| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Въпреки че въпросът за референдума – „Искате ли да се развива ли ядрената енергетика в България?”, беше зададен така, че аз и миналия път от трибуната на Народното събрание го отъждествих с думата „искате ли”, и … |
| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми министри в оставка, уважаеми колеги! От трибуната чухме от преждеговорившите какво ли не. Чухме това, че протестът е предизвикал това, което се случва в момента, чухме разни предложения какво трябва да се направи. Като н… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Това агитация ли е за връщане към онова време преди 1989 г.? Или може би, госпожо Манолова, Вие искате да видим Вашия лик? (Шум и оживление.) Представете си, че Вашият лик бъде примерно в кабинета на някой кмет на кюстендилско село. Това ще означава ли, че е … |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаема госпожо Манолова! Аз лично съм виждал в кабинети на кметове например лика на другаря Тодор Живков. (Шум и реплики.) |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Искам да Ви кажа, че каквито и мерки да се вземат от страна на правителството, Парламента и така нататък, без предварителен текущ и последващ контрол върху ЕРП-тата няма да мине. Неслу… |
| 16.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Уважаеми господин Димитров, мисля, че в този Законопроект за предучилищното образование най-силната част е именно тук. Това не е катран в кацата с мед, напротив, това е най-силната час… |
| 13.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Кутев, не съм юрист, икономист съм. Ако Вие смятате, че съм зависим, най-много се радвам, че не съм зависим от Вас. (Реплики от КБ.) По обратен ред ще отговоря – на господин Бисеров ще кажа, каз… |
| 13.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз искам да кажа, че тръгвайки от текстовете за присъствието на наблюдатели, за присъствието на журналисти, инициативни комитети, представители на партии и така нататък, мисля, че Ви беше цитирано преди малко чле… |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Шопов, фалшификациите са само във Вашата глава. Изглежда, че тази вечер сме свидетели на една четворна коалиция, даже петорна, как леви, десни, които са пак леви, там едни, които се определят ка… |
| 07.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Бисеров, искам да взема нещо от това, което казахте преди малко, че може би е добре да изчакаме следващото решение на Конституционния съд, обаче както Парламентът изпадна в невъзможността да изб… |
| 22.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Уважаема госпожо Цачева, аз наистина се изказах като човек по човешки и като неюрист. Заявих от мое собствено име като човек, който е издигнал кандидатурата на госпожа Марковска, понеже бях призоваван от медиите навсякъде: „Абе, стани, кажи по човешки.” И ето… |
| 22.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз наистина ще говоря за процедурните правила за избор на конституционен съдия и ще започна с това: уважаема госпожо Фидосова, защо не вкарахте в Раздел втори, т. 4, последното изреченийце, което беше заложено в … |
| 15.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Десето заседание | Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми колеги Гумнеров, Иванов и Терзийски! Отговарям анблок. Може би, господин Терзийски, намаленото потребление, което по някакъв начин се опитваме в България да го увеличим, това може би беше един от начинит… |
| 15.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Десето заседание | Потвърждавам това, което беше казано от преждеговорившите, че България наистина е страната с най-ниските данъци не само в Европейския съюз, а и в цяла Европа. Това е факт, господа, и наистина трябва да си го признаем. Друго, което трябва да си признаем, е, че… |
| 15.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Десето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Ще започна с това, че на първо четене казах нещо, което явно остана така – не в главите на колегите народни представители. Първо, мисля за недопустимо с преходните и заключителните разпоредби на един закон, какъв… |
| 08.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин вицепремиер, уважаеми колеги! Сезонът на италианската кухня в българския бюджет приключи. Сега с Бюджет 2013 г. ни се предлага студентско меню. Това са сандвичи, които представляват две филии хляб и една между т… |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Имам удоволствието да представя на Вашето внимание кандидатурата на Венета Петрова Петрова-Марковска, за съдия в Конституционния съд на Република България от квотата на Народното събрание. Искам да започна още от… |
