| 19.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и осмо заседание | Кафето, което са пили господин Борисов и господин Места, явно е било доста силно и явно не е било само едно. Днес Вие доказахте, че трите партии сте едно и също нещо. Доказахте го за пореден път с Вашето гласуване. (Единични ръкопляскания от „Атака”.) |
| 19.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, гласувах „против” това предложение, тъй като ние от „Атака” сме против поредният кадър от ДПС да влезе във властта. Това беше казано и от моя колега Десислав Чуколов. Искам да питам колегите от ГЕРБ: не зная к… |
| 19.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, искам да направя тази реплика, за да кажа, че партия „Атака” подкрепя не закона на Йовчев или на когото и да е друг, а един закон, който се подкрепя от българските полицаи и е единствено и само в интерес на … |
| 19.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и осмо заседание | Госпожо председател, уважаеми колеги! Господин Ненков, от години се опитвате – и Вашето правителство, и сегашното, и три правителства назад, да настроите българската полиция срещу партия „Атака“. (Силен смях и шум от ГЕРБ.) Не се смейте, защото превърнахте бъ… |
| 19.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Първо, искам да Ви кажа вчера как хубаво се бяхте сговорили трите партии, без „Атака“, и тихичко и кротичко си стояхте тука. (Шум, смях, оживление.) Днес ще си избодете очите. Относно ветото, първо, искам да отбе… |
| 18.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Ще бъда кратък. Благодаря Ви, че ми дадохте възможност за тази процедура. Ако на някого – от тези, които наблюдават какво се случва в пленарната зала, не му е станало ясно всъщност коя е тройната коалиция (шум и реплики от Г… |
| 18.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и седмо заседание | Не виждам защо бягате от тази точка, защо сте против това да се изгласува? Нека всички български полицаи да видят кой се грижи за тях и за техните права като такива. (Силен шум. Възгласи: „У-у-у!”) Ние от „Атака” настояваме тази точка да бъде гласувана, за да… |
| 18.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и седмо заседание | Хората отляво, които искаха тази точка да мине, сега не искат. (Реплики от ГЕРБ.) Тук виждаме изказвания, някакви шизофренични, на ГЕРБ и на БСП. (Силен шум и реплики.) Аз не мога да разбера какви срещи сте правили и какви разговори сте водили, но това нещо, … |
| 18.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и седмо заседание | Колеги, аз не мога да разбера – явно тези срещи, които правите между ГЕРБ и БСП, наистина Ви се отразяват зле. |
| 18.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и седмо заседание | Защо нямам право? |
| 18.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Излязох да кажа, че гласувах „против” отпадането на тази точка. (Силен шум и реплики.) Всички мои колеги гласуваха „против”. |
| 30.05.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Уважаема госпожо министър, искам само да Ви кажа за данните, които сте получили от вашите колеги по места за общия водомер, който се слага в началото на ромския квартал, защо се прави това. Защото хората, които работят във ВиК, са недопускани в циганския квар… |
| 30.05.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо министър! През последните няколко години все повече ВиК дружества в България натрупват задължения в огромни размери. Според официалните становища на ръководите… |
| 08.05.2014 | 42 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Ако нашият държавен глава... Ако нашият, за съжаление, казвам „държавен глава”, имаше доблестта и достойнството да дойде тук, в залата на Народното събрание, и да даде отчет не пред нас, пред гражданите на България, които са го избирали, какво всъщност е прав… |
| 08.05.2014 | 42 НС | Сто и Седемнадесето заседание | ...която, за съжаление, е президент на Република България (шум и реплики от ГЕРБ), няма да имате нищо против създаването на тази комисия. |
| 08.05.2014 | 42 НС | Сто и Седемнадесето заседание | На няколко пъти се въздържах да изляза тук и да отговоря на Вашите безсмислици, които цял ден говорите, (реплики от ГЕРБ) и занимавате народните представители, но този път вече излязох и го направих. Не знам коя нощна програма имате предвид, аз знам за една В… |
| 08.05.2014 | 42 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Да, удължаване. |
| 08.05.2014 | 42 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Лично обяснение от името на „Атака”, процедура – както искаш, така. На няколко пъти се въздържах да изляза... |
| 08.05.2014 | 42 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа! Уважаема госпожо Цачева! |
| 21.03.2014 | 42 НС | Сто и пето заседание | Господин председателстващ, колеги! Уважаема госпожо министър, аз съм удовлетворен от Вашия отговор, защото мен най-много ме интересуваше какво предстои да направи Министерството на здравеопазването, какви мерки да предприеме за възстановяването на тези лекарс… |
| 21.03.2014 | 42 НС | Сто и пето заседание | Господин председателстващ, уважаема госпожо министър, дами и господа народни представители, уважаеми гости! Ясно е, че нивото на здравеопазването в България не е добро. Това, разбира се, не е по вина на сегашния министър и неговото едногодишно управление. Тов… |
| 26.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и четвърто заседание | ...което прекрати действията по строежа на АЕЦ „Белене”? Досега централата щеше да бъде построена и щеше да даде десетки хиляди работни места на жителите в най-бедния, подчертавам, регион в цяла Европа – Северозападна България. Плевнелиев, същият този хубавец… |
| 26.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и четвърто заседание | Езикът ми е напълно нормален, госпожо председател. Не виждам някакви притеснения от Ваша страна – няма смисъл. Как да вярваме на господин Плевнелиев, че се е загрижил за благото на народа си, след като неговите приближени казват, че българските работници едва… |
| 26.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и четвърто заседание | Ето такива хора кани той на своите визити в други държави. Е, как да имаме доверие тогава... (Шум и реплики от ГЕРБ.) |
