| 11.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | На РМД-тата трябва да се извините. |
| 17.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и четвърто заседание | Не съм съгласен. |
| 17.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и четвърто заседание | Но това е държавата. |
| 11.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Миков, бих искал да Ви кажа, че такива настроения, каквито Вие предусещате, няма в залата. Напротив, самото решение на комисията Ви показва, че с 12 гласа сме подкрепили ветото на президента. Това е по една… |
| 11.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Водният регулатор … |
| 11.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Не сме се отказали. |
| 11.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Своята мрежа, изградена по закон. |
| 11.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Искам да Ви кажа, господин Маринчев, че единият от водопроводите е от римско време. Аз ще се изкажа след малко и ще ви обясня и другите неща, но искам правилно да бъда разбран: тези 25% не могат да бъдат догма, както някой се опитва да наложи. В другия закон … |
| 11.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа, колеги! Бих искал да кажа на господин Благой Димитров, че има доста верни неща в това, което той констатира. Но, господин Димитров, като че ли в края на краищата отговорът е малко по-различен от това… |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | А Чорни! |
| 12.01.2005 | 39 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Тридесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми дами и господа колеги! Бих искал да ви кажа, че това, което на комисия се разисква за “другите нужди” и “други съоръжения”, които се използват към водоснабдителните системи, комисията беше на единно мнение, че тов… |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Бих искал да развия пред вас въпроса с вътрешното компенсиране, който комисията е подкрепила, какво съм имал предвид, когато го предложих. Позволил съм си да … |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Водният регулатор ще реши това. |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Да, изловили сме. Ако желаете, ще Ви дадем справка. Аз съм получил справка колко има. Има 5600 заведени дела вече спрямо неизрядни платци на вода, господин Миков. Това е един огромен бум – само в Пловдивска област са 5300. Тоест, постепенно това ще се нормали… |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Уважаема госпожо Манева, наистина по първата част, за която Вие говорихте – за Габрово и за Търново, там функционираха водни сдружения, както знаете, които след к… |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Благодаря, господин председателю. Господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин Миков и уважаема госпожо Манева, с някои от изказаните твърдения донякъде бих могъл да се съглася. При разглеждане на водния регулатор наисти… |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз очаквах от госпожа Ваня Цветкова, че ще обясни и на колегите от БСП каква е разликата между емисии и имисии – едното е излъчване от точков източник или тръбопровод, емисията, а имисиията е концентрацията, която се създав… |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Да, и сега е още по-пълна. Господин председателю, ако може да направите бележка – от място да не се правят бележки. Обясняваме Ви, госпожо Масларова, неща, за които сме се събрали тук, по питането, което сте внесли. В момента ние не правим никакъв политически… |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаемата от мен госпожа Манева потвърди това, което казах преди малко. Наистина не исках да засягам политически елементи, исках просто технически да обясня на гражданите. Ние не се оправдаваме, не заставаме в положението … |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Това правителство ви обяснява, че тротилът представлява тринитротулуол. Там няма сяра. Другото е хексоген. Има азот и нямаме превишение на тези емисии, които се следят на 24 часа. Второ, дори минимални концентрации от хексоген, които не биха изгаряни или коит… |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Госпожо министър, господин министър, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми колеги! Министерството на околната среда и водите вече четвърта година доказа чрез приетата национална програма и нейното изпълнен… |
| 23.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и първо заседание | Разликата е такава, че не подкрепяте инкриминирането на кражбата на вода. Аз мисля, че тук би трябвало логически да поставим въпроса и за собствеността на мерните прибори, които са за отчитане на разхода на вода. Това е един много важен въпрос, добре е, че Ви… |
| 23.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и първо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Господин министър, дами и господа народни представители! Уважаеми господин Миков, на няколко пъти по въпроса, свързан с водите, Вие наистина защитавате една позиция, която в два случая се различава малко и аз бих Ви припом… |
| 23.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и първо заседание | Този хаос става от липсата на регулация. Тази регулация трябва да е единна за страната. Същевременно говорите за контрол на качествата на водата. Да, качеството на водата се следи по редица показатели, които мога да изброя: цветност, мътност, по Рубльовска ск… |
| 23.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и първо заседание | Благодаря, господин председател. Господин министър, уважаеми колеги! Това, което последно каза госпожа Литрова, още веднъж идва да покаже силната и остра липса на регулатор във водния сектор. От всичко, което чухме, госпожо Литрова, Вие отново затвърдихте вяр… |
| 23.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Бих искал да споделя някои виждания по изказването на госпожа Манева. В голяма част от критиките госпожа Манева е права, но да се върнем там, откъдето тръгнахме. Ние започнахме да р… |
| 23.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и първо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. “Д О К Л А Д относно Законопроект за регулиране на водоснабдителните и канализационните услуги, № 402-01-20, внесен от Министерския съвет на 14.04.2004г. На свое редовно заседание, проведено на 12.05.2004 г., Комисията по … |