| 25.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и второ заседание | Уважаеми колеги! Уважаеми господин Иванов, аз не говоря за нови данъци, а говоря за това, че за сметка данък „Лихви върху депозити” можеше да се отиде примерно към данък върху рентата, която получават. Аз не можах да довърша това, което исках да кажа – че аре… |
| 25.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз искам да започна с нещо, което страшно много ме смущава. Става въпрос, че чрез промените в Закона за ДДС, в неговите Преходни и заключителни разпоредби особено, се правят промени в много закони. И сега ще цит… |
| 25.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Шопов, аз искам само да Ви прочета един пасаж, текста на чл. 13 от Закона за облагане доходите на физическите лица. Става въпрос за неговата ал. 8, в която се казва, че необлагаеми доходи, тоес… |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Най-после ми дойде редът. Ще се опитам да не споменавам никой в изказването си, за да протече по-добре дискусията. Уважаеми колеги, считам, че въпросът за развитие на атомната енергетика и изграждането на ядрени … |
| 03.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, внасяме: „Проект РЕШЕНИЕ за промени в състава на Комисията по икономическата политика, енергетика и туризъм Народното събрание на основание чл. 79, ал. от Конституцията на Република България и чл. 18, ал. 7, и ч… |
| 26.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми кандидати за членове на Висшия съдебен съвет от квотата на Народното събрание, искам да предложа на Вашето внимание кандидатурата на Тодор Димитров Мерджанов за член на Висш… |
| 24.07.2012 | 41 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин вицепремиер, уважаеми господа министри, уважаеми дами и господа народни представители! Първият въпрос, на който трябва да си отговорим тук и днес, е: на кого е нужен и кого обслужва този вот на недоверие? Отгов… |
| 04.07.2012 | 41 НС | Триста и Седемдесето заседание | Убеден съм, госпожо председател, че си знаем много добре имената, още повече сме от един регион, няма как. Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Найденов, аз ще започна с това, с което и Вие – кое налага да се удължи срокът на дейст… |
| 08.06.2012 | 41 НС | Триста и Шестдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! На България предстои през месец януари 2013 г. да изплати дълг и във връзка с това днес Народното събрание трябва да ратифицира Договора за подписка между България и банките мениджъ… |
| 17.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Уважаеми господин Курумбашев, не знам във Вашето предложение, след като предлагате да не се пуши на спирките на обществения транспорт, какво имате предвид под „спирките”? Спирката какво обхваща – дали самата спирка, ако да кажем, това е спирката, и на какво о… |
| 17.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Уважаеми господин Гумнеров, понеже Вие засегнахте що-годе и това, което предлагах и казах в моето изказване, по-скоро имам два въпроса към Вас. Искам да Ви питам: знаете ли кой е официалният вносител на електронни цигари в България? Ако можете, уведомете ме. … |
| 17.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Уважаеми господин Петров, аз мисля, че всички български граждани имаме равни права по Конституция, независимо дали сме пушачи или непушачи. На моя колега и приятел Терзийски ще кажа: господин Терзийски, вече няма да имаме възможност след 1-ви юни да се срещам… |
| 17.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Считам, че би било разумно, чл. 56, да се допуска пушенето в самостоятелни помещения, освен в летищата, в питейни заведения, в хотели, ресторанти, игрални зали след 10 часа и целодневно в офисите на фирми по решение обаче на собственика. Благодаря Ви за внима… |
| 17.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Но това не е конфликт на интереси! Конфликт на интереси според мен са непушачите. Ще цитирам и ще допълня преждеговорившите относно някои факти и данни, които са реални и които са общоизвестни. Считам, че пълната забрана на тютюнопушенето в закритите обществе… |
| 17.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Имам чувството, че това, което каза преждеговорившият колега Корнезов, беше част от моите думи, с които щях да започна. Ще започна с нещо друго. От трибуната на Народното събрание искам да декларирам, че съм тютю… |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаема госпожо Манолова, подкрепям това да бъде декларирано в писмена декларация, тъй като има установени икономически, а не само юридически закони. Когато в края на годината попълваме декларация за имущество,… |
| 22.03.2012 | 41 НС | Триста Тридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз за момент изпуснах дебатите, но чух от преждеговорившите и то особено от лявата страна на залата, че има наказателна операция срещу бившите управляващи и тройната коалиция. Говореше се за лична атака срещу лиц… |
