караджова, а и поради важността на водата като стратегически ресурс,… |
| 16.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаема госпожо Нинова, честно да Ви кажа, чудя се справката, която представихте, защо я правите? В горския отрасъл от много години тече дебат каква да бъде политиката и каква да бъде основната линия на движение? Едно време прав… |
| 14.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Това, което искам да споделя във връзка със заглавието на предложения по-нататък текст за изменение и допълнение на закона е наистина шокиращо. Тези Преходни и заключителни разпоредб… |
| 08.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Репликите са интересни и аз ще започна с тази на господин Стоян Иванов. Господин Иванов, ще подкрепя Ваше предложение за въвеждане на диференцирани ставки. Съвсем ясно е, когато не е зададена политиката на служит… |
| 08.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители, по презумпция ежегодно парламентът приема най-важния политически закон – Законът за държавния бюджет, с който се решават или биха могли да бъдат решени мн… |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Искам да обясня своя отрицателен вот. Мисля, че такова решение в Народното събрание никой не е очаквал да бъде представено и подложено на обсъждане, гласуване и приемане. Всяка една … |
| 26.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и трето заседание | Благодаря, госпожо председател. Благодаря Ви, господин министър. Когато имаме прекалено много общи неща, те трудно се разделят помежду ни, така че съм съгласен с това, което казвате. Но нека да се върнем сериозно към темата. Смятам, че многократно декларирана… |
| 26.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и трето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Аз се надявам, че за министъра е останало нещо, което да каже и по моя въпрос, тъй като той доста си прилича със зададения преди малко от колегата Ди… |
| 25.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз искам да обясня пред залата – смятам, че това е важно и за стенограмата, защо не подкрепих на първо четене този законопроект и защо нито един от присъстващите в залата мои колеги … |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Михайлов! Искам да Ви направя реплика по няколко пункта от Вашето изказване. Аз не съм останал с впечатление, че държавата, която произвежда най-много референдуми, каквато е Швейцария, е тоталитарна държава. Та… |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Господин председател, благодаря на господин Костов за високата оценка, която даде на мен и на моя колега. Само искам да му кажа следното. Наистина, господин Костов, допуснах грешка и се извинявам. Не е било през 2000-а, а през пролетта на 2001 г. В Гранитната… |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз разбрах от господин Костов, че има направени ясни сметки за колко години ще бъде изплатена инвестицията, но не бяха казани при каква изкупна цена. Затова моята реплика… |
| 12.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин заместник-председател на Министерския съвет и министър на вътрешните работи, с последните изменения в Закона за движението по пътищата беше учреден Фонд за набиране на средства от глоби, наложени със средствата … |
| 03.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Предлагам от квотата на независимите народни представители да бъде избран народният представител Марио Тагарински. |
| 14.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър! Благодаря за отговора. Аз мисля, че точно това е стремежът на земеделските производители – при проверката на място те да могат да покажат как конкретно стоят нещата. За съжаление за поредна година се с… |
| 14.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и пето заседание | Благодаря. Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Земеделски производители от 10. Кюстендилски многомандатен избирателен район при посещенията ми в различни общини ме информираха за следния казус, свърз… |
| 24.07.2012 | 41 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа министри, уважаеми дами и господа народни представители! Най-напред искам да кажа, че изключително правилно решение е в началото на днешното заседание в пленарната зала дебатът по този вот да бъде предава… |
| 20.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми колеги, аз Ви благодаря за направените реплики. Смятам, че са изключително интересни, особено репликата на господин Давидов, и ми дават повод да изнеса един урок по география. Обикновено в по-близките до екватора зони и … |
| 20.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, мисля да върнем дискусията към по-реалистични неща. Да не търсим, господин Иванов, заговори, обслужване на интереси и други такива неща. Просто да погледнем къде се намираме. Намирам… |
| 19.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаема госпожо Фидосова, искам под формата на реплика да Ви помоля – смятам, че Правната комисия е тази, която при добро желание би могла да направи един наистина работещ Закон за политическите партии. Една работна група в рамк… |
| 22.06.2012 | 41 НС | Триста Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Правя процедурно предложение за промяна в поредността на приетия от нас седмичен дневен ред, като конкретното ми предложение е приетата от нас точка единадесета, а именно „Проект за… |
| 20.06.2012 | 41 НС | Триста Шестдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Предложението, което направихме за пореден път, се отнася до включването на единствения народен представител в това Народно събрание, а и във всички състави на Народното събрание от … |
| 12.06.2012 | 41 НС | Двадесет и шесто извънредно заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми господин Миков, изключително, с голямо внимание всеки път слушам Вашите изказвания, защото ги намирам за юридически коректни. Затова в настоящия момент не мога да се въздържа от това да не Ви направя реплика, тъй като в … |
| 12.06.2012 | 41 НС | Двадесет и шесто извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа! Уважаема госпожо Христова, от изказването Ви останах с впечатлението, че ще приемем текст, с който да регламентираме минималната скорост за движение по магистрала. Това определено не е така, нито по скоростните пъ… |
| 23.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин Тошев, аз съм съгласен и не мисля, че има някой, който е консуматор на хубави български вина, да не е съгласен с Вашето предложение. Репликата ми обаче е породена от нещо друго – основното производство, което все пак българската винена индус… |
| 17.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, уважаеми колеги! Господин Петков, правя Ви тази реплика с молбата да не изразяваме от тази трибуна съмнения, че това, което се приема като закон, няма да се спазва или ще се спазва. Спомнете си, че пред… |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | И аз го оттеглям. |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | И по двете – по застрахователна и по остатъчна оценка. Въпросът е, че не е по пазарна, която пишат тук. Влезте в живота, разберете проблемите и направете така, че наистина да отразяват трайни съществуващи в България обществени отношения. (Единични ръкопляскан… |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Знам, че сега не плащат. Ние говорим за преди 15 години. Говорим за държавния нотариат. Затова аз искам да подкрепя до голяма степен редакцията на госпожа Колева и група народни представители. Искам да развия пред Вас хипотезата с моторните превозни средства.… |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Правя последно изказване по основната част на този закон, защото виждам, че е безпредметно да се говори каквото и да било от трибуната. Разбирам, че идеята е да се приеме всичко така, както е, независимо колко уж… |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател! Господин Терзийски, не мислех да Ви правя реплика, но се оказа, че е необходимо да Ви я направя. Отговорете на господин Василев, че той не е разбрал, а не Вие, и това неразбиране се състои преди всичко за административните наруше… |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Аз само излязох да направя изказване, с което да кажа, че текстът, който се предлага от комисията, е текст, който предвижда само част от хипотезите, които не изброяват изцяло и напълно всички възможни хипотези. Няма да правя друго предложение, изтъквам пред з… |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! За разлика от досегашните си изказвания, сега ще направя едно мракобесно, както една колежка го цитира, изказване, и ще покажа, че законът просто не може да сработи. В текста, който … |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Не поисках прегласуване на моето предложение, защото то беше по-радикално, макар че аз го намирам за съвсем уместно. Най-правилната формулировка според мен трябваше да бъде „са били … |