| 11.04.2001 | 38 НС | Петстотин и второ заседание | За конкретния текст, защото д-р Игнатов оттегли първата част от предложението си, а втората фигурира в почти същия вид в ал. 3. |
| 11.04.2001 | 38 НС | Петстотин и второ заседание | Уважаема госпожо председател, аз наистина предлагам този дебат да бъде дебат за предизборната кампания и да спрем тази безмислена дискусия... |
| 11.04.2001 | 38 НС | Петстотин и второ заседание | Няма да я коментирам. В момента има текст, който казва, че новият рамков договор се сключва с инфлационния индекс, ако не се постигне споразумение. Сега, ако трябва някакво допълнително споразумение да се постигне тук и да го гласуваме, то става въпрос, ако н… |
| 11.04.2001 | 38 НС | Петстотин и второ заседание | Уважаеми господин председател, госпожи и господа народни представители! Първата част на този текст аз съм оттеглил. |
| 05.04.2001 | 38 НС | Петстотно заседание | Уважаеми господин председател! Имаме факт с две гласувания. Ако Вие сте забелязал някой да гласува с чужди карти, в хода на гласуването можехте да го отстраните. Гласуването е факт, обявено е и мисля, че нямате основание. |
| 07.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и седмо заседание | Проблемът с конкретното финансиране наистина е проблем на Закона за държавния бюджет, а не на този закон. Той регламентира субектите точно - кои финансират и кои болници. Освен това имайте предвид, че тези пари бяха заложени в общинските бюджети и то за доста… |
| 07.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, колеги народни представители! Аз мисля, че от мотивите става ясно точно за какво става въпрос, като ще подчертая освен това, че ние регламентираме и договорите, които ще сключат болничните заведения с общините, като там се уточн… |
| 30.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и Четвъртто заседание | Уважаеми господин председател, господин министър, уважаеми колеги! Разликата в моето предложение е, че в текста се влагат две неща допълнително - скъпоструващи лекарства, които се заплащат от републиканския бюджет и са регламентирани с една наредба от 30 окто… |
| 23.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, колеги народни представители! Представеният бюджет на Националната здравноосигурителна каса аз бих характеризирал с четири основни показатели, които може да се охарактеризират като стабилност, първо, на приходите в Националната … |
| 26.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | А индивидуалните практики? |
| 26.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Да добавим към текста: "и диспансерите". |
| 26.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги. В хода на уточненията с министерството стана ясно, че в хода на обсъждането евентуално има претенции да се включат освен диагностично-консултативните центрове и диспансерите, които подлежат на конкурс. Предлагам… |
| 26.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Уважаеми господин председател, моля в залата да бъде поканен заместник-министърът на здравеопазването д-р Атанас Кондурджиев. |
| 06.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и осмо заседание | Първо. Нищо все още не се случва, системата в момента стартира. Второ. Ние сме избрали действително системата с един Национален здравноосигурителен фонд, имайки предвид опита на по-либералните модели, които се пробваха например в Чехия. Защото държавата можеш… |
| 06.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и осмо заседание | Но мисля, че е по-добре и е по-достойно една политическа сила, като види нещо и види проблемите, да ги коригира. Защото, ако не го правим това, вие говорите, че нищо не правим! Така че мисля, че нашата позиция е по-достойна. И в момента визирам само Вас, защо… |
| 06.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и осмо заседание | Уважаеми господин Марангозов, аз наистина се надявах да стане една ползотворна дискусия. Тя обаче, мисля, че не стана. С цялото ми уважение към Вас ще Ви кажа, че там, където сте разбрали текстовете, Вие ги подкрепяте! Там, където не сте ги разбрали, не ги по… |
| 06.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и осмо заседание | Казах, че ще го оттегля още на комисията. |
| 06.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Целта на внесения от мен законопроект се свежда в три основни аспекта. Първото - това е вследствие на неколкократните дискусия в Комисията по здравеопазването, младежта и спорта … |
| 08.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и първо заседание | Ще Ви го дам, ако искате. Ако господин Корнезов оттегли предложението си... |
| 08.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, колеги народни представители! Аз мисля, че ал. 3 или трябва да се запази, или да се направи един текст, подобрение на нея, тъй като иначе ние ще криминализираме деянието на жертвите на престъплението, тоест на наркоманите. Сега … |
| 09.12.1999 | 38 НС | Триста Тридесет и трето заседание | И друго нещо. Явно не сте наясно, че има разлика между НОИ по начина, по който се изразходват средствата, и Касата. Защото Касата контролира разходите, които заплаща. |
| 09.12.1999 | 38 НС | Триста Тридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, господин министър, колеги! Както и при промените в Закона за здравното осигуряване, аз дълбоко се надявах, че ще започнем един смислен дебат най-после в залата по отношение бюджета на касата. Защото този дебат в комисията се пол… |
| 17.11.1999 | 38 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Не е така. |
| 17.11.1999 | 38 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Търговско дружество как се управлява? |
| 17.11.1999 | 38 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Нали има управител? |
| 17.11.1999 | 38 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Как да не може? Точно такъв е смисълът. Аз ще ви кажа какво променят тези текстове и ако министерството не беше ги внесло, аз щях да искам такава промяна между първото и второто четене. Става въпрос за наемните отношения на лекарите, които искат да работят на… |
| 17.11.1999 | 38 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Уважаеми доктор Баташки, Вие говорите неверни работи в момента. (Шум и реплики.) Прочетете внимателно текста. Явно не сте разбрали смисъла на променящия се чл. 102. Никой не е отменил правото на собственост на общините върху тия заведения за доболнична помощ.… |
