| 02.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и шесто заседание | Господин председател, току-що за пореден път се наруши правилникът на Народното събрание и се налага диктат над българската опозиция. Правилникът много ясно посочва в чл. 40, ал. 7, че предложенията, които парламентарните групи правят на негово основание, не … |
| 20.04.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и второ заседание | Благодаря, господин председателю. Вчера в Народното събрание е бил разпространен документ, озаглавен “Опорни точки по разширяването на Европейския съюз: Турция”. Този документ практически е анонимен. В неговия край е посочено, че е изготвен от дирекция “Еврои… |
| 04.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Затова моля, искам да поискам, когато се допускат лица – представители на изпълнителната власт в пленарната зала, задължително да вземат думата и да вземат отношение по обсъжданата тема. Благодаря. (Реплики.) |
| 04.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | И ще си махам с пръст колкото си искам! Не може така да идват чиновници тук и да ни слушат как дебатираме. Те са дошли да ни кажат за какво става въпрос. |
| 04.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Точно за много сериозно нещо говоря – че когато тук влизат представители на изпълнителната власт, не са дошли на гости, а са дошли да представят пред Народното събрание законопроекта. (Реплики от народния представител Анелия Атанасова.) |
| 04.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Точно съм сериозен, не ме репликирай! |
| 04.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | ... но да се изказват по същество по закона, а не просто да идват тук на гости, да сядат отзад и после вкъщи да кажат: миличко, днес ходих и бях в пленарната зала на Народното събрание. Това е нещо... |
| 04.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Затова искам да Ви направя следното предложение. Много пъти съм взимал отношение, когато се канят длъжностни лица в пленарната зала и често сядат отзад в галерията, седят, слушат целия дебат, след което стават и си отиват. Съгласен съм донякъде по вътрешно уб… |
| 04.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Трябва много внимателно да се подхожда към такива въпроси. |
| 04.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Искам да кажа, че в момента създавате нова практика за българския парламент. |
| 04.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Благодаря, господин председателю. Господин Димитров, взимам тази реплика, защото просто съм отвратен от Вашето лицемерие. Как може преди пет минути да сте щракали на три пулта и тук да говорите постоянно как основната Ви цел в този парламент била да се борите… |
| 08.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Благодаря, господин председателю. Господин Стоилов, не разбрах точно какъв е проблемът и за кого е проблемът. Проблемът е в това, че англичаните, германците и турците сега не могат да си купуват земя в България и затова трябва да им решим проблема и да ги обл… |
| 08.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Това са процедурни хватки. |
| 08.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Как да отговоря сега? |
| 08.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Към мен трябваше да отправите тая реплика. |
| 08.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Благодаря, господин председателю. Ние от партия “Атака” смятаме, че разрешението, което беше дадено за продажба на свещената българска земя на чужденци с изменението в Конституцията за едно от най-големите национални предателства, което беше сторено от предиш… |
| 08.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Благодаря, господин председателю. Мисля, че вече става ясно и на моите колеги, че твърдо съм решен този текст от правилника, който е, да се спазва. Затова предлагам да се подложи на прегласуване гласуването, защото гласуването надхвърли много над една минута,… |
| 08.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Благодаря, господин председателю. Искам да приканя представителите на вносителя да дойдат тук и да представят законопроекта. Защото иначе за какво са дошли? Да седнат отзад в галерията и да си говорят, даже да не ми обръщат внимание в момента, и да се изгавря… |
| 08.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Господин председателю, отново беше нарушена разпоредбата на правилника, че гласуването не трябва да продължава повече от една минута. Затова Ви призовавам да подложите на повторно гласуване това процедурно предложение и, ако отново не бъде установен наличният… |
