| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. “ДОКЛАД на Комисията по енергетика относно Законопроект за ратифициране на Споразумението за безвъзмездно финансиране от Доверителния фонд (Проект за енергийна ефективност) между Република България и Международната банка за въз… |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Искам да помоля да подложите на прегласуване това предложение, защото, съжалявам, но в комисията, когато обсъждахме този проблем заедно с всички неправителствени организации, заедно с всички експерти от различните институти… |
| 12.01.2005 | 39 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Тридесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Аз се учудвам, че тук, както и на предишния член, се продължава манипулирането на колегите от пленарна зала. Съжалявам, че не взех реплика, за да покажа и Закона за енергетиката … |
| 18.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Правя процедурното предложение преди да продължим понататъшните разисквания по Проекта за бюджет на държавното обществено осигуряване да преминем към Проект за решение за откриване на частно висше училище самосто… |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Не може той да ми говори за една наредба от 1996 г., когато говорим за промените в НПК, които станаха преди няколко месеца. Това беше с цел да се намалят загубите. Аз казах точно и ясно колко са намалени загубите в две дружества. И ако вие на това казвате, че… |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Явно е, че кой каквото си знае, това си говори. Това се отнася за господин Миков, въпреки че изключително много уважавам. |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Това беше Ваше предложение. |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Ако си спомняте, в Комисията по правни въпроси лично внесох седем предложения, които се отнасяха за кражбите на вода, газ и ток. Вие в Комисията по правни въпроси ги перефразирахте в три предложения, което влезе като промяна в НПК. Мисля, че това беше разумно… |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Господин Миков, съжалявам много, но Вие казахте, че нищо не е направено в сектора. Ще Ви кажа, че и вие вече седем години – и миналия, и този парламент, нищо не сте направили по отношение на загубите. |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Всички много ясно разбираме, че проблемите във водния сектор са много сериозни. Тук чисто политически в момента правим най-различни сериозни анализи, разбирайки, че не може само … |
| 23.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и първо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаема госпожо Манева, в комисията, в която работим заедно и Вие сте заместник-председател, винаги сте правили изключително професионални и разумни изказвания и предложения. В момента просто се учудвам на определени моменти … |
| 29.06.2004 | 39 НС | Петдесет и четвърто извънредно заседание | Нямам в момента, не съм готов. |
| 29.06.2004 | 39 НС | Петдесет и четвърто извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми представители на синдикатите на “Кремиковци”, които се намирате в пленарната зала! Временната парламентарна комисия в рамките на определения й от Народното събрание манда… |
| 25.03.2004 | 39 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Искам да изразя становището на народните представители от НДСВ, участващи във временната комисия. Ние също подкрепяме това предложение, защото казусът “Кремиковци” се оказа изключително сложен за разрешаване. В частност съм… |
| 13.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и седмо заседание | По този начин ще се създадат нормални производствени условия при производителите най-вече на брикети – регулирано производство, регулирани доставки и гарантирани цени. И най-вече искам да препоръчаме нещо, което е изключително важно – финансирането на програм… |
| 13.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър, уважаеми дами и господа народни представители! От изложеното от Вас, госпожо министър, и от предоставената информация, която се опитахме да съберем и систематизираме с госпожа Ангелиева от различните и… |
| 20.12.2003 | 39 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | В т. 1 и 2 на ал. 1. След думата “внос” да се добави “употребата”. В комисията това го гласувахме, но може би е станала печатна грешка. |
| 20.12.2003 | 39 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. В § 31 чл. 28 искам да направя следната поправка: поради техническа или печатна грешка е изпусната думата “употреба”. |
| 26.11.2003 | 39 НС | Триста и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Предлагам прегласуване на § 17 – на предложението на господин Мазнев. |
| 03.10.2003 | 39 НС | Двеста Осемдесет и трето заседание | Благодаря, госпожо председател! Уважаеми колеги, в чл. 117, който става чл. 119, ал. 1, към т. 1 бих желал да направя едно предложение, с което да се подобри редакцията на тази т. 1. Тоест, моето предложение е следното: “1. през преносната и/или разпределител… |
| 17.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, аз не искам да приема становището или изложението, което направи госпожа Манева по отношение на т. 7 и най-вече по отношение на термина “третиране”. Затова ще си позволя да ви запозная с решението на комисията, … |
| 17.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Ние поддържаме срокът да е шест месеца. Благодаря. |
| 17.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз също бих помолил колегата Пейчев да оттегли своето предложение за увеличаване на срока. |
| 17.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Оттеглям го. |
| 17.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Оттеглям предложението си. |
| 29.07.2003 | 39 НС | Тридесет и четвърто извънредно заседание | Вашата подкрепа на този законопроект ще се отрази по безспорен начин върху хората, които очакват реална газификация, както и върху бизнеса, който да получи знакова подкрепа на своята дейност. |
| 29.07.2003 | 39 НС | Тридесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги народни представители! Една от основните цели на този законопроект е да се създадат предпоставки за качествено и сигурно задоволяване потребностите на обществото от електрическа и топл… |
| 13.06.2002 | 39 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз също взимам думата за редакционни бележки, тъй като смятам, че при отпечатването на закона са пропуснати определени термини. Първото ми предложение е по чл. 138, ал. 1, след думата "се наказва" е пропуснато "глоба или с … |