| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | Господин председател, колеги! От името на Парламентарната група на ОНС искам почивка. Призовавам ви след почивката да приключим с обсъждането на закона и да отидем на църква, защото днес е Велики четвъртък. |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | И господин Величков каза това, което каза Димитър Абаджиев. |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Но в края на краищата това е съществен въпрос. Благодаря ви. |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Аз разбирам, завършвам, че този въпрос не ви интересува, защото по всички въпроси - и бюлетини, и ... |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Това е принципът за равнопоставеност в изборния процес. |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Ще стигнем и до 1991 г., госпожо Михайлова. Изглежда тук някои хора или не помнят, или не си спомнят достатъчно 1991 г. Коалиционното правителство на Димитър Попов беше създадено с политически договор. И в договора беше записано, че то ще съществува, докато с… |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Като е на всички държавата, тогава министър-председателят и министрите са на държавна служба. И това никога не е стояло под въпрос. На държавна служба! Изпълняват държавни функции и в ход на изборна кампания, когато те се кандидатират в едно политическо сърев… |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Обществена служба. А държавата какъв орган е, господин Абаджиев? Тя не е обществен орган. Държавата в случая е нищо, държавата е фикция, или тя е "нашата държава", държавата на сега управляващите. |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Господин председател, колеги! Откровено казано, вече не ми се взима думата. Тук се опитва да се прокарат неща, които за всеки е ясно, че са в разрез с изискванията на един демократичен изборен процес, но се търсят аргументи, логики - правни, неправни и т.н. Н… |
| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Така че, много ви моля, нека да бъдем демократи. Благодаря ви. |
| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Това въобще не е вярно, моля Ви! Не искам да влизам в пререкания. Така че нека да погледнем на въпроса от принципна гледна точка. Достатъчно много реакционни текстове има в този законопроект - и любимите ви цветни бюлетини, и любимата ви бариера и т.н. И не з… |
| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Господин председател, колеги! Аз бих искал, като принцип да поставя някои въпроси. Вижте, всеобщо е твърдението, особено от управляващото мнозинство, че се стремим да възприемем нормите на политическия живот в демократичните страни и европейския свят. Подписа… |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Господин председател, колеги! Аз съм направил предложение и нямах намерение да се изказвам. Ако питате мен, целият закон сигурно ще бъде променен в следващия парламент. Има маса въпроси и в този закон, и в закона за изборите, който ще приемаме. Но не е това г… |
| 20.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и осмо извънредно заседание | Доколкото разбирам семинарите ще решат проблемите. Семинарите да решат проблемите и може би наръчниците за агитация. По-нататък. Има също нещо, което съвършено ясно може да се констатира, това е, че е разсипана системата - кадрово, процедури, наличието на пси… |
| 20.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и осмо извънредно заседание | Говоря съвсем конкретно в момента. Задавам съвсем конкретни въпроси. Естествено, няма кой да отговори. (Шум и реплики от СДС.) |
| 20.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и осмо извънредно заседание | Вижте ги вестниците! (Показва купчина вестници на първата банка в блока на СДС.) |
| 20.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и осмо извънредно заседание | Ами направете му забележка, господин председател. |
| 20.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и осмо извънредно заседание | Ще говорите друг път. Къде ще говорите друг път? Може би като ме обвините, че съм нарушил националната сигурност ли, така ли? |
| 20.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и осмо извънредно заседание | Втора констатация. През целия мандат не се инвестира в сигурността. Икономисваше се от сигурността. Аз съм член и на Комисията по бюджет, финанси и финансов контрол, и на Комисията по национална сигурност и мога да ви кажа как се икономисваше от сигурността, … |
| 20.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и осмо извънредно заседание | На остров Аруба ще заминете Вие госпожо, защото Вие имате сигурно пари да заминете там. |
| 20.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и осмо извънредно заседание | Господин председател, колеги! Една тема, която действително прекалено много дискутираме, но изглежда, че ще е така, докато се намери начин да се справи някой с тези въпроси в България. Омръзна ми от демагогия. Въпросите не били политически. Че какъв е въпросъ… |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Едно съвсем кратко съображение във връзка с това, което каза госпожа Шопова, господин председател, колеги. Аз не съм от тези, които подписаха Конституцията, и имам страшно много възражения по нея - по устройствения й характер, правомощия на президента, начин … |
| 13.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и седмо извънредно заседание | Как да нямаме право? |
| 13.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и седмо извънредно заседание | Трябва да се направи регистър на служители на МВР и други подобни служби, които са извършили някакви деяния и те повече да не бъдат допускани под никаква форма на подобни служби. И понеже става дума за контрол, вижте, в цивилизования свят, освен парламентарни… |
| 13.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и седмо извънредно заседание | Внасяли сме ги, господин министър. Няма да се обаждат гражданите, как да се обаждат? Господин Арлин Антонов е внесъл тези мерки. Категорично настояваме за това Националната служба за сигурност и Националната служба за борба с организираната престъпност да изл… |
| 13.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и седмо извънредно заседание | Господин председател, господа министри, дами и господа! Един изключително важен проблем се превърна в политически дебат, но аз мисля, че той няма да получи онова качество, което българският народ очаква. И мисля, че управляващото мнозинство изтърва един момен… |
