| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители! Мисля, че сегашният състав на Народното събрание има последна възможност да коригира собствената си съвест. Защото става дума за явна законова недостатъчност, за явна законова празнота, за … |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, тъй като ми се видя доста скромен дневният ред, затова предлагам да има още една точка. Разбира се, дневният ред бледнее без тази точка и затова ми се струва, че народните представители имат всички основания да подкрепят темата … |
| 27.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Днес е последният теоретически и практически шанс да се приеме проекторешението. Досега този шанс десетки пъти беше пропиляван. Според автора на племенните идоли Харолд Айзец, сега живеем във… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин министър! Аз искам да Ви благодаря за отговора, защото наистина това беше един съдържателен отговор, който разгледа проблема в цялост. Вие дадохте и историческия разрез на проблема, а така също внесохте теорет… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Аз също благодаря на министър Калчев за изключително сериозната подготовка и отношението, с което се е отнесъл към този сериозен въпрос. В същото време ми се ще, ако е възможно, малко повече да задели внимание за негативни тенденции, които са се очертали доту… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Членове 142, 143 и 144 от Конституцията на Република България уреждат статута на областните управи като административно-териториални единици за регионална политик… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Уважаема госпожо министър, струва ми се, че ако останем само на позициите проблемът да се реши на местно ниво, вероятно до 2015 г. перничани няма да имат свой театър, независимо каква финансова децентрализация ще получат в бъдеще. Според мен, ако в рамките на… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър, дами и господа народни представители! Задавам актуален въпрос за съдбата на Пернишкия театър, без да се водя от желание за опозиционни чувства, за опозиционна показност или опозиционна суета. Аз обичам… |
| 08.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Аз искам да благодаря за положените усилия, но ми се струва, че до момента те са по-скоро безрезултатни и може би разковничето на успеха се крие в това, което избягнахте да отговорите. Дали МВР има специализирано звено за борба с този вид специфична престъпно… |
| 08.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Толкова дълго чаках отговора, че ми се ще поне отговорът да бъде положителен. През лятото на 2004 г. от Дивотинския манастир “Света Троица” е извършена кражба на т… |
| 08.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Струва ми се, че въпросът наистина е изключително сериозен и като такъв го е възприел министърът на отбраната. Мисля, че повдигнатите въпроси заслужават изключите… |
| 08.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Всеки един проблем, свързан с проблемите на сигурността на Република България, независимо дали влияе пряко или косвено, е изключително важен. Приблизително хиляда… |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Аз мисля, че разговаряме за проблем, който е в началото на всяка тема за кадровата политика. Едва ли всяко кадрово решение трябва да бъде обвързано с решение на съответната съдебна инстанция. Би било пълен логически и политически абсурд, ако процедираме така,… |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Но трябва да отговорите! |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа министри, уважаеми дами и господа народни представители! Управлението не е оправдания, управлението не е констатации. Управлява се с управленчески опит и с многовариантни проекти. Управлява се с достойно име. Уп… |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | В края на мандата мисля, че всяко едно оправдание с предни състояния звучи повече от несериозно. Мисля, че не сега е моментът да казваме какво е станало преди 10, преди 20 или 30 години. Отговорността се носи в рамките на мандата. Мисля, че по темата "Балканк… |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Наистина чухме една ужасяваща картина, която навява само безнадеждност. Сроковете, които ще бъдат наложени като темпо от българското правосъдие, вероятно ще доунищожат и последните надежди на тези две предприятия, като цяло на “Балканкар холдинг”. Затова ми с… |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, дами и господа петнадесет народни представители, които уважавате парламентарния контрол! Абсурдна е ситуацията, абсурдна е политиката, която за такъв тежък проблем, какъвто безспорно е съдбата на "Балк… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Аз също благодаря. |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Аз все пак исках да попитам господин министъра, защото мисля, че отговорът беше значително по-добър от предния отговор, но не се изясни въпросът с геоложките проучвания - имало ли е, защото за мен е абсурдно да е нямало. Защото, ако не е проучвано това трасе,… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Заедно с народния представител Александър Арабаджиев решихме отново да поставим въпроса за окончателното изграждане на международната отсечка от пътя “с. … |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Аз също благодаря. |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Аз все пак исках да попитам господин министъра, защото мисля, че отговорът беше значително по-добър от предния отговор, но не се изясни въпросът с геоложките проучвания - имало ли е, защото за мен е абсурдно да е нямало. Защото, ако не е проучвано това трасе,… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Заедно с народния представител Александър Арабаджиев решихме отново да поставим въпроса за окончателното изграждане на международната отсечка от пътя “с. … |
| 25.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Наистина моята идея беше точно да формулирате проблема - че става дума за надлез. Но вероятно трябваше да има и отговор – кога би станал този надлез, на каква стойност е и въобще възможно ли е това да стане някога? Защото пак повтарям, наистина е особено проб… |