| 26.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и четвърто заседание | Господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми гости в залата на Народното събрание! Ще започна с това, че ще се изкажа в качеството си на народен представител от партия „Атака”, само в това си качество, за разлика от хората, които говор… |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Госпожо Караянчева, само да Ви напомня, че единствено Вашата парламентарна група – на ГЕРБ, летеше с Авиоотряд 28. (Шум и реплики от ГЕРБ.) Тъй като Вие сте много специални народни представители, не можете да се движите с автомобили, Вие летяхте с хеликоптери… |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Да, на всички български граждани. |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | На господата от ДПС и ГЕРБ ще им кажа, че ние от „Атака” никога не сме противопоставяли българските граждани. Точно в отговор на това, което казахте, преди броени дни моята колежка Магдалена Ташева помогна на едно момиченце от турски произход, което имаше ост… |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Господин председател, ще мога ли да се изкажа или ... |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Що се отнася до тези инициативи за дарения, аз ще Ви кажа, колеги от ГЕРБ, че вече повече от две години партия „Атака” провежда една инициатива, която се нарича „Православна солидарност” и в тази инициатива ние сме помогнали на над 1000 души, които са имали ф… |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Ние можем и сами да си го осигурим, ако Вие не можете. (Възгласи: „Е-е-е!” от ГЕРБ.) |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Господин председател, ще осигурите ли ред в залата или ние сами да си го осигурим? |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Преди малко казахте, че Вашата партийна субсидия отива за дарения за православни храмове и не само. Ние от „Атака” обаче Ви питаме: как така харчите пари от държавната си субсидия, при положение че тя е на влог в банка и от това печелите всеки месец – от лихв… |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Госпожо Атанасова, казахте, че Вашата партийна субсидия отива за дарения. |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Не съм казал нищо, с което да засегна народните представители. Да се върнем по темата по същество. Всъщност във Вашия текст се крие нещо, с което Вие излизате тука и колкото да си превъртате езичето, господин – как ти беше фамилията, не я помня, не искам и да… |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Господин председател, аз не искам мен да ме избират турски граждани, господата от мен го искат... |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Първо, ще се обърна към един представител на ГЕРБ, стоящ тук отдясно на мен – няма да споменавам името му, който за пореден път излиза и от тази трибуна обяснява за зависимости ме… |
| 13.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и девето заседание | На български език ще говориш! |
| 13.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Крайно време е някои хора, които присъстват в тази зала, да разберат, че се намират в Република България и чл. 3 от нашата Конституция – върховният закон, гласи, че официалният език в Бълга… |
| 07.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател! Господин Йовчев, повечето от нещата, които трябваше да се кажат, госпожа Александрова ги каза преди мен. Искам да Ви кажа само, че трябва да разбираме от Вашия отговор, че всъщност територията, сградата на Софийския университет м… |
| 07.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми господин Йовчев, на 24 януари, сградата на Софийския университет беше окупирана за пореден път от лица с неясна самоличност. Служителите, отговарящи за охраната на Софийския университет, подават сигнал към органите на МВ… |
| 29.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Правя тази реплика, защото господинът от ДПС, който се изказа, беше силно възмутен от това, което предлага „Атака”. Аз ще Ви кажа пък на Вас ние от Партия „Атака” от какво сме възмутени. Възмутени сме от факта, ч… |
| 17.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател! Господин Адемов, благодаря Ви за отговора. Вижда се, че парите, които ще бъдат отпуснати за тези хора, са 12 млн. лв. повече – това е, което разбрахме от Вашия отговор, само че от „Атака” не сме доволни от това и ще Ви кажа защо… |
| 17.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа министри! Господин Адемов, в България има десетки хиляди български граждани, които се намират в неравностойно положение, имам предвид инвалидите. Според нас от „Атака” тези хора не получават адекватна помощ от д… |
| 08.11.2013 | 42 НС | Петдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Йовчев! Цитирайки тези цифри за броя на бежанците за съжаление установяваме, че тенденцията е към увеличаване на този брой, а не към намаляване, което е жалко и трябва да бъде прекратено в най-с… |
| 08.11.2013 | 42 НС | Петдесет и седмо заседание | Господин Йовчев, вторият ми въпрос към Вас е: тъй като в публичното пространство се спекулира много с броя на нелегалните имигранти или пришълци, както ги наричаме ние от „Атака”, в тази връзка въпросът ми към Вас е: колко точно бежански лагера има изградени … |
| 08.11.2013 | 42 НС | Петдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Дами и господа народни представители, господа министри, господин Йовчев! Следствие на това, че на територията на България бяха допускани тези пришълци и бяха настанени по различни лагери на територията на цялата страна, е необх… |
| 29.10.2013 | 42 НС | Трето извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Госпожо Андреева, благодаря Ви за изчерпателния отговор. Зная, че това, което прави в момента Министерството на здравеопазването, донякъде е належащо, тъй като има голяма опасност за развитие на много болести за нашето населени… |
| 29.10.2013 | 42 НС | Трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър, дами и господа народни представители! Госпожо Андреева, Министерството на здравеопазването заяви, че всички бежанци, които влизат на територията на България от 1 до 15-годишна възраст ще бъдат имунизир… |
| 25.10.2013 | 42 НС | Петдесет и първо заседание | Не могат да преценяват, защото не са вкъщи! Не са вкъщи при жена си! |