| 08.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Благодаря, господин председателю. Не мога да разбера защо Министерският съвет с този проект за изменение на Закона за нормативните актове, който внася, се опитва да направи едни козметични проекти, които отново са свързани с някакви изисквания за европейската… |
| 08.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | “СТАНОВИЩЕ на Комисията по европейска интеграция относно Законопроект за изменение и допълнение на Закона за нормативните актове, № 602-01-91, внесен от Министерския съвет на 31 октомври 2006 г. На свое редовно заседание, проведено на 9 ноември 2006 г., Комис… |
| 23.02.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. „СТАНОВИЩЕ На Комисията по европейска интеграция относно проект на Закон за ратифициране на изменението и допълнението на Конвенцията за достъпа до информация, участието на обществеността в процеса на вземането на решения и до… |
| 23.02.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Правя процедурно предложение за прегласуване, защото, както и вчера споменах, чл. 55, ал. 1, изречение второ от правилника гласи: „Времето за гласуване по чл. 53, ал. 1, т. 1 е до една минута”. В случая гласуването продължи мн… |
| 21.02.2007 | 40 НС | Двеста и Двадесето заседание | Господин председател, в чл. 55, ал. 1, изречение второ от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание пише: “Времето за гласуване по чл. 53, ал. 2, т. 1 е до 1 минута, но не по-малко от 15 секунди”. Когато на часовника на електронното табло … |
| 21.02.2007 | 40 НС | Двеста и Двадесето заседание | Господин председателю, предвид изключителната важност на решението, което предстои да вземем за изпращане на български войници зад граница, правя процедурно предложение гласуването да стане по реда, предвиден в чл. 53, ал. 2, т. 3 със ставане от място и казва… |
| 21.02.2007 | 40 НС | Двеста и Двадесето заседание | Процедура! |
| 21.02.2007 | 40 НС | Двеста и Двадесето заседание | То е свързано, господин председател. Моля, заповядайте да кажете къде е развитието. Ако не в друго, поне коя българска фирма е получила проект за следвоенно развитие на Ирак, макар че тя, войната, въобще не е свършила и не й се вижда края, и никога няма да св… |
| 21.02.2007 | 40 НС | Двеста и Двадесето заседание | Няколко десетки хиляди, кой ще бъде съден за единия милион цивилни жертви, които са дадени досега във войната? Това вас не ви ли интересува? Цели семейства заличени и избити. Това е истинското престъпление срещу човечеството. Всички вие говорите за чудесното … |
| 21.02.2007 | 40 НС | Двеста и Двадесето заседание | Благодаря, господин председателю. Аз правя тази реплика на господин агент Сидер, защото разбрах неговата голяма болка – че ако в Северен Ирак се появи кюрдска държава, това ще бъде изключително зле за кюрдските територии, които са на територията на днешна Тур… |
| 21.02.2007 | 40 НС | Двеста и Двадесето заседание | Средния Изток. А, между другото забравих да спомена, между държавите в коалицията била и Афганистан. Афганистан имала армия! Да, американската армия има Афганистан. Ами така е много лесно – да си превземем 4-5 страни за Щатите и ние да участваме с тях и след … |
| 21.02.2007 | 40 НС | Двеста и Двадесето заседание | Благодаря, господин председателю. Не знам защо днес имам чувството, че българското Народно събрание се превръща във функция на временното коалиционно ръководство. Какво правим днес тук?! Господин Кирчев се подмаза на Съединените американски щати и си тръгна о… |
| 21.02.2007 | 40 НС | Двеста и Двадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Не съм вярвал, че ще го кажа, но аз съм напълно съгласен с Вас, че този законопроект и този проект за решение са изключително важни. Вие поканвате народните представители да присъстват в залата, но аз смятам, че разглеждане… |
| 09.02.2007 | 40 НС | Двеста и Шестнадесето заседание | Господин председател, аз споделям позицията на колегата Янев за това, че този дебат трябва да бъде излъчван пряко по българските медии и затова правя процедурно предложение за пряко включване по Българското национално радио и Българската национална телевизия. |
| 08.02.2007 | 40 НС | Двеста и Петнадесето заседание | Господин председателю, отново Ви обръщам внимание, че на второ четене е абсолютно недопустима процедура по прекратяване на разискванията. Има записани за изказвания още близо 10 народни представители, които могат да изкажат мнение, различно от това, което дос… |
| 19.12.2006 | 40 НС | Двадесето извънредно заседание | Минималното изискване, според мен е министър-председателят и неговите заместници и също така всички други министри, които в момента се намират в София. Те ще имат възможност да дойдат по време на почивката на заседанието на Народното събрание. Така че моето и… |
