| 08.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин Пирински, като цяло аз съм съгласен с Вашите аргументи, които чухме. Много внимателно следих и паралела, който Вие направихте след господин Стоилов във връзка с частните нотариуси и евентуалната възможност за злоупотре… |
| 08.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги! Аз много се радвам, че все пак в рамките на мандата на Тридесет и деветото Народно събрание ние успяхме в дневния ред да стигнем дотам, че макар и на първо четене да гласуваме този законопроект. Смятам, че той … |
| 08.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Благодаря. “ЗАКОН за ратифициране на Споразумението между Европейската общност за атомна енергия и държави-нечленки на Европейския съюз относно участието на последните в договореностите на Общността за ранен обмен на информация в случай на радиационна опаснос… |
| 08.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Предлагам да гласуваме и на второ четене законопроекта за ратификация. |
| 08.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Благодаря, госпожо председател. “Д О К Л А Д относно Законопроект за ратифициране на Споразумението между Европейската общност за атомна енергия и държави-нечленки на Европейския съюз относно участието на последните в договореностите на Общността за ранен обм… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Абсолютно точно и прецизно съм следил това. Вие създадохте една централизирана форма на корупция, която в крайна сметка все още съществува в нивата на държавната администрация, но както виждате – ние полагаме максимални усилия да се борим с нея и вътре в наши… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин Младенов, аз съм учуден от Вашето твърдение, че точно по време на нашия мандат, точно по време на управлението на НДСВ и ДПС корупцията била станала държавна политика. Явно Вие цитирате някое мое изказване от… |
| 23.11.2004 | 39 НС | Шестдесет и първо извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, аз подкрепям предложението, внесено от господин Жотев. Това е един дълъг дебат, води се вече четвърта година би ли могло или не би могло да бъде разграничен пропан-бутанът за битови нужди и като енергоносител в… |
| 28.04.2004 | 39 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Господин Севлиевски, имам реплика към Вас във връзка с току-що чутото. Вие говорите кои курорти биха станали национални. Тук става въпрос за дефиницията, тоест населени места. София също може да бъде национален курорт по смисъла на това, което се предлага. Мн… |
| 28.04.2004 | 39 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин Осман. Репликата ми е към Вас във връзка с Вашето изказване. Извинявайте много, но то ми прозвуча малко като: “Дайте да дадем!”. Ние имаме определени курорти, които са локомотива на нашия тур… |
| 17.03.2004 | 39 НС | Триста Тридесет и девето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател! Аз не знам дали, господин Клингов, съм в качеството на хората, които говорят неистини и в качеството на тези, които говорят лъжи. Не зная къде съм класифициран според Вашето изказване. Но категорично искам да кажа,… |
| 17.03.2004 | 39 НС | Триста Тридесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Да, уважаеми господин Димитров, действително миналата година извадихме от обхвата на Закона за обществените поръчки и мобилните оператори. Нека да припомня, че това стана на едно среднощно заседание, на което повечето от ко… |
| 17.03.2004 | 39 НС | Триста Тридесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Искам да защитя предложението, което сме направили по време на заседанията на Комисията по икономическата политика, и съвсем накратко да аргументирам каква е била нашата позиция, защо предлагаме в обхвата на Закона за обществе… |
| 17.03.2004 | 39 НС | Триста Тридесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Господин Пантелеев, слушах Ви внимателно и се опитвах да вникна в това, което искахте да споделите с нас, но не ми се отдаде съвсем. Ако правилно Ви разбирам, Вие твърдите в една от тезите си, че пътникопотокът не може да раст… |
| 29.01.2004 | 39 НС | Триста и Двадесето заседание | Господин председател, много Ви моля, отзад има поне шест карти, с които се гласува паралелно. Много Ви моля да се прегласува последното предложение. |