| 15.03.2012 | 41 НС | Триста Двадесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, искам да направя предложение за промяна в чл. 9. Промяната касае следното: В чл. 9 да се създаде нова ал. 4, след ал. 3, която да гласи следното: „Забранява се на собствениците на интернет сайтовете да включват в… |
| 08.03.2012 | 41 НС | Триста Двадесет и шесто заседание | Какво се случва тук? Когато дойдат да отчитат командировъчните, не прилагат тази покана и всичко остава за сметка на Министерския съвет. Ето още един начин за източване. Мисля, че пипайки Закона за държавния служител, трябва да се пипнат и още други законопро… |
| 08.03.2012 | 41 НС | Триста Двадесет и шесто заседание | Да, колегата е прав – имало ги е, има ги и сигурно пак ще ги има. Аз бих акцентирал върху някои изказвания на преждеговорившите. Става въпрос за чл. 67, ал. 5, от точка 1 до точка 4 – тези допълнителни възнаграждения не се наричат „бонуси”. Бонуси могат да бъ… |
| 08.03.2012 | 41 НС | Триста Двадесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз ще започна като продължение на преждеговорившия колега Михайлов. Последните промени в Закона за държавния служител – 29, както чух преди малко, наистина това е проблем на законодателството и не бива всяко нещо… |
| 08.03.2012 | 41 НС | Триста Двадесет и шесто заседание | Честит празник, уважаеми колежки, честит празник на всички български жени! (Ръкопляскания.) Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Адемов, искам да Ви кажа: това, което казахте преди малко за българските граждани или държавните служи… |
| 07.03.2012 | 41 НС | Триста Двадесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Костов, станах, защото разбрах, че преди малко явно става въпрос за мен – когато разговаряхме с госпожата председател на Комисията по бюджет и финанси, на която аз съм член. Ако трябва да Ви цит… |
| 22.02.2012 | 41 НС | Триста и Деветнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Имам чувството, че колегата Агов ми взе думите от устата – бях решил да продължа в същия стил. Ще започна с това, като продължение на сутрешното ми изказване, че работата на Народното събрание е изключително проз… |
| 22.02.2012 | 41 НС | Триста и Деветнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! От преждеговорившите чухме думи като „популизъм”, като „морал”. В изказването на господин Велчев чухме и за нагнетяване на напрежение в обществото във връзка с така наречените бонуси. Аз обаче ще кажа нещо, което… |
| 02.02.2012 | 41 НС | Триста и Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз няма да коментирам облагането на хазарта, защото това е обект на друг законопроект, както чухме, но ще започна с коментар по отношение на регулациите от страна на Европейския съюз. Ще спомена един принцип, ко… |
| 01.02.2012 | 41 НС | Триста и Десето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Ще започна с нещо по-различно от преждеговорившите. Проф. Лалко Дулевски е бил мой преподавател в УНСС и го познавам още като асистент. През всичките тези години го познавам като изклю… |
| 27.01.2012 | 41 НС | Триста и девето заседание | Да, как да се обърна към Вас, като Ви няма!? Аз ще подкрепя подписването на Договора за стабилност, координация и управление на Икономическия и паричен съюз или Фискален пакт, или както разбрах господин Монти го е нарекъл дори Финансов компакт, защото считам,… |
| 27.01.2012 | 41 НС | Триста и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин премиер, господа министри, уважаеми колеги народни представители! Преди да започна с изказването си съм провокиран от преждеговорившите отляво и бих казал, че единственото смислено изказване, което беше направен… |
| 27.01.2012 | 41 НС | Триста и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми господин премиер, господа министри! Уважаеми господин Овчаров, аз смятам, че Вие явно не сте прочели Дял ІІІ. Става въпрос за Фискалния пакт и става въпрос за чл. 3. Изглежда, че Вие явно отъждествявате … |
| 16.11.2011 | 41 НС | Двеста Осемдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, аз ще започна с една добра новина – а това е, че в кутията на Бюджет 2012 има пица. Вярно, малко опостяла, но я има. На фона на задаващата се рецесия и черните краски за икономически растеж, който е достигнал мър… |
| 15.11.2011 | 41 НС | Двадесет и първо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз ще акцентирам върху две важни неща, върху две предложения за приемане в Закона за ДДС, които според мен са изключително важни и точно навременни. Първата промяна е възможността на физическите лица, които упраж… |
| 05.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и шесто заседание | ...защото няма да има дори технологично време за това! (Шум и реплики от КБ.) |