| 11.01.2001 | 38 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Господин председател, колеги! Никак не е приятно, че започваме тази година и тази сесия на Народното събрание с един такъв тъжен въпрос за обсъждане. Абсурдно звучи даже текстът на предложения законопроект - Народното събрание да осъществява някаква законодат… |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Аз никога не съм бил и никога нищо не съм подписвал освен документи срещу възродителния процес. А Вие сте работили за възродителния процес. Ето това е! Подписвал съм декларации, бил съм, доколкото в България е имало дисиденти, бил съм дисидент. А Вие бяхте ня… |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Казах, господин Соколов, ще се срещнем в съда! Има Закон за отваряне на досиетата. Ще се срещнем в съда, господин Соколов, там ще отговаряте. |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Аз казах категорично! И Ви призовавам в съда! |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Аз Ви шкартирах избора на Вас! Така че, господа, аз призовавам господин Соколов пред съда. И нека той да опровергае моето твърдение, нека той се погрижи за собственото си досие и за досиетата на десетки хора, които прикрихте във вашите редици, които са били с… |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Вие не се обаждайте, господин Агов, кандидат независим, подкрепен от тези, които... |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | На кое основание той отива като културнопросветен деец? Може би някога в ЦК на ДКМС това е било прието, но не сега, господин Соколов! (Шум и реплики в мнозинството.) Това е първият въпрос, на който Вие никога няма да отговорите, защото просто тези пари са изх… |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Господин председател, господа депутати! Нямах намерение да се изказвам, тъй като не желая да се занимавам с фигурата на господин Соколов, но стилът на господин Соколов ме накара да се изкажа. Започвам от по-простичкото. Господин Соколов е голям познавач на пр… |
| 10.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Господин председател, господа министри, дами и господа! Днеска, 10 ноември, е подходяща дата за дебати по този въпрос. Движението срещу тоталитарния режим в България беше вдъхновението през 1989 г. от Декларацията в Хелзинки. Декларацията в Хелзинки е, която … |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Направете една декларация, изкажете своята позиция. Да стане който иска, председател на Парламентарната група на СДС, който иска да става и да говори каквото си иска. И аз имам друго мнение. И аз не смятам, че по този начин трябва да се решават подобни пробле… |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Господин председател, колеги! Искам да ви кажа, че се чувствам неудобно в тази зала. Вижте, това нещо е извън всякаква демокрация, за която ние сме претендирали и сме се борили. Аз не съм от тези, които са съгласни с постановката на господин Сендов. Но това с… |
| 25.07.2000 | 38 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Господин председател, господин премиер, господа министри, колеги! Без съмнение този дебат е от изключително значение за България, за формирането на някаква българска позиция, българско отношение към събитията в света, около нас и за нашата сигурност. Но ние с… |
| 11.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и пето заседание | Колеги, аз благодаря на господин Петров, че цитира тези мои думи. Разбира се, той ги цитира без продължението. Но там става дума за един плавен и последователен преход. И по-нататък в продължението точно се казва, че на нас ни е необходимо да видим разчетите,… |
| 11.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и пето заседание | Генералният щаб има. |
| 11.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и пето заседание | Съгласен съм, забравих, извинявайте. Ще помоля за съвсем малко време. За да покрием едно стратегическо направление за минимална отбранителна достатъчност, за три-четири дни отбрана на България, са необходими до две бригади. Техният пренос, тяхното разположени… |
| 11.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и пето заседание | Това ли е времето ми, господин председателстващ? |
| 11.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и пето заседание | Господин председателю, господин министър, дами и господа, колеги! Най-напред бих искал да кажа, че аз всъщност съм много доволен от работата на Комисията по национална сигурност. Работихме много конструктивно и мисля, че заедно с представителите на Министерст… |
| 11.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Няма в момента. Българската държава и нейното правителство абдикира от своята основна задача, дефинирана от строителите на новата българска държава, да подкрепят своя бизнес, своите занаяти, своята търговия, своето земеделие. Това са думите на господин Петко … |
| 11.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и второ заседание | По кой начин ще стане това? Питам се аз накрая - не разбрах: каква е целта точно на нашата държавна политика и икономическа политика. Един бивш предводител на четата на Международния валутен фонд в България заяви, че първата цел на нашата 3-годишна програма е… |
| 11.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Господин председател, господа министри, дами и господа! Аз и моите колеги също сме изненадани от това, което ни се поднесе като отчет или - по скоро някакъв набор от отчети за изминалия период от време. Аз познавам отдавна господин Костов и знам неговите анал… |
| 08.04.1999 | 38 НС | Двеста Четиридесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, господин министър-председател, господин министър, господа депутати! Днес ние трябва да вземем отношение и решение по един изключително важен и отговорен за страната документ. В самото начало аз ще изразя становището на Парламент… |
| 07.04.1999 | 38 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Когато Вас Ви нямаше, господин Савов. |
| 07.04.1999 | 38 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Господин председател, господин министър-председател, господа министри, господа народни представители! Основната дума, която се чува днес, тези дни, е "отговорност". Аз искам да изразя позицията на Парламентарната група на Обединението за национално спасение. … |
| 07.04.1999 | 38 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Той е по-възрастен, човекът. |