| 29.01.2004 | 39 НС | Триста и Двадесето заседание | Благодаря. Господин председател, правя процедурно предложение първо да гласуваме броя на плановите региони, защото считам, че всъщност от това насетне зависи гласуването на другите предложения. Това е моето процедурно предложение. |
| 29.01.2004 | 39 НС | Триста и Двадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Кошлуков, аз все пак не разбрах, в момента имаме едно предложение от страна на господин Соколов и група народни представители, имаме едно предложение, което е подписано от петима народни представители от НДСВ, има … |
| 29.01.2004 | 39 НС | Триста и Двадесето заседание | Благодаря, господин председател! Господин Иванов, моята реплика във връзка с Вашето изложение е следната. Както Вие споменахте, върху база на постановление на Министерския съвет от 1999 г. е стъпено и съответно върху тази база обаче, както Вие споменахте, пак… |
| 28.01.2004 | 39 НС | Триста и Деветнадесето заседание | Благодаря, господин председател. Господин Димитров, като цяло аз подкрепям Вашите аргументи. Още един път ще обърна внимание, предлагайки девет района, ние сме прецизирали не само областите, а и центровете, и считам, че от тази гледна точка би било добре вие … |
| 28.01.2004 | 39 НС | Триста и Деветнадесето заседание | Благодаря, господин председател. Господин Соколов, имам една реплика към Вас. Като цяло ние, народните представители от Старозагорски избирателен район, подкрепяме философията на Вашето предложение, но тук се сблъскваме със следното. Вие като цяло не подкрепя… |
| 04.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Благодаря, госпожо председател. Правя противно процедурно предложение, тъй като има внесена само една кандидатура в случая и смятам, че гласуването трябва да се извърши както предлагаме. Благодаря. |
| 02.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин Стоилов, един от основните въпроси във Вашата теза беше , доколкото разбрах, дали въпросът е политически или технически, тоест, свеждаме ли го ние към графата въпроси от техническо естество. Моят отговор е: би било добре, ако т… |
| 02.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председателстващ. Уважаеми колеги, господин премиер, господа министри, с много голямо внимание слушах изказването на господин Агов. Този пример, който дадохте, бих казал, че е изключително подходящ пример. Защо ние бяхме попитани, защо б… |
| 11.09.2002 | 39 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз нямах намерение да вземам думата, обаче господин Стоилов постави един въпрос, по който искам да взема незабавно отношение. Той е пряко свързан с материята, която обсъждаме в момента. Той е във връзка с подкомисията за ко… |
| 07.06.2002 | 39 НС | Сто и Петнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Правя процедурно предложение парламентарният контрол да започне след приключване на текущата точка от дневния ред. Благодаря ви. |
| 07.06.2002 | 39 НС | Сто и Петнадесето заседание | Това е въпросът, който аз бих искал да задам, не знам дали мога да добавя, с удоволствие: има ли санкция отгоре, има ли благословия отгоре? За мен не може да не е така. Знаейки субординацията в кабинета и в парламентарната група през този 4-годишен период, за… |
| 07.06.2002 | 39 НС | Сто и Петнадесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, господин Костов! Днес разглеждаме Доклада на Временната анкетна комисия за проучване и комплексна оценка на работата на Държавно предприятие "Ръководство на въздушното движение". В този докл… |
| 23.01.2002 | 39 НС | Шестдесет и трето заседание | Благодаря. Уважаема госпожо председателстващ, уважаеми колеги! В настоящия си вид Законът за обществените поръчки има редица дефекти, които водят до следните неблагоприятни за обществото резултати - корупция и унищожаване на конкуренцията при възлагане на общ… |
| 05.12.2001 | 39 НС | Петдесето заседание | Оттеглям своето предложение. |
| 05.12.2001 | 39 НС | Петдесето заседание | По § 7 предлагам отлагане на гласуването. Благодаря. |
| 05.12.2001 | 39 НС | Петдесето заседание | Какво нещо няма? |
| 05.12.2001 | 39 НС | Петдесето заседание | Искам да направя процедурно предложение текстът да се гласува впоследствие, след като направим още консултации. Тоест, да преминем по-нататък. |
| 29.11.2001 | 39 НС | Четиридесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, искам да предложа да прегласуваме текстовете на чл. 92, тоест § 18, респективно чл. 105, ал. 2. Както правилно отбеляза господин председателят, не би могло прехвърлянето на собствеността върху потребителите да … |