| 24.01.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и първо заседание | Аз не я виждам. Аз не я виждам в тази листа, която аз имам. Тогава, ако е включена, призовавам колегите да гласуват за нея. Благодаря ви. |
| 24.01.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и първо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Тъй като аз не познавам всички кандидати в листата от квотата на Народното събрание за Висшия съдебен съвет, аз попитах някои наши видни юристи. И те ме убедиха, че хората, които са подбрани тук, действително и… |
| 28.12.1996 | 37 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Да си призная, аз очаквах, че някои от моите колеги от моята парламентарна група, които винаги, при всички обстоятелства са защитавали това правителство, ще вземат думата и сега, за да кажат поне една дума в не… |
| 11.12.1996 | 37 НС | Двеста и Четиридесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз се присъединявам към общата оценка на този закон, такава, каквато тя беше дадена от господин Школагерски и от господин Койчев. Това наистина е един необходим и един важен закон. Бих казал същевременно, че това… |
| 13.09.1996 | 37 НС | Двеста и осмо заседание | Аз мисля, че сега, когато са изминали 50 години от републиката, ние трябва да се стремим при условията на демокрацията тази република да бъде наистина народна, народна и национална. Това не е лесно и виждаме, че не е лесно. Но аз си мисля, че в такива дни все… |
| 13.09.1996 | 37 НС | Двеста и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, господин министър, колеги! Господин Савов апелира към моята памет и затова аз се чувствувам задължен да кажа няколко неща. Той не беше прав, когато каза, че Никола Петков не е бил заместник-председател на Министерския съвет. В пр… |
| 13.09.1996 | 37 НС | Двеста и осмо заседание | Тогава ще направя реплика. |
| 25.07.1996 | 37 НС | Двеста и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз мисля, че ние трябва да изхождаме от три вида съображения. Първият вид съображения, това са политически съображения и те с основание се сведоха до отношението към това дали да бъде с корона или без. Според мен… |
| 07.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и второ заседание | Мисля, че в този момент пред нашия народ има толкова по-важни въпроси. Ние сме в една от най-тежките кризи на нашата история, която е криза не само икономическа и социална, и политическа, защото още не сме намерили пътя си. Това не е лесно и не е чудно, че и … |
| 07.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и второ заседание | Въпросът е друг. Въпросът е, че с това се продължава една политика на конфронтацията. Нашият народ вече не може да понася тази политика. Разбира се, за тази конфронтация са отговорни и двете страни - и БСП, и опозицията. Но аз лично съм свикнал винаги да търс… |
| 07.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и второ заседание | Уважаеми колеги, моля да ми дадете възможност да обясня своя отрицателен вот. Аз разбирам много добре, че телевизията е много важно средство на властта. Разбирам много добре, че властта иска тя да бъде в нейни ръце. Но телевизията има една особеност - тя не м… |
| 22.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Господин председателю, колеги! Тъй като възникнаха доста спорове около този текст и една част от народните представители трудно биха приели тази редакция, аз предлагам да прескочим този член. Да се отложи неговото приемане и да бъде обсъден отново в комисията… |
| 22.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Тогава да си вземат статистическите справочници и да си гледат данните, които са публикувани. |
| 22.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Господин председателю, колеги! Това, което Вие го казвате, не го пише в закона. Това е едно тълкувание, което Вие давате, че се отнася само за публични данни. Къде пише тук такова нещо? Не пише. Нямаме никакви основания да даваме такива тълкувания. Нагазваме … |
| 22.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз съм съгласен с това, че комисията е премахнала от чл. 11 съдилищата и Националния статистически институт, тъй като по Закона за статистиката Националният статистически институт няма право да предоставя такива… |
| 13.12.1995 | 37 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Аз искам да отговоря на колежката, която говори преди мен, че очевидно тя не е разбрала моето изказ¬ване. Не го е разбрала затова, защото Театъра на въоръжените сили си съществуваше отдавна, спортни клубове в армията съществу¬ват отдавна. И съвсем не за тях с… |
| 13.12.1995 | 37 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Очевидно чл. 194 се занимава с едно ново явление в нашата армия, нещо, което преди наистина беше немислимо, да смятаме, че може в Българската армия да има едно сдружение от хора от нейния състав, което да защит… |
| 12.12.1995 | 37 НС | Тринадесето извънредно заседание | Аз си оттеглям предложението и ще подкрепя предложението на комисията. |
| 12.12.1995 | 37 НС | Тринадесето извънредно заседание | Тогава не съм съгласен. Тогава или трябва да остане "от по 1 година", в какъвто случай ограничението за 5 години реално ще падне, или да остане, както е сега. |
| 12.12.1995 | 37 НС | Тринадесето извънредно заседание | Това ли искате Вие - една година да бъде? |
| 12.12.1995 | 37 НС | Тринадесето извънредно заседание | Господин председателю, колеги! Аз бих приел това предложение, което прави господин Панев, обаче ако е за срок от "по 1 година", а не за срок от 1 година. Защото ако е за срок от 1 година, тогава ще остане 1 година. |
| 01.02.1995 | 37 НС | Девето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги, почина д-р Атанас Москов. Почина човекът, чието име ще остане редом с имената на най-видните български политически дейци. Атанас Москов не беше държавник - това не му беше позво¬лено. Преследван заради своите с… |