| 25.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър! Ще задам съвсем конкретен въпрос, който Вие сте получили още в началото на м. януари. Въпросът е изключително сериозен: защо народът нарече кръстовището в с. Драгичево, община Перник – у… |
| 25.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Принципно възразявам, уважаеми господин министър, защото названието на Вашето министерство е за регионално развитие и в случая другото министерство е в едно съподчинено отношение. Съжалявам, че това трябва да го дискутираме в края на мандата и нека да не демо… |
| 25.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Същата жестокост, извинявайте, уважаеми господине, проявихте и към предложението за предоставяне на средства за изгорелия пернишки театър. И предполагам, че това не е позитивна политика. Не се косете толкова много. Това е негативна политика и вие я реализират… |
| 25.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Зададох актуален въпрос за съдбата на главния колектор на гр. Перник с ясното съзнание, че политиката за изграждане е съзидателна, а политиката на замразяването н… |
| 25.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! На 19 януари т.г. зададох следния актуален въпрос: какви са възможностите за изплащане на възнагражденията на българите, ангажирани от консорциума “Интерпартньор”… |
| 18.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и пето заседание | Господин министър, мисля, че това е грижа, която касае и народните представители, и населението. Много жалко за местната власт и местния футболен клуб, които не са направили необходимото. Считайте днешното ми изказване за заявка за такъв проект. Аз съм удивен… |
| 18.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми госпожи и господа народни представители! Поставям на вашето внимание актуален въпрос, свързан със състоянието на спортната база в област Перник и възможностите за извършване на необходимото от… |
| 09.02.2005 | 39 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Темата, разбира се, е свързана включително и с настоящата гореща седмица, защото в нея се крие първопричината на ерозията към доверието на властта, защото когато говорим за царските имоти, за… |
| 13.01.2005 | 39 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Уважаеми господин Мирчев, Вие упорито не искате да разберете, че става дума за пропуснати ползи, които сега искате да представите като бъдещи ползи. Просто трябва да си признаете, че е закъснял графикът, че онзи, който в началото е планирал нещата, не си е ра… |
| 13.01.2005 | 39 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Струва ми се, че правителството в лицето на заместник-министъра определено подценява и Народното събрание, и проблема. Наистина това, което казаха и господин Благой Димитров, и господин Геор… |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Добре. Същността на проблема опира до това да не се крием в момента зад правилника. Конкретното ми предложение е да бъдат отпуснати 500 хил. лв. за ремонт на изгорелия театър "Боян Дановски" в гр. Перник. Надявам се на доброто ви отношение. Благодаря. |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Моето процедурно предложение е да бъде оформен нов параграф, в който да бъде записано… |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, мисля, че действате недемократично. Става дума за нещо, което животът и проблемите го раждат. Мисля, че опира до авторитета на българския парламент, включително и до Вашата лична позиция по проблемите на културата, защото по това… |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Имам изказване. |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Струва ми се, че стигнахме дотам да гоним проблема през вратата и да го пускаме през прозореца. На практика си задаваме въпроса потребно ли ни е допълнително матер… |
| 17.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, госпожи и господа народни представители! Това предложение има смисъл да се подкрепи и от една друга гледна точка. Преди няколко месеца, когато имах питане към министър Велчев за дълговете на общините,… |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин министър, уважаеми госпожи и господа народни представители! За втори път вземам думата по тази тема с надеждата, че министър Велчев ще обърне внимание на това предложение. Още повече, че то има определено конс… |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Аз съм съгласен с господин Василев само в първата част, че трябват по-специални грижи, а не политика на дискриминация към един областен център, какъвто е и гр. Перник. В същото време искам да заявя, че вероятно предишното управление има своите грехове, но мис… |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Както поиска господин Ляков, декларирам, че нямам политически, нямам и лични пристрастия към това предложение, което съм направил, но то касае жителите на гр. Перник. Когато човек гледа предл… |
| 03.12.2004 | 39 НС | Четиристотин и Тридесет и второ заседание | Предлагам да го подложите на гласуване. |
| 03.12.2004 | 39 НС | Четиристотин и Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, моят процедурен въпрос е следният. Тъй като тук е госпожа Лидия Шулева, аз имам същия въпрос по същата тема – за “Балканкар холдинг” и за съдбата на пернишките фирми. Ако не възразявате, да обсъдим и този проблем, след като мина… |
| 03.12.2004 | 39 НС | Четиристотин и Тридесет и второ заседание | Има опасност от саморазрушение. |
| 03.12.2004 | 39 НС | Четиристотин и Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин министър, аз искам да Ви благодаря за грижите, които искате да положите за 2005 г. И това е правилно, но то е част от цялостния поглед. Без да абсолютизираме, можем да твърдим, че можем да се окажем много по-богати на минало, отколкото на на… |
| 03.12.2004 | 39 НС | Четиристотин и Тридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми госпожи и господа народни представители! За Република България 2004 г. се оказа особено богата на тема “Крупни резултати от археологически разкопки”. Оказа се, че по тази тема и Перник не прав… |
| 01.12.2004 | 39 НС | Четиристотин и Тридесето заседание | Уважаеми господин председателю, тъй като това е любима тема на българския народ, необходимо е и писмено да я мотивираме – защо е необходимо да влезе в дневния ред проекторешението за създаване на Временна анкетна парламентарна комисия, която да извърши провер… |