| 19.12.2006 | 40 НС | Двадесето извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Първо, искам да кажа, че в тази зала съм бил свидетел председателят Пирински да отклонява предложения за прекратяване на дискусията по време на второ четене като недопустими, докато има народни представители, които искат да се… |
| 18.12.2006 | 40 НС | Деветнадесето извънредно заседание | Да, защото иначе няма да мога да гласувам. |
| 18.12.2006 | 40 НС | Деветнадесето извънредно заседание | Господин председател, доколкото ми е известно, когато има предложение за отпадане на текст, то трябва да бъде гласувано отделно от останалите текстове. Затова предлагам да повторим гласуването, да гласуваме отделно предложението за отпадане и отделно останали… |
| 18.12.2006 | 40 НС | Деветнадесето извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Да, това е едно от, така да се каже, положителните неща по присъединяването към Европейския съюз. За да направим един експеримент как точно ще бъде третирана България като нова страна членка, предлагам на Вас, на кабинета, на к… |
| 18.12.2006 | 40 НС | Деветнадесето извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Тези текстове засягат една голяма, важна новост – така наречените биометрични данни в личните документи. Пръстовите отпечатъци като биометрични данни представляват особен вид лични данни, които трябва да бъдат съхранявани по ос… |
| 07.12.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и седмо заседание | „На свое заседание, проведено на 17 ноември 2006 г., Комисията по европейска интеграция разгледа Законопроект за изменение и допълнение на Закона за собствеността, внесен от Министерския съвет. От страна на вносителя законопроектът бе представен от госпожа Се… |
| 21.11.2006 | 40 НС | Шестнадесето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател, че отложихте отрицателните вотове след второто гласуване, защото искам да кажа пред целия български народ, който все още гледа по телевизионните екрани: ето затова гласувах против тази конституционна промяна. Ето го кворумъ… |
| 15.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Госпожо председател, моля да направите забележка на министъра за неговия немного дипломатичен тон спрямо народните представители, неговата ирония. Да, не е откритие за мен, господин министър, че има дежурни жандармеристи. Тук става въпрос за служителите на из… |
| 15.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Благодаря, госпожо председател. На 25 юли 2006 г. българският гражданин С.Б. се отправя към административната сграда на НДК, по-специално към израелското посолство с цел да търси помощ за своя бизнес, който е износ на българска селкостопанска техника в чужбин… |
| 15.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Благодаря, госпожо председател. Личи си, че в училище добре сте се научили да четете, господин министър, но дали сте се научили да имате собствено мнение? Аз не можах да разбера какво Ви е мнението за това, че една седмица полицаи могат, небрежно занимавайки … |
| 15.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин министър, за да не калтачим униформата, на която Вие толкова държите, но я използвате много неразумно, задавам следния въпрос: в края на м. август трима служители на МВР в София са извикани на адрес в кв. “Христо Ботев… |
| 15.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Не получих ясен отговор защо полицията репресира симпатизантите на “Атака”, когато те изразяват своето политическо мнение? Настоявам за отговор на този въпрос. |
| 15.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин министър, ние в „Атака” разполагаме със снимки, на които се виждат не възрастни жени, а доста яки млади мъже, които държат симпатизантите на „Атака” и ги отвеждат насила – цивилно облечени. Тези снимки излязоха не само… |
| 15.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Благодаря, госпожо председател. Дами и господа народни представители, господин министър! На 15 август 2006 г. двама членове и четирима симпатизанти на партия „Атака” бяха арестувани в гр. Варна по време на церемония по откриването на ремонтирана отсечка на бу… |
| 13.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и трето заседание | Искам това прегласуване, за да напомня на уважаемите народни представители от мнозинството какво се случи вчера. Конституционният съд отмени това, което те твърдяха, че е велико постижение на тяхната юридическа мисъл. Искам да напомня, че сега отново говорим … |