| 17.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми колеги, аз бих искал да обърна вашето внимание към онова, което наричам самостоятелно мислене, а не инстинкт на колективна воля. Тъй като всеки закон или всеки параграф би трябвало, от една страна, да се съобразява с практиката на другите народи, с т… |
| 18.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаема госпожо министър! Аз бих искал да се изкажа по ал. 3 на чл. 25а. Според мен днес ние сме на ръба да допуснем една много сериозна грешка не само спрямо правото на пациентите да се лекуват в една или друга… |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз мисля, че е крайно неуместно по един такъв трагичен повод да се борим за квоти или за вид участие. Струва ми се, че целият парламент е заинтересован поне в този случай да има минимум съгласие. Аз не виждам ни… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Предлагам да отпадне "като експертно-консултативен орган". А по отношение на членството аз само задавам въпрос, понеже искам да зная кой ще определя тези представители на съюзите на народните читалища или вероятно независимо от репликите, като Съюза на фондац… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми академик Сендов, уважаеми колеги! Аз предлагам да отпадне "като експертно-консултативен орган", защото се оказва дори и от изказването на господин Константинов, че неговите функции в редица отношения ще бъдат по-широки. Стеснявайки го само до едно ек… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин академик, уважаеми колеги! Аз мисля, че функцията на читалището наистина е свързана с два такива момента: на първо място именно приобщаване към ценности и постижения на културата, науката и така нататък, а след това следва моментът на разшир… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! На мен ми се струва, че разумни бяха изказванията на господин Савов и на господин Божков. Аз предлагам срокът на действие да бъде до края на месеца. Това е обозрим срок, за да бъде приключена работата. Иначе ние … |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Аз все пак бих искал да защитя гласуването в нашата комисия. Струва ми се, че с изключение на господин Аврамов, голямата част гласуваха именно за ал. 3. Значи има промяна в позицията. Защо ние гласуваме, обаче,… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Да издигат културното и образователното равнище, да осигуряват предавания с развлекателен характер. Това все пак е нещо, което е приемливо езиково, а пък и съдържателно. |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Сигурно. Но на български да осигуряваш възможности за развлечение... Не смятам, че е най-удачната форма. Може би трябва да се запише нещо от рода на това да се издига културното и образователното равнище, да се осигуряват предавания с развлекателен характер. … |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Да му осигуряват възможности за развлечение - струва ми се, че текстът не е прецизиран. Все пак това е закон. Може би има някаква логика в предложението на господин Славов, но трябва да го кажем по-точно. |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! На мен ми се струва, че който може да го разбере обратното, да го обоснове, но въпрос на недоглеждаме в процеса на работата е, че е останал телетекстът. Струва ми се, че аргументите на господин Благой Димитров с… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Във връзка със същата ал. 4, струва ми се, че аргументът на господин Аврамов има основание. Но най-важното е човек да знае, че има разлика между сериозно игрално кино, да кажем, и подготовка на филм - това е ед… |
| 03.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз гласувах против не от лична амбиция, а защото в края на краищата това е един общ проблем. Аз се учудвам, че в момент на дискусия ние вървим по някакъв коловоз - поне аз така мисля, когато се стигне до една въз… |
| 03.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Все пак това е закон, свързан със свобода на словото, с права на личности и с права на българската журналистика. Това не е казионен закон. Това не е закон на една партия и затова тук има "еднократно тежки и повта… |
| 03.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Да ви кажа само какви съображения съм имал. Според мен те бяха логични, тъй като генералният директор и на радиото, и на телевизията, естествено е да създават различни формации с техническо предназначение, управл… |
| 27.06.1996 | 37 НС | Сто и Деветдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Струва ми се, че т. 1 разширява демократичните права. Когато ние говорим за излагане на различни обществени и политически гледни точки, те могат да бъдат и културни и тъй нататък. Това влиза при предаване с диску… |
| 27.06.1996 | 37 НС | Сто и Деветдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! На мен ми се струва, че защитата на културни ценности, на личности или на групи с определена етническа квалификация, разбира се, това е не само допустимо, но това е и справедливо да бъде реализирано в един закон … |
| 27.06.1996 | 37 НС | Сто и Деветдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! На мен ми се струва, че наистина, ако така се тълкува: цитати на официални документи, например, един от спорните моменти, тогава се налага изменение, но тук какво се казва? - Че журналистът не носи отговорност, … |
| 21.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! На мен ми се струва, че господин Константин Тодоров даде един пример за конструктивен дебат - един дебат, който ние като демократична левица, не бива да го вземаме с едно предварително усещане за негативизъм. Аз … |
| 20.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз мисля, че става въпрос за един много сериозен принцип не само що се отнася до ръководни органи, до ръководство на Национален съвет за телевизия, но и до други сфери на икономическия и духовния ни живот. Мисля,… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Сашо, с теб в кафене ще си говорим, братко, по-късно. Аз съм съгласен с тезиса за командно-бюрократичната система. Мисля, че тук нямаме принципни различия. Но господин Муравей Радев, който наистина е специалист, защо премълчава въпроса за това, че икономиката… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Аз предварително бих искал да кажа, господин председател на Народното събрание, че уважавам господин Муравей Радев като специалист. Аз, разбира се, с респект се отнасям и към редица негови съображения. Но бих му задал, може би, няколко въпроса. |
| 03.05.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз искам да подкрепя изцяло депутата господин Драганов. Струва ми се, че и двете негови предложения са много точни, те всъщност намират най-точен израз на всичко онова, за което говорим. Аз мисля, че проф. Татар… |
| 03.05.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми академик Сендов, уважаеми колеги, на мен ми се струва, че не е разумно във връзка с един член, който само е предложен, по който е имало даже дебати в комисията, и вероятно може да бъде и коригиран - чл. 9, да не се приема един фундаментален текст, ос… |
| 14.12.1995 | 37 НС | Сто Двадесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз мисля, че се смесват два въпроса. Единият, не съм свидетел, но ако тази случка е истина, аз самият ще настоя¬вам за съответни много строги санкции спрямо определено лице. Но според мен тук съзнателно се смесв… |
| 12.12.1995 | 37 НС | Тринадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми колеги! Аз продължавам да мисля, че няма да бъде правилно, ако се приеме тезисът за акредитация. Още повече, че по този начин, сега видях даже, че БАН получава 2 милиарда лева субсидия от държавния бюджет, според мен се… |