| 24.04.2009 | 40 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаема госпожо Манева! Действително нека да се върнем към въпроса за статута на банката. Вие сте прави в смисъл, че утвърденият бюджет на националната банка е сравнително не… |
| 24.04.2009 | 40 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | Благодаря, господин председателю. Известно ми е, просто трудно се съобразявам с това, за съжаление, като заговоря. Уважаеми господин председателю, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаема госпожо Манева! Благодаря за отправеното питане. Може… |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | За мен Народното събрание все пак е орган, то не е въпрос на отделни личности. Аз разбирам, че много неща не са направени през годините и че тази страна има нужда от много други инвестиции. Надявам се, че сега ние ще можем да компенсираме донякъде с програмат… |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Това е неправилно и ако установим такова нещо, разбира се, ще приложим съответните санкции. По въпроса за материалната база. Това е фундаментален въпрос. Но, без да искам да прехвърлям топката, искам, уважаеми госпожи и господа народни представители, да припо… |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Шарков! Благодаря Ви, че ми дадохте възможност да кажа още няколко думи, тъй като не успях да стигна до въпроса за учителите в 1 до 4 клас. Вие поставяте въпр… |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми доктор Шарков! Благодаря за отправения въпрос. Нещата с третия час по физическо възпитание и спорт са горе-долу както Вие ги описвате. Нямаме различия. Има е… |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Моля да проявите известно търпение и разбиране. Това не е нежелание от българска страна да се реши този въпрос, а донякъде технически и юридически въпрос. Уверявам Ви, че ще продължим да настояваме, та всичко необходимо като експертни оценки, експертно участи… |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Изслушайте ме. Това е ставало в период, когато е имало смяна на институции, доста динамични времена. На второ място – това не е ставало с еднократен акт, а многократно. В крайна сметка българските експерти, които са работили в руските архиви, са локализирали … |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители! Уважаеми господин Иванов, ние нямаме някакви принципни различия с Вас. Искам само да довърша. Харесва ни или не, този федерален закон е факт. Не бих могъл да си позволя да ком… |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители! Уважаеми господин Иванов, благодаря за отправения въпрос. Действително Вие настойчиво поставяте въпроса за изясняване на това как ще се осъществи и в какви срокове вр… |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Това е другият въпрос, който вече поставяте и това е важният въпрос. Той ще се реши много лесно, когато има един общ предмет „Религия”. Когато има един общ предмет „Религия”, в тези случаи съвсем ясно е, че няма да търсим човек, който е завършил било Висшия и… |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Извинявайте, аз също съм православен, но, както виждате, не си го нося на челото. Различните хора го насят на различно място. Този спор ми се струва абсурден. Достатъчно ясно сме посочили, че това не трябва да става по агресивен или натрапчив начин. Никой не … |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Да, един е въпросът, но ако ми разрешите, бих казал няколко думи по това, по което и той взе отношение. Господин Янев, не е маловажен въпросът дали децата ще учат индоктриниращи предмети. Извинявайте, но това не е манипулация – това е много важен въпрос. Индо… |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Янев! Благодаря за отправеното питане. Разбирам, че бихте искали да говорим за това как биха се тълкували определени разпоредби от Конституцията, но … |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Като не учат, как да я придобият? |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Кузов! Вие застъпвате няколко различни тези и не знам с коя да започна. Всъщност аз не съм казал, че до края на мандата няма да се закрие нито едно училище. … |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Кузов! Благодаря за отправеното питане. Вие поставяте действително няколко съвсем конкретни въпроса, като давате пример с Професионалната гимназия по поде… |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Ячев! Благодаря за отправения въпрос. Бих искал да направя уточнение, че отговарям в качеството си на заместник министър-председател, който осъществя… |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми колеги, госпожо Капон, може би трябва да започна с това, че в света няма единство по това как да бъде организирано средното професионално образование. Вие без съмнение го знаете. Немската система, дуалната с… |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми госпожи и господа народни представители! Уважаема госпожо Капон, благодаря за отправения въпрос. Той се отнася до едно конкретно професионално направление, чието точно наименование е „Производство на храни и напитки”, … |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Дванадесет хиляди човека са. Не е лесно да се контролира това нещо. |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Прав е, нямам какво да кажа. |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Станилов! Благодаря Ви за отправения въпрос. Благодаря и за активното Ви отношение към тази тема, тъй като благодарение на първия Ви въпрос успяхме … |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Госпожо Николова, аз не съм специалист по трудово право. Но това е стандартна процедура, която и ние правим. Ние не можем да не изпълним решението на съда – възстановяваме го и в същия момент на друго основание го освобождаваме. Това е стандартна процедура. Н… |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Само на колегите от “Атака”, господин председателю.(Оживление.) Госпожо Николова, сега, ако кажа, че ми е спокойна съвестта, допускам, че ще ми направят предложение за вливане в техните редици. (Смях, оживление.) Уважаеми господин председател, уважаеми колеги… |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Аз знам. |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Много благодаря, господин председател. Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаема госпожо Николова! Благодаря за отправеното питане. Вие излагате един основен трудово-правен казус, за който, разбира се, ние имаме… |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Уважаеми господин Иванов, благодаря за добрите думи, които казахте. Знаете, че ние с Вас по много въпроси имаме сходни виждания, особено в областта на образованието, но тук малко… |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Така ми се счу, но допускам, че поради нередности в микрофоните или поради известната ми склонност да не доразбирам нещата, вероятно така се е случило. Благодаря за вниманието. |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Не еднократно беше коментирано, в това число и публично – госпожа бившата директорка, е освободена поради придобиване правото на пенсия за осигурителен стаж и възраст, съгласно § 5 от „Преходните и заключителните разпоредби” на Кодекса за социалното осигурява… |