| 17.11.1999 | 38 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Трето, тук има някои текстове в Закона за лечебните заведения, които, забележете, гарантират на работещите общопрактикуващи лекари и специалисти, че при желание от тяхна страна могат да вземат кабинетите под наем и да се регистрират да работят на индивидуална… |
| 17.11.1999 | 38 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Никой няма да уволнява кметове. Просто да си спазват задължения по договорите. |
| 17.11.1999 | 38 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми господин министър, госпожи и господа народни представители! С този законопроект ние действително отлагаме със шест месеца старта на здравната реформа и ще обясним защо го правим. Ние поемаме отговорността за това. … |
| 29.09.1999 | 38 НС | Триста и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, госпожи и господа народни представители! В становището на комисията общо взето бяха изложени и моите мотиви. Аз само бих добавил, че в момента тече регистрацията на тези лечебни заведения и съдилищата изискват за групова практик… |
| 24.06.1999 | 38 НС | Двеста Седемдесет и шесто заседание | Точно така! |
| 24.06.1999 | 38 НС | Двеста Седемдесет и шесто заседание | Те са на обособени части! |
| 24.06.1999 | 38 НС | Двеста Седемдесет и шесто заседание | Те са в същото заведение. Става въпрос, че в рамките на една сегашна поликлиника може да се появят няколко формирования - групова практика, засягаща т. 1, индивидуална практика - нает кабинет, засягаща т. 2. Тоест, те няма да са в едно заведение, те ще са зае… |
| 24.06.1999 | 38 НС | Двеста Седемдесет и шесто заседание | Не е така. В ал. 1 няма конкуренция. Точка 1 се отнася за персонала на приватизиращото се лечебно заведение. Това са диагностично-консултативни центрове, форми на групова практика. Те са юридическо лице с персонал и могат да кандидатстват без конкурс за тази … |
| 24.06.1999 | 38 НС | Двеста Седемдесет и шесто заседание | Аз правя предложение "за закупуване по реда на алинеи 1 - 3" да стане. |
| 24.06.1999 | 38 НС | Двеста Седемдесет и шесто заседание | Понеже след приемането на текста имаше доста спекулации и коментари, аз първо ще поставя следния въпрос - какво правим ? Ние създаваме един по-облекчен режим от съществуващия на работническо-мениджърските дружества като едновременно с това поставяме условие -… |
| 24.06.1999 | 38 НС | Двеста Седемдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, ще допълня това, което каза министърът. Този текст декларира свободата на избора на лекарите, които остават в сега съществуващата амбулаторна или, както вече я наричаме, извънболнична помощ, тоест формата, под к… |
| 27.05.1999 | 38 НС | Двеста Шестдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, колеги! Искам да разясня какво имахме предвид в комисията, като подкрепихме този текст, който виждате като предложение. Нашата постановка и убеждение е, че в перспектива здравните заведения, както по целия свят, ще се управляват … |
| 27.05.1999 | 38 НС | Двеста Шестдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, господин министър, госпожи и господа народни представители! Понеже въпросът наистина е фундаментален, аз ще репликирам д-р Марангозов, тъй като нататък членовете продължават с подобни негови предложения. Първо, не е вярно това, … |
| 29.04.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и четвърто заседание | Господин председател, уважаеми колеги! Във връзка с обсъждането на законопроекта за храните предлагам в залата да бъде поканен заместник-министърът на здравеопазването доц. Златарев. |
| 20.01.1999 | 38 НС | Двеста и Седемнадесето заседание | А по отношение на бюджета на Здравната каса, Вие много добре знаете, че тази година Здравната каса няма да плаща заплати. Така че недейте да правите сметка за тези 264 млн. лева. Когато тя започне да работи, ще са повече. |
| 20.01.1999 | 38 НС | Двеста и Седемнадесето заседание | Уважаеми д-р Баташки! Вие развихте една типична Ваша теза, че ние пак избързваме, че е трябвало да изчакаме икономическата ситуация, че щяло да стане по-лошо. Аз пък ще Ви кажа друго. Здравната реформа в България се забави и именно от липсата на реформи състо… |
| 20.01.1999 | 38 НС | Двеста и Седемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, господин министър, колеги! Д-р Марангозов, какво правят в новите условия болниците? Извършват здравни услуги, за които им заплаща касата, доброволните фондове, а също и някои от услугите се заплащат допълнително от пациенти и др… |
| 25.11.1998 | 38 НС | Двеста и второ заседание | Оттеглям го. |
| 11.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Мисля, че не можем да наречем едно лице "турист", което идва конкретно с цел лечение. Разбира се, една част от дейностите попадат под този знаменател, но не може, например, един чужденец, който е дошъл в клиника… |
| 03.06.1998 | 38 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Текстът за отпадане на израза "министърът на здравеопазването", който самият министър подкрепи, е следствие на това, че той наистина противоречи на Търговския закон. Не може министърът да определя кой ще участва в търговските дружества. В същото време въпросъ… |
| 03.06.1998 | 38 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз съм предложил текст в съответствие с чл. 90. В чл. 90 доброволното здравно осигуряване формира пет вида пакети дейности. Текстът е близък със Закона за застраховането, където се изискват различни капитали за … |
| 03.06.1998 | 38 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Аз твърдя, че с приетия текст ние ще принудим всички доброволно осигурени да си плащат двойно. Ще ви дам типичен пример. Ако по Националния рамков договор човек е осигурен примерно за един стандартен преглед при кардиолог, включващ кардиограма, преглед и т.н.… |
| 03.06.1998 | 38 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Аз защитавам тезата на основния текст, тъй като предложението на д-р Марангозов е една уловка. Ако се позволи това нещо, тези, които се осигуряват, ще се наложи да плащат двойно за едно и също нещо. Разбирате ли? Когато той задължително се осигурява по обхват… |