| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Това не е бандерол. |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Неистински и подправени какво е? Това не е бандерол! |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Господин председател, колеги! Струва ми се, че в ал. 1 има по-скоро една грешка: "а при повторно нарушение се отнема и разрешителното". Значи ли това, че при повторно нарушение се налага същата глоба от 30 до 300 хил. лв. и отнемане на лиценза, или е само отн… |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Аз предлагам съобразно нарушението, което се извършва, срокът да бъде за една година минимум - за срок от една година. |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Господин председател, колеги! Колегата Будимов е прав, защото съобразно чл. 16 от Закона за административните нарушения и наказания са определени наказанията, които се налагат: глоба, отнемане на правото да упражняваш определена професия или дейност или да из… |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Подложете го на прегласуване. |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Колеги, вижте сега, утре съдилищата най-накрая ще разглеждат наказателни постановления. Защо ние трябва да поставяме съдилищата в неудобно положение, да се чудят какво да правят? Тридесет на сто от отнетата. Ами, никъде не пише, че е отнета. Кога я отнехте ви… |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Това са закони, няма да си играем тук да правим нещо и утре да ни се смеят в съда. |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Текстът трябва да се прецизира. |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | То е прието, но трябва да се прецизира текстът. |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Господин председателю, колеги, аз не оспорвам основателността на предложението, но ние се намираме в раздел "Административно-наказателни разпоредби". Създаденият чл. 36а регламентира административното нарушение и съответното наказание. И изведнъж в ал. 4 създ… |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Господин председател, колеги! Аз не съм правил предложение, но ми се струва, че текстът не е много прецизен, с оглед на изречението: "...но не по-малко от 30 на сто от стойността на закупения тютюн...". При положение, че слагаме долна граница на глобата 100 х… |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Е, не е така. |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Да, това е санкция, а не е наказание! |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Госпожо председател, колеги! Аз не виждам защо от чл. 56 само ал. 2 е записана за нарушения. Ал. 1 казва: търговец, който няма право да сключва търговски сделки. Това е пак нарушение. И то действително по-значимо даже нарушение, отколкото другите, затова тряб… |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Тоя термин е неподходящ. |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Госпожо председател, колеги, не е правилно "несъответствията". Дава предписания, които ще са задължителни за отстраняване на нарушенията, а не на "несъответствията". Така просто е неясно кои са тия "несъответствия" и с кое - дали със закона и с актовете за пр… |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Господин председател, от името на парламентарната група искам прегласуване. Предполагам, че колегите просто не можаха да разберат броя на хората. |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Не е ли редно първо да се гласува дали ще има комисия или няма да има и тогава да се гласуват предложенията? |
| 08.10.1996 | 37 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Ако не се произнесе, какво ще стане? |
| 08.10.1996 | 37 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Госпожо председател, колеги! Аз питам за коя инстанция е този срок - 6 месеца? Окръжният съд ще се произнесе. Ами, ако делото отиде във Върховния съд? И второ, какъв ще е смисълът на това решение, ако то бъде постановено след шест месеца? Не се ли обезмисля ц… |
| 18.09.1996 | 37 НС | Двеста и девето заседание | Защо така наречена? - Тя е. |
| 13.09.1996 | 37 НС | Двеста и осмо заседание | Господин председателю, колеги, на мен ми се струва, че втората алинея на чл. 28 не й е мястото тук поначало, защото не можем да забраним на една от страните по договора да разваля договора по съдебен ред. Защо само договорите за аренда, сключени за срок по-дъ… |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Господин Орсов, ако съдът ме осъди да прекратя ползването на имота, какво става с тоя договор, бе, джанъм? Кое е елемент от един договор за аренда? Аз плащам, ти ми даваш имот. Когато ти ме осъдиш аз да не ползвам тоя имот, какъв е смисълът тогава на тоя дого… |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Благодаря. Господин председател, колеги! Ал. 4 и ал. 5 са просто неточни - "за строителни работи, за които се изисква разрешение за строеж, както и за застрояване". Ама и за застрояване се изисква разрешение за строеж. При това положение трябва да остане само… |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Остава. |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Господин председател, колеги! Искам да направя едно предложение, което ми се струва по-удачно. В глава шеста - "Прекратяване на договора", в чл. 28 е посочено, че при неплащане на арендната вноска - три вноски - арендодателят