| 14.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Благодаря, уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Уважаеми господин Иванов, благодаря за отправения въпрос. Конкретният въпрос, който поставяте, е именно: какво е основанието за освобождаването на директора на Девета … |
| 31.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Попов! Аз споделям Вашата загриженост, но нека да изясним, че тук става въпрос за поне два различни случая. Единият случай е когато има напълно неист… |
| 31.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Попов! Благодаря за отправения въпрос. В това, което е формулирано като въпрос, всъщност Вие поставяте доста различни въпроси, с различна степен на конкретност.… |
| 31.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Да, разбира се. Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, господин Ватев, господин Мурджов! Наистина още веднъж благодаря за това, че ми давате възможност да кажа още няколко думи по този въпрос. Прав сте, че може би тез… |
| 31.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Благодаря. Уважаеми господин председателю, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Ватев, уважаеми господин Мурджов! Благодаря за отправения въпрос. Истината е, че проблемът, който поставяте, е много сериозен и в последно време мно… |
| 17.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Благодаря Ви. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Сотиров! Тъй като Вие засегнахте същината на нашия дебат в момента – хиперактивността на господин директора, искам да кажа, че моят предшественик Владимир Атанасов още през 2002… |
| 17.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Сотиров! Благодаря за отправения въпрос. Ще отговоря съвсем конкретно на това, което питате. Преди това искам да кажа няколко принципни неща. Първо, трябва д… |
| 19.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и осмо заседание | Господин председателю, уважаеми госпожи и господа народни представители, господин Станилов! Искам да кажа само едно изречение. Прав сте за това, но целият въпрос се състои в следното. Ако искаме децата да бъдат контролирани не от техните собствени учители, с … |
| 19.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и осмо заседание | Благодаря. Уважаеми господин председателю, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Станилов! Благодаря за отправения въпрос. Действително, както отбелязахте, на 13 юни в рамките на парламентарния контрол аз имах възможност да отгов… |
| 19.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и осмо заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители! Уважаема госпожо Манева, благодаря за отправения въпрос. Преди да отговоря по същество бих искал да отбележа, че този въпрос се поставя не за първи път. На практика в… |
| 12.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и пето заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Дилов, господин Шарков! Благодаря за отправения въпрос. Той наистина засяга една важна тема, а именно различни видове имуществени права на държавни … |
| 17.07.2008 | 40 НС | _____________________________________________________ Триста Деветдесет и шесто заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители, бих искал само да благодаря на всички вас за това, че подкрепихте, тоест не се знае дали го подкрепихте, но по начина, по който преминава законопроектът, мисля, че се образува с… |
| 04.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и първо заседание | Благодаря, господин председателю. Под формата на дуплика искам само да направя едно уточнение, тъй като господин Методиев повдигна един важен въпрос: има ли устойчиви критерии, достатъчно формализирани, тъй щото общинските съвети, от една страна, да са длъжни… |
| 04.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и първо заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаема госпожо Михайлова, уважаеми господин Методиев, благодаря Ви за отправения въпрос. Аз мисля, че не е необходимо отново да излагам всички аргументи в полза на оптимизирането на училищната мрежа в България. Мис… |
| 13.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаема госпожо Илияз! По втория въпрос, който споменахте, ми се струва важно да взема отношение, но и по всичко друго, разбира се, което казахте, но тук специално бих искал да … |
| 13.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и второ заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители! Уважаема госпожо Илияз, благодаря за отправения въпрос. Разрешете ми да кажа няколко думи принципно как стоят нещата, след това по въпроса за Бургаска област – специа… |
| 13.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и второ заседание | Благодаря, уважаеми господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Станилов! Благодаря за добрите думи, които казахте за провеждането на държавните зрелостни изпити. Аз ще ползвам повода още веднъж, подкрепяйки това… |
| 13.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми проф. Станилов! Благодаря за отправения въпрос. Трябва да призная, че от чисто формална юридическа гледна точка възможностите на Министерството на образованието и нау… |
| 13.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председателю. Господин Янев, тук става въпрос за два различни протокола – единият е с Молдова, другият – с Украйна. В протокола с Молдова има клауза за автоматично подновяване. Нека още веднъж да кажа – както всичките други 36 ректори са р… |
| 13.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Янев! Благодаря за Вашето питане. Наистина благодаря, тъй като тази информация на нас не ни беше известна преди Вие да повдигнете въпроса. Като цяло обаче въ… |