| 28.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и девето заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин Нихризов е напълно прав, когато говори за удължаване на срока. Ще потвърдя това със следното. Тази година са предвидени по ИСПА около 64 милиона евро, които ще бъдат инвестирани във ВиК-та за подмяна на централни водоп… |
| 28.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми д-р Кацаров, искам да Ви поздравя за брилянтния анализ. Страшно ме учудихте, напипахте точните моменти в изменението на този законопроект, което искаме да направим. Не съм очаквал от човек, който не е специалист по … |
| 28.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Искам да направя реплика на господин Димитров. Съжалявам, че Комисията по медиите трябва да прави бележки по водите и разбирам защо някои неща не са ви ясни. Става въпрос за нещо друго. Ако господин Благой Димитров се върне … |
| 12.03.2004 | 39 НС | Триста Тридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател! Господин министър-председател, уважаеми дами и господа министри! Искам да обоснова днес моя отрицателен вот, за да покажем желанието на нашата парламентарна група и на нашата коалиция да работим за избирателите си. Какво ви… |
| 29.01.2004 | 39 НС | Триста и Двадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз бих искал да отправя реплика, която да звучи в няколко направления. Едното от тях е, че в другите региони също има избиратели. Ако някой се опитва да присвои правата на избирателите в даден район или регион, мисля, че е … |
| 20.12.2003 | 39 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз бих искал да подкрепя колегата Великов, че до момента запазваме съществуващото положение, когато темата за вноса на препарати за растителна защита се определя от министъра на земеделието и горите. Не можем за вноса на бо… |
| 28.11.2003 | 39 НС | Триста и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Госпожо министър, с удоволствие вземам думата за реплика, за да Ви благодаря за изчерпателното представяне на пълната информация за всички български граждани, които в последните седмици бяха свидетели на едно затъмняване на… |
| 28.11.2003 | 39 НС | Триста и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаема госпожо министър, уважаеми дами и господа народни представители! Бих искал да поставя един въпрос, който в последно време беше тиражиран в медиите, а именно усвояването на средства от ИСПА. Уважаема госпожо министъ… |
| 21.11.2003 | 39 НС | Три Стотно заседание | Там, където работят заедно и където работят ръка за ръка, всичко върви нормално. Там, където не върви, там можем да търсим техните проблеми. Но да кажете, че никъде не се работи и никой не работи, това означава да си изкривите душата, да не казвам да излъже ч… |
| 21.11.2003 | 39 НС | Три Стотно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин премиер, уважаеми господин президент, дами и господа народни представители, уважаеми дами и господа министри! Вземам думата, за да направя реплика на господин Кошлуков и да му кажа, че той е човекът, който … |
| 15.10.2003 | 39 НС | Двеста Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. "ДОКЛАД на Комисията по енергетика относно Законопроект за ратифициране на Гаранционното споразумение (проект "Топлофикация – Перник") между Република България и Международната банка за възстановяване и развитие № 302-02-65, в… |
| 15.10.2003 | 39 НС | Двеста Осемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. “ЗАКОН за ратифициране на Гаранционно споразумение (проект “Топлофикация” – София) между Република България и Международната банка за възстановяване и развитие Член единствен. Ратифицира Гаранционно споразумение (проект “То… |
| 15.10.2003 | 39 НС | Двеста Осемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. "ДОКЛАД относно обсъждане на Законопроект за ратифициране на Гаранционно споразумение (проект "Топлофикация – София") между Република България и Международната банка за възстановяване и развитие, № 302-02-55, внесен от Мин… |
| 01.10.2003 | 39 НС | Двеста Осемдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Бих искал да обърна внимание, че областните управители по принцип са държавни чиновници и са назначени от правителството, както и министърът на енергетиката. Така че тук нямаме някакво качествено изменение. Колкото до кмето… |
| 24.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Госпожо Дончева, в Правната комисия се опитах да обясня някои неща за водите, но тъй като там са предвидени основно само глоби и почти никъде нямаме по-сериозни наказания, да въведем такова наказание. Тогава изрично Ви каза… |
| 24.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. И аз благодаря на господин Соколов за направените бележки и за поддръжката на моето първо предложение. Аз мисля, господин Соколов, че наистина не разполагам с достатъчно голям юридически екип и това, което съм предложил, мо… |
| 24.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Моите предложения могат да бъдат групирани в две части. Първата част е предложения за промяна в санкциите при пожари, които касаят запалени гори или други имущества със значителна стойност. Втората група от моите предложен… |
| 17.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Имам предвид, че има и зимни сезони, когато трудно ще може да се извършва това транспортиране и обработка. Благодаря ви. |
| 17.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Да, да заменим “6” с “9”. |
| 17.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Отнася се за чл. 79, т. 6. Просто времето е много кратко, а от практическа гледна точка операциите, които трябва да се извършат, може би с тези шест месеца ние залагаме тук малко по-кратък срок, отколкото технически би им бил необходим. Нека да помислим дали … |
| 17.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз бих искал да помоля колегите в залата да обърнат внимание на чл. 79, т. 6, където е казано, че “Отпадъците се съхраняват и оползотворяват в срок не по-дълъг от шест месеца от датата на внасянето им и по начин, изключващ … |
| 17.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | И аз оттеглям своето предложение. |
| 17.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Господин председател, аз оттеглям моето предложение. |