може да развали договора. Струва … |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Госпожо председател, колеги! Аз подкрепям предложението на колегата. Но ако се приеме, една редакционна поправка - "заварени искове" такива термини нямаме в процеса. Имаме висящи дела или висящи производства. Когато един иск се предявява в съда, след това се … |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател! Аз съм склонен да приема текста на комисията. Вижте, в чл. 14, ал. 4 това е един установителен иск за собственост. При това положение не виждам защо трябва да бъдат освободени гражданите от внасяне на държавна такса, още повече, … |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Формулировката не е правилна, това иска да каже. |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми народни представители! Аз също съм против да се приема тази разпоредба в този смисъл, в какъвто се предлага. В създадения доклад за второ четене, редакцията на чл. 10, ал. 7 говори за права на трети лица, които са придоб… |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Нали в чл. 10 сте приели "трети лица"? Защо сега го повтаряте? |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Господин Орсов, ако съдът ме осъди да прекратя ползването на имота, какво става с тоя договор, бе, джанъм? Кое е елемент от един договор за аренда? Аз плащам, ти ми даваш имот. Когато ти ме осъдиш аз да не ползвам тоя имот, какъв е смисълът тогава на тоя дого… |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Благодаря. Господин председател, колеги! Ал. 4 и ал. 5 са просто неточни - "за строителни работи, за които се изисква разрешение за строеж, както и за застрояване". Ама и за застрояване се изисква разрешение за строеж. При това положение трябва да остане само… |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Остава. |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Господин председател, колеги! Искам да направя едно предложение, което ми се струва по-удачно. В глава шеста - "Прекратяване на договора", в чл. 28 е посочено, че при неплащане на арендната вноска - три вноски - арендодателят може да развали договора. Струва … |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Госпожо председател, колеги! Аз подкрепям предложението на колегата. Но ако се приеме, една редакционна поправка - "заварени искове" такива термини нямаме в процеса. Имаме висящи дела или висящи производства. Когато един иск се предявява в съда, след това се … |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател! Аз съм склонен да приема текста на комисията. Вижте, в чл. 14, ал. 4 това е един установителен иск за собственост. При това положение не виждам защо трябва да бъдат освободени гражданите от внасяне на държавна такса, още повече, … |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Формулировката не е правилна, това иска да каже. |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми народни представители! Аз също съм против да се приема тази разпоредба в този смисъл, в какъвто се предлага. В създадения доклад за второ четене, редакцията на чл. 10, ал. 7 говори за права на трети лица, които са придоб… |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Нали в чл. 10 сте приели "трети лица"? Защо сега го повтаряте? |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Господин Орсов, ако съдът ме осъди да прекратя ползването на имота, какво става с тоя договор, бе, джанъм? Кое е елемент от един договор за аренда? Аз плащам, ти ми даваш имот. Когато ти ме осъдиш аз да не ползвам тоя имот, какъв е смисълът тогава на тоя дого… |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Благодаря. Господин председател, колеги! Ал. 4 и ал. 5 са просто неточни. "За строителни работи, за които се изисква разрешение за строеж, както и за застрояване". Ама и за застрояване се изисква разрешение за строеж. При това положение трябва да остане само:… |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Остава. |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Господин председател, колеги! Искам да направя едно предложение, което ми се струва по-удачно. В глава шеста - "Прекратяване на договора", в чл. 28 е посочено, че при неплащане на арендната вноска - три вноски - арендодателят може да развали договора. Струва … |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Госпожо председател, колеги! Аз подкрепям предложението на колегата. Но ако се приеме, една редакционна поправка - "заварени искове" такива термини нямаме в процеса. Имаме висящи дела или висящи производства. Когато един иск се предявява в съда, след това се … |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател! Аз съм склонен да приема текста на комисията. Вижте, в чл. 14, ал. 4 това е един установителен иск за собственост. При това положение не виждам защо трябва да бъдат освободени гражданите от внасяне на държавна такса, още повече, … |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Формулировката не е правилна, това иска да каже. |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми народни представители! Аз също съм против да се приема тази разпоредба в този смисъл, в какъвто се предлага. В създадения доклад за второ четене, редакцията на чл. 10, ал. 7 говори за права на трети лица, които са придоб… |
| 23.07.1996 | 37 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Нали в чл. 10 сте приели "трети лица"? Защо сега